Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vágyom gyerekre. fórum

Nem vágyom gyerekre. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
261. 62cc0f78ae (válaszként erre: 244. - Csigusz 79)
2009. júl. 2. 18:26

De ez nem csak a gyerek-téma kapcsán van így... Ha nem tudják, hogy van pasid, mert nem flangálsz vele végig a falun/lakótelepen (ki hol lakik), akkor lesajnálnak, azért nem hívnak meg lagziba, mert "szegényke, ne szégyenkezzen egyedül". Holott van, csak "nem mutiba készült". Otthon vagyunk, eljárogatunk otthonról (csak ugye nem korzózunk, hogy lehetőleg mindenki lásson minket együtt)


Ugyanez a súllyal. Hízol egy kicsit, az összes ismerős nő rögtön elkezd becsmérelni a hátad mögött, holott az ő hátuk mögött meg az ő pasijuk/férjük tesz neked megjegyzéseket, hogy de jó lenne, ha...


Hiába, no. Az emberi "jóindulat" végtelen.


Ja, még egy, bocs. Én most perpill falun élek. 30 vagyok, nem mentem és nem is tervezek férjhez menni. No mi vagyok én? Öregecske lány. Komolyan! Basszus, először hallottam, nem tudtam, sírjak-e vagy nevessek.

260. kingi7 (válaszként erre: 259. - Zsumma)
2009. júl. 2. 18:00
Meg az enyém is :)))
259. zsumma
2009. júl. 2. 16:12

én sem akartam soha gyereket szülni, 29 éves koromig. és én is mondtam olyat, hogy SOHA nem lesz gyerekem. egyszerűen el sem tudtam képzelni. aztán a párom fél év együttlét után azt mondta, gyereket szeretne. mondtam ok. 1 hónappal a 31. szülinapom előtt megszületett a kisfiunk. most lesz 2 éves.

szerintem igenis kell, hogy érezd a vágyat, és kell egy partner, aki mellett ezt érzed! jelenlegi párom előtt is volt komoly kapcsolatom (4,5 év) , de egyszer sem éreztem,hogy gyereket akarok tőle, pedig nagyon szerettem. biztos volt oka. a vitába meg nem akarok belefolyni, de nem szabad ítélkezni, és nincs baj azzal a nővel, aki nem akar gyereket. Szerintem! jobb lenne ha beválalná, mert kívülről "nyomják", és véletlenül nem az a szerencsés lesz aki rájön a 9 hónap alatt, hogy mégis vágyott erre, hanem végig szenvedi az egészet, és nem lesz boldog anyuka, talán bánni is fogja élete végéig? van ilyen is. akkor inkább vallja be, és ne szüljön. de ez csak az én véleményem.

258. 6f773a273c (válaszként erre: 65. - Ében11)
2009. júl. 2. 15:40
nyilván vannak vizsgálatok,20 éves korban is,akkor is van lehetőség a beteg babára,de 50 felett számít veszélyeztetett terhesnek a kismama.akkor nagyobb az esélye a kromoszómák eltörésének,ami ahhoz vezet,hogy Dawn kóros lesz a baba.
257. frollo (válaszként erre: 255. - 40163fd81d)
2009. júl. 2. 15:22

Olyan jó, hogy leírjátok a véleményem, nem nekem kell "konfrontálódni" :))

Viccen kívül, teljesen egyetértek...

Még annyit, hogy én abszolút nem foglalkozom azzal, ki hogy éli az életét. Úgy értem, konstatálom, de nem teszek semmit szóvá. Aki kötözködik, annak a saját élete nincs rendben.

256. samsam (válaszként erre: 255. - 40163fd81d)
2009. júl. 2. 15:04
juhéjj!! :)
255. 40163fd81d (válaszként erre: 254. - Samsam)
2009. júl. 2. 14:58

Összefoglalva "(Nem vágyom gyerekre.)",ez egy kijelentés,valaki így gondolja és ha majd másképp gondolja akkor azt fogja írni"Gyereket akarok".

A lényeg ,hogy Ő akarja vagy sem ,ne elvárások ,minták és egyebek vezéreljék ,hanem saját maga.

Az így hozott döntések tettek mindig jó dolgokat vonzanak maguk után:))

254. samsam (válaszként erre: 253. - Ad96793c81)
2009. júl. 2. 14:37

összefoglalva ha vállalsz babát ha nem, piszkálni fognak, ha csak egy kicsit is különbözni merészelsz. ezért gondolom, hogy a topic indítója nagyon bátor volt, mert felvetett egy kényes kérdést - kapott is hideget meleget.

tényleg több lehetőségünk van, és nagyon becsülöm, azt aki él is vele.

2009. júl. 2. 14:21

Egy biztos: ha bármiben is különbözni mersz, a "falka" kivet magából. Elnézést a "falkáért" nem sértésnek szánom, de más hasonlat nem jut eszembe. Ősi ösztön ez...Azok akik teljesítették a társadalmi elvárásokat, szívesen rugdosnak másokat, fensőbbségük tudatában. Szerintem most sokkal több választási lehetőségünk van, mint mondjuk 100 éve. Amíg valaki nem bánt mást, addig csinálja azt, amit szeretne, szíve joga, éljen a lehetőségekkel amik megadattak neki.

És lehet mindenkinek mindenről magánvéleménye, nekem is van, de nem teszek fel senkinek hülye és bántó kérdéseket. Csak akkor, ha engem is szurkálnak:)

252. Csigusz 79 (válaszként erre: 245. - Samsam)
2009. júl. 2. 14:19
Pontosan.
251. samsam
2009. júl. 2. 14:18
tegnap ladagizták a babámat. nem az, csak nagy hosszra is és súlyra is. hát én sem vágyom más kismamikra, igazából szerettem volna, ha vki jön velünk futni, ide-oda, de rájöttem, hogy inkább otthon vannak. itt a fórumon sokan jófejek, de messze laknak..........
250. Nattine (válaszként erre: 249. - Samsam)
2009. júl. 2. 13:58

Én már 6 éve itthon vagyok, lassan a második fiam is oviba kerül. Úgyhogy már abszolút immúnis lettem a kérdésekre is, meg engem sem érdekel már, hogy melyik gyerek mikor mit csinál, mennyit alszik, stb. Sokáig vágytam erre, hogy beszélgessek más kismamákkal, de idővel rájöttem, hogy ez csak arra jó, hogy hasonlítgassak, és mivel a nagyfiam sok mindenben másképp fejlődött, mint a többiek, általában ő jött ki "rosszul" a hasonlításból. Úgyhogy már ezt is kerülöm.

Az meg sosem jutna eszembe, hogy szinte idegenektől, de akár barátoktól is az iránt érdeklődjek, hogy milyen a házasélete...

249. samsam (válaszként erre: 248. - Nattine)
2009. júl. 2. 13:53
volt és van, igazából nem gond, mert mindig annak van baja, aki kellemetlenkedik. akinek jó az élete nem kezd el bekérdezni, mert ösztönösen a jót veszi észre. ha bekérdeznek csak visszakérdezek, hogy milyensemmiköze van ehhez. nem tudom ismered e a Bridget Jones naplóját, abban van egy rész, a szingliktől mindenki kérdezi, hogy hogy állnak a pasikkal, és ott megjegyzi Bridget, hogy egy szingli lány sosem kérdezi meg a házas barátnőjét, hogy "SZEXELTEK MÉG"? egyszerűen mert nem olyan tapintatlan, hogy rámutasson egy nagyobb problémára. kb. így lehet ez velünk is, nekünk bekérdeznek, de mi nem kérdezünk vissza, hogy pontosan mikor is futott zátonyra a házasságod, mikor is beszéltél őszintén utoljára a férjeddel, stb.
248. Nattine (válaszként erre: 241. - Samsam)
2009. júl. 2. 13:44

Komolyan??? Volt olyan, aki megkérdezte tőled, hogy az apuka bevállalt-e titeket? Ez NAGYON durva!

A többi kérdés, az ismerős. Ilyenkor mindig rájuk zúdítom a panaszáradatot, hogy nem, nem alszik, és állandóan üvölt, és egyáltalán csak a gond van vele. Elmegy a kedv a kérdezősködéstől ;))

247. Dorottya84 (válaszként erre: 245. - Samsam)
2009. júl. 2. 13:42

na azt kihagytama sorból hogy miközbe ment a násznép a főutcán (unokatesóm lagziján) Mamám azzal traktált hogy ideje férjhez mennem ........... na volt nagy megrökönyödés mikor azt mondtam hog ynem vagyunk házasság pártiak hehehehe ők mármint a mamám korabeliek lehet hogy még úgy gondolják ha jön a gyerek azonnal mihamarább esküvő én nem aki emiatt elítél aki nem az nem ugyan ilyen ez a fórum kérdés is hogy "27 éves vagyok és nem vágyom gyerekre" én meg házasságra,attól hogy nem vagyunk házasok még nem érzem hogy zabigyerekem lenne,mindenki más véleményére meg teszek

Mindenki úgy cselekedjen úgy döntsön ahogy azt a lehető legjobbnak érzi .

HA valaki homoszexuális vagy nem akar gyereke mert ilyen a világ amilyen vagy mert élből nem csípi őket vagy ha épp az ellenkezője hogy 16 gyereke van és nincs semmije van hogy nincs mit enniük........ezeket a legtöbb ember megveti ,ellenszenvesnek találaj mert nem ez az etelon,és ez nem jó így.

246. pemete (válaszként erre: 241. - Samsam)
2009. júl. 2. 13:35
És ezekhez jön még a sok idióta, aki közli, hogy rosszul van rajta a takaró, vagy egyáltalán miértvan rajta, meg hogyha kislány és nem teljesen rózsaszínben van akkor egyből azt kérdezik, hogy kisfiú-e, és ha azt mondod, hogy nem, akkor hülyén néznek rád, és még esetleg azt is hozzáteszik, jaaaa, hát nem baaaj!
245. samsam (válaszként erre: 244. - Csigusz 79)
2009. júl. 2. 13:30
ez is olyan jellemző. mindenkinek a magánügye, hogy akar e babát, tudja e szoptatni vagy nem, visszamegy dolgozni vagy nem, stb. senkire nem tartozik. az a baj, hogy a legtöbben imádunk megfelelni, tudod, szomszédnak, nagymamának, szülőnek, pasiknak... és valahol eltűnik, hogy kik is vagyunk mi valójában, mit is akarunk pontosan az élettől. a végén nincsenek célok, csak minták vannak és elvárások. nehéz ebből a dologból kijönni, és nem mindig sikerül, de újra és újra meg kell próbálni, mert a falra másznék magamtól, ha azt látnám, hogy a saját gyerekem majd egyszer nekem akar megfelelni. (követi a mintát, amit lát)
2009. júl. 2. 13:24
Nekem még az a kedvencem mikor még valakinek nincs gyereke és folyton kérdezgetik,ha azt mondod még nem szeretnél akkor azon nyammognak,ha azt mered mondani pl nem szeretnél gyereket akkor ajjajj jön ám a félórás okítás,nekem volt aki félig súgva megkérdezte "csak nem meddő vagy?",hát basszus csak az lehetek,pfff és ez a pletyi szépen megy tovább :) bár oly annyira nem izgat ki mit mond :)
243. Dorottya84 (válaszként erre: 241. - Samsam)
2009. júl. 2. 13:21
osztom a véleményed...... :0)
242. samsam
2009. júl. 2. 13:16
elkanyarodtam.
241. samsam
2009. júl. 2. 13:16
nem szeretem az ilyen kérdéseket... amúgy , ha megvan a baba, akkor jön a " jaj, van tejecske?? alszik szépen?? jó baba??" kérdéskör. szóval sosincs vége, magyarázkodni meg felesleges. (nekem a személyes kedvencem a "hol van az apuka? ugye bevállalt titeket????" tapintatos érdeklődés) aki ilyeneket kérdez, tuti, hogy a saját életével nincs kibékülve... na megint elkanyarodtunk.
240. Dorottya84 (válaszként erre: 234. - 40163fd81d)
2009. júl. 2. 13:07
Legyen úgy.............
239. Dorottya84 (válaszként erre: 233. - Zizisicc)
2009. júl. 2. 13:05

Ebben teljesen egyetértek veled hogy nem vagyunk egyformák mert ha sok nő gondolkodott volna úgy hogy neki sosem kell gyerek akkor tui nem fórumoznánk most erről mert valószínű kihaltunk volna..........na de ez egy ízetlen hasonlat volt ....bocs

A másik ha magamból akarnék kiindúlni akkor tesóm pl győzködhetném hogy de szűljél mert már benne vagy a korba....blablabla mert pl.tavaly mikor unokatesómék lagzijába mentünk én már a 6 hónapba jártam ,tesóm tudta előre hogy őt is az összes rokon ismerős azzal fogja nyaggatni hogy NEKED mikor lesz(hozzáteszetm én vagyok a fiatalabb 3 évvel)mire én ezen aggályára ,ne is foglakozz vele inkább erre a válaszra tedd fel azt a kérdést hogy (nincs egy normális kapcsolatom

,nincs meg a megfelőlő anyagi hátterem........de ha akarod szülök a kedvedért?Mire tesóm ha ezt bárkinek így elmondom az tuti hogy végelg abbahagyja a további kérdezősködést........

Van a másik fele a dolognak ugyancsak imerettségi körből az illető pár már 10 éve együtt vannak 6éve házasok és nics bab van már ház kocsi ......de baba még várat magára és akárki találkozik velük hosszabb idő után a második kérdés -"Mikor jön a trónörökös"" az eszébe sem jut lehet hogy nem jön össze vagy nem lehet nekik......na az ilyentől tudok a falra mászni ha valaki akarja mondaj magától hogy szeretne vagy sem.

Soha senkit nem beszélnék rá erre vagy arra max csak egy jó ruhára :0)

238. rózi70 (válaszként erre: 234. - 40163fd81d)
2009. júl. 2. 12:59
Így van....
237. c19f5f79fa (válaszként erre: 234. - 40163fd81d)
2009. júl. 2. 12:58
Nem kell ahhoz 60-70 évesnek lenni:))) Velem már most is előfordulnak ilyen gondolatok:D
236. samsam (válaszként erre: 234. - 40163fd81d)
2009. júl. 2. 12:57
hahahahahaaaa!!! juj, igggen!! bár iszonyúan igyekszem, hogy semmi ne maradjon ki! :) nade ugyebár mindent nem lehet egyszerre, össze-vissza.
235. Csigusz 79 (válaszként erre: 234. - 40163fd81d)
2009. júl. 2. 12:55
:))) így -így :)))
2009. júl. 2. 12:53

"de a nyakam merem rá tenni hogy 60-70 évesen amikor épp otthon űldögél vagy bárhol nem jut egy pillanatra eszébe hogy lehet hogy kár volt kihagyni at hogy gyermeke legyen. . . . . ."


A nyakamat merem rátenni ,hogy 60-70 évesen amikor itthol üldögélek,lesz sok -sok pillanat,amikor eszembe jut,kár volt ki hagyni azt a nyaralást,azt a találkozót valakivel,azt a......:)))))

233. Zizisicc (válaszként erre: 218. - Dorottya84)
2009. júl. 2. 12:47

Te csak azzal tudod megmagyarázni, én nem. Az emberek nem feketék és fehérek, pláne nem egyformák. Ne mindig csak magadból indulj ki, engedd meg, hogy hogy a másik máshogy érezzen, és gondolkodjon.

Hangsúlyozom, nem bűncselekményről beszélek, mert itt erről szó sincs.

232. c19f5f79fa (válaszként erre: 228. - Samsam)
2009. júl. 2. 12:37
Nem hiányosak csak hiányzik belőlük az anyai ösztön az az ösztön, hogy utódokat nemzenek.Ez egy ösztön,ha ez nem alakul ki..annak van oka...sok lelki összetevője van.Most itt lehet a szavakkal variálni,de ami hiányzik az hiányzik!Attól persze emberileg nem kevesebbek,belőlem meg más hiányzik....
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook