Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem értem, miért jó széttrollkodni minden fórumot. fórum

Nem értem, miért jó széttrollkodni minden fórumot. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 10:05
De mit tegyek, ha számomra vicces, és így reagálom le? Amíg szabad, reagálok arra, ami vagy azért, mert nagyon is komoly témát dob fel, pl. betegség, bántalmazás, legyen az bármilyen.....vagy annyira szánalmas, mint ez a társkeresés. És merem hozzá vállalni a neven is.
2023. márc. 19. 09:58

Egyébként nekem is pontosan ma reggel jutott eszembe, talán nyitni kellene egy külön fórumot ahhoz, hogy az a néhány emberke, akik:


Rögtön rárepülnek egy-egy újonnan indított fórumra, és valóban, tisztességgel, becsülettel le is írják az ahhoz kapcsolódó válaszukat, véleményüket, stb.


De: ott maradnak a fórumon, és addig-addig csűrik-csavarják a szót, míg az egész fórum témája elmegy valami teljesen más irányba, olyan területre, aminek már halvány köze sincs az eredetileg indított témához. De ők csak mondják a magukét, beszélnek, beszélgetnek egymással mindenféle hülyeségről.

Szerintem észre sem veszik, hogy ha nem is szándékosan, de szétrúgták a fórumot!

Ők símán csak jól érzik magukat, és hogy a többi mit gondol, nem is érdekli őket. És meg lehet figyelni, hogy leginkább ugyanaz a 3-5 fő.

Egy kis odafigyeléssel a másikra, talán elkerülhető lenne az ilyen eset. Erre kellene nyitni egy másik fórumot, és ott nyugodtan meg tudnák beszélni egymás között, ami éppen szóba kerül.

24. dfc04c70e4 (válaszként erre: 23. - Rabankari)
2023. márc. 19. 09:56

1. felvetésedre a válaszom: sok olyan anonim fórum volt már, amikor megértően, mindenféle ellenérzés nélkül reagáltam a témára. Ellenkezőjére még több példa volt. De ott a téma volt olyan, amit nem lehetett komolyan venni. Ilyenkor nem tudok ellenérzés nélkül reagálni.


2. felvetésedre: na, ilyet gyakran tapasztaltam. Hangot is adtam neki nemegyszer bizonyos fórumokban.


3. igen, ez is gyakori. Én is látom, nem is értem.

23. rabankari (válaszként erre: 2. - Főnix3)
2023. márc. 19. 09:46

Én 3 csoportra osztanám az itt lévő opciókat.

1,Amikor valaki az anonimitás elleni nem tetszését fejezi ki a trollkodással.

2, Amikor valaki a belső frusztrációit vezeti le nick név mögé bújva,mindegy a téma és hogy kinek mi a véleménye.

3, Amikor valaki meglát egy bizonyos felhasználót és alázza,sértegeti.

2023. márc. 19. 09:43
Na jó, de az internet nem feltétlen így működik. Mármint ha valamiről nyitsz egy fórumot, amihez hozzá lehet szólni, akkor neked nem tetsző hozzászólások is érkezhetnek, ez sajnos ilyen. Így vagy úgy, de felkelti az emberek érdeklődését. Szerintem az internetes fórumokat nem kell halálosan komolyan venni. Mindig benne van az, hogy valaki elvicceli, trollkodik, direkt félrevezető választ ad. Ezt sehogyan nem lehet kiszűrni. Mondjuk én konkrétan trollkodni csak nagyon ritkán szoktam, de néha olyan bődületes butaságokról nyitnak emberek fórumot, hogy ahhoz nem lehet mindig építő jelleggel hozzászólni, és néha tovább görgetni sem sikerül.
21. Piroska52 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. márc. 19. 09:40
A hoxa ilyen, ilyen is marad.
20. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 09:40

Korábban sorba nyíltak a trollok által nyitott témák. Azokra én is ugrottam. De azokat eleve „igazi nagy” trollok nyitották, és nagyon jól tudták, miért. Egy darabig beleestem abba a hibába, hogy én is „etettem” a trollokat, aztán feladtam.


Én meg továbbra sem értem, hogy mi a jó fenéért kell anonimitást egyáltalán nem igénylő témánál anonim felhasználónév. Más egy vallomás, amiből később fórum lesz - mert vallomást csak anonimként lehet nyitni. De ha a fórummá vált vallomásban valaki hozzászólására reagál a vallomást tevő, akkor felfedheti magát anonimként is. Leírhatja a hozzászólásában (ami bár anonimként jelenik meg), hogy XY vagyok, ezzel vállalja magát a nick-jén. Szerintem így már teljesen más a fórumozók hozzáállása. Legalábbis így vagyok vele. Aztán hogy hogyan alakul a beszélgetés, az attól függ.


Lüke fórumokra ne várjon senki értékes hozzászólásokat!

Egyébként pedig, amióta a vallomásokból fórumok lettek, még jobban felhígult a felhozatal. Szerintem.

19. 55Judit (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2023. márc. 19. 09:39
Biztos nem szeretné hogy durván sértegessék. Itt van hogy elszalad a csikó némelyekkel.
18. 55Judit (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 09:37

Ne bosszankodj, fogadd el és lépj túl ezen. Mióta én ismerem a hoxa fórumot, ez a színvonal. Nézd meg az indexet. Ott szépen, intelligensen beszélgetnek az emberek. Soha elő nem fordul egyik fórumtárs kikezdné a másikat. Legalábbis azokban a témákban ahol én is jelen vagyok. Sokszor van nekem is az az érzésem, hogy 2 felé csoportosulnak az emberek tudat alatt. Az egyik típusból ide jönnek többen, a másikból oda. Minden esetre onnan már több személyes kapcsolatom, barátságom is kialakult, itt pedig még nem. Ha itt akarunk lenni elfogadjuk a trollokat, az ítélkezőket, a bántókat is, csak nem vesszük komolyan őket.😀


Itt a szép tavasz! Én derűs vagyok. Legyél derűs te is!😀

17. Piroska52 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 09:37
Te miért nem vállalod magad, fal mögé bújsz?
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2023. márc. 19. 09:14

Ha nem érdekel, nem vagy érdekelt egy fórumban, arra van egy bevált módszer: továbbgörgetsz.🙂

Gondolok itt az általad említett 30+ -os fórumra.


A másik ugyancsak általad említett fórum:

Eljön a vasárnap, s ha van kedved leírod te mit főzöl. Ennyi.

(Nem személyeskedés, ezeket a példákat te hoztad fel).


Az a gáz, hogy egyre több normálisan kezdő fórumot is totál más irányba terel pár unatkozó egyén (hol általa viccesnek vélt, hol provokatív hozzászólásával).

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Highlander73)
2023. márc. 19. 08:53
Minden ember jó, egy régi kannibál mondás szerint, tehát a troll is!
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 07:27

Nem minden fórumon szoktam trollkodni, de megesik, mint pl. a komoly kapcsolatot kereső férfi.

Ne mondja már senki, hogy normális, hogy neki mindegy 30+ és nincs véglet. Mit is akar az ilyen? Számomra az jött át, hogy vagy "szépfiú" aki szolgáltatást akar pénzért, vagy ostoba. Ő névtelen, de elvárja egy nő majd kiszolgáltatja magát névvel netán.


A vasárnapi ebéd is név nélkül. Ugyan már!!! Egyik 1001 főzős, receptes fórum van, vagy a neten ennél is több, sőt komplett napi menük is vannak fent.

Azért is nonszensz, mert honnét tudjam neki milyen alapanyag van otthon, mit szeret, mi az aminek a látványától is undorodik?


És ezt a kérdést sem értem miért kell névtelenül, ha ennyit nem mer bevállalni az ember, megette azt a fene.

13. Highlander73 (válaszként erre: 10. - Főnix3)
2023. márc. 19. 07:03
Szerintem a szürke életét mindenki dobja fel másképp!Ne trollkodással!
2023. márc. 19. 05:59
én sem
2023. márc. 19. 05:56
Én sem.
10. Főnix3 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 18. 23:01

Néha érzékenyebb vagyok, de az hogy bosszant, azért túlzás. Én csak szeretném megérteni, hogy emberek miért nem merik felvállalni azt, ami érdekli őket. Én nem rejtem véka alá,miért regiztem ide, mi érdekel.

Kiállok a véleményemért, és olykor, ha benézek valamit, vállalom, hogy hibáztam, ezek mind emberi tulajdonságok.


Hogy miért trollkodnak? Azért, mert a sok szürke, inger szegény életben, olykor jó esik kiengedni a fáradt gőzt. Néha komolytalan fórumra, komolytalan válaszok érkeznek.

Akik anonimként nyitogatnak egyszerű fórumokat, azok számítsanak az olyanok nyelvére, akik nem nézik jó szemmel, hogy nincs annyi bátorsága, hogy a nick nevén kérdezzen.

Hozzá teszem, szerintem. :)

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Főnix3)
2023. márc. 18. 22:42

Nincs oldalam,azaz fórumom.:)))

Ahogyan téged bőszít az anonim fórumok sokasága, engem ez a ténykedés (trollkodás) bosszant.

8. Főnix3 (válaszként erre: 6. - Főnix3)
2023. márc. 18. 22:17

Tudom mi a troll.

Akkor úgy kérdezem, hogy szerinted miért trollkodják szét az oldalad?

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Főnix3)
2023. márc. 18. 22:09

🙂

De, hogy válaszoljak:

A troll provokatív, másokat ingerlő,gyakran lekicsinylő beszólasokat is megengedte magának, nem a tárgyhoz tartozó üzeneteket írogat fórumokon, chaten, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy megzavarja a témába vágó beszélgetést.

6. Főnix3 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 18. 22:08

Engem az érdekelne, te mit gondolsz?

Melyik fórum a tiéd?

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Főnix3)
2023. márc. 18. 22:02
Kérdezd meg a #3-as, #4-es hozzászólókat.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 18. 21:44
Mi az a troll? Mini troli?
2023. márc. 18. 20:34
Fi-nek igaza van, én soha nem trollkodnék...csak néha..-)
2023. márc. 18. 20:29

Akkor én nagy körvonalban leírom.

Néha hülye kérdésre, hülye válasz dukál.

Néha már a kérdés is troll.

Az én legfőbb gondom, hogy olyan beszélgetős fórum, ami egyébként is egy nick név alatt fút, miért kell anonimnak lenni? Ma már ennyire felvállalhatatlan a főzés, vasárnapi ebéd? Vagy ha társat keres, miért kell anonim álarc mögé bújni! Ha valaki kapcsolatot akar, akkor adja már a nick nevét, hogy komolyan legyen véve az illető.

Persze, most ezt így gyorsan lepötyögtem, de vannak még tippjeim, de hagyok mást is szóhoz jutni!

Te mit gondolsz a trollkodásról? Miért teszi, az aki teszi?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook