Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amikor semmi nem segít - a gyomorműtét megoldás lehet? fórum

Amikor semmi nem segít - a gyomorműtét megoldás lehet? (beszélgetős fórum)


1 2
47. 29e0b84c94 (válaszként erre: 46. - 06953f8d25)
2010. febr. 10. 11:41

Mi az a drága????

Lehet tudni mennyibe kerül???

2009. okt. 12. 17:01

Sziasztok!


Én is a gyomorballont választom.Próbáltam már sok mindent ,de nem sikerült és ezekbe már bele fáradtam.Most ugy döntöttem ,hogy gyomorballonnal próbálkozom.Ami nem jár műtéttel.Sajnos drága de nekem megér annyit, hogy boldog legyek és hogy jobb legyen a közérzetem stb.

45. kfoka (válaszként erre: 13. - De7b7302d3)
2009. szept. 16. 10:28

véletlenül keveredtem erre az oldalra, de ha már elolvastam az üzeneted, gondotam megosztom veled egyik ismerősöm sztoryát


ő gyomorballont tetetett be magának, ez nem műtét, nemolyan félelmetes

azt mondta kicsit volt kellemetlen, minta gyomortükrözés

kb fél év után kiveszik neki, ő csak 15-20 kg-t akar fogyni, és utána tartani a súlyát

44. de7b7302d3 (válaszként erre: 43. - Rodin)
2009. szept. 13. 21:27
Nem. Mondom, semmi nem valtozott. Sem suly, sem ruhameret, sem alak.
43. Rodin
2009. szept. 13. 21:10
Megváltozott az alakod a rengeteg torna hatására?
42. de7b7302d3 (válaszként erre: 38. - Rodin)
2009. szept. 13. 21:05

Nem adom fel, nem olyan fabol faragtak :)

"Legtobb ember aki feladja, nem is tudja, milyen kozel volt a celhoz"

41. de7b7302d3 (válaszként erre: 40. - E48ab364a9)
2009. szept. 13. 21:02
Szia. Koszonom a jotanacsokat. Azt az online doki oldalt kerlek kuldd el, megnezem mit tehetnek. Egyelore csak vervetelre kuldtek el, annak az eredmenye "normalis" lett, amit nem fogadtam el, igy csutortokon megyek a dokihoz konzultaciora, esetlegesen es remelhetoleg tovabbi vizsgalatokra.
2009. szept. 13. 20:57

Szia Thames30!


Már rég akartam neked írni, olvastalak már másik topicban is.

Itt is elolvastam a hozzászólásaidat, és ezen a fogamzásgátló dolgon én is meg vagyok rökönyödve.

Tudod, lehet hogy ami az angoloknak jó, nem biztos hogy neked is jó.

Ezzel kb. úgy vagyok, mint az Aloe Vera-val, Afrikában őshonos, külföldi.

Nekünk itt volt a körömvirág, kamilla, hova lettek ezek a gyógynövények, miért nem kerültek ki külföldre úgy, mint az Aloe?

Lehet rossz példát hoztam fel, de bízom benne hogy érted mire gondolok.


Van egy oldal, ahol orvosok véleményét lehet kikérni, kérdéseket lehet feltenni nekik és 24 órán belül megkapod a választ, oh és amit én fontosnak tartok, magyar orvosok!

Kérdezd meg őket a problémádról, kérdezd meg ez a fog.gátlót is, mert szerintem agyon van bombázva a szervezeted a hormonokkal.

Ha kell az oldal címe, szólj és elküldöm.


A másik, ha keveset eszel, lemozgod a kaját, akkor ha össze is szűkítteted a gyomrod, akkor se fogsz fogyni.

Tuti valami hormonális vagy endokrin betegség állhat a dologban, ha ennyi idő után nem sikerült egy dekát se fogynod.

Testzsírt, vizet mérettél a dokiddal?

Ne keseredj el, bízom benne, hogy mihamarabb meglesz a megoldás, ne add fel!

2009. szept. 13. 20:41

a gyomorgyürüt te is ki tudod probálni, műtét nélkül.


napi 5ször eszel 3 falatot meg 2 korty vizet


ha szerinted ez a megoldás a bajodra...


de szerintem nem ez:

1 vagy a fogigátló

2 vagy túl keveset eszel és tartalékol a szervezeted

3 vagy valahol nem direkt de "csalsz" a kajában, valamit elszámolsz vagy valamiben van valami rejtett anyag amivel nem számolsz, pont angliárol hallottam a tévében egyszer hogy kevernek vmit a kajákhoz hogy nem tudjanak az emberek neki ellenállni

38. Rodin
2009. szept. 13. 20:38
A műtét előtt még vannak lehetőségek: biorezonanciás vizsgálat - nagyon dícsérik, homeopátia, gyógymasszázs, az a hosszú dróttal fogyasztás a 2testőrből...és biztos van még más is, amiről én nem tudok. Ne add fel!
37. Rodin (válaszként erre: 31. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 20:35
Éheznél, abból a szempontból, hogy a mostaninál sokkal kevesebb ételt tudnál megenni - ha jól tudom csupán néhány falat ételt lehet egyszerre enni, azt is lassan - és te is tudod, írtad is, hogy jó ideje EGÉSZSÉGESEN étkezel, minden megvonás az egészséged rovására menne. Én nehezebb vagyok nálad, de az egészségemet még én is féltem...biztos vagyok benne, hogy te sem akarsz ártani magadnak, csak a kétségbeesés irányít ilyen megoldások felé. Amúgy a szájbevarrás nem az én agyam szüleménye...volt egy riport egy férfiról, aki ezen átment, csupán egy szívószálnyi rést hagyott az ajkai között, de gondolom ő kényszeres evésben szenvedhetett, azért kellett ez a megoldás.
36. 91d4989ab9 (válaszként erre: 33. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 20:18
ugy hogy a fogigátló
35. de7b7302d3 (válaszként erre: 34. - 00346cf747)
2009. szept. 13. 20:13
Egyaltalan nem. Suly ugyanaz, ruhameret ugyanaz. Tudom, igazad van, vannak akik sokkal nagyobb tulsullyal kuzdenek. De valoban ez nem teszi az en eletem konnyebbe es nem azert, mert az en problemam a legnagyobb, hanem mert annyira kemenyen probalkozom es nincs eredmeny. Amikor mindenrol lemondasz es mindent lekuzdesz - egyaltalan nem fogyasztok edesseget, sot cukor vagy edesito nincs is itthon, semmi izesitett joghurt, nem is tudom, sokszor van, hogy enni sem nagyon akarok, mert mar elegem van a hal-csirke-pulyka minden formajabol. Hidd el, nem is bannam a sok lemondast, csak konyorgom, lenne eredmenye! Nem tudom elhinni, hogy a kitarto kemeny munkanak nincs eredmenye. talan tul gorcsosen akarom...
2009. szept. 13. 19:59

Úgy érted, hogy nem fogysz rohamosan, vagy egyáltalán nem, egy dekát sem sikerült?

Van, aki 160 cm-esen 100 kg, őt komolyan veszélyezteti a túlsúly egészségileg.. tudom, hogy ez nem vigasz, mert mindig a saját problémánk a legnagyobb :(

33. de7b7302d3 (válaszként erre: 30. - 91d4989ab9)
2009. szept. 13. 19:45
Attol fuggetlenul, hogy evek ota nem fogyok es ezt csak 1 eve szedem? Vagy ugy erted nem EZ a gypgyszer, hanem a fogamzasgatlo altalaban?
32. de7b7302d3 (válaszként erre: 29. - 00346cf747)
2009. szept. 13. 19:43

Szia. Koszonom, hogy irtal. En errol a ballonos dologrol meg nem olvastal/hallottam, de utana nezek.

Nekem is ez van, a szemlyi edzo dietetikus is egyben. Kizart a csalas, mivel egyutt edzunk. A kaja reszehez meg mar ugy hozzaszoktam, hogy nem is ennek junk dolgokat rendszeresen. 2 havonta eszek egy rantott sajtot, vagy egy jegkremet, de ez nagyon nem jellemzo.

Szeretnek nagyon fogyni, mert meg nem szultem, es nem akarok igy nekimenni a terhessegnek. Nem akarom, hogy majd a gyerekemet csufoljak az oviban, iskolaban, hogy kover az anyja. Ezen kivul az egeszsegem erdekeben is. Szerencsere egyelore nincs semmi bajom, de ekkora tulsullyal barmikor beuthet akarmi... es hat igen, jo lenne ha a ruhazasarlas egyszerubb lenne. Sokkal tobb, szebb ruha van karcsubb noknek, es persze sokkal jobban neznek ki benne, de ez az esztetikai resze nem a legfontosabb ok, csak 1 raadas :)

31. de7b7302d3 (válaszként erre: 28. - Rodin)
2009. szept. 13. 19:37

Ha nem tartanam be az etkezest es mozgast, hidd el nem lennek itt, nem vesztegetnem senki idejet, tanacsokat kerve.

Masik dolog, meg ha be is tudnam varrni a szam, attol meg a gyomrom kovetelne az etelt. Ezert szukitik a gyomrot ugye, hogy kevesebb etelt vigyunk be (es megsem ehezezunk), vagy ezert vagjak ki egy reszet azt a reszet ami nyulik es ahol az ehseg szabalyozo hormonok vannak. Eppen ezert azt gondolom,hogy a gyomor mutet lehet, hogy nem a legjobb megoldas, de fenyevekkel jobb,mint a szajbevarras. Szajbevarras (ha ugye lenne ilyen) kovetkezteben valoban eheznek, de gymormutet utan nem.

Keresem a lehetseges okokat, ezert is csatlakoztam nehany napja ehhez a forumhoz, hatha valaki hasonlo helyzetben volt / van.

2009. szept. 13. 19:33
szerintem a gyogyszer a ludas
29. 00346cf747 (válaszként erre: 13. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 19:29
Szia, korábban úgy tudtam, hogy létezik egy ballon is, ami beültetve teltségérzetet okoz, de lehet, hogy ez valami félreértés. A szűkítő műtét nagyon drasztikus, csak extrém elhízás esetén alkalmazzák, ettől viszont messze vagy. Ismerek egy csajszit, aki dietetikussal, személyi edzővel sem tudott lefogyni, bár a kúrája viszonylag rövid volt, nem produkálta az ilyenkor megszokott eredményt. Sajnos, van ilyen... van különös oka, amiért a fogyást nagyon szeretnéd? Ez is lehet gátló tényező, a görcsös vágyakozás.
28. Rodin (válaszként erre: 24. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 19:19

Semmiképpen nem tartom alternatívának a műtétet a te esetedben - ha valóban mindent lelkiismeretesen betartasz és egészségesen étkezel...ennyi erővel a szádat is bevarrathatnád, hisz gyakorlatilag koplalni akarsz.

Oka kell legyen a nemfogyásodnak, amíg ki nem deríted mi az, nem oldottál meg semmit akárhány vágást is ejtenek rajtad!

27. de7b7302d3 (válaszként erre: 26. - D8908b786a)
2009. szept. 13. 19:19
Ezt 1 eve szedem, korabban hagyomanyos tablettakat szedtem. Fogyni pedig regebben nem tudok, mint miota ezt elkezdtem. Nem hiztam mikor elkezdtem ezt szedni - ami ugye sok fogamzasgatlo mellekhatasa. Persze lehet, ez az oka, csutortokon ezt is megkerdezem majd az orvostol.
26. d8908b786a (válaszként erre: 25. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 19:11
Én biztos, hogy abbahagynám a szedését. Ha el kezdesz fogyni, már tudod is mi a baj...
25. de7b7302d3 (válaszként erre: 23. - D8908b786a)
2009. szept. 13. 19:01

En is azt hittem nem normalis, el is mentem egy masik nogyogyaszhoz is, aki hatarozottan megerositett abban, hogy ez igenis normalis. A regi tipusu fogamzasgatloknal ki kell hagni 7 napot, akkor jon meg - az is mesterseges, mert ha nem hagyod abba, akkor azokkal sem jon meg.

Azt mondta a doktor, hogy mar szinte mindenki ilyen gyogyszert szed itt Angliaban. Nem feltetlen ezt, de ilyet, hogy nem hagysz ki 7 napot, hanem folyamatosan szeded, es nem jon meg.

24. de7b7302d3 (válaszként erre: 22. - Rodin)
2009. szept. 13. 18:58
A mutet gondolata eppen azert vetodott fel benem, mert honapok ota eleg kemenyen probalkozom. Ugy erzem, mindent megteszek, es megsem fogyok. Nemtudom, mas hasonlo helyzetben, - mikor minosegi eteleket eszik, nem sokat, nem keveset, eleget mozog, sot egy szakember utasitasait koveti mind etkezes mind mozgas teren - mire masra gondolna? Hat, ezert gondoltam mutetre. Mert lekuzdottem a "zabalasi kenyszert", sot lekuzdottem a lustasagot is. Ha ezek igy nem eleg, nemtudom mi lenne eleg. Amikor mar mindent megprobaltal akkor jon az, hogy az extremen kezdessz el gondolkozni.
2009. szept. 13. 18:54
most elolvastam a hsz-det. Szerintem abba kellene hagynod annak a gyógyszernek a szedését. Mi az, hogy nem jött meg tavaly óta? Véleményem szerint nem normális. Én még ilyet nem is hallottam...
22. Rodin (válaszként erre: 20. - De7b7302d3)
2009. szept. 13. 18:48
Én abban nem hiszek, hogy ha betartod az étkezési szabályokat és megfelelő mértékű és minőségű mozgást végzel, akkor sem fogysz 100 kiló feletti súlyból. Elképedve olvastam a sorsodat a másik fórumon is, nem szóltam hozzá, mert minden okosságomat leírták már. Nem tudom mi a megoldás és nem értem, miért műtétre gondoltál...
21. 91d4989ab9 (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2009. szept. 13. 18:41
nem akarja nem tudja vannak kajafüggő emberek ugyanugy mint cigifüggők, csak a kaja ad nekik boldogságot, ilyen esetben nehéz akarni
20. de7b7302d3 (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2009. szept. 13. 18:39
Nem vag a temahoz, de nem hiszek abban, hogy vki "nem birja abbahagyni a zabalast". Sztem olyan nincs, hogy nem birja, csak olyan van, hogy nem akarja.
2009. szept. 13. 18:31
igy is alig eszel felesleges a szükitő, az azoknak kell akik a zabálást nem birják abbahagyni
18. de7b7302d3 (válaszként erre: 17. - D8908b786a)
2009. szept. 13. 18:27

Eppen azt olvasom. Van csomo tunet, nalam egyik sincs igazan jelen.

"A pajzsmirigy alulműködés az esetek többségében lappangva kezdődik, tünetei eleinte nem jellegzetesek: izomgyengeség, fáradtság, rossz közérzet. A többi tünet fokozatosan, egyénenként változó sorrendben alakul ki. A bőr jellemzően száraz, a végtagok hidegek. Testszerte jelentkezhet duzzanat (myxoedema), leggyakrabban az arc, főleg a szem körüli terület érintett. A beteg folyton fázik. A testszőrzet megritkul, kopaszság is létrejöhet. Gyakran a szellemi működés is hanyatlik, a memória romlik. Csökken a libidó. Gyakori a székrekedés, a rossz étvágy, a testsúly általában gyarapszik. A hang rekedtessé válik. A szívverés is lelassul, a percenkénti pulzusszám 60/perc alatti lehet. Érzészavar és hallásromlás is bekövetkezhet. A vér koleszterinszintje emelkedetté válik."

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook