Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskáknak elég átlagos munkanapon, alvási időt levéve 4-5 óra, hogy otthon vagyok ? fórum

Macskáknak elég átlagos munkanapon, alvási időt levéve 4-5 óra, hogy otthon vagyok ? (tudásbázis kérdés)


2022. jún. 13. 21:08
Össze vissza munkám van, így azt se tudják szegények, mikor érek haza, mikor várjanak.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Timycat)
2022. jún. 13. 21:07
Maximum 2 napra hagytam eddig őket egyedül. Sajnálok több napra menni miattuk barhova is.
21. timycat (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 20:42

3-4 napot simán magukra lehet őket hagyni. Legyen elég kaja, víz, alom. A mieink 3-4 napos egyedüllét után ugyanúgy fogadnak mint egyébként ha hazaérek munkából. Talán lustábbak, gondolom hibernálódnak.


Az ennél hosszabb távollét után viszont már kifejezetten hiányzunk. Ekkor pedig szitter is van szervezve, de akkor is. Tavaly 7-8 napos nyaralás után hazaérve teljesen ránk csavarodtak. Sőt mikor indultam vásárolni az egyik karommal belekapaszkodott a lábamba, hogy innen én többet el nem mehetek 😂 De kibírták, 1-2 nap és helyreáll a rend.


Én inkább azt vettem észre, hogy a lockdown idején mikor napokig itthon voltunk már kifejezetten idegesítettük a macskákat, hogy mi miért vagyunk mindig itthon. Szeretik a nyugit, amikor senki sem zajong körülöttük.

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 20:35

Igen el. Sokan azt gondolják a cicák csak úgy el vannak. De tudnak éppen úgy ragaszkodni, mint a kutyák. Én 3 napig itthon hagytam, gondolván, mi baja lehet? FIC-es lett. És nagyon nehezen lehetett visszaédesgetni. Ő egy igazi ölbecica, egésznap kézben lenne.


[link]

19. l.luiselotte (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 20:34

Ne problémazz ezen, már felnőtt macskák. a mi cicank 6 hetesen került hozzá egy hétfői napon, kedden otthonmaradtam vele,de szerdán már munkaidőben egyedül maradt a lakásban

Száraz kölyök wiskas víz álom néhány lAbda ezekkel volt el este 5-6 -ig. Sosem volt beteg, mára már 6-7 kilós 7 évesj

Jó kedélyű macska, sok örömet okozott a csaladnak. A tiéd is meg fogják szokni a munkarendedet.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 13. 20:15
Tapasztaltam ,hogy amikor többet voltam otthon, szelídebbek lettek és nem csak enni kérni jöttek oda. Most megint eltávolodnak majd? Sajnos esélyem sincs változtatni. Kizárólag bentiek, így mégrosszabb.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 19:38

Ha muszáj neki, mit tegyen?

Az enyém nem szeret egyedül lenni.

Akinek be van kamerázva a lakása, az láthatja, hogy igen hiányzik a gazdi.

2022. jún. 13. 15:45
Nekünk is reggeltől négyig egyedül vannak, de kint az udvaron. Van enni-inni valójuk a kazánházban, ott az alom. Teljesen jól el vannak. Amikor hazaérünk, szaladnak és várják a vacsorát. Fél ötkor már bevonulnak, már aludni térnek.
15. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 14:53

Ha van előttük kaja, innivaló és tiszta alom, akkor 2-3 napig sem fognak hiányolni.

Persze, nem most, ebben a kánikulában.

2022. jún. 13. 12:17
Pár napra a macskáktól nyugodtan el lehet menni otthonról. Létezik önadagoló etető, beállítod, mikor adagolja ki a tápot. Vízforgatós macskaitató is létezik.
13. tien (válaszként erre: 12. - Tien)
2022. jún. 13. 12:02
Bocsánat ,most olvastam ,hogy egyedül maradtál velük.
12. tien (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 11:52

Ezért kell előre gondolkodni;)

Felelősséget vállaltak egy csöpp életért.

2022. jún. 13. 11:43
Azt veszem észre. 😀 Utánuk nem hiszem,higy valaha lesz macskám, ha még élek. Nem vagyok itthon ülő típus és se nyaralás, se más nem jöhet szóba így.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Semleges)
2022. jún. 13. 11:41
Nem látod?
2022. jún. 13. 11:38
Ezt kérdezed?
8. tien (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2022. jún. 13. 11:03

Mi szitterei voltunk több évig két macseknak.

Az egyik nyomonban volt állandóan .Míg a wc voltam ,előttem ült és imádattal figyelt engem.



A másik le sem tojt.;)


Visszasírom azokat az időket egy foxi gazdijaként.

Macseknak egyszerűbb az élet.

2022. jún. 13. 09:54
A macskáknak addig vagy haver, amíg enni adsz neki. Amúgy tojik ránk😂
2022. jún. 13. 09:52
A mi macskánk egykemacska, 6 éves koráig munkanap okom egyedül volt otthon, 2021-ben a H.o miatt többet voltunk otthon, akkor vált önzőve és követelőzőve, amikor nem aludt kiharcolta a vele való foglalkozast. Szerintem munkaidőben jól elvannak egyedül, pláne 2 macska,, ne aggódj.
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 08:46
A macska pont az az állat, ami teljesen jól elszórakoztatja magát, sok észre sem venné, hogy nem vagy otthon, ha kaját kap...
4. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 06:45
Elég nekik, ne aggódj! :)
2022. jún. 13. 00:04
4-5 évesek.
2. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 00:01
Persze, sőt ahogy idősödnek egyre kevésbé kíváncsiak rád. Legalábbis nálunk ez a tapasztalat. A játékidő a korral meredeken csökken, a simi-dörgölődzős idő is, bár kevésbé meredeken.
2022. jún. 12. 23:57

Az edzés heti kb. 4x van, így az otthon töltött idő növekszik 1-másfél órával, ha nem megyek. Heti másfél vagy 2 szabadnapom van. Havi 7-8, azert így számolom.

Inkább próbálok szabadnapokon edzeni, így kevesebb munkanapon maradok pluszban távol.

Egyedül maradtam velük és nem tudom, elég-e ennyi idő, vagy kevés. Munkahelyem is távolabb van,mint előzőleg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook