Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszér! Kenőcs? Műtét? Minden megoldás érdekel! fórum

Visszér! Kenőcs? Műtét? Minden megoldás érdekel! (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 31. 20:49
Azt még el kell mondanom, hogy 13 évvel ezelőtt egy prof. elinekciózta. Utána szültem és az inekciózott nem jött vissza a lábszáramon. Most a problémás a combon (ami fáj) és a térd alatt van. És még a 3-4 helyen lévő lila folt esztétikailag zavar. 1 éve lézerezték, de majd bele haltam hetekig a fájdalomtól, mivel kiderült, hogy alatta egy nem is kicsi ér van. Ez gondolom begyulladt. Azóta több ezer kencékre, gyógyszerre. Beleuntam. Karácsonyra készen lesz a lábam. És be van fejezve a szenvedés. Egyébként itt nálunk Szentesen altatásban is végzik. Én ezt kértem. Azt mondta a doki, hogy semmilyen visszér nem fog utána látszani. A 2-3 cm-es vágás a comb hajlatban és a térd hajlatban meg nem zavar. a seprű vénákat azt mondta, hogy lehet, hogy nem is varrja, olyan pici vágás, csak ragasztja.
2008. okt. 31. 20:42
Sziasztok! Én egy órája jöttem az orvostól. Rászántam magam és elmentem egy jó érsebészhez. Ultrahanggal megvizsgálta a problémás részt és azt ajánlotta, hogy ki kell szedni a fővénát, ami a legnagyobb gondot okozza. Eltávolítja a lilaságot okozó hajszálereket. December elején műtenek. Műtöttek már itt valakit? Bocsi de nem olvastam vissza.
2008. okt. 28. 15:22
Plusz eszembe jutott: viszeres lábúnak tilos keresztbe tett lábbal ülni!
2008. okt. 28. 15:19

Úgy hallottam, hogy nem minden viszérre jó az a bizonyos harisnya. Orvoshoz kell menni vele és majd megmondja, hogy milyen kenőcsöt és/vagy harisnyát kell használni.


Egyébként nekem is van egy kis viszerem, akkor fájt, amikor pincérkedtem, borzasztóan fájt minden este munka után, rendesen lüktettek a lábaim (pedig a viszér alig látszik...). Ami nekem tökéletesen bevált rá, azok a mentolos dolgok, mind például az eukaliptusz olaj, a tigris balzsam, a vietnámi balzsam (a tigris és sárkányos) és kifejezetten lehet ilyen láb spray-ket is venni, amikben szinte ugyanazok a hatóanyagok vannak, mint a vietnámi balzsamban, csak drágábbak tőle jóval, de természetesen azok is nagyon jók és egyszerű a használatuk. (De egy vietnámi balzsam kb 30 forint, szóval ez éri meg a legjobban, csak több idő ezzel bekenni a lábat.)

A kezelés után nem árt felstócolni a lábat, így nem fog továbbfejlődni a viszér. Ezt fekvő helyzetben kell végezni, mivel a lényeg, hogy a lábad magasabban legyen, mint a szíved. De ha épp nincs időd, akkor ki is lehet hagyni, el lehet aludni, nem fog fájni a láb, hanem csak a finom hűsítő érzést fogjuk érezni.

2008. okt. 28. 15:01

Ha már előrehaladott a visszered akkor már kenegetheted akármivel , akkor már csak pillanatnyilag enyhíti a fájdalmat...

A krompressziós harisnya ténylerg jó....de ha már nagyon kinlódsz vele akkor már csak a műtét jó...

2008. okt. 28. 14:57
Kompressziós harisnya+vannak vény nélkül kapható krémek,tabletták.Súlyos esetben műtét!
2008. okt. 28. 14:53

-Jóga! Vannak kifejezetten olan gyakorlatok amik jótékony hatással vannak a visszérre...

-Talpmasszázs

-Szőlőkivonatos krémek

1. zil
2008. okt. 28. 14:50
Viszér! Kenőcs? Műtét? Minden megoldás érdekel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook