Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? fórum

Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
24. 362859b7dd (válaszként erre: 23. - Dzsudesz)
2009. márc. 23. 13:46

Szia!

Nekem lenne pár kérdésem, nagyon jó lenne beszélni errôl valakivel, aki már átment rajta. 2 hete volt a mûtétem, a saját papucsomban járkálok, de csak kicsit hajlik a nagylábujjam és elég dagi, ha állok.

Igyekszem tornáztatni, de nem megy. Normális ez? Fog mûködni? És a seb mennyire marad meg?


Nagyon várom válaszod!Köszönöm!

23. Dzsudesz (válaszként erre: 20. - Sára86)
2009. márc. 7. 19:00

Szia!

Már hetek óta járkálok, annyi volt csak a gond, hogy eleinte a saját cipőm kicsi volt, de már fel tudom venni néhányat. Nem fáj, és szép lett, ha a duzzanat elmúlik, teljesen rendben lesz. Én nem szenvedtem vele, és nem fájt, de most már végképp nem bánom, hogy megoperáltattam. Ha szenvedsz vele, mindenképp műttesd meg, nem fogod megbánni. Egy hónap nagyon rossz, de utána szeretni fogod. Nekem az Uzsoki kórházban csinálták, és nagyon tudom ajánlani. Profi orvos, profi anesztes, profi ápolók. Ha akarod, megadom az orvos nevét, hidd el meg leszel vele elégedve.

Az Arc medika lézer klinikát senkinek nem ajánlom. Voltam ott, és csalódás volt. Az Uzsoki lába nyomába nem ér. ( ez csak az én tapasztalatom)


Sára! Írj, ha bizonytalan vagy vmiben, szívesen válaszolok mindenre.

22. sára86 (válaszként erre: 21. - Kisstoth)
2009. márc. 2. 12:07
Megnézem a honlapjukat!Köszi!
2009. febr. 23. 10:02
Ismeritek a lézeres műtétet ? Bp-en az Ars Medica központban csinálják, állítólag TB-re. Csak a 10.000 Ft vizsgálati díjat kell kifizetni.
20. sára86 (válaszként erre: 19. - Dzsudesz)
2009. febr. 22. 21:30

Jó hír,hogy javulgatsz!:)))Még nem műtöttek,de nagyon gondolkodom rajta és előbb-utóbb csak az lesz a vége!Rengeteget szenvedek miatta,vannak napok amikor iszonyatosan fáj és már mindegyik cipőmben!

Hol csinálták?

19. Dzsudesz (válaszként erre: 18. - Sára86)
2009. febr. 15. 10:07

Köszönöm, lassan tényleg jobban vagyok, már csak egy hét mankózás, és utána talán járkálhatok mankó nélkül.

Szép lett, most egy cipőben is hordható visszahúzó kengyelt használok.

Remélem,nem újul ki. Cipőt egyelőre nem vetem fel, de nem lesz gond sztem.

Neked is műtötték?

18. sára86 (válaszként erre: 17. - Dzsudesz)
2009. febr. 10. 14:03

Jobbulást Neked és várjuk a fejleményeket!

Milyen cipőt tudsz felhúzni?

2009. febr. 2. 11:42

Nekem egy hete volt bütyök műtétem. Hát......

ha tudom előre, hogy milyen nem biztos hogy belevágok. Nem fájt, csak ronda volt, ezért operáltattam meg. 4 hétig mankóznom kell, és fáj a lábam.

A műtét nem nagy dolog. gerincérzéstelenítésben csinálták, ami kellemes csalódás volt.

Mindenesetre most eléggé szenvedek.remélem, megérte...

Van olyan akinek visszanőtt a bütyke?

2008. nov. 29. 12:50

Köszönöm a hozzá szólásokat ,azt hiszem én is a műtéti megoldást választom ,mégha egy kicsit vissza is nő ,ennél csak jobb lehet!

Kár hogy nem írt senki bővebben a műtétről!:(((

15. syria (válaszként erre: 13. - Erika25)
2008. nov. 29. 12:31

Kösz, hosszas bányászkodás után találtam egy helyet, ahol 1900 forintért kaptam tehermentesítőt. Az első pillanatokban olyan volt, mintha egyáltalán nem bántaná a cipő a bütyköm, utána is nagyságrendekkel enyhébben fájt.

Azt hiszem elmegyek a műtét irányába.

2008. nov. 28. 10:44
Vagy esetleg egy ortopéd cipész tudna készíteni megfelelő cipőt. Én az Akácfa utcában dolgozom, Pesten és itt van egy állítólag: Van oldaluk is: [link] De biztos van, több ilyen cipész is.
13. Erika25 (válaszként erre: 12. - Syria)
2008. nov. 28. 10:32
Lehet rendelni a neten is ha nincs más mód. Beírod a keresőbe, hogy "bütyökvédő" és kihoz egy csomó oldalt, ahol lehet. Van nagylábbujra húzható, zselés, ami olajozza is egyben a fájó bütyköt (1800.- Ft)meg egyszerűbb tapaszszerűség is. (5-600.- Ft) Egyébként én szoktam látni DM-ben, Rossmann-ban is...
12. syria (válaszként erre: 8. - Mrs.dry)
2008. nov. 28. 09:45
Én ma Pesten kb. 6 gyógyászati segédeszköz boltot hívtam fel, + egyet Monoron, de sehol nem tudnak ilyesmiről. Hol lehet bütyök tehermentesítő eszközt szerezni?
11. sára86 (válaszként erre: 10. - Bubulina)
2008. nov. 26. 11:01

Hát igen..én is olyan cipőket hordok amiben minimális az irritáció,de lassan már nem lesz olyan:(((

Mindenképpen kell valamit tennem,mert már néha kibírhatatlan,annyira fáj!

10. Bubulina (válaszként erre: 9. - Sára86)
2008. nov. 24. 23:46
Konzultálj szakemberrel!Nekem azt mondta,hogy ha ez "örökölt",akkor kár hozzányúlni,mert nem lesz soha tökéletes!Sajnos nekem gyerekkorom óta ez nagy probléma,pedig mindig nagyon kényelmes cipőkben jártam.:(
2008. nov. 24. 10:04
Jó,hogy másoknak nincs ilyen problémája!Hol lehetne a műtétről többet megtudni?
2008. nov. 21. 11:24

Nekem közel 10 éve egyszer "lefarigcsálta" egy doki, de most ugyanott tartok... Így is azt mondom, hogy nem érte meg. Tök sokáig gyógyuult, és most mintha még nagyob lenne :-(


Vannak párnázott tapaszok, szivacsbetétek... drogériákban, gyógyászati segédeszköz boltban nézzetek utána.

7. sára86 (válaszként erre: 4. - Mrs.dry)
2008. nov. 21. 09:16

Nekem is a dilemmám,hogy vissza nő e müteét után?

A nagyláb ujjamnál nőtt meg elég szépen ez a fránya bütyök és nagyon megkeseríti az életemet.

Valahogy úgy nö,hogy nem csak oldalról bántja a cipő,hanem felülről is.Most már teljesen mindegy milyen formájú cipőt húzok (már az "elefánt" cipőkben is),mindegyikben a kínok kinját állom ki!

Borzastó!

Valaki aki átesett mütéten???Tapasztalatokat várnék,de nagyon!!!

6. syria (válaszként erre: 4. - Mrs.dry)
2008. nov. 21. 09:11
Sajnos én is csak olyan esetekről hallottam, hogy a nagy fájdalommal járó műtét után visszanőtt. Tud valaki az ellenkezőjéről? Vagy legalább arról, hogy mennyi idő után nő vissza. Mert ha van néhány év fájdalom nélkül, akkor talán megérné vállalkozni a műtétre.
2008. nov. 21. 08:35

...húznék...


kisujjamra...

4. mrs.dry (válaszként erre: 1. - Sára86)
2008. nov. 21. 08:35

Szia!

Én ugyanezzel küzdök évek óta, kedvencem a lábujjközes papucs.

Csak most nem annyira van szezonja ugye ... :-)


Viccet félretéve, múlt héten végre eljutottam (maszek) ortopédsebészhez. Jó hírű mind a szakmában, mind betegek közt.

Azt mondta, hogy a bütyökkel nem tud mit kezdeni, leműteni nem fogja kívülről, mert az úgyis csak visszanő.

Elküldött röntgenre, hogy van-e elváltozás a csonton (pl kitolódik oldalra, deformált, törött volt...) ami esteleg bánthatja belülről, és attól lesz a bőrkinövés. Azt le tudja vésni, megrövidítve a csontot, hogy megszűnjön az irritáció.

Még nem mentem vissza hozzá a lelettel, de a képen amúgy nem látszik semmi elváltozás a csonton :-(

Azt nem fogom bevállani, hogy műtögetni kezdje a kislábujjaimat, tök macera, nem ér annyit az egész...

Sűrűbben fogok pedikűröshöz járni, megpróbálom sokat lábápolózni a lábam, és még ennél is jobban megválogatom a cipőimet.

A pedikűrös ajánlott még egy dolgot: egy szivacspárna féle, olyan mintha egy vastag gyűrűt huznék a kisujjabra, ami védi a dörzsöléstől...


Ennyi... és most is sajog amúgy :-(((((((

3. syria (válaszként erre: 1. - Sára86)
2008. nov. 21. 06:53
A téma engem is érintene.
2008. nov. 21. 05:49
egy darabig megoldodik,de volt akinek visszanött.
2008. nov. 21. 00:01
Sokat kínlódom a lábamon kialakult bütyökkel.Mostanában már csak cipő nélkül nem fáj!Tapasztalatokat várnék ,hogy akinek volt hasonló gondja és megoperálták megoldódott e ez a fájdalmas problémája?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook