Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nektek szokott a mosógép mosópor-öblítőszer adagolója penészesedni? Mit lehet ellene tenni? fórum

Nektek szokott a mosógép mosópor-öblítőszer adagolója penészesedni? Mit lehet ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. márc. 4. 15:50
Ha már ilyen ötletekkel álltok elő, valakinek van ötlete hogy öblítő helyett valami mást belerakni az öblítőtartóba, és sokkal erősebb illata legyen a ruháknak? Illóolaj, stb. ?
2008. márc. 4. 15:50
Ha már ilyen ötletekkel álltok elő, valakinek van ötlete hogy öblítő helyett valami mást belerakni és sokkal erősebb illata legyen a ruháknak? Illóolaj, stb. ?
2008. márc. 4. 07:30
Nem::))
24. LoLiNa
2008. márc. 4. 06:54

az adagolók nekem is brutálisann ééznek ki.. nem győzöm kisikálni.

mindig nyitva van a gép, hébe-hóba használok ecetet is, a mosóport nem az adagolóba teszem, hanem egyenesen a ruhákra . az öblítőt pedig az adagolóba.

míg minden az adagolókba bent, addig is ugyanez volt, csak mégrosszabb kiadásban..

2008. márc. 3. 19:17

Csak csatlakozni tudok szinte minden elöttem szólóhoz.

Nálam folyton nyitva van a mosogép, az a furcsa, ha valamiért be kell zárnom.

Sosem volt még penészes a gép, pedig ablak sincs a fürdőszobában.

Évente, félévente egyszer 1 liter 20%-os ecettel át kell mosni a gépet 90 fokon, így a vízkőtlenítés 2-300 ft-ba kerül.

Egyébként ha a mosáshoz raktok ecetet, akkor a ruhák is puhábbak lesznek, s a törölköző meg a konyharuha sem lesz büdi.

2008. márc. 3. 13:51
Én ki szoktam vanni bizonyos időközönként az adagolót, és kisikálom mosó- , vagy mosogatószerrel.
21. virgilius (válaszként erre: 20. - 94c02c5bb5)
2008. márc. 3. 13:45
Én kb 1 decit.
2008. márc. 3. 13:44
nekem műanyag az egész beöntő, adagoló rész. Az ecet miatt semmi sincs rajta hála istennek tiszta marad mindig. Az ecetre visszatérve, egy normál mosáshoz ki mennyi ecetet adagol hozzá? Én egy mérőpohárnyit felezek meg a mosó és öblítő adagoló között.
2008. márc. 3. 12:50
nekem a gumi körbe is penész pöttyös, pedig minden mosás után szárazra törlöm, el nem marad egyszersem. Nagyon csunya, de nem tudok neki mit csinálni.Már gondoltam, hogy a gumi lehet rossz minőségű
18. virgilius (válaszként erre: 17. - 5bastya)
2008. márc. 3. 12:16
Simán a mosószer és az öblítő adagolójába. Nem lesznek ecetszagúak a ruhák egyáltalán.
2008. márc. 3. 11:47
Lehet, hogy én vagok butuska, de az ecetet hova öntitek pontosan? Nagyon tetszik az ötlet, sosem hallottam róla!
2008. márc. 3. 10:13
Csatlakozom és megerősítem az előzőekben hozzászólók véleményét. Nálam is probléma ez, de kivédhető, ha figyelünk a mosás befejeztével a gépünkre.
15. syl33
2008. márc. 3. 10:01

Nekem is vannak ilyen tapasztalataim és az előzők véleményéhez csatlakozom!

Mosás után mindíg nyitva hagyom sőtt éjszakára is mindíg kinyitom és igy folyamatosan ki tud száradni

2008. márc. 3. 10:01
szét kell szedni ( általában könnyen kiemelhető majdnem minden típusnál ) és ki kell takarítani ( ami kevésbé könnyű ).Általában az öblítő részénél szokott nálunk előfordulni, és kifigyeltük, hogy ha nem higítjuk a koncentrátumot akkor jobban/gyorsabban lerakódik.( pedig úgy erősebb az illat :/ )
2008. márc. 3. 09:55
Nálunk is állandó probléma! Mostanában kiszoktam törölni szárazra egy kicsit segit .
2008. márc. 3. 09:46
Sajnos nekem is, pedig minden mosá sután nyitvahagyom, hogy szellőzzön. Havonta, vagy ahogy látom, hogy kell, domesztosszal befújom, hagyom állni egy kicsit, majd kitakarítom, a végén egy öblítéses programmal befejezem. Nem szellőzik az a kis helység, ahol a gépem van, szerintem ettől.
2008. márc. 3. 09:40
Szerintem az nem penész, hanem az öblítő van beleragadva. Legalábbis nekem az volt, de ezt csak akkor tudtam meg mikor kiszedtem. De azóta már nem is használok öblítőt, hanem inkább jobb mosószert!
10. Mödke (válaszként erre: 9. - 94c02c5bb5)
2008. márc. 3. 09:34
Nekem elöltöltős, és így is nyitva van mindig. És igen, ecetezek, szintén. Vízkő sincs, pedig Calgont nem használok.
2008. márc. 3. 09:32
én az adagolóba rakom a mosószert és az öblítőt, de minden esetben öntök hozzá egy pohárnyi ecetet is elfelezve a mosószer és öblítő tartály között, mosás után pedig nyitva hagyom, hogy alaposan kiszáradjon. Soha nem volt és nincs is semmilyen penész, ja és vízkő sem. Pedig már min. 10 éves a mosógépem (W...pool márkájú. A titka az alapos kiszárítás, nálam mosás után egész nap nyitva marad a dob is, meg az adagoló is. Ez azért lehet, mert felültöltős. Szóval ecet és szellőztetés csodákat tesz.
2008. márc. 3. 09:14
Én néha lecsavarozom és forró vízzel kiáztatom domestossal, megpucolom ahogy lehet, és jól kiöblítem. Viszont rájöttem, hogy nem zárom vissza a fedelét, hanem egy üres öblítőflakonnal kicsit alátámasztok, hogy folyamatosan levegőzzön. Azóta nincs vele semmi ilyen.
7. virgilius (válaszként erre: 6. - Kriszta0401)
2008. márc. 3. 09:13
Lehet, hogy igaz, de a penész nem baktérium. ;)
2008. márc. 3. 09:05
Én is külön teszem a mosószert bele és az öblítőt higítva.De a mosógép ugye akkor is szivattyúz vizet.Zavar a penész mert akkor belemossa a ruhához nem? Sikálom-sikálom,de mindig ott van.:-) Domestosos törlőkendővel szoktam adni neki.Vajon mennyire igaz a szlogen? (Minden ismert baktériumot elpusztít):-)
2008. márc. 3. 09:01
A mosás után töröld ki és hagyd hadd szellőzön.
4. tinendo (válaszként erre: 3. - 54ec386d0c)
2008. márc. 3. 09:01
Én is így csinálom. :)
2008. márc. 3. 08:57
Én az adagolóba nem teszek mosószert, mosólabdába a dobba rakom. Az öblítőt pedig higítva teszem az adagolóba.
2008. márc. 3. 08:55

Semmit:)

Időnként erre a célra megtartott kivénhedt fogkefével le lehet sikálni az egészet,aztán zuhannyal leöblíteni és kiszivattyúzni a piszkos vizet.

2008. márc. 3. 08:54
Nektek szokott a mosógép mosópor-öblítőszer adagolója penészesedni? Mit lehet ellene tenni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook