Nem vagyok átlagos! (beszélgetés)
Én láttam telt nőt, aki igenis esztétikus volt és vonzó férfiak szemében is, mert volt belső kisugárzása
Mit értesz méregtelenítés alatt? Mert a mályvatea jó hozzá, állítólag, mész tőle sűrűn wc-re,
Nézd meg, hogy milyen sok jelet kaptál!
Többen olvasnak, mint írnak ám itt :)
Az élsportolókról meg annyit, h dopping..és agyon vannak hajszolva.Ezért hallnak meg sokan közülük.De van egy egészséges középút.
Ezt amúgy nem magamra értettem és a mellettem szólókra, de úgy látom ellenző van , úgyhogy kár minden szó...
Azért te tudd, hogy igazad van mert még jó az egészséged, és lehet, hogy pont a fogyókúrával rontanád el.
Teljesen igazad van! Az emberek (leginkább a nők)sokszor abba betegszenek bele, hogy nem fogadják el magukat.
Igazad van, lehetsz túlsúllyal is kedves vidám és szeretnivaló és kontroll mellett még egészséges is
Szia!
Én értem amit mondsz,jól érzed magad a bőrödben,elfogadtad magad olyannak amilyen vagy,sőt,jó nőnek találod magad és környezeted.
De hiddel nagyon sok nő nem másnak akar megfelelni,hanem saját magának.Jól érzi magát a csinos alakban és ez most nem szilikonokat jelent,hanem átlagos testalkatott,38-as ruhaméretet.Én így érzem jól magam.NEm érzetem jól magam,mikor lógott a hasam a szeméremcsontomra,nem éreztem jól magam,mikor kidörzsölődött a combom,és ezért nyárom 35 fokban nem kartam harisnyanadrágot húzni.Nem érzetem jól magam mikor a másfél éves gyerekem után szaladnom kellett,mert veszélyben érztem ,mert rágyorsított a kereszteződés előtt a motorjával hirtelen és Én meg alig bírtam utólérni,mikor meg nagy nehezen sikerült alig kaptam levegőt.
Tökre örülök,hogy elgogadtad magad éppen ezért szerintem viszont is várhatjuk,hogy fogadjátok el Tik is teltebb testalkatúak azokat a csajokat akik tesznek azért,hogy újra csinosak legyenek,és újra megtalálják Önmagukat.
Szerintem itt senki nem akart visszahúzó erő lenni, és senki nem akart senkit megsérteni.Mindenki hozott érvet és ellenérvet. ÉS normális hangnemben lett megfogalmazva. Ki így érzi magát jól, ki nem. Aki nem, az tesz ellene és kész.De ez egy elég átfogó és sokrétű téma, és sok minden belefér.Ezért volt sok a hozzászólás is.Mindenkinek szíve joga, h mit tesz,vagy mit nem tesz magával.
Egyemmeg! Esztétikailag nem kell félteni! Elég ha felveszem a kedvenc nacimat, a cicikifelsőmet a 13 centis sarkú hosszúszárú csizmához és nem is hiszed, hogy túlsúlyom van! Már megint ez a süketelés, ti azt hiszitek, hogy csak 36-38-ban lehet csinosan kinézni?
" Nem baj, ha én szarul érzem magam"- nem azt írtad, hogy tök jól érzed magad?
Azt soha senki nem mondta, hogy az élsport az egészséges. Ott a doppingszerek is előtérbe kerülhetnek...
O.K. Nyertél. Egyenlőre! Mert még fiatal! Képzeld el, hogy egy 25 kilós súlyt veszel a nyakadba és csináld ezzel végig a napi teendődet. És az esztétikáról még nem is beszéltem...
Nem bánom, hogy indítottam fórumot, de elkeserítő, micsoda visszahúzó erő vagytok sokan! Igazi jó magyar mentalitás! Nem baj, ha én szarul érzem magam, próbáljuk meg elérni, hogy a másik a sárban a talpunk alatt legyen. Miről beszéltek amikor agyvérzést infarktust emlegettek? Sorban vagyunk, bárkivel megeshet egy betegség, vagy szív, esetleg agyi katasztrófa? Bár a lifenetworkben nem vagyok jártas, de híreket látok/hallgatok: sportolók, akik egészséges étrend és rendszeres testedzés = baromi egészséges életmód mellett meghalnak! Nem feküdni kell és hízni, nem ezt mondtam ,aki ezt vette le, vak és/vagy süket, csupán arra próbáltam rávilágítani -inkább kevesebb sikerrel- , hogy nem feltétlen az áhított címlaplányaalak adhat boldogságot. Igenis túlsúllyal is lehet az ember elégedett és egészséges is! Kár, hogy az egész sértegetésbe fulladt! Én csupán erőt szerettem volna adni azoknak, akik 1000* megpróbálták és nem sikerült, és nem az életüket kockáztató túlsúly van rajtuk!
Nekem még nem voltak plusz kilók, volt magas vérnyomás, pajzsmirigy rendellenesésegek, magas koleszterint, évek óta, most leszek 30 és nem ásom el magam.
Sziasztok!
Most olvastam vissza a hozzazsolasokat,s valaki a 4.ik oldalon irta,hogy a malyvateat jol el kell dugni.Miert is?
En neha hasznalom,persze nem azert mert fogyast remelek tole,csak neha a meregteleniteshez.
Szoval ki mit tud rola?
Karos?
Azt nem kívánom, csak egy kicsit több mozgásra bíztatnálak...
Nem szántam viccnek. Te mondtad, hogy a táblázat iránymutató. 169cm-hez a 73 kg még normálnak számít a táblázat szerint. De ha 83 kilósan is jó a vérképe és nincs semmi betegsége és még jól is érzi magát, szerintem a 83 kiló is rendben van. Egészséges és boldog. Ez számít.
De ha az ember elfogadja önmagát és jóban vannak ők ketten, akkor nem érzi annyira magát szarul a saját életében, és ez a fontos.
Igen. A téma, hogy fogadjuk el magunkat úgy, ahogy vagyunk. A kicsi pocidat próbáld meg elfogadni ( ahogy én is tettem) ,de próbáljuk a-sokak által vitatott- normális súlyt megőrizni, mozgással, önkontrollal, odafigyeléssel stb., hogy később a plusz kilók ne menjenek az egészség rovására.
Kiegészíteném még azzal, hogy nem csak a kövérség, hanem egyéb átlagtól eltérő tulajdonságok sem szereplenek az előretoltak között: betegség, mozgáskorlátozottság, kancsalság, vörös haj, óriási mellek, kis mellek, görbe lábak, beszédhiba stb.
Nem akartam senkit megbántani, sok dolog most nem jut eszembe, de tény, hogy a társadalom általában kirekesztő az átlagtól eltérőkkel szemben. Jó esetben csak kiröhögik őket, rosszabban kigúnyolják. Volt már úgy, hogy belegondoltam egy ilyenbe, és elszégyelltem magam.
A táblázathoz nem is szabad ragaszkodni, de mindenképp eggy iránymutató. Azért ha már túlságosan eltárünk, érdemes elgondolkodni, mit csinálunk rosszul, min lehetne változtatni.
Én 168 cm vagyok, 67 kiló, BMI szerint normál suly, a pasim szerint kicsit van pocim, de csini vagyok. jól is érzem magam, meg nem is. annyira nem, hogy elkezdtem fogyózni, annyira igen, hogy ne vaskalaposan csináljam. valaki összefoglalná tömören, mi a konkrét téma, mert annyira sokoldalú a beszélgetés, hogy képtelen vagyok ennyit visszaolvasni, viszont érdekes?
Drága vagy, köszi! Az igazság az, hogy 3 éve még azt mondtam volna, hogy 30 plusz, de ha buschnet ez megnyugtatja, oké cukorbetgségben fogok meghalni! Így jó? :D
Média , média , média!!! Nem tudok rá mást írni.
De úgy vagyok vele, h teljesen mind1 szerintem, h valaki ezért kezd mozogni , sportolni, mert szebb akar lenni,akár a média benyomására (mert valljuk be ez a legtöbb nő elsődleges célja), vagy azért mert egészségesebb akar lenni.A cél ugyanaz.
Ezt nyilván viccnek szántad:)
Értem amit mondasz, és valamennyire egyet is értek. Akkor hagyjuk a cukorbetegséget.Szívinfarktus,agyvérzés, magas vérnyomás, érszűkűlet.Ezzeket nem lehet egyértelműen a genetikára fogni.
Én csak azt mondom, h addig sokan nem cselekszenek,míg látható, érezhető jelei nincsenek a dolognak.De akkor már lehet késő.Nekem akkor múltak el a tünetek (heves szívdobogás,levegő után kapkodás) miután elkezdtem mozogni. Még ha nem is látjuk és nem is érezzük elsőre, de iszonyat megterheli a szervezetet a túlsúly.
További ajánlott fórumok: