Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vágyom gyerekre. fórum

Nem vágyom gyerekre. (beszélgetős fórum)


171. tenkne_helga (válaszként erre: 169. - Rózi70)
2009. júl. 2. 08:56
Én nyeltem le???Miért nekem írod?Különben tényleg bizonytalan!
2009. júl. 2. 08:54

Mindenki a maga hozzászólásával saját magát jellemezte!Ki így,ki úgy!Részemről befejezve nem vitatkozni jöttem,csak leírtam a véleményemet!

Ha egy olyan embert támadnak aki számomra értékes ember,azért küzdök és megvédem,minden áron és mindenkitől!Minden embernek szüksége van hogy szeressék,óvják,megbecsüljék.Sajnálom,hogy találkoztam most olyan emberekkel is akik eleve nem szeretik embertársaikat,boldogtalanok!

További szép napot mindenkinek!

169. rózi70 (válaszként erre: 168. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 08:52

"Nem vágyom gyerekre. De nem tudom, hogy miért nem. Ennyi idősen (27 évesen) kellene, nem?

De nem is foglalkoztat a dolog."


Igen, ezzel indított. Aztán megkapta még azt is itt a kedves hozzászólóktól, hogy defektes. Szerintem csak egyszerűen bizonytalan.De azért még nem kell lenyelni keresztbe, mert egyelőre talán nem is tudja, hogy akar-e majd gyereket vagy sem....

168. tenkne_helga (válaszként erre: 165. - Rózi70)
2009. júl. 2. 08:47
De a fórum kérdezője nem azt írta,hogy semmilyen körülmények között,soha az életbe nem akar gyereket és pont!Hanem kérdezte,hogy miért nem vágyhat rá?Nagyon is úgy néz ki,hogy egyáltalán nem döntött ez ügyben!
167. 40163fd81d (válaszként erre: 165. - Rózi70)
2009. júl. 2. 08:46
Így van:))
2009. júl. 2. 08:42
A tolerancia és a megértés nagyon fontos, főleg egy anyánál. Talán ezen is el kéne gondolkozni.
165. rózi70 (válaszként erre: 163. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 08:42

"Akárki akármit mondd,gyerek nélkül nem teljes az élet,pont!"


Aki viszont úgy dönt, hogy neki teljes az élet gyerek nélkül,akkor mi van?! Az ő döntése és legalább annyira illik tiszteletben tartani, mint annak a lombikosnk az érzéseit, aki mindent megtesz azért, hogy neki meg gyerekkel legyen teljes az élet. Pont.

164. tenkne_helga (válaszként erre: 162. - Ekorman)
2009. júl. 2. 08:42

Nem vágyom gyerekre. De nem tudom, hogy miért nem. Ennyi idősen (27 évesen) már kellene, nem?

Ezt írta a fórum kérdezője!

Szerinted döntött???

163. tenkne_helga (válaszként erre: 157. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 08:37

Ez talán igaz Rád, de azért sztem Te sem lehetsz az összes lombikos bőrében, így nem tudhatod, mint ahogy azt sem, a kezelések előtt/folyamán mennyire vágytak babára.

Ne haragudj,de amit ide leírtál,amit idéztem a te soraidból,fogalmad sincs mit jelent!!!

Aki lombikprogramban részt vesz,az biztos nagyon de nagyon szeretne babát!Kezelés elött,folyamán???Nem tudod miről beszélsz?Fogalmad sincs mivel jár!!!Aki neki kezd ennek a lelkiekben igen nehéz folyamatnak,ami igen drága is,abban biztos lehetsz,hogy igenis nagyon vágyik a babára!!!

Saját nyomorúságunk?Hihetetlen milyenek vagyunk egymáshoz!Valaki feltesz egy kérdés,máris emberek nemhogy megértenék egymást,inkább lökik a sok hülyeséget!Akárki akármit mondd,gyerek nélkül nem teljes az élet,pont!

162. ekorman (válaszként erre: 161. - Bobett)
2009. júl. 2. 08:34

Azt az egyet magyarázd már el, hogy miért és milyen jogon kritizálsz te valakit azért, mert hozott egy döntést? És egyáltalán: miért és érdemel valaki ezért kritikát?

"Nem akarom senkire ráterhelni a nyomorúságomat, csak azt akarom, hogy gondolkodjanak el azon, amit mondtak" - nyilván, ha valaki így dönt, az átgondolta ezt alapaosan..

161. Bobett (válaszként erre: 157. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 08:30
Fent vagyok egy lombikos fórumon! S hidd el, hogy a sikertelen beavatkozások után elkeseredik az ember, s úgy érzi, hogy nincs értelme az életének, de pár nap és ismét készen áll a küzdelemre! Ezt másképp nem is lehet csinálni! Nem akarom senkire ráterhelni a nyomorúságomat, csak azt akarom, hogy gondolkodjanak el azon, amit mondtak! S ha valaki úgy gondolja, hogy nem akar gyereket, s fáj neki a krititka, akkor ne indítson országos fórumot!
160. Bobett (válaszként erre: 151. - 41e36cdb38)
2009. júl. 2. 08:26
Ez tetszik! :)))))))))))
159. ekorman (válaszként erre: 151. - 41e36cdb38)
2009. júl. 2. 08:26
Hát elég nagy baj lenne, ha mindenki szaporodna agyba-főbe, nehogy már attól legyen valaki ember, hogy szül.
158. ekorman (válaszként erre: 147. - Bobett)
2009. júl. 2. 08:24
De igen, el tudom képzelni milyen nehéz lehet egy lombikbébi program, és a vele járó életmódváltozás stb.., és aki ennyire szeretne gyereket, megérdemli, hogy sikerüljn neki, de ettől még nem kell, hogy minden nő akarjon gyereket, ha valaki gyerek nélkül is boldog, lelke rajta, az a lényeg, hogy ő elégedett legyen az életével!
157. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 146. - Bobett)
2009. júl. 2. 08:22

Kedves Bobett!

Ez talán igaz Rád, de azért sztem Te sem lehetsz az összes lombikos bőrében, így nem tudhatod, mint ahogy azt sem, a kezelések előtt/folyamán mennyire vágytak babára.

Valamennyien keressük az utat, akik babát szeretnénk, de hogy ez a vágy konstans lenne mindig mindenkinél, azt nem hiszem.

És tényleg úgy gondolom, azért, mert sokunknak küzdenünk kell, másnak még nem kell lelkiismeret-furdalást éreznie, ha ő másként gondolja, és főleg nem hiszem, hogy egyfajta bűntudatot kellene emiatt ébreszteni benne. Ezek az ő jelenlegi érzései, és semmi közük ahhoz, hogy később hogyan lehet vagy nem lehet babája, sztem nem fair a saját nyomorúságunkat ráterhelni.

156. msforrester (válaszként erre: 147. - Bobett)
2009. júl. 2. 08:22
Ne is érezd magad önzőnek. Senki nem önző aki akar normálisan gyereket nevelni.És jó, hogy van egy párod, aki kitart melletted az egész tortúrában. Na, kijött szeretetem copfos tárgya, muszáj megdögönyözni.:-)
155. ekorman (válaszként erre: 154. - 867f9adc74)
2009. júl. 2. 08:21

Nehogy már más ember döntse el, hogy mi a normális, meg hogy kivel milyen "bibi" van!

Attól még, hogy valaki gyereket akar, korántsem biztos, hogy egészséges lelkű ember, és ez fordítva is igaz!

2009. júl. 2. 08:16

Szerintem azzal a nővel, aki egyáltalán nem vágyik gyerekre egész életében, valami baj van.

Az nem is nő, hiszen hiányzik belőle a legalapvetőbb emberi ösztön.

Sajnálom szegényt, hisz a világ legcsodálatosabb "élményére" mondja azt, hogy nem kell..

Tökéletesen megértem azokat, akik csak 30-35 évesen szülnek. Nem kell fiatalon szülni, élni kell, bulizni, pasizni, utazni, szórakozni...

De utána? Miért nem? Ott valami bibi van..

2009. júl. 2. 08:09
Én 29 vagyok, és én sem vágyom rá. Tudom, hogy egyszer lesz gyerekem, de az biztos, hogy nem a közeljövőben.
152. tenkne_helga (válaszként erre: 151. - 41e36cdb38)
2009. júl. 2. 08:05
Haláli vagy!Jót és jól írtál!
151. 41e36cdb38 (válaszként erre: 8. - 1e44dd72bb)
2009. júl. 2. 08:03

"Gondoljunk bele, mi lenne, ha mindenki szaporodna agyba-főbe???"


Hát ez azért durva. Mármint ez a megfogalmazás.

De igazad van, szerintem Te ne "szaporodj". Nemhogy agyba-főbe, inlább egyáltalán ne.

2009. júl. 2. 08:00
Ne értsetek félre, nagyon szurkolok mindenkinek, aki szeretne gyereket, és szép, egészséges babát kívánok. Nekem is van, és tényleg leírhatatlanul más és jobb az életem, amióta megszültem. Én örülök, hogy szerethetem és támogathatom, és próbálkozhatok, hogy boldog ember legyen legalább addig, amíg velem van. Szerintem a gyerekvállalás picit arról is szól, hogy akarok-e valakit feltétel nélkül elfogadni és boldoggá tenni, és képesnek érzem-e rá magam, hogy így szeressek. És ha igen, akkor teljesen mindegy, hogy mi mindenről modasz le, mert a tiéd a legjobb, ami ebben az életben lehet.
149. meli-79
2009. júl. 2. 07:58
Régen én sem vágytam, de mostmár mások a körülményeim, mint akkor voltak, optimálisabban egy gyerekvállaláshoz, úgyhogy mára már másképp gondolom, mint akkor.
148. tenkne_helga (válaszként erre: 145. - Bobett)
2009. júl. 2. 07:57

Köszönöm szépen!

Szerintem a legjobb,ha elgondolkodik mindenki,ki mit akar az élettől!Az biztos,hogy gyerek nélkül nagyon érzelem szegény az élet!Nekem most mind a három alszik,de alig várom,hogy felkeljenek és szét puszilhassam őket!Hidd el Bobett nemsokára te is így leszel ezzel!További szép napot és minden jót neked és családodnak!

147. Bobett
2009. júl. 2. 07:55
Amúgy meg én egyáltalán nem érzem magam önzőnek! Ti el sem tudjátok képzelni, hogy egy ilyen program mennyi áldozattal, lelki és fizikai fájdalommal, szenvedéssel jár együtt!Pl. amikor a sok injekciótól már olyan kék-zöld-lila a hasad, hogy nincs rajta egy ép rész sem, hogy ott kell hagynod a munkahelyed, hogy heti 3x orvoshoz kell menned stb.! Ha önző lennék, akkor nem csinálnám ezt az egészet, hanem egyszerűen feladnám és nem érdekelne! A kisujjamat nem mozdítanám az ügy érdekében! De én igenis küzdök, amíg csak bírok azért, hogy a gyermekem megszülethessen és élhessen!
146. Bobett (válaszként erre: 123. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 07:52
Hidd el, hogy folyamatosan érzi a vágyat! Mi lombikosok egy percig nem tudunk megülni nyugodtan a fenekünkön, állandóan keressük az újabb és újabb lehetőségeket!
145. Bobett (válaszként erre: 144. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 07:49

Köszönöm szépen Helga! Egyetértek Veled!

Egy biztos! Nem fogom feladni a küzdelmet, mindent elkövetek azért, hogy végre a kezemben tarthassam szerelmünk gyümölcsét!

A Te gyerkőceid gyönyörűek! Gratulálok!

144. tenkne_helga (válaszként erre: 140. - Bobett)
2009. júl. 2. 07:43

Kedves Bobett!

Engem nagyon elszomorít,hogy mennyi olyan ember van,aki nem tudja milyen szerencsés!Egészséges gondolkodású nő gyermekre vágyik és mindent megtesz azért,hogy egészséges babája,majd egészséges és boldog élete legyen!!!Csak sajnálni tudom az olyan embereket,akiket a világon a legcsodálatosabb érzését,szeretetét,boldogságát,mint egy gyermek adhat nem vágyik???Semmivel nem pótolható!

Nagyon szorítok neked,hogy minnél elöbb édesanya lehess,a legjobb helyre kerül majd,ebben biztos vagyok!Kitartás!

143. Bobett
2009. júl. 2. 07:37

Mentem is lányok, mert csak felhúzom magam azon a sok hülyeségen, amiket ide írtok ( tisztelet a kivételnek )!

Mindenki gondolkodjon el, s adjon hálát az égnek, ha egy ilyen kijelentés után az élet megajándékozza egy gyermekkel!

2009. júl. 2. 07:37

Szerintem örüljünk, hogy ez manapság nagyrészt a mi döntésünk lehet. Nem is olyan régen, mikor még nem volt fogamzásgátlás, meg normális óvszer, aki szexelt, az jobbára szült is előbb utóbb, és marhára nem tudott gondolkozni azon, hogy vágyik-e rá, vagy sem, vagy, hogy mikor óhajtja beiktatni a napi programba... És valamitől nagyapáink meg nagyanyáink is felnőttek, igaz, a kutya nem foglalkozott azzal, hogy érett volt-e a dédi rá.

Egyébként ha egy embernek azt mondják, hogy holnaptól lemond saját jövedelmének, kényelmének, igényeinek, szabadidejének nagy részéről, azért, hogy egy másiknak jobb legyen, akkor az szerelemnek hívják, és a gyerek meg a szerelem között csak annyi a különbség, hogy az egyiket már látod, a másikat meg meg is kell szülni.Úgy értem,egyik se okoz több problémát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook