Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Felültöltős mosógépnek az adagolóját hogy tisztítsam ki? fórum

Felültöltős mosógépnek az adagolóját hogy tisztítsam ki? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 24. 21:49
Adagoló tisztítóval :D De arra figyelj, hogy ne elöltöltős adagoló tisztítóval csináld. Atyaég....Vagy próbáld meg kalapáccsal.
20. agnes1219 (válaszként erre: 19. - Molyka)
2010. jún. 12. 15:55
hózzászólásra/ az ajtaját,nyitvakel.hagyni,hógy,nehógy a viz benne,marad hassón,és mindig.{acsőből.is kikél,ür-teni,a vizet.{ellenkező,esetben,fizköves lesz,és meg hibásódik.{ha,nincs más sima,vizkőóldó val,átkel mósni.{tóváb tart.{1219.
19. Molyka (válaszként erre: 18. - MÁRKATA)
2010. ápr. 10. 19:44

Mi próbáltuk, de csak a mosógép gumijára tettünk, az penészedik. :S Szépen leoldotta, csak a színe maradt ott a penésznek, aszsem. :)


Viszont a savó tényleg nagyon jó. A háló szobában eléggé párás a levegő télen, kicsi az ablak, meleg van, stb. lényeg, hogy nem ázik, mert jó a szigetelés, de ha odateszek a falhoz egy könyvet, akkor mögötte bepárásodik és penészes is lesz. Nem kell hozzá sok idő olyankor. Erre savó és úgy eltűnt a penész, mintha sose lett volna.

2010. ápr. 10. 18:40
Sziasztok..Van egy ugynevezett ULTRA SZAVÓ új penészoldó.Az én szerelőm ezt javasolta most.Rázd fel hogy eleve habosan jöjjön ki.Aztán spricceld be a tartájokba.Állítólag gyönyőrű lesz tőle.Én még nem próbáltam mert egy kicsit húzós az ára.Ha valaki próbálja írja meg légyszi....
17. Molyka (válaszként erre: 16. - Mama35)
2010. ápr. 10. 18:40

Szia! Igen, köszi, ezt mi is csináljuk. :) De most biztos ami biztos a kisfiam születése előtt 2üveg ecet, plusz trisó. :)

Ami gondot okozott az a tartó, amibe az öblítő kerül. Nem is hinné az ember mi minden jön ki onnan.

16. mama35
2010. ápr. 10. 17:30

Heló sziasztok!

Én a mosógép szerelőmtől tanultam. 1,liter 20%-os ecetet öntünk a gépbe és egy 90 fokos programot elinditok. csodálatosan tiszta lessz a gép. Ruhát nem szabad bele tenni.Ezt általában havonta megcsinálom.

15. bige (válaszként erre: 14. - Molyka)
2010. ápr. 6. 22:20

:) örülök, hogy sikerült.

én sajnos már a vásárlás után kaptam az ötletet. akkor mondták a higításra való odafigyelést is. Hát, azt kísérletezd ki, hogy mi az a higítás, amit még kimos a géped, de marad is illat. nem olyan mellbevágó a miénk, de van azért kellemes.

14. Molyka (válaszként erre: 12. - Sárga falevél)
2010. ápr. 6. 22:17

Basszus, ezen nincs semmi kihúzható. Viszont így, hogy egy éjszakán át ázott trisós (talán még ecetes) vízben, ki tudtam zuhanyozni belőle úgy a ganét, hogy leszereltem a zuhanyrózsát és nagyon nagy nyomással bele a lukakba. Lányok, ami onnan kijött... nem emberi, gusztustalan és rengeteg.

Köszi az ötletet. Most a mosógépet is kifőzzük, aztán reméljük a higítás bejön.

De akkor meg nem lesz olyan intenzív az illat, nem?

2010. ápr. 6. 22:11
Én is ezzel kínlódom.Holnap veszek trisót!
2010. ápr. 6. 18:43
Sikerrel jártál? Nem elég levenned az adagoló részt. Van benne egy kis cső amit ki lehet húzni. Ez tömődik el. Ha ezt jó alaposan kitisztítod már sikerült a művelet. Higítás? Ha töményen öntöd bele akkor is felhigúl a tartályba. Még az lehet az oka hogy a téli szállításnál megfagy az öblítő és kicsapódik.
11. bige
2010. ápr. 5. 19:27
azt nem tudom mennyire hatékony zsíroldó. ...de utána azért próbáld meg a higított öblítőt. kíváncsi vagyok:)
10. Molyka (válaszként erre: 9. - Bige)
2010. ápr. 5. 18:55
Köszi, áztatom, bár most ecetes:)
9. bige
2010. ápr. 5. 18:43
azért ganés, mert a nem higított öblítő odaragad. enyém is ilyen volt, és kínomban vettem 10.000-ért egy másikat. ekkor világosítottak fel. vagy mosd át trisóban, vagy áztasd be trisós vízbe, utána próbáld ki a négyszeres higítást.
8. Molyka (válaszként erre: 7. - Bige)
2010. ápr. 5. 18:40
Ki fogom próbálni, de szemmel láthatólag ganés odabent, csak nem tudom kimosni. :)
7. bige
2010. ápr. 5. 18:39
azt nem alulról ereszti át szerintem, hanem felülről mossa ki a víz. szerintem próbáld meg még hígabbra. általában az öblítők (bár nem tudom milyet használsz ) 1 l-ből 4 liter lesz, tehát 1 rész öblítő, 3 rész víz. így elég híg. próbáld ki, ha nem megy, akkor nem tudom, de nekem így lett jó. szerelő javasolta
6. Molyka (válaszként erre: 5. - Bige)
2010. ápr. 5. 18:36
Évek óta ugyan úgy, ugyan olyan öblítővel öblítek, van, hogy higítom, van hogy nem... a felessel se ereszti át már.
5. bige (válaszként erre: 3. - Molyka)
2010. ápr. 5. 18:35
higítod az öblítőt? nekem se mosta ki az öblítőt, amikor nem higítottam fel eléggé. nem biztos, hogy dugulás, lehet, hogy csak sűrű az öblítő
4. Molyka (válaszként erre: 2. - Bige)
2010. ápr. 5. 18:34
Tehát szórjam bele? Azzal szoktuk a mosógépet is, plusz ecettel.
2010. ápr. 5. 18:33
Ez ugye ami a tetőn van... le tudom szedni, rendszeresen át van mosva de ahol az öblítő folyik át, ott nem tudom sehogy se kimosni, ici-pici rések vannak. El van dugulva, egy öblítést bír ki, utána ki kell önteni a maradék vizet belőle.
2. bige
2010. ápr. 5. 18:32
nekem trisót javasoltak a szervizben. az nagyon erős zsíroldó
2010. ápr. 5. 18:31
Felültöltős mosógépnek az adagolóját hogy tisztítsam ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook