Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? fórum

Nem csak szépséghiba a bütyök..műtét a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
144. Rozin (válaszként erre: 142. - Gabsi78)
2011. jún. 3. 17:11

Szia!

Neked csavarozták az ujjad? Mert szerintem annál lehetséges a hosszabb gyógyulás miatt a nehézkes ujjmozgatás. Én sem tudtam műtét után 2-3 hétig mozgatni az ujjam, úgy csináltam mint Te, kézzel hajtogattam fel le a nagy lábujjamat. A gyógytornához nem tudok hozzászólni, nekem nem ajánlották, a kórházban megmutatott gyakorlatokat ( lábfej körzés, ujjhajlítás) kellett otthon is végeznem.

143. cullinan (válaszként erre: 142. - Gabsi78)
2011. máj. 31. 11:34
Én még elötte vagyok, majd összel szeretném megmütetni, az lenne a kérdésem, mind a két lábadat mütötték?
142. gabsi78
2011. máj. 31. 10:09
Sziasztok!Én még nem írtam ide, de szoktam olvasgatni titeket. Április 13-án műtötték az én bütykömet is és még mindig sántikálok, bár szerintem nekem elég szép lett a sebem. A nagylábujjam viszont még mindig nem mozog magától, csak ha mozgatom. Ez normális? Nem kellett volna gyógytornára járnom?
141. hippi62
2011. máj. 24. 17:50
Sziasztok! Rozin, szép a lábad. Bonci, Téged nem irigyellek a csavarod miatt. Én, ha egyszer ráveszem magam a műtétre, mindenképpen csavarmentes módszert választanék. Lehet, hogy jobb és tartósabb eredmény érhető el vele, de én nem akarnék sokat kínlódni emiatt.
2011. máj. 21. 20:08

Műtétem lesz és előtte kel e szedni valamit amitől műtét után enyhébbek lesznek a fájdalmak?

Előre is köszönöm a tanácsot.

139. bonci48 (válaszként erre: 137. - Rozin)
2011. máj. 19. 18:30

Szia Rozin!

Szépen alakul a lábad, sebed is nagyon szép!

Enyém mát teljesen jó-bírok vele mindent csinálni:biciklizek, gyógytornáztam-ma voltam utoljára, csak egy kis baj van vele a csavar feje eléggé kiáll, éppen csak a bőr van rajta, ezért kevés cipőt tudok felvenni, olyat csak ami nem ér hozzá, felrakok róla képet is. Néha bevérzik ott a csavarfejnél, aztán másnapra eltűnik a folt. Visszamentem vele, de nem tesznek semmit se-nagyon vigyáznom kell rá nehogy leüssem onnan a bőrt. Elvileg csak szeptemberbe vennék ki, de így előrehozták július elejére, remélem addig kibírja.

További gyógyulást! Bonci

138. Rozin
2011. máj. 18. 21:14
A pántot azt mondta az orvos hordhatom, bár nem tudom segít-e valamiben.
137. Rozin
2011. máj. 18. 21:10

Sziasztok!

Feltettem a képeket a lábamról! Ahol kicsit sárgább az ujjam, az még a fertőtlenítő gondolom. Még mindig nem mertem teljesen beáztatni a lábam. Próbáltam abból a szögből fényképezni, mint a műtét előtti képeket, hogy a változást lehessen látni. Még eléggé be van dagadva a műtött rész és még mindig érzéketlen a nagy lábujjam egy kicsit, de határozottan jobb, mint műtét után!

136. Rozin
2011. máj. 16. 15:02

Sziasztok!

Levettem a ragtapaszt is a lábamról, lassan tényleg teszek fel képet róla. Még lila és duzzadt nagyon. A bőröm is ki van száradva rendesen .

Most már a cipőket (tornacipő, bőr félcipő) is bátran fel merem húzni. A lábfejemen a csontok még járás közben fájnak, úgyhogy még mindig sántítok egy kicsit.

2011. máj. 13. 16:34

Még azt kérdezném töletek, egy ilyen beavatkozás mennyibe kerül??

kb mennyit illik adni a dokiknak ilyenkor, amikor elvileg a tb támogatja a mütétet, tehát nem maszekhoz mentek?

134. bonci48 (válaszként erre: 131. - Cullinan)
2011. máj. 12. 19:05

Köszi! Én még nem bírok magasabb sarkút felvenni, nem bírok benne megállni, szörnyű, ráadásul a csavar feje egyre jobban kidudorodik, és minden nyomja.Csak szandál és papucs jöhet szóba, ami nem éri a csavart.Bicajozni már én is voltam :-)))

Gyógyulást , további szép napot mindenkinek!

133. Rozin
2011. máj. 12. 05:55

Én a szakrendelésen még választhattam, hogy melyik műtét típus legyen, ezért is kértem(a csavarosat), ha már műtenek akkor legalább az ujjam is egyenes legyen, végül az orvos mégis inkább az egyszerűbb eljárás mellett döntött. Azt mondta túl fiatal vagyok, pedig ahogy olvastam Bonci sokkal fiatalabb volt amikor először műtötték a csavaros módszerrel.

Azt tudnod kell, ha "csavaroznak" nem tudsz ilyen korán kerékpározni, ha jól tudom a sokkal később terhelhető a láb és a gyógyulás is 2-3-szor hosszabb ideig tart.

Mind a két lábat megműtik egyszerre, DE csak, ha fájnak a bütykök!

2011. máj. 11. 18:58

Jaaj, Bonci,elég horror a fénykép,ilyen csunya mütét után?? szegény, jól összekaszaboltak!

de reméljük hamarosan gyógyul és szép lesz

Rozin, a tiéd igy kötésben nagyon szépnek tünik, kb nekem is ekkora a bütyköm:(

egyszerre mind a kettőt is vállalják?

2011. máj. 11. 18:54

egy ideje nemvoltam bent és örömmel olvasom hogy páran tul vagytok a mütéten, és szépen gyógyultok!!

Örülök, és csak ámulok, hogy már bicajozni is lehet ilyen hamar?

majd megnézem a képeket is

Mostmár biztos, hogy összel én is elkezdem, nem is annyira szörnyü, ahogy olvastalak titeket

Azt nem kérdeztétek a dokiktól, hogy mennyi idő mulva lehet rendes cipőt használni, esetleg kicsit magasabb sarkut?

Vagy azt már egyáltalán nem ajánlják mütét után?

annyi féle mütétet olvasok és érzéstelenitést, ezt a doki ajánlja mindenkinek egyénre szabva??

gyors gyógyulást Rozin, Bonci!!

130. Rozin
2011. máj. 11. 07:57

Jó reggelt!

Ebben az esős időkben sikerült már papucs helyett egy magas szárú cipőt felvennem, igaz kicsit még sántítva megyek benne.

Így, hogy nincs az ujjaim között a "buci" sajnos nem áll úgy az ujjam, ahogy a képen még kötésben és bár az a hegyes csontos kinövés már nincs rajta, valami puklis rész csak maradt ott. Teszek fel képeket hétvége körül, akkor talán már le merem venni a tapaszt a sebről.

129. hippi62
2011. máj. 7. 09:19

Sziasztok!

Örülök, hogy szépen gyógyulsz. Ha rászánom magam, hogy komolyan nekivágjak ennek tortúrának, akkor én is a Te dokidhoz mennék valószínű. Bízom benne, hogy a lefaragásos módszer is elég lenne, és az is jó, hogy az altatást is lehet választani a műtéthez és Szfv. sincs messzebb, mint Bp. Én mind a kettőt egyszerre szeretném letudni, a mérete sem különböző. Fájni inkább csak akkor szokott, mikor ősszel kezdődik a zárt cipő szezon. Most, hogy mindig itthon vagyok papucsban, ilyen jellegű gondom nincs vele. Én szeretem nyáron az egyszerű, szellős, kényelmes sarukat is, de abban is nagyon ronda tud lenni az ilyen bütykös láb.

Le akarom én is fényképezni a lábamat, mert kíváncsi vagyok, mi a véleményetek, mert van, aki azt mondta, hogy ezt még nem érdemes műteni. A háziorvos is azt mondta, ez határeset. Én viszont nagyon rondának találom, és normális cipőt sem tudok venni.

Rozin, kíváncsi vagyok nagyon az eredményre!

Én úgy vagyok vele, hogy ha legalább 10-15 évig nem nő vissza, már az is jó.

128. Rozin
2011. máj. 6. 08:29

Sziasztok!

A lábam egyre jobban van, két három napja tudok papucsban is közlekedi. A sebet még tapasz takarja, de ha majd levehetem teszek fel újabb képet.

127. bonci48 (válaszként erre: 126. - Hippi62)
2011. máj. 4. 18:55

Remélem az is olyan szép és jó lesz!! Már alakul.

Műtétnél se altattak, csak helyileg érzéstelenítettek, csavarkivételnél is ez lesz.

126. hippi62 (válaszként erre: 123. - Bonci48)
2011. máj. 4. 17:14

Sziasztok!

Bonci, a 11 éve műtött lábad tökéletes. A másik gondolom még alakul. Vagy talán az már nem lesz ugyan olyan? Az ilyen csavaros műtétnél a csavar kivételénél is altatnak?

125. bonci48 (válaszként erre: 124. - Rozin)
2011. máj. 3. 19:26

A jobbon kisebb volt a bütyök, azt is ugyanezzel a módszerrel műtötték, abba volt a csavar-ami a képen van, ebbe még benne van kb szeptemberig. Helyi érzéstelenítés elég kegyetlen, jól tezsd, hogy nem azt választod!

Nekem Wilson módszerrel lett műtve.

Minden jót, majd jelezd mikor műtik!

124. Rozin (válaszként erre: 123. - Bonci48)
2011. máj. 3. 19:08

Szia Bonci!

A jobb lábadon is olyan méretes volt a bütyök mint a balon? A jobb lábadon nagyon szép egyenes lett az ujjad, a balon miért nem annyira egyenes?

Azt más módszerrel műtötték? A képen látható csavar volt a lábfejedben?

Ma voltam az EÁK-ban(Honvéd kórház), hát sajnos az ottani orvos azt mondta, hogy az én műtétem után (SCHEDE: nincs csavar, csak a bütyköt távolítják el), sajnos előfordulhat, hogy a bütyök visszanő.

Egyből érdeklődtem, hogy a másik lábamat mikor lehetne operálni. Május végére lett is volna időpont, de amikor kiderült, hogy a fent említett kórházban kizárólag helyi érzéstelenítésben végzik ezt a műtétet egyből elvetettem az ötletet. Inkább várok 3 hónapot és elmegyek a lakhelyemen elvégeztetni a beavatkozást. Ott még választhatok is az érzéstelenítés kivitelezéséről (gerincbe szúrás vagy altatás).

123. bonci48
2011. máj. 3. 15:32

Raktam fel én is fotókat!! Előtte-utána.

Remélem enyémek se nőnek vissza, elég volt 2x átélni a műtétet. Nagymamámnak is csak az egyik lábán van bütyök, és az is csak öregkorába nőtt ki, nekem kb 10 éves koromba megvoltak már, és sose hordtam rossz cipőket-szorosat, magas sarkút.Nekem is bokasüllyedést mondanak, meg harántboltozat süllyedést.

Mindenkinek gyógyulást!

122. Rozin
2011. máj. 3. 11:02

Szia!

Remélem nem nő vissza egy másik bütyök sem. Hozzáteszem állandóan viselnem kell a lúdtalp betétet. Az orvos azt mondta, hogy a bokasülyedésem miatt van bütyköm. Csak azt nem értem, hogy akkor apukámnak miért csak az egyik lábán van bütyök (de az akkora mint egy dió). Lehet csak az egyik lába "lúdtalpas" :)?

Privit nem kaptam!

121. hippi62 (válaszként erre: 120. - Rozin)
2011. máj. 3. 08:32

Ugyan az biztosan nem, legfeljebb másik helyette. Ezt viccnek szántam, de lehet,hogy ő is így gondolta. Úgy tudom, hogy sokban függ a láb szerkezetétől, hogy mennyiben befolyásolta a bütyök kialakulását, vagy esetleg csak a nem megfelelő cipők viselése miatt deformálódott a lábfej. Szerintem nekem bokasülyedésem is van még a bütyök mellé.

Írtam privit is, megkaptad?

120. Rozin (válaszként erre: 119. - Hippi62)
2011. máj. 3. 06:31

Szia Hippi!

Azt elfelejtettem írni, hogy megkérdeztem a dokit, hogy mennyi az esély rá, hogy visszanő?

Azt mondta, amit ő onnan levett, az biztos nem nő vissza!

119. hippi62 (válaszként erre: 118. - Rozin)
2011. máj. 2. 18:25
Ó, te szegény! Akkor a varratszedéssel már nem voltál szerencsés. Vajon ez gyakran előfordul? Ha fel kellett nyitogatni a sebet, gondolom lassabban is fog gyógyulni. Az viszont jó, ha már most sokkal jobban néz ki, mert később, ha már nem lesz duzzadt sem, még szebb lesz. Várjuk az újabb képeket is!
118. Rozin
2011. máj. 2. 18:00

Sziasztok!

Ma voltam varratszedésen. Mit mondjak, nagyon nem esett jól. A varrat többször bentszakadt, a vágást végig felnyitotta a doki, hogy a fonalat megtalálja. Szó szerint levert a víz mire végzett a varratszedéssel. Holnap után mehetek vissza kötözésre.

Egyébként jól vagyok,kerékpározni jól tudok, mindenhova azzal megyek, gyalog még nehézkes lenne.

Ja igen a lábam határozottan jobban néz ki(szerintem). Majd rakok fel képeket.

117. hippi62 (válaszként erre: 116. - Rozin)
2011. máj. 2. 07:30

Kb. az én bütykeim is ekkorák, csak "ducibb" a lábfejem is.

Szerintem, ha nem is lesz sokkal egyenesebb az ujjad, már az is sokat számít, hogy nem lesz ott a bütyök, csavar nélkül pedig biztosan gyorsabban is gyógyul.

116. Rozin
2011. máj. 1. 13:50

Sziasztok!

Tettem fel műtét előtti képeket, remélem ennél csak szebb lesz a lábam!!! Másnak is ilyen nagy volt a bütyke aki megműtette? Mire számíthatok kicsit egyenesebb lesz az ujjam?

Másfél hete volt a műtét, egyre kevésbé sántítok!

A lábfej tornáztatása is nagyon jól megy! Már a varrat sem húzódik.

115. hippi62 (válaszként erre: 113. - Rozin)
2011. ápr. 28. 10:01

Köszi a beszámolót. Nagyon érdekel a gyógyulásod további folyamata is, na meg majd a képek.

Jó, hogy feléledt végre ez a fórum is.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook