Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vágyom gyerekre. fórum

Nem vágyom gyerekre. (beszélgetős fórum)


141. Bobett (válaszként erre: 138. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 07:35
Amúgy köszönöm! :)))
140. Bobett (válaszként erre: 138. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 07:26
Szia Helga! Örülök, hogy itt vagy, s, hogy le merted írni a véleményedet! Bár minket itt nem sok ember ért meg! De én akkor sem értek egyet az ilyen kijelentéssel !
139. Bobett (válaszként erre: 132. - Kimberly)
2009. júl. 2. 07:25
Szerintem anyukádnak se mondj ilyet! El tudod Te képzelni, hogy ilyenkor ő mit is érezhet? Szerintem a szíve szakad meg, hogy a lánya akit felnevelt, ilyet kiejt a száján! Mond azt neki, hogy még nem vagy rá kész, s amikor elérkezettnek látod az időt, akkor fogsz szülni! Szerintem utána nem is cseszegetne!
138. tenkne_helga (válaszként erre: 135. - 9183e5be3e)
2009. júl. 2. 07:24

Szia!

Ne haragudj,de többször el kellett olvasnom amit írtál,hogy megértsem!?!?

Nem is tudom,hogy mit írjak erre a sok hablatyra?

Rossz embernek címezted amit ide leírtál!!!

137. Bobett (válaszként erre: 135. - 9183e5be3e)
2009. júl. 2. 07:22
Félreértettél! Én úgy gondoltam ezt az egészet, hogy ha szülsz egy gyereket, akkor igenis a Te kötelességed foglalkozni vele, nevelgetni, s nem a szüleidnek, nagymamádnak stb.! Persze, hogy azért szülöm, hogy boldog élete legyen, s én minden erőmmel azon lennék, hogy ezt biztosítsam a számára! S én lennék a legboldogabb, ha tényleg úgy tekintene ránk, mint a világ legjobb szüleire! S ha egyszer anya lehetek, akkor tényleg mindent meg fogok tenni azért, hogy a gyermekemnek boldog, kiegyensúlyozott élete legyen!
136. tenkne_helga (válaszként erre: 1. - Kimberly)
2009. júl. 2. 07:12

Szia!

Nem vágysz gyerekre?Jelenleg vagy egyáltalán?Minden egészséges nő gyermekre vágyik!Elöbb vagy utóbb minden nő megérik arra,hogy igenis édesanya szeretnék lenni!Az,hogy még nem értél meg rá avval semmi baj nincsen,de azt,hogy soha nem akarok anyuka lenni azt ne mondd!Nekem volt olyan munkatársam,akinek a tekintetét sose felejtem el,mikor egy asztalhoz ült egy 4 éves gyermekkel és a kislány rámosolygott,ő meg undorral vissza nézett rá,annyira nem szerette a gyerekeket.Most már 2 fiú gyermek anyukája,akiket imád és már mások gyermekére is szeretettel néz.Igaz az is,hogy a 9 hónap alatt egy kapocs van anyuka és gyermeke között,ami meg tud változtatni,még egy ilyen beállítottságú nőt is mint akit az elöbb leírtam és talán téged is.Aki egyáltalán nem akar gyereket,az igenis önző és a lelkével baj van!!!

135. 9183e5be3e (válaszként erre: 128. - Bobett)
2009. júl. 2. 00:33

A gyereket nem magadnak szülöd, másnak meg végképp nem, hanem hogy élhessen az a gyerek. Ha "magadnak" akarod , és olyanná alakítod az évek folyamán amilyenné te magad szertnéd hogy váljon, akkor miért szülted? A magad örömére? Nem, azért hogy ő boldog legyen majd egyszer, és úgy gondoljon a szüleire: hogy na igen, nekem vannak a legjobb szüleim a világon...Akinek ez kimarad az eléggé rosszul mérhet fel dolgokat később, és sokszor a saját magánéletére lesz hatással, vagy "továbbadódik" a saját gyerekének a nevelésekor...Nagy felelősség, nyilván...Főleg tényleg hogy nagyon kitolódik egyeseknél...olyan mint a szex, arra is meg kell érni. Én nem tudom elhinni hogy valaki kamaszként erre érett....Saját magát nem tudja egy kamasz ellátni sokszor:S.....De legalább fiatal szülei lesznek a pirinyónak :)


Ha valaki karriert épít, az megint eléggé lemaradhat.Mérlegelni kell, kinek mi fontos igazán. De ezek csak ismétlések, ezt mondták itt, mindenhonnan "ez folyik" , csak sok az igazság bennük. De egy gyerek az nem eszköz bármire, hogy hopp, na akkor csináljunk belőle valakit, vagy valami szent célért akarjuk.

134. 91d4989ab9 (válaszként erre: 132. - Kimberly)
2009. júl. 2. 00:13
nem kell ezen a témán ennyit agyalni:), szüleidnek meg vegyél addig egy szobakutyát, akkor nem lesz idejük veled foglalkozni és azt babusgathatják:)
133. bebekriszti (válaszként erre: 131. - Bobett)
2009. júl. 1. 23:43
Hidd el vannak csodák ! Velem is megtörtént a csoda 38 évesen ! Már túl voltam 4 inszemen,átfújáson,örjöngésen,elkeseredésen stb.amikor rájöttem semmit nem én irányítok....Elkerültem egy endokrinológushoz ,merő véletlenségből és Ő segített.a 38.szülinapomon született a fiam....nekem ez volt megírva!
132. Kimberly (válaszként erre: 115. - Bobett)
2009. júl. 1. 23:42

Azt, hogy soha, anyámnak szoktam mondani, mikor mondja, hogy ennek is van gyerek, meg annak is.

Egyébként is, szerintem későn érő típus vagyok. Ismerősöm is kérdezi, hány éves vagyok. Mondom mennyi, erre azt mondja, akkorra neki már három gyereke volt. Mondom jó, te is más vagy, meg én is.

131. Bobett (válaszként erre: 130. - Zizisicc)
2009. júl. 1. 23:29
Na ez meg a másik!
130. Zizisicc (válaszként erre: 118. - Ében11)
2009. júl. 1. 23:28
De még mindig nem értem, hogy jön ez ide? Egy 20 évesen szült nővel is előfordul, hogy elválik 2-3 év múlva .....
129. Csigusz 79 (válaszként erre: 122. - Bobett)
2009. júl. 1. 23:27
:))
128. Bobett (válaszként erre: 126. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 1. 23:25
Ezzel is maximálisan egyet értek! Azt a gyereket nem a szüleinknek szüljük, hanem magunknak!
127. Csigusz 79 (válaszként erre: 125. - 40163fd81d)
2009. júl. 1. 23:24
Hát én ezt teszem :o) csak hallok néha olyan dolgokat amikor nekem ez jut eszembe.
2009. júl. 1. 23:23
Viszont, ha valaki babát vállal, azért tegye, mert Ő MAGA így gondolja, ne azért, mert a szülei, a párja, a környezete nyomást gyakorol rá!
125. 40163fd81d (válaszként erre: 121. - Csigusz 79)
2009. júl. 1. 23:21

Mert csak:))


Az élet ,az élet.Olyan amilyen,nem rossz vagy ó,igazságtalan vagy szerencsés,egyszerűen csak élni kell bármilyen körülmények,fordulatok adódnak:))

124. tixtina (válaszként erre: 100. - Kimberly)
2009. júl. 1. 23:20

Tudod,én ezzel úgy voltam,hogy a véletlenre bíztam.

Nem állt szándékomban még édesanyává válni-még közel a 30-hoz sem.Valahogy nem vonzott az anyaság gondolata.aztán csodák csodájára-terhes lettem-Előtte azt mondták nem lehet gyermekem.

Hát,nagyon boldog voltam.Azóta még egyszer sikerült teherbe esnem-és imádom a babócáimat.

Örülök,hogy így hozta a sors.

2009. júl. 1. 23:19

Nem szeretném tovább gerjeszteni a vitát, én magam sem tudom, mikor és hogyan lehet egyáltalán babám, de csak azért, mert én és sok sorstársam változatos minőségű és mennyiségű megpróbáltatáson megyünk keresztül - ki tudja, milyen végeredménnyel -, szerintem másnak még nem kell lelkiismeret-furdalást éreznie, hogy pillanatnyilag úgy érzi, nem akar gyermeket.

Azzal is egyetértek, hogyha babát fog várni, lesz 9 hónapja felkészülni az anyaságra, és ha megváltozik a környezete, élete, akkor is megváltozhat erről a véleménye.

Azt is megkockáztatom, azoknak a nőknek a nagy része sem érzi mindig az olthatatlan, csillapíthatatlan vágyat a baba iránt, akik évek óta próbálkoznak és kezelésekre járnak, ez sztem nem konstans érzés, hanem gyakran változó.

122. Bobett (válaszként erre: 120. - Csigusz 79)
2009. júl. 1. 23:18
Erre meg azt mondom, hogy egy kapcsolat mindig két emberen áll vagy bukik! Tudom, hogy nem tehetsz arról, hogy még nem érzed, de el fog jönni a pillanat! Ezzel semmi gond nincs, s örülök, hogy nem mondod, hogy soha! :)))))))
121. Csigusz 79 (válaszként erre: 117. - 40163fd81d)
2009. júl. 1. 23:16
Most mééé? :)))
120. Csigusz 79 (válaszként erre: 111. - Bobett)
2009. júl. 1. 23:15

Én sem kivánom senkinek,kapja meg mindenki amit szeretne.Tudod sok Nő fél is a gyerekvállalástol és általában azért mert nincs megfelelő társ és sajnos egyre több a példa rá hogy a férfi otthagyja a Nőt a gyerekkel,sok a válás is,és talán ettől félnek.

Én sem mondom hogy soha nem akarok,de egyszerűen nem jönnek az ösztönök és erről valahol én sem tehetek.

119. Bobett
2009. júl. 1. 23:15

Lányok! Mindenkitől elnézést kérek, ha esetleg megbántottam! Nem állt szándékomban, én csak a véleményemet írtam le erről a témáról!

Kívánom, hogy mindannyiótok életében érkezzen el az a pillanat, hogy gyermeket szeretne, mert egy nő életében a legcsodálatosabb pillanat, amikor anyává válik és a kezében tarthatja a gyermekét!

118. ében11 (válaszként erre: 110. - Zizisicc)
2009. júl. 1. 23:14
ha nem az én ismerőseim között, akkor pár ismert emberrel is előfordul,hogy sürgetik-mikor lesz baba,aztán ő talál kifogást-majd azt mondja oké rendben az életem,jöhet a baba 40 éves vagyok,utána nem biztos hogy a 2-3 éves gyerekkel is marad a normális rendezett életénél(elválik stb).
117. 40163fd81d (válaszként erre: 107. - Csigusz 79)
2009. júl. 1. 23:12

"Sajnos igazságtalan az élet,ez igaz."


...egy frászt az!:)

116. 62cc0f78ae (válaszként erre: 112. - 40163fd81d)
2009. júl. 1. 23:12
:DDDDDDDDDDD
115. Bobett (válaszként erre: 100. - Kimberly)
2009. júl. 1. 23:12

Látod Kimberly! Aggódnál azért a babáért, s foglalkoztat ez a dolog! Ezért mondom, hogy soha ne mond, hogy soha nem akarsz gyermeket, nehogy az élet ezért büntessen majd!

Mert hidd el, egy nő életében a legnagyobb büntetés az, amikor nem szülhet!

114. ében11 (válaszként erre: 112. - 40163fd81d)
2009. júl. 1. 23:11
:D
113. ében11 (válaszként erre: 111. - Bobett)
2009. júl. 1. 23:10
:)
2009. júl. 1. 23:09
Én sem vágytam soha,csak úgy jöttek és én elfogadtam a kihívást:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook