Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átlagos képességű vagyok, mégis dolgozni szeretnék! fórum

Átlagos képességű vagyok, mégis dolgozni szeretnék! (beszélgetős fórum)

1 2
38. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - Titti7)
2011. márc. 27. 13:38

Igen, pont erről van szó!

És annyira gusztustalan, hogy a már ott dolgozók nem segitenek. Elfelejtik, hogy ők is voltak újak, mert ugye nem csak a kezdőknek kell segiti egy munkahelyen, hanem az újak is újra tanulnak mindent, hiszen a helyi specialitások mindenhol mások.


És az a baj, hogy hiába van esetleg egy jó fej kolléga, akkor azt is kicsinálják a többiek.


Most én ebben a helyzetben vagyok. Ha újat vesznek fel hozzánk, senki nem foglalkozik velük. Egyedül én segitek, magyarázok, mutatok meg mindent. Megvárom, hogy jegyzeteljen, ha kérdez normálisan válaszolok. Most azt kaptam meg a legújabb kolléganő miatt, hogy én túl jóban vagyok vele, nem jól tanitom meg, stb. és a legrégebbi kolléganőnk épp azon munkálkodik, hogy bebizonyitsa az én bénaságomat. Sajnos a főnök partner ebben, igy megfogadtam, hogy a következő kollégának nem fogok már segiteni. Sajnálom őt, mert igy lehet nem maradhat majd...

37. titti7 (válaszként erre: 36. - Timycat)
2011. márc. 27. 12:18

Igazad van. Szerintem a tanfolyamok, és ezek szerint a főiskolák nem a lényeget tanítják. Csak elmélet, évszámok, fölösleges dolgok, rizsa, szinte semmi gyakorlat...

Aztán így próbáljon meg az ember helyt állni, a maximalista kapitalista világban ...

2011. márc. 27. 12:14

Szia!

Ezt írtam... nem a Te hibád! az egyetemen sem tanítottak meg a gyakorlatra csak a sok hülye, elméleti szöveg; aztán be kerültem egy munkahelyre és csak kapkodtam a fejem, hogy most mi van? Nekem szerencsére sokat segítettek, persze nem mondtak el semmit kétszer... aztán volt olyan kollegina is, aki ahogy írtad cseszett rám, de én nem hagytam magam, ha ő nem segített én mentem hozzá és kérdeztem... azt hogy ehhez milyen képet vágott meg nem nagyon érdekelt.

35. titti7 (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 27. 12:09

Igen, jól látod. Sajnos ferde a gerincem, sokat fáj a hátam, emiatt hiába igyekszem, napi nyolc órát nem tudnék takarítani. Ráadásul hamar kifáradok. Van ismerősöm, aki évtizedekig ülőmunkát végzett, aztán takarításra kényszerült, fél év alatt kijöttek a visszerei, aminek a kezelése borsos összeg.

Lehetőleg TB ügyintézőként szeretnék elhelyezkedni, vagy bármilyen irodai munka jó lenne. Egyébként minden helyen más a követelmény, teljesen más, amit a tanfolyamon tanítottak. A munkatársak meg csesznek betanítani, inkább kint cigiznek, traccsolnak, aztán gúnyolódva nézik, hogy kínlódom. Pedig ha többet törődnének a betanítással, néhány hét alatt belejöttem volna.

Biztos az én hibám!

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Kira88)
2011. márc. 27. 11:51

A fizikai munkát tényleg nem bírja mindenki, nagyon sok olyan betegség van, ami kizárja ezt a tevékenységet.

Persze lehet próbálkozni, mibe "döglik" bele az ember, a munkanélküliségbe vagy a munkába.

Nem biztos a fórumindító mindenkinek az orrára akarta kötni, hogy van betegsége is esetleg.

33. 22342e0151 (válaszként erre: 32. - Kira88)
2011. márc. 27. 10:39
Sok fiatal nem érti meg, hogy hiába van diplomája, ha nincs érzéke ahhoz. Ami főleg akkor derül ki, amikor belecsöppen.
32. Kira88
2011. márc. 27. 10:36

Huhh, nem akarom megbántani a topic indítóját,de azért látni kell, hogy a mai világban sok kiváló képességű, diplomás, nyelveket beszélő fiatal is nehezen talál állást, akkor ők mit szóljanak???


Meg mi az, hogy "nem bírom a fizikai munkát"? Hát nem tudom, ha olyan helyzetben lennék, hogy nem nagyon válogathatok, akkor elvállalnék akármit...


Erről szól a kapitalizmus: ha van olyan tudásod, amire a piacnak szüksége van, akkor találsz jó állást, ha nincs, akkor be kell érned kevesebbel, lejjebb kell adni az igényekből.

31. 22342e0151 (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 27. 10:36

Nem. egy könyvelésben nincs olyan profit, mint egy szállítmányozásban.Közelébe nincs.


Ebben a szakmába topon és gyorsnak, kiválló szervezőnek,kommunikativnak és nagyon pontosnak kell lenned.


Én a topikinditóra gondoltam.Aki nem találja a helyét..

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - 22342e0151)
2011. márc. 27. 10:30

A könyvelésre céloztál? Nos ott illik azért nagyon észnél lenni, és naprakésznek.

Sajnos oda is lehet tenni egy hozzá nem értőt, hátramozdítónak :( Majd zárásnál aki ért hozzá, kibogozza esetleg hova is könyvelte, kontírozta a protekciós. Maximum nem 20 órakor teszi le a lantot, dolgozik éjszaka is. Tudom miről beszélek.

Persze, mint mindenhol az életben, itt is vannak cégek, vállalkozások akik normálisak.

29. 22342e0151 (válaszként erre: 25. - Timycat)
2011. márc. 27. 10:14

Ezek közül egyet nem ajánlanék neki, hiszen ha nem jött be neki, akkor minek mujabb kudarc neki?


Azért kérdeztem tőle, hogy mi az ami "fekszik" neki, melyik pálya? de válasz nem érkezett tegnap óta.

28. 22342e0151 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 27. 10:13
Arról a szakmáról amiről én beszélek, ott a profit beszél, a kutya ugat.
27. rbadta
2011. márc. 27. 08:36

sziasztok

na találkoztam egy nyugdíjas nővel aki közölte velem, hogy bizony nem sajnál egy munkanélkülit se mivel aki akar az talál munkát! mondja ezt olyan akinek nem kellett állást kajtatnia ...

2011. márc. 26. 23:19
Jaj azt elfelejtettem írni, hogy olyan helyekre is beadtam önéletrajzot, ahol nem hirdettek állást. Jelenleg ugyanis egyes köz-állásokat sem kell megpályáztatni, gyakorlatilag "várják" a jelentkezőket
25. timycat (válaszként erre: 1. - Titti7)
2011. márc. 26. 23:17

Szia!

Nem benned van a hiba... sajnos rettentően nehéz manapság olyan munkahelyet találni, ahol nem fogyó áruként kezelnek.

Én a helyedben a TB ügyintézőivel próbálkoznék... ha elvégezted biztos nem lehetsz "gyengeelméjű" (bocs a kifejezésért). Én anno úgy kerestem állást (jogászként) hogy az önéletrajzomat és motivációs levelet elküldtem minden olyan helyre, ahol úgy gondoltam szívesen elhelyezkednék, persze a legtöbb helyről nem jött válasz sem, volt udvarias elutasítás (jelenleg nincs Önnek megfelelő álláslehetőség, de adatbázisba vettük és üresedés esetén értesítjük - persze ez csak kamu), de 3 helyre behívtak -noha korábban tényleg nem hirdettek állást- és 2 hely közül választhattam. TB ügyintézőivel én megcéloznék könyvelő irodát, polgármesteri hivatalt, nagyobb cégeket-államit és magánt egyaránt- NAV-ot (leánykori nevén APEH+vámosok) emellett iskolákat, lényegében minden olyan helyet ahol van könyvelési vagy személyzetis osztály.

Lényeg hogy ne add fel!

Sok sikert és kitartást kívánok!

2011. márc. 26. 22:42
Hiába jobb valaki, ha a főnök ismerőse. = ha ő nem a főnök ismerőse,kedvence.
23. 22342e0151 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 26. 22:42

Van amelyik szakmába a pénz beszél, kutya ugat.

Ha a főnők ismerőse, vagy az X diplomás nem tud profitot termelni, de az utsó kis senki(X évvel, X gyerekkel a háta mögött) igen, nem is kicsit, akkor az utsó senki lép szinre.


Előfordult ilyen a világtörténelemben.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - 22342e0151)
2011. márc. 26. 20:52

Így kellene ennek lenni, de nem így van. Hiába jobb valaki, ha a főnök ismerőse. Lehet az butább, sőt alkalmatlan is akár, akkor sem restek több fizetést adni a protekciósnak kevesebb munkában töltött évvel és kevesebb iskolai végzettséggel. Akinek nem tetszik, veheti a kalapját :(

Sok ilyen gondolkodású ember kellene, mint Te, vagy összefogni az alkalmatlan kollegák ellen, csak mindenki félti a helyét, még akkor is ha sok békát kell lenyelnie.

21. 9e32886f4a (válaszként erre: 11. - Havran)
2011. márc. 26. 18:00
Na látod én viszont csak is a másik fajtát ismerem :(
2011. márc. 26. 15:00
Én már rég megmondtam hazánkban a munkavállalás kész katasztrófa egyetértek Kék Irisszel egyszerűen a pályakezdő azért nem kell, ha valaki 50 év feletti azt meg teljesen kirekesztik és nekem megmondom az álláskereséssel tele van a hócipőm a 20 év alatt kiderült feladnak hirdetést és utána ki sem értesítik a jelentkezőket, vagy pedig nem árulják el mennyi munkaerőre lenne szükség, hanem odabolondítanak 100 embert, v. többet utána pedig elmehet haza semmibe veszik a többieket. Átlagos mindenki és a szorgalom már nem is érdekes csak az, aki hülye az egészhez az igyekezetet már emberszámba sem veszik. Igazságtalannak tartom úgy, ahogy van és nekem személy szerint tele a hócipőm. Üdv.Ágnes
19. 22342e0151 (válaszként erre: 17. - Katus3)
2011. márc. 26. 14:58

Nem mindig.Én a protekciót mndig elutasítottam.

Én meg nagyon ritkán protezsáltam bárkit is.Ahhoz top-osnak kellett lennie.

18. 22342e0151 (válaszként erre: 7. - Titti7)
2011. márc. 26. 14:57
Melyik az a terület, ahol otthonosan és jól mozogsz?Ezeken kívűl?
17. katus3 (válaszként erre: 14. - Havran)
2011. márc. 26. 14:55
Ma már legtöbb helyre az ismerős ismerőse kell. Protekció.
16. 22342e0151 (válaszként erre: 5. - Katus3)
2011. márc. 26. 14:54
Igen:)
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Havran)
2011. márc. 26. 14:52
Az ismerős. Legyen bármilyen ostoba, akkor is jobbnak vélik.
14. Havran (válaszként erre: 13. - Katus3)
2011. márc. 26. 14:51
Igen a pálykezdő nem kell,50-es korosztály nem kell.Akkor ki kell?????????Elég vicc.
13. katus3
2011. márc. 26. 14:47
Az is durva,hogy a pályakezdők sem tudnak elhelyezkedni,mert mindenhol szakmai tapasztalatot kérnek.De könyörgöm,hogy legyen nekik,ha sehová sem veszik fel őket?
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Titti7)
2011. márc. 26. 14:44

Nehogymár arra gondolj, hogy veled van a baj!!!!!

Ezt akarják elhitetni veled, te meg el hiszed!

ezt ne tedd!

A munkahelyeid nem munkaerőkölcsönző által voltak?

Mostanában azért szórják az embereket, mert a munkaközvetitő csak igy tud megélni. Ha nem pörögnek az emberek, akkor nincs bevételük.


Betanitás: felháboritónak tartom, hogy azt mondják nincs rá idő! Azért van a 3 hónap próbaidő, hogy az idő alatt megtanulja az új kolléga a munkáját. És sajnos itt nem is csak a munkáltató a hibás, hanem az ott dolgozók is. Azt gondolják, hogy több lesz a fizetésük, ha valaki alá tesznek. Ezek a primitiv emberek dolgozzanak akármilyen szektorban...

11. Havran (válaszként erre: 10. - 9e32886f4a)
2011. márc. 26. 14:42
Azért irtam,hogy a legjobbat,mert az én szakmámban mindig a legjobbat keresik,de biztos,hogy sok olyan hely van ahol a leghatékonyabbat keresik,én ebből tudtam kiindulni amibe én vagyok.
10. 9e32886f4a (válaszként erre: 2. - Havran)
2011. márc. 26. 14:40
Szerintem nem a legjobbat, hanem a leghatékonyabbat akit úgy lehet kizsákmányolni ahol és ahogy csak lehet.
9. Havran (válaszként erre: 7. - Titti7)
2011. márc. 26. 14:38
Megkéne probálni valami egy dologra rámenni,és abban nagyon jónak lenni.Tudom ez hülyeség,mert nem biztos,hogy mindig abban el is tudsz helyezkedni.Vagy ha te tudod hol hibázol,van mi az ami nem az elönyöd akkor arra nagyon odafigyelni,változtatni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook