Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vágyom gyerekre. fórum

Nem vágyom gyerekre. (beszélgetős fórum)


51. Bobett (válaszként erre: 49. - 91d4989ab9)
2009. júl. 1. 22:05
Endometriozis?
50. Bobett (válaszként erre: 47. - 6f773a273c)
2009. júl. 1. 22:04
Na ezzel nagyon egyetértek! Persze, ha még nincs felkészülve, akkor ne szüljön! Nem ezzel van a baj! Azzal van bajom, hogy már most kijelenti, hogy soha nem akar!
49. 91d4989ab9 (válaszként erre: 43. - Bobett)
2009. júl. 1. 22:03
neki is cisztái voltak akiről irtam
48. Bobett (válaszként erre: 45. - Tücsimücsi)
2009. júl. 1. 22:03
Egyelőre nem akarunk örökbe fogadni, amíg van esélyünk és erőnk addig csináljuk! Most is megtapad a baba, de sajnos el is ment! Spontán tuti, hogy nem lehet babánk, ezt megmondták az orvosok!
2009. júl. 1. 22:02
hát szerintem,ha ő nem akar,akkor ne is csináljon,magának.gondoljatok bele:ha lesz egy babája,és nem is készült fel az anyaságra(a 9 hónap ellenére),akkor mi lesz a gyerekből?lehet hogy rosszul nevelik,persze nem feltételezem,szóval nem erről a konkrét esetről beszélek,ne értsetek félre,de sok idétlen emo,meg a többiek grasszál az utcán,valószinüleg félrenevelési okokból.ez az egyik oka a félrenevelésnek,nem?szóval szerintem ha nem szeretnél babát,ne is csinálj,de pl béranyaság szép gondolat,azok kedvéért akiknek nem lehet babájuk!gondolj bele,mekkora örömet szerezhetsz ezzel másoknak!
46. Nattine (válaszként erre: 43. - Bobett)
2009. júl. 1. 22:00

Tudom, hogy az nem ugyanaz, de nem gondolkodtatok örökbefogadáson? Épp múltkor találkoztunk egy régi ismerőssel, két kislányt fogadtak örökbe, és teljesen úgy nevelik, és szeretik őket, mintha a sajátjuk lenne.

Mellesleg nekem is van olyan ismerősöm, aki tizen-év próbálkozás után örökbe fogadott egy babát, és azóta már két spontán fogant gyereke van!

45. tücsimücsi (válaszként erre: 43. - Bobett)
2009. júl. 1. 22:00

Mindenképpen elolvasom.

És az örökbefogadás? Nagyon elutasítod?

44. Zizisicc (válaszként erre: 28. - Bobett)
2009. júl. 1. 21:58

Sajnálom, hogy nálatok nehezen jön össze a baba, és drukkolok, hogy sikerüljön, de mindenkinek a saját életét kell élni. Te nagyon vágysz babára - oké - Ő meg még nem .... ezzel sincs semmi baj. Nem hasonlíthatók össze az életek.

Tudod, az is lehetne egy vélemény, hogy mivel nincsenek véletlenek, okkal nem fogan meg egy baba. Ha természetes úton nem sikerül, akkor azért van, mert mondjuk Istennek, vagy a Sorsnak más a terve velünk. Ezen nyilván nagyon sokan felháborodnának, akik épp mesterséges úton, orvosi segítséggel szeretnének teherbe esni.

Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy nem vagyunk egyformák, nem egyformán érzünk, de emiatt nem szabad elítélni senkit sem. El kell fogadni, hogy nem mindenki úgy gondolkodik, ahogy mi. De ettől még nem lesz rosszabb, mint mi.

43. Bobett (válaszként erre: 39. - Tücsimücsi)
2009. júl. 1. 21:56
Az lehet, hogy még csak 26 vagyok, de olyan betegségem van, ami hónapról hónapra terjed, s az lesz a vége, hogy ki kell venni a méhemet meg a petefészkeimet! Szóval parázok már most is, hidd el! A naplómat elolvashatod, ott le van írva minden!
42. cb4c323adf (válaszként erre: 34. - Tücsimücsi)
2009. júl. 1. 21:55
A stressz tücsi:)és igazad van nem kell vitatkozni, mindenkinek vannak elképzelései az élettel kapcsolatban ,nem itélhetjük el másik embertársunkat!!
41. Nattine (válaszként erre: 30. - Bobett)
2009. júl. 1. 21:54

Elhiszem, hogy nagyon felmérgesít az ilyen hozzáállás, de gondolj bele abba is, hogy az a baba nem marad örökké baba! Fel kell nevelni, szeretni kell, sok-sok-sok-sok időt kell rá fordítani, nevelni, veszekedni, órákig játszani, stb., stb. És ha valaki eleve úgy áll hozzá, hogy semmi kedve az ilyesmihez, akkor az hiába szül gyereket, annak a gyereknek nem lesz boldog gyerekkora! Hány gyereket látni, akiket a szülei legfeljebb anyagilag igyekszenek ellátni, de nem foglalkoznak velük!


Ne ítélj elhamarkodottan! Az én nagynéném soha nem szült - nem tudom, hogy miért, nem akart, vagy nem sikerült - de végül is viszonylag boldogan élte le az életét, beutazta az egész világot, neki így volt teljes az élete.

40. Bobett (válaszként erre: 32. - Cb4c323adf)
2009. júl. 1. 21:54
Én nem csak azt ítélem el, aki ilyet mond, hanem az egész életet! Mert igazságtalan! Ez az illető tuti simán teherbe esne, más, aki meg szeretne gyereket, áldozatot, pénzt nem sajnálva a végsőkig elmegy, s közel sem biztos, hogy sikerrel jár! Ezt egyszerűen nem tudom elfogadni, de aki nem volt ilyen helyzetben, az sosem fogja ezt megérteni!
39. tücsimücsi (válaszként erre: 30. - Bobett)
2009. júl. 1. 21:54
Te még csak 26 vagy....bármi megtörténhet. Majd 10-15 év múlva már parázhatsz.
38. 91d4989ab9 (válaszként erre: 31. - Ee50b7c391)
2009. júl. 1. 21:53
és ha nincs olyan pasi, kapcsolat amiben szülhetne az ember akkor is elitéled?
37. cb4c323adf (válaszként erre: 31. - Ee50b7c391)
2009. júl. 1. 21:53
Ezzel ellent mondanék az én anyósom 37 évesen szülte a párom és még mindig él és virul:)és megérte minden unokáját...
2009. júl. 1. 21:53
Hát szerintem nincsen abban semmi.Nem mindenki szereti a gyerekeket.
35. Bobett (válaszként erre: 31. - Ee50b7c391)
2009. júl. 1. 21:53
Én is így gondolom! Egy nő ne mondjon ilyet!
34. tücsimücsi (válaszként erre: 29. - Cb4c323adf)
2009. júl. 1. 21:52

Ááááá, nem is a kockázat, hiszen vannak különböző szűrővizsgálatok és ha baj van az már hamar kiderül. Inkább én más dolog miatt nem díjazom, de nem kezdem elölről, mert már egyszer kialakult egy éles vita ebből kifolyólag.

Egyébként nagyon sok huszonévesnek születik beteg gyereke....az vajon mitől lehet??

33. 91d4989ab9 (válaszként erre: 28. - Bobett)
2009. júl. 1. 21:51

ők se adták fel, elmentek a végsőkig, amig csak az orvosok engedték, aztán az örökbefogadott gyerekkel boldog család lettek, nem görcsöltek a gyerek kérdésen



és egyszer csak terhes lett az anyuka azt hitte változó kor miatt maradt el a vérzése


most két szép gyerkőcük van

32. cb4c323adf (válaszként erre: 28. - Bobett)
2009. júl. 1. 21:50
Persze nagyon szomorú hogy ennyit kell küzdeni sok embernek egy gyerekért de nem itélhetjük el azokat akik meg nem szeretnének pl soha sem...
31. ee50b7c391 (válaszként erre: 23. - Bobett)
2009. júl. 1. 21:50

Egyetértek veled, meg amugy is milyen dolgo, hogy egy nő ilyet mond?Ha én pasi lennél még akkor is ha még nem akarnék gyereket,biztosan nem akarnék magam mellé olyan nőt aki igy vélekedik egy babáról. Ez visszataszitó!

Amugy meg divat későn szülni, de ez olyan önző dolog, senki nem gondol bele abba hogy ha pl 35 évesen szül akkor mire a gyerekéek is lesz gyereke már olyan vén lesz hogy lehet az unokának már nem is lesznek nagyszülei.Elég sz.r lehet ugy felnőni hogy nincsenek nagymamáid vagy nagyfaterjaid,legalább 1-1!!De ha 40 évesen szülsz akkor tuti nem lesz a gyerekednem nagymamaája, és az már milyen????

30. Bobett
2009. júl. 1. 21:50

S ha ne adj Isten Ti is ilyen helyzetbe kerültök, Ti is haragudni fogtok azokra, akik ilyet kiejtenek a szájukon! Nem az a baj, hogy most még nem akarja, hanem az, amikor leírja, hogy nekem nem lesz gyerekem! Az ilyen emberek szerintem önzőek!

De ez az én véleményem!

29. cb4c323adf (válaszként erre: 25. - Tücsimücsi)
2009. júl. 1. 21:48
Na azért 40 felett nem kis kockázattal jár már szülni ,persze van aki bevállalja:)
28. Bobett (válaszként erre: 27. - 91d4989ab9)
2009. júl. 1. 21:48

Nem adom fel, mert küzdünk addig amíg bírjuk, bár most anyagilag nagyon padlón vagyunk! De számunkra minden áldozatot megér ez az egész, csak egyszer végre a kezünkben tarthassuk a gyermekünket!

S ne haragudjatok, de az ilyen beszólásoktól a falra mászom!

27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 23. - Bobett)
2009. júl. 1. 21:46

attól neked nem lesz jobb ha ő szül akarata ellenére . csak neki lesz rosszabb.



fel a fejjel, van olyan lombikos ismerősőm, akik felhagytak vele, örökbefogadtak egyet és 5 év mulva spontán összejött egy baba


vannak csodák, ne add fel

2009. júl. 1. 21:46

Én is úgy voltam vele, hogy valahogy soha nem akartam gyereket. Gyerekkoromban sem babáztam, stb., azt se tudtam, mikor férjhez mentem, hogy mi fán terem a gyereknevelés. A férjem úgy volt vele, hogy nagyon szereti a gyerekeket, és szeretne is apa lenni, de talán még nem most. Viszont nem akartam idős anyuka lenni, így aztán 29 évesen megszületett az első fiam. 3 évvel később a második. Nagyon szeretem őket, soha senki iránt nem éreztem ennyi szeretetet, és nem bántam meg, hogy megszülettek. Ugyanakkor nem érzem magam amolyan oroszlán-anya típusnak továbbra sem. Sok gondom van velük, nehezen jöttem bele a gyereknevelésbe, sok mindent elrontottam az elején.

Lehet, hogy nekem is várni kellett volna még, csak féltem, hogy mire megjön a vágy, elmúlnak az évek.

25. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - Kimberly)
2009. júl. 1. 21:45

Mondd, mit problémázol ezen ennyit?

Mostanában úgyis nagy divat 40-45 körül szülni. Még bőven van időd:)

2009. júl. 1. 21:45

Akkor szül mindenki amikor megérik rá ,semmi baj nincs abban,hogy most még nem vágysz rá,és nem foglalkoztat,biztosan van most fontosabb dolog az életedben mint egy gyerek,tanulás stb.

Ezért ne szégyeld magad ,jön majd egy villám ami beléd hasit, és aztán majd csak a gyerek fog az eszedbe járni:)

23. Bobett
2009. júl. 1. 21:44
Szerintem elég szomorú! S az a legrosszabb az egészben, hogy azok, akik vágynak rá, s küzdenek évekig, azoknak nem lehet, az ilyeneknek, akik meg nem vágynak rá, simán teherbe esnek! 4 sikertelen lombik programon vagyok túl, s nem tudom elfogadni, hogy ilyen igazságtalan az élet!
2009. júl. 1. 21:44

Én annyira nem értek egyett az előttem lévő hozzászólásokkal.Magam példájából és még sok más példából kiindúlva.Mert én vágytam a babára már 20 évesen meg 22-23évesen is CSAK hagyni akartam magamnak még 4-5 évet (mondanom sem kell már mindenki "elvárta a fiatal korom ellenére a babát mert párommal elég fiatalon kerűltünk össze)A lényeg abba hagytama gyógyszert,gondolván hogy idő míg kiürűl no meg tuti pont nekünk nem sikerűl hamar majd csak sok sok hónap esetleg év múlva ennek ellenére 3 hónap után pozitív lett a teszt.Hazudnék ha azt mondanám felhőtlenűl boldog voltam mert rengeteg kétely ,kéréds ,aggodalom merűlt fel bennem.

A lényeg az hogy a legtöbb nő azt hiszi hogy még nem készűlt fel az anyaságra,de ez egy baromság mert én úgy gondolom hogy a 9 hónap alatt készülünk fel az anyaságra.Sőt ha egy 26-38-40 éves nő aki rendezett körűlmények között él harmónikus boldog kapcsoltaban és nincs más szíve vágya csak egy baba még véleményem szerint az ilyen nőkben is felmerűl a sok sok kérdés hogy biztos alakalmas lesz e stb..................??????

Az anyaságra SOSEM lehet felkészűlni csak akkor tudod meg milyen érzés mikor már tudatosodik a fejedben,szívedben hogy egy kis élet fejlődik benned..........és ez az érzés napról napra hónapról hónapra erősödik.

Persze az tény hogy sosem az elvárásoknak akarjunk megfelelni mert akkor több ember fog sérűlni .......de ha az ember mindig arra vár mikor a legalkalmasabb a család alapítás lehet hogy kifut az időből...........

Ha a gyerekeket szereted és mások gyerkőceivel elvagy akkor az már egy jó jel :0)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook