Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik pépeset a babám, mit tegyek? fórum

Nem eszik pépeset a babám, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


16. f6afe63a24 (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2012. jún. 4. 13:17
Az itteni orvos ha szervi baja van szerintem már észrevette volna, ha más baja van ahhoz meg úgy látom nem igazán ért.:( Már belefáradtam tőle kérdezgetni mert úgyse mondd semmit.
2012. jún. 4. 13:16

Védőnőnek már mondtam, de nem tudja mitől lehet. Már máskor is volt baj az evésével, csak akkor a szopival és nem tudott az orvos se mondani semmit.:(

Viki nagyon türelmetlen az evéssel kapcsolatban, vagy lusta.Nincs kedve az evéssel vacakolni, meg hozzá az is társul hogy válogatós, meg lehet a foga is baja.

14. szafaripók (válaszként erre: 12. - F6afe63a24)
2012. jún. 1. 18:02

Ne várj vele ilyen sokáig!

Ha ennyire megváltoztak az étkezési szokásai, és még csak nem is jó irányba, miért nem viszed el védőnőhöz, vagy a gyerekorvosotokhoz?? Szerintem ők azért tapasztaltabbak, és tudnak tanácsot adni, ha meg valami más gond lesz, mihamarabb derüljön ki!

2012. jún. 1. 17:00
Esetleg reszeltsajtot nagyon finom puha kenyérbéllel próbálj neki adni. Nálunk mondjuk jól eszik a baba de ezt a kombinációt is szereti.
2012. máj. 30. 20:09
Van vagy volt még valaki igy? Már teljesen kivagyok.
11. f6afe63a24 (válaszként erre: 10. - Df09bac22a)
2012. máj. 27. 20:13
én nem vagyok finnyás én mindig eszek belőle mielőtt a babának adnék bármit is. apjára ütött.
2012. máj. 27. 19:03

Egy apró trükk: Egyél előtte egy picit belőle...

Most kezd oda jutni, hogy azt szeretné enni amit te is.

Vannak bébi ételek amik nem túl ízletesek, így legalább meg tudod te is mit is erőltetsz neki. :-)

2012. máj. 27. 18:40
bocs nincs sok foga csak 3 alul
2012. máj. 27. 18:40
próbáltam,de abból csak kicsiket eszik, merzt még nincs foga, sokáig tartana jóllaknia.
2012. máj. 27. 18:21

Darabosat esetleg próbáltál neki adni? Olyat, amit kézbe tud venni és elmajszolni. Sok baba egyáltalán nem szeret pépeset enni, de darabosat igen.


Egyébként baby led weaning a neve ennek az irányzatnak (BLW), Magyarországon is egyre többen csinálják, akár vegyesen a pépesek kanalazásával.

2012. máj. 27. 18:18

De jön a foga neki, de ilyen sokáig nem gondoltam h. eltart ez, h. nem eszik.

A tápszert se szereti. Elég válogatós egyébként is.

Hát ha semmiképpen nem javul,akkor megmutatom orvosnak hátha mond valamit.

5. szafaripók (válaszként erre: 1. - F6afe63a24)
2012. máj. 27. 18:12

Nem lehet, hogy jön a foga?

Próbáltál neki üvegből adni valamilyen anyatej-kiegészítő tápszert "étkezés" címszóval?

Nálunk is előfordultak átmeneti időszakok, amikor étvágytalanabb volt - de általában fogzás, vagy a nagy meleg miatt. Inni ilyenkor is rendesen ivott teát vagy vizet. Aztán bepótolta az étkezéseket is... Ha elég éhes, enni fog. Ha nem akar, akkor más oka is lehet.

Egy barátnőm kisfia azért nem evett, mert nem tudott rendesen nyelni - kiderült, meg vannak nagyobbodva a mandulái. Meg kellett műteni, de azóta ég és föld a különbség.

Menj el a picúrral dokihoz, nézesd meg alaposan!!!

4. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - F6afe63a24)
2012. máj. 27. 18:02
Beszélj a gyermekorvossal,vagy a védőnővel.Biztos kapsz tőlük jó tanácsot.
2012. máj. 27. 17:49
9 hónapos
2012. máj. 27. 17:10
Mennyi idős a baba?
2012. máj. 27. 17:08
A babám kb. egy hónapja nem akar pépeset enni, előtte már elég jól haladtunk vele már megevett egy üveggel. Szopizni is csak félálomban szopizik, igy alig eszik. Folyton éhes, éjszaka is sokszor kér enni. Mit tegyek? Nem tudok sehova elmenni vele itthonról, mert nem eszik rendesen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook