Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves babám rendkívül hisztis, nincs el 2 percet. Mit tegyek? fórum

1 éves babám rendkívül hisztis, nincs el 2 percet. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
48. papája (válaszként erre: 47. - Papája)
2021. máj. 20. 19:49
Na igen, 15 éve még kevés reklám volt, így valóban lehetett jutalom.
47. papája (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 19:45

Reménykedjünk, talán "csak" jól kihasználja a Te végtelen törődésedet. NE állj a fejed tetejére, legyél apránként következetes. Ez is egy próba, mint a tejes ételek elhagyása. A próbák eredménye is hasznos lehet egy szakember számára.

Esetleg tudod valamivel motiválni?

Unokámon akkor lehetett kicserélni birkózás nélkül a pelenkát, ha közben reklámokat nézhetett a TV-ben.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Papája)
2021. máj. 20. 18:26
Nem nagyon tudnék kiemelni semmit. :( ez is elkeserít, mert ha azt szeretné, hogy fejen állok, akkor állok elébe, de semmi. A lépcső és a tilos dolgok érdeklik, persze mint minden más gyermeket. Van egy kis habkönyve, amibe szoktuk rakni a korongokat. Az leköti egy picit. De egyébként megint hozzátenném, hogy okos gyerek, mert hellyel-közzel a helyes ábrákat a helyére teszi, ha kérdezem, hogy hol van a dologel, nézi. Ha mondom, hogy hozza hozzám, amit talált, akkor odahozza..tehát szerencsére a sok dumám célba ér, csak annyira elenyészőek ezek a pillanatok egy napon. :( tudom, ennek is örülni kellene (meg is teszem), csak na.. elfáradtam szellemileg és már testileg is.
45. papája (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 17:26

Leírtak alapján nem hiszem hogy ez ételallergia. Nagyon jó anyuka vagy, mert mindent meg akarsz próbálni. Nagyon sok idődet elveszi a diéta összeállítása, betartása és kérdés, hogy a babád mennyire fogja hiányolni a megszokott ízeket és ételeit - hetekig.

Keress egy jó, akár maszek gyermekorvost, ha a házitok nem vesz komolyan.


Van kedvenc játéka, érdeklődik valami iránt feltűnően, figyel valamire jobban, mint másra?

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Papája)
2021. máj. 20. 17:13
7 hónapos koráig én teljesen tejmentesen étkeztem. 6 hónapos korától megy a hozzátáplálás, 8-9 hónapos volt, mikor megkóstoltattam vele tejterméket. Semmi tünet nem volt, 3-4 napig ugyanazt kapta, hogy ha kijönne valami, tudjam, hogy mitől. Bőre makulátlan, gyönyörű! Körmei is, szájacskája is, minden tökéletes! Széklete is teljesen normális. Ezért gondolom én is, hogy nem feltétlen tejallergia, de megpróbáljuk megint kiiktatni.
43. papája (válaszként erre: 42. - Rabankari)
2021. máj. 20. 15:42

A FI babája nem csak bömböl torkaszakadtából szegény , de egyéb baja is van. Konkrétan semmi nem jó neki, semmi nem köti le bárhogy is igyekszik az anyukája.

Az ételallergia síráson kívül meglehetősen jellemző egyéb tüneteket is produkál, amiről itt szó sincs. Nincs fogyás, hasmenés, bőrkiütés stb. Anyuka írta, ismeri a hasfájós sírását, de ez nem az.

42. rabankari (válaszként erre: 41. - Delbuk)
2021. máj. 20. 13:31
Az egyik baráti házaspár kislànya konkrétan végigsírt majdnem másfél évet nem aludt szintén, mindenki hisztinek titulálta. Ott is allergia volt a háttérben, többféle, tejfehérje is.
41. delbuk (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 20. 12:54
A tejfeherje nekem is gyanus, illetve egy neurologus nem artana szerintem. Max megnyugtat, hogy minden oke azon a vonalon. (Budapesten a Heim Palban nagyon kedvesek, es profik.)
40. delbuk (válaszként erre: 35. - Papája)
2021. máj. 20. 12:52
Ilyen idos korban nincs vizsgalat, ami kimutatja a tejfeherje allergiat megbizhatoan. Csak az eliminacios dieta mukodik, es ha az a gond, akkor a tunetek enyhulnek. A tej kiurulese (akar anyatejen keresztul is) 6-8 het, es egyaltalan nem feltetlen szukseges fogyasztani, 11 honaposan plane nem, konnyen potolhato a kiesett tapanyag.
39. Altair (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2021. máj. 20. 10:17
Ezt aláírom. Ugyan én csak tejcukor érzékeny vagyok, de találkoztam már étcsokival, sőt sorbet-vel is, amiben tejpor vagy tejszín volt. Egyszer meggondolatlanul vettem kenyeret, nem olvastam el, mi van benne, hát benéztem. Nagyon figyelni kell, merrt sokmindenre ráírják, hogy pl növényizsíros, de azért tejfehérje van benne... A mai vegán meg paleo cuccok ugyan drágák, de a legtöbben tényleg nincs ilyen.
38. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Papája)
2021. máj. 20. 09:31
Mostanában egyre inkább az az elfogadott nézet, hogy a tehéntej többet árt, mint használ. Mindenesetre kiegyensúlyozott táplálkozás mellett egy időleges tejmentes diéta nem fog ártani. Főleg, ha végül kiderül, hogy tényleg ez a probléma. Az orvosi alátámasztással az a baj, hogy kétéves kor alatt nincs rá megbízható vizsgálat. A gasztroenterológus is eliminációs diétát javasol ilyenkor. Ami mellesleg elég nehéz, mert ilyenkor a zéró tejfehérje a cél legalább 3 hétig, mert sokára ürül ki a szervezetből. Ha a kicsi még szopizik, akkor az anya sem fogyaszthat tejet, tejterméket, tejszármazékokat. Viszont feldolgozott élelemiszerekben gyakrabban előfordul, mint gondolnánk. Gyakran még a tepertőben is van.
37. Altair (válaszként erre: 32. - Brandy85)
2021. máj. 20. 09:12
Nem tudom, milyen irányba menne a kivizsgálás, de autizmust legkorábban 1,5 éves korban lehet diagnosztizálni. Ha nincs külső jegy, vagy erős típusosság, valóban oviba kerülés után születik a legtöbb diagnózis, mert társaságban valamennyivel könnyebb a diagnosztikus jegyeket felismerni. Autizmus esetén az Autizmus Alapítványnál is lehet próbálkozni. Sajnálom, hogy elhajtottak!
36. papája (válaszként erre: 34. - Brandy85)
2021. máj. 20. 09:11

Sajnos a diagnózis kiadásához nagyon sok vizsgálatot el kell végezniük. Erre "alkalmasnak" kell lennie a gyereknek, vagyis közreműködőnek.

Bizonyos vizsgálatokat, megfigyeléseket el tudnak végezni közreműködés nélkül is. Erre adhatnak feltételes diagnózist, ami még nem jogosít semmire. Ezért hívnak vissza többször is . A végleges előtt 1 hétre, ez lehet kórházi elhelyezés, vagy bejárós. Szülőtől függ, be tudja hordani, vagy nem.


Nagyon súlyos, komoly, életre szóló diagnózisok ezek. Pl Autizmus ADHD stb. A családok élete omlik össze 1-1 diagnózistól, tehát nagyon felelősen kell eljárniuk. Valóban a korai fejlesztők is csak diagnózis birtokában tudnak fejleszteni.


Mellesleg a fejlesztések zöméhez is kell hogy közremőködjön a gyerek. Nagyon pici korban ez még nem működik.

Bizonyos tornák viszont már szóba jöhetnek.

35. papája (válaszként erre: 30. - F.frezia)
2021. máj. 20. 08:56

Azért úgy gondolom a tej, tejes ételek felfüggesztése is csak akkor történjen, ha azt orvosi vizsgálat alátámasztja.

A tej fontos táplálék, így indokolatlanul megvonni egy gyerektől akár ártalmas is lehet.

34. brandy85 (válaszként erre: 33. - Papája)
2021. máj. 20. 08:53
Értem. De az ő véleményük kellett volna ahhoz,hogy korai fejlesztőbe fejlesszék,onnan küldtek hozzájuk.
33. papája (válaszként erre: 32. - Brandy85)
2021. máj. 20. 08:51

Igen, ez a lényeg végleges diagnózist sokszor csak 4-6 éves korban adnak.

Előzetes vizsgálatra a beküldött kérdőívben foglaltak alapján kerülhet sor, ezt kiértékelik és válaszolnak, behívnak, vagy majd később.

32. brandy85 (válaszként erre: 31. - Pteri)
2021. máj. 20. 08:42
Minket elhajtottak a Vadaskertből,mondván nincs 3 éves,holott júliusba tölti. Így várunk:(
31. pteri
2021. máj. 20. 06:27
Barátnőmé pont ilyen volt. 4 évesen sokkot kapott, amikor egy gyerekorvos mondta neki, hogy nem az a baj, amivel idehozta, hanem hogy nem mondta magának senki, hogy autista? Akkor aztán lett kapkodás, hová vigye, mit csináljon. Szerintem is jó ötlet elvinni a Vadaskertbe, ott nem ráznak le, legalább te megnyugszol, ha bármi kiderül, jó v.kevésbé jó.
2021. máj. 20. 02:43

Sok mindent írtak előttem. Az én tippem is tejfehérje allergia. Annak az egyik tünete a hiperaktivitás.

Hagyd el teljesen, ne vegyél tejpépeket sem.

Az én lányom tejfehérje allergiás volt, magától elhagyta a szopizást 7 hós korában, egyszerűen kiköpte.. onnantól kezdve semmi tejeset nem kapott és minden megváltozott. Teljesen más lett :)

Én ezzel kezdeném a helyedben.

29. 5236d12e25 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 19. 19:37

Fel a fejjel. Nem vagy egyedül. A leggázabb, hogy mai napig sok az előítéletű aki képtelen felfogni, hogy sokszor nem a szülő az aki nem nevel, hanem a gyereke kicsit másképp működik mint az átlag.

3 gyermekem van egyébként, és nagy az esélye, hogy a másik kettőnél is lesz probléma.

Most jelenleg a 3 évesnél fenáll a lehetősége, hogy színvak, vagy pedig nála is lesz valami tanulási bökkenő.

A legkisebb 5 hónapos.

28. papája (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 19. 19:35

Nagyon sajnállak, ezért szeretnék segíteni.

A Vadaskert Gyermekpszihiátriai Klinika Budapest az ország minden területéről fogad beutaltakat.

Beutalót a gyermekorvostól kérj.

A Klinika honlapján megtalálsz egy első vizsgálatra jelentkezőknek szóló kérdőívet. Ez kell kitölteni és elküldeni. Erre adnak időpontot a vizsgálathoz. Utána kérj beutalót.

Biztosan fognak válaszolni, de lehet hogy soká, légy türelmes.

A sok kérdéses jelentkezési lapot töltsd ki a legjobb tudásod szerint, mert az sokat segít nekik a vizsgálatban.

A vizsgálat több órás megfigyelés. Mivel pici a babád valószínű visszahívnak 1 év múlva 1 hetes megfigyelésre is és ez után adnak végleges diagnózist. Diagnózissal a kezedben jutsz nagyon sokféle ingyenes fejlesztéshez, HA baj van.

Kívánom, hogy ne legyen így , de ha gondolod élj a lehetőséggel.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - 5236d12e25)
2021. máj. 19. 18:56
Annyira köszönöm, hogy ezt leírtad! És elismerésem, hogy ezt magad képes voltál 2 évig vinni. Én sokszor ideges vagyok a férjemre, ha nem indul haza időben (nekem időben), mert már nem tudunk magunkkal mit kezdeni.. addig megyek, míg nem mondanak A-t, vagy B-t. Kicsit sok már a legyintésből...
2021. máj. 19. 16:12

Ne magyarázkodj. Felesleges. Ezt tényleg csak az érti aki benne van.

Lányom konkrétam hányásig ellilult fejjel üvöltött vagy verte a fejét a parkettába, a falba, saját magát karmolta, verte,és nem azért mert hagytam

, hanem mert nem lehetett kizökkenteni. Másképp meg nem tudta levezetni a feszkót, sem kifejezni magát.

4 de leginkább 6 hónapos korától elég volt ha egy vadidegen ránézett és már üvöltött.

Akkor társasházban laktunk, az első 2 évben azt hitték a szomszédok, hogy gyakorlatilag folyton verem akár még éjjel is a gyereket, holott az első 3 hónapban pokoli hasfájós volt 24/23 kézben .. Hordozás kilőve, ő nem viselte a lekorlátozást én császár, a hasfalam + gerincem miatt nem bírtam. Utána a mozgásfejlődés fogzás volt soron. 18 hónaposan 1 emelettel költöztünk feljebb, na az annyira kifordította a gyereket, hogy itt már volt hogy a szomszédos lépcsőházből csengetett át a szomszéd, hogy él e még a gyerek mert éjjel úgy sírt. Itt konkrétan 1 hónapig semmit nem aludtunk, az addig tökéletesen egyedül saját szobában saját ágyban alvó gyerek végső megoldásként landolt mellettem az ágyban és onnan végre újra aludt. Teljesen ki voltam már merülve, volt, hogy attól rettegtem ha leülők elalszok míg ébren a gyerek. Hozzáteszem férjem külföldön az első 2 évben. Csak hétvégén volt itthon..

Minden mozgás időben volt kivéve a járás. (attől függetlenül a nagymozgások sem a finommotorika nincs rendben nála) 8 hónaposan állt fel, de csak 18 hónaposan indult el. Ez borzalmasan frusztrálta. A ht is nagyon nehéz volt, igazi fényevő volt, és elmúlt 10 hónapos mire hajlandó volt a házikosztot enni.

6 éves, most megfogja kapni az sni jelzőt (eddig kevert specifikus fejlődési zavar néz ki) 3 éve küzdők azért hogy felmérjék, hogy kapjon fejlesztést. 2 védőnő 2 ovi nem érzékelt nagyon semmit abból, hogy baj van úgy, hogy jeleztem kértem segítséget.. De ez most egy külön story.

Lányom eleve IUGR-KÉNT született,lényegében koraszülőtt, és jártunk 1 éves korig fejlődésneurológiára (csak nem jó szakemberhez)

Mai napig ingerkereső. Mai napig hisztis, dührohamok is jellemzőek voltak - ezek most sokat csillapodtak.


Ne értsd félre, nem azt mondom, hogy a Te gyermekednek is ez van, vagy hogy biztosan gond van vele.

De anno engem is szeretett az első védőnőm lerázni, hogy "első gyerekes túl aggódó anyuka" "ilyen egy gyerek" "túl temperamentumos"

A saját családomtól "szégyeljem magam amiért nem vagyok elégedett a gyerekemmel" "túl sokat bújom a netet, nincs annak a gyereknek semmi baja"


Most meg persze néznek mint borjú az új kapura, hogy ennek a hlyének igaza volt, tényleg nincs rendben a gyerek és segítség kell.


Inkább fuss pár felesleges kört vele, mint elvesztegessetek egy csomó időt amit utólag kell behozni kínkeservesen.

2021. máj. 19. 15:20

Így van! Amíg nem tapasztalta az adott személy, addig kb ősellenség leszek. Ezt vettem ugyanis észre. Megkérdezik, hogy hogy vagyunk, és ha őszintén válaszolok, akkor olyan reakciót kapok, hogy leülök. Példa: “most próbál álldogálni és röhög magán, hogy nem sikerül” - mondja ismerősöm. Mire én: na az én gyerekem is ebben a fázisban van, annyi különbséggel, hogy ő sírva próbálkozik. És mint a véres rongyra, úgy néz rám.. miért? Mert nekik a nyűgös nap annyiban teljesedik ki, hogy háromszor megnyekken... Adjon hálát, hogy csak annyiszor. Én annak örülök, ha egy héten egy napot nem bazinagy sírással zárunk. És tényleg az bánt a legjobban, hogy az őszinteségem miatt lenéznek. Miért ferdítsek? Miért írjam, hogy minden oké, mikor koránt sincs minden rendben?

Nem rég találkoztam egy apukával és a két éves kislányával a parkban. Meglepő őszinteséggel beszélt az első két évről..viszont az anyuka biztos, hogy nem mondta volna úgy és azt, mint az apuka. Miért kell ezt csinálni? Nem értem..saját magukat csapják be az emberek. Oké, hogy az idő megszépíti a kicsit rosszabb emlékeket is, de azért ne szívassuk a másikat azzal, hogy minden happy, mert szerintem (ahogy többen is írtátok) nem mindenhol van minden happy. Ahol meg az van, azok örüljenek, ne engem nézzenek le!

24. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 19. 14:36

Hasonló volt nagy lányom is, "többemberes" folyton születése óta szeparációs szorongó.

Neki speciel fejletlen az idegrendszere. Esetleg fejlődésneurológiát érdemes lenne megejteni.

23. Lávli* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 19. 14:28

Perszehogy van remény 😄

És továbbra is üzenem, hogy kitartás :)

2021. máj. 19. 14:26
Hogy ne térjük el a témától, zárom inkább a kérdéskörömet annyival, hogy mindenkinek köszönöm! Lelket öntöttetek mindannyian belém, van remény 😅 Köszönöm!
21. Lávli* (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2021. máj. 19. 14:24

Én nem haragszom, de te se haragudj, ha azt írom, hogy te aztán nagyon el vagy tájolódva, ha a szavaimból azt vetted ki, hogy én kétségbe vonni FI nevelési elveit.

Nem tudom, de megmondom őszintén, hogy nem is érdekel, milyen "tudományos kutatásokra" hivatkozol, én csak azt tudom, hogy a konduktorok a megmondhatói, milyen mozgásfejlődési zavarokat okoz a kötözgetés meg a "fészek", mekkora meló nekik megdolgozni a letapadt izmokat, és természetesen ez a kisebbik baj!!

Amit taglaltál, az no komment ... Nincs hozzáfűzni valóm, súrolja a laposföld elméletet. És gyanítom, hogy az "érintett generáció" tagja vagy.

Sajnálom.

2021. máj. 19. 14:02
Szóval igen Kitartás:)))))Ezek a cuccok neked is segíthetnek :))))
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Lávli*)
2021. máj. 19. 14:02
Hidd el, nem azért, mert divatolni akartam. A kislányom 2 hónaposan 5!!!!!, öt percet aludt egy nap, bárhogy próbáltam, a sírástól nem volt hajlandó. Aztán 6 hordozó utan, a 7.-ben tudott aludni és kipihenni magát. A kiságyában frászt kapott, pedig egy pillanatig nem gondoltam, hogy velem aludjon vagy rajtam stb stb. Éjszaka a kiságyában alszik, első pillanattól kezdve, de napközben kivitelezhetetlen! Rengetegszer ébred és ott kell mellette folyton lennem, különben 30 perc nem lenne meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook