Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vágyom gyerekre. fórum

Nem vágyom gyerekre. (beszélgetős fórum)


111. Bobett (válaszként erre: 107. - Csigusz 79)
2009. júl. 1. 23:08
Igen, igazságtalan az élet! Senkinek nem kívánom, hogy keresztül kelljen mennie olyan dolgokon, mint nekem! Én csak azt szeretném, hogy mielőtt ilyet mondana bárki is, gondolja át, hogy mit mond, mert lehet, hogy eljön az életében az a pillanat, amikor mégis gyermeket szeretne, s ha küzdenie kell érte, akkor nagyon-nagyon lelkiismeret furdalása lesz, amiért ilyet mondott! Tényleg csak jó tanács!
110. Zizisicc (válaszként erre: 109. - Ében11)
2009. júl. 1. 23:07
Na, ezt kifejtenéd?
109. ében11 (válaszként erre: 105. - Zizisicc)
2009. júl. 1. 23:05
a külső nyomás csak figyelmeztet, hogy ne akarjunk már 40-45 évesen 20 éves fejjel gondolkodni...ebben a baba kérdésben.
108. Bobett (válaszként erre: 100. - Kimberly)
2009. júl. 1. 23:04
A 15.hozzászólásodban azt írtad, hogy soha!
107. Csigusz 79 (válaszként erre: 86. - Bobett)
2009. júl. 1. 23:04
Ezt ismét nem értem,márpedig azt a mondatodathogy" ő tuti teherbe tudna esni",ez nem biztos,és az sem hogy simán.Sajnos igazságtalan az élet,ez igaz.
106. Bobett (válaszként erre: 100. - Kimberly)
2009. júl. 1. 23:03
Na ez már jobban hangzik!
105. Zizisicc (válaszként erre: 100. - Kimberly)
2009. júl. 1. 23:02
Hidd el, nincs veled semmi baj! Manapság egyre később "nőnek fel" az emberek, az első gyermek vállalásának az ideje is kitolódik. Szóval nem vagy egyedül ezzel ...... a szívedre hallgass, ne a félelmeidre, és ne a külső nyomásra! :o))
104. Bobett (válaszként erre: 89. - Kingi7)
2009. júl. 1. 23:02
Mi már mindennel próbálkoztunk! A következő a lúgosítás lesz, elvileg az a betegségemnek sem árt !
103. ében11 (válaszként erre: 98. - Kingi7)
2009. júl. 1. 23:02

nem neked írtam,miért vagy ideges.

csak sok ismerősömnek kellett kezelésre járni,mert bizony későn jutott eszükbe a baba.fiúknál ez annyira nem gáz, de egy nőnél-tudod volt olyan aki zokogott mert a doki azt mondta, most már soha nem lehet gyereke-ő biztos húszéves csitrifejjel is bevállalta volna, ha előre tudja.

engem bosszant amikor azt mondják, oké a te döntésed,majd megérsz rá stb. jön a pénz pasi-de lefelejtik mondani ha sokáig vár, esetleg lehetnek gondok, és nem biztos a gyerek is összejön.nem érdekel ha valaki nem akar babát.

102. kingi7 (válaszként erre: 100. - Kimberly)
2009. júl. 1. 23:01
Ne izgi, teljesen normális :))) én a szüléstől féltem nagyon, az hátráltatot. De most, semmi extra! Egyáltalán nem félek a szüléstől :)Én értelek, ne parázz legyek én egy élő példa :)))
101. Bobett (válaszként erre: 93. - Kingi7)
2009. júl. 1. 23:01
Ez így van! Én sem lennék ennyire elkeseredve, ha már lenne legalább egy! Köszönöm a jókívánságokat!
2009. júl. 1. 22:59
Olvasgatom a hozzászólásokat, és kicsit elszomorodtam. Nem azt mondtam, hogy soha nem akarok gyereket. Lehet, egyszer majd lesz és nagyon fogom szeretni. Mert ha teszem azt, összejönne, persze, hogy meghagynám. De attól is félek, hogy mondjuk nem jön össze, nem marad meg, esetleg valami baja lesz...
99. kingi7 (válaszként erre: 97. - Ében11)
2009. júl. 1. 22:58

Érdekes a megközelítés, nekem nincs ilyen ismerősöm...

viszont olyan van aki nem találja a megfelelő társat, és olyan is aki vágyik a babára.

Ja és olyan van vagy 3-4 aki 20-23 évesen szült és egy rakás Xar az élete... na ő aki depis, párja elhagyta, folyamatos anyagi gondokkal küzd és a szüleje tartsa el..

Mások az ismerőseink

98. kingi7 (válaszként erre: 95. - Ében11)
2009. júl. 1. 22:56

Mit értesz buli alatt, azt, hogy iszunk mint a gödény? Én nem , azt, hogy utaztam, megteremtettem a hátteret és van egy csodás párom, ez 20 évesen nem fog sikerülni.

Most tudod, mi a dolgom? Várom az én édes babámat és a megélhetésre dolgozgatunk és nem napi 20 órát!

Nekem spontán jött, legalább is 3 hónap szerintem spontán...

Miért kell azért kezelésre járni, mert 34 éves vagyok? Nem vagyok beteg!

Van aki máshogy gondolja, egy biztos, nekem tökéletes volt az időzítés minden szempontból, soha jobbkor és soha jobb embertől nem jöhetet volna, pedig egy váláson túl vagyok.

Tudod érett, felnőtt fejjel máshogy gondolja az ember...

97. ében11 (válaszként erre: 96. - Kingi7)
2009. júl. 1. 22:55
vagy csak túl sok olyan ismerősöm van akinek 35-40 között nem annyira sikerül az anyaság-vágyik az egyedüllétre,a bulizásra és az ezer indokra,amiért húzta hogy jöjjön a baba-csak hogy ne kelljen a babával foglalkozni.
96. kingi7
2009. júl. 1. 22:51

Lehet, hogy ében11 gyárilag öregszik és banyásodik, ezért lesz önző :DDDD

Én érettebb fejjel önzetlenebb lettem, azzal aki megérdemli...

95. ében11 (válaszként erre: 85. - Kingi7)
2009. júl. 1. 22:50

egyáltalán nem biztos hogy bulizós az élet minden fiatalnak...igenis a lányoknak át kellene gondolniuk,hogy érdemes előbb szülni-egészségesebb a baba, mama is.

ha valaki szétbulizza a testét-hát nem ő lesz a legfittebb kismama.

inkább azt látom magam körül-mindenki húzza az időt,ezerféle indok miatt,aztán meg 10-15 év múlva eszükbe jut amit addig kerültek-a baba.és általában nem spontán jönnek ezek a babák-hanem orvosi segítséggel,mert 35 évesen nem sikerül azonnal-ez nem természetes állapot.

én azért szültem,mert nem akartam kezelésekre járni, aggódni lesz-e sikerül-e belefér-e még stb,nem volt minden tökéletes magunk körül-de a babáért megteszünk mindent.

én örültem volna ha hamarabb jön,mert sokkal fáradékonyabb vagyok mint mondjuk 10 évvel ezelőtt,és a baba mellett dolgozni is kell.

94. 62cc0f78ae (válaszként erre: 81. - Ében11)
2009. júl. 1. 22:49

Jaj ne már... Tényleg így gondolod?

Itt a szomszéd csaj, velem egyidős, 5 gyereke van, a legidősebb 16. Elcs*sztem az életem akkor?

93. kingi7 (válaszként erre: 87. - Bobett)
2009. júl. 1. 22:47

Köszönöm, és tiszta szívből kívánom, hogy nektek is összejöjjön...szívszorító a naplód, de csak beleolvastam... :(((

Tudod, sokkal rosszabb akinek még nincs gyereke és nem akar jönni, ha már egy van és úgy nem jön, akkor jobban elviselik...szerintem.

92. ekorman (válaszként erre: 86. - Bobett)
2009. júl. 1. 22:47
Igen, lehet, hogy siman teherbe esne, de nehogy már szarul érezze magát amiatt, hogy nem akar gyerek, más meg akar, és nem lehet neki.
91. Zizisicc (válaszként erre: 52. - Dorottya84)
2009. júl. 1. 22:46

Te miről beszélsz?????????????? Ne keverj bele olyat, amiről szó sincs. Kimberly még nem vágyik gyerekre, Bobett meg ezen kiakadt. Én megértem Bobett fájdalmát, nekem 3 gyerekem van, és én vágytam rájuk, de ettől még nem ítélem el azt, aki még nem szeretne. Ennyi és nem több.

Nem a csecsemőgyilkosokról beszéltünk.


És miért lenne érzelmi hiányossága annak, aki még nem vágyik babára? Lehet, hogy Te nem tudod ezt elképzelni, de attól még van ilyen. Azt gondolom, hogy mindenki azért születik meg, mert van vmi feladata, amit meg kell oldania. A nők többségénél ebbe beletartozik a gyerekvállalás, de vannak olyan nők, akiknél nem. Más a sorsuk. Miért lenne ez érzelmi hiányosság?

Persze biztos van olyan nő, aki vmi érzelmi gubanc miatt érez így, ott érdemes lenne felkutatni a lelki hátterét a dolognak, és megoldani, de itt eddig erre nem volt utalás.

2009. júl. 1. 22:46
*mármint háttér.
89. kingi7 (válaszként erre: 86. - Bobett)
2009. júl. 1. 22:45

Sajnos sokszor így van...nekem is van egy ismerősöm, aki hasonló gondokkal küzd, éppen most vetélt el 8 hetesen...

Természetgyógyász irányba próbálkoztatok, vagy csak orvosi irányba?- fekvőhely kimérés, energia...stb- misztikus, de müxik, van konkrét példám...

2009. júl. 1. 22:45
Én 30 vagyok, és talán most kezd el motoszkálni bennem a gondolat, hogy hát, talán jó lenne, néhány éven belül. Ez annyira egyénfüggő, ki mikor érik meg rá! A másik meg, hogy azért nem árt hozzá egy pasi sem, mert a "gyártásban" benne vannak, de a babának -normál esetben- mindkét szülőjére szüksége van! Engem pl. egyedül nevelt fel anyám, ezért biztos vagyok benne, hogy stabil érzelmi hátttér nélkül akkor sem mernék belevágni, ha már iszonyatosan vágynék egy kisbabára.
87. Bobett (válaszként erre: 85. - Kingi7)
2009. júl. 1. 22:45
Gratulálok, s nagyon-nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek!
86. Bobett (válaszként erre: 82. - Ekorman)
2009. júl. 1. 22:43
S nem az fáj, hogy valaki nem akar gyereket, hanem az, hogy ő tuti, hogy simán teherbe tudna esni, aki meg szeretne az küzd évekig! Az élet igazságtalansága fáj!
85. kingi7 (válaszként erre: 81. - Ében11)
2009. júl. 1. 22:42

Én nem értek veled egyet, sőt :)

Hihetetlenül könnyű a terhességem és igazán szívből várom, mert ő egy szerelemgyerek... engem senki nem cseszegetett és annál jobban örül most az egész család :)

Az egészség meg nem csak idő kérdése... hanem az,hogy hogyan élsz...

Annak mi értelme, ha 20-22 évesen szülsz, nincs hová, a társ se biztos, hogy ő a megfelelő, mert még" bulizós"...semilyen normális körülmény nem adott hozzá, sem élettapasztalat..

84. Bobett
2009. júl. 1. 22:42
Lányok! Nem azt ítélem el, hogy még nincs felkészülve, hanem azt, hogy egyből azt mondja, hogy soha nem kell neki! Én azért bízom abban, hogy eljön az életében az a perc, amikor is megváltozik a véleménye, s kívánom neki, hogy akkor sikerüljön spontán teherbe esnie, bár megérdemelné, ha küzdenie kellene érte!
83. 91d4989ab9 (válaszként erre: 81. - Ében11)
2009. júl. 1. 22:38
és ha azért nem szül valaki mert nincs hozzá megfelelő párja? ez is önzőség?
82. ekorman (válaszként erre: 78. - Bobett)
2009. júl. 1. 22:37
Ha olyan helyzetben lennék, nagyon fájna, hogy nehezen megy a teherbe esés, és az a tény, hogy talán soha nem lehet gyerekem, de nem fájna az, hogy más nem akar gyereket, mert nekem attól nem lesz se jobb, se rosszabb, és ez mindenkinek a magánügye, hogy akar-e vagy sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook