Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Négyéves kislánynál "normálisak" a hiszti- és sírásrohamok? fórum

Négyéves kislánynál "normálisak" a hiszti- és sírásrohamok? (beszélgetős fórum)


30. 274c9996b8 (válaszként erre: 29. - Dina2)
2009. dec. 30. 15:07

Igen, az atlagos,gondos jo anyukak mindent tudnak es megtudnak !

En olyan anyuka voltam hogy , figyeltem a gyereket , meglestem az ovodaba,jatszoteren,kesöbb az iskolaba hogy , hogy s, mint allnak a dolgok amikor en nem vagyok ott ? ! Sokmindent megtud igy az ember , amit esetleg maskeppen nem tudna.

29. Dina2 (válaszként erre: 28. - 274c9996b8)
2009. dec. 30. 14:58
hm, régen (mielőtt magam is anya lettem) mindig azt mondtam : AZ ANYUKÁK MINDENT TUDNAK (MEGTUDNAK) :)
28. 274c9996b8 (válaszként erre: 27. - Dina2)
2009. dec. 30. 14:56

Gondolj kicsit visszafele :)

Nekunk apro dolog , semmi a kiscipö felhuzasa , de egy kisgyereknek komoly feladat , sokszor nem is kicsi munka ! A kislanyodnak fontos az önallosag ezert harcol es ha nem sikerul persze hogy , sirva fakad ! Ez sokszor nem is hiszti hanem önmagara merges , hogy nem tudta megoldani egyböl :) Ezert is bujik el , hogy Te ne lasd az Ö hatalmas gondjat, amikor pityereg ! Talan azt is tudja hogy , ugy sem erted meg ? ! En meg nagyon jol emlekszem ra hogy , milyen magas nivora vittem ezt a "bujkalva!" valo sirast,hisztit stb.... az edesapam azt hitte hogy , erzeketlen kislanya van :)

De az anyukam TUDTA az igazsagot :D

27. Dina2 (válaszként erre: 26. - 274c9996b8)
2009. dec. 30. 14:40

ő nagyon érzékeny egyébként, a szó jó értelmében. vagyis alig négyéves létére hihetetlenül figyelmes, előzékeny, jóérzésű.

csak egy pozitiv pl erre: ha vendégek érkeznek, és öt percig nem kínálom meg őket, a kicsi máris kérdezi, mit kérnek, sőt, hozza az italt.


de hogy ilyen apró dolgokon így felakadni, mint egy cipőhúzás???

26. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2009. dec. 30. 14:28

Teljessen normalis ez most ,es meg 14-eves korban is normalis lessz :)

A kisgyerekek lelke,lelkivilaga nagyon kulönbözö !

Szerintem nem azert bujik el , mert szegyelli magat , hanem azert hogy Te ne lasd azt hogy , mennyirre faj neki az a "bizonyos" hisztit kivalto dolog ! En is ilyen voltam ,egyszer regen ezert tudom :)

25. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Dina2)
2009. dec. 30. 14:10
Igen,hisz régen nem volt popsi krém,ezt használták:)
24. Dina2 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2009. dec. 30. 13:57
ezt az utóbbit nem értem, popsira zsírt?
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Dina2)
2009. dec. 30. 13:53
Nekem ugyan ezt a kicsi csinálja,pedig még csak másfél éves.
22. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Cde569c9a1)
2009. dec. 30. 13:52

Nekem ezt a tippet még az a védőnéni mondta,aki nekem volt annak idején:)

sőt a popsira nagyon mondják a sertés zsirt,de ezt még nem mertem kipróbálni!:D

21. Dina2
2009. dec. 30. 13:37

sziasztok, csak ma tudtam idejutni...

szóval: a mi hisztink nem is annyira az a toporzékolós fajta, az igencsak ritka. inkább csak pityereg mindenen, ha valami nem úgy történik ahogy az ő vágya-kedve diktálja, már görbül is le a szája, van hogy egész nap szinte folyamatosan. néha elbújik ilyenkor, mintha szégyellné a dolgot, és magában szipog. annyira sajnálom ilyenkor, de hiába próbálom szép szóval kérdezgetni, mi baj, elmagyarázni, hogy nincs értelme a sírásnak, hisz addig feszíti az egész család idegeit, hogy végül veszekedés, nagy sírás, harag meg durci a vége.

egy pl. mennyire piti dolgokon sír: reggel nem tudja felvenni a csizmáját (nehogy elhiggye valaki, hisz teljesen egyedül öltözik, lábbelit is beleértve!). ilyenkor nem szól, hogy "anya segíts" vagy "nem tudom", hanem rögtön sírni kezd.

vagy: reggel ül a szobában és sír. kérdezem, mi baj. nagy nehezen kinyögi, hogy ő akart játékot vinni az oviba. de meg sem kérdezné előbb, hogy vihet-e, hanem rögtön buli.

ha jókedvű, mint tegnapelőtt volt, a végletekig dícsérjük, milyen okos és ügyes, és hogy ha ilyen mosolygós, még sokkal jobban szeretjük. aznap pl. egész nap játszottunk együtt, szépen evett, kapott édességet, nztek estimesét, szépen aludt. másnap reggel már sírva ébredt. rászólni nem érdemes, mert csak fokozódik a sírás.

tényleg csak türelem?

20. cde569c9a1 (válaszként erre: 18. - Fdóri)
2009. dec. 29. 20:24
Jajj akkor bocsi...én mérget vettem volna rá hogy hat...:-)
19. cde569c9a1 (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2009. dec. 29. 20:24

:-)

Mondom én hogy beválik:-))

18. fdóri (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2009. dec. 29. 20:19
Hát nálunk a víz nem jött össze, még a zuhany sem. Csak az hogy nem figyeltem rá:(
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - Cde569c9a1)
2009. dec. 29. 17:28
Ezt én a nagyobbikkal csináltam meg,aztán mikor meglátta a poharat a kezemben már csendben is volt.A kicsinél még nem próbáltam:)
2009. dec. 29. 16:45

alapkérdésre: A megoldás: határozottság. hideg víz!

Kivitelezés: rászólsz hogy hagyja abba majd hideg vízzel arconöntöd!

Rögtön befejez minden hisztit.

2009. dec. 29. 16:43
Szerintem ez teljesen normális, mivel a 4 éves kor körül a legtöbb gyermek életébe beköszönt az úgynevezett dac korszak. Ez életkori sajátosság. Annyit tudsz tenni, hogy amikor a gyerek hisztis, békén hagyod, mert hisztis gyerekkel nem lehet értelmesen beszélni. Majd amikor már megnyugszik, elterelődik a figyelme, akkor térjetek vissza rá és próbáljatok meg beszélgetni a dologról. Ne nagyon engedj a hisztinek, mert nagyon el lehet rontani ilyenkor és követelőzővé válhat tartósan is. Hidd el hamarosan túl lesz ezen a dolgon, csak legyél türelmes. Ezt mint szakember mondom neked.
14. Dina2
2009. dec. 29. 14:56
bocsi, mennem kell, késő délután jövök. addig is köszi
13. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2009. dec. 29. 14:42
A fiam detto. Februárban lesz 4. Szerintem normális.:)
2009. dec. 29. 14:41
Egyik gyereknél sem "normális".
2009. dec. 29. 14:27
pff naná, nincs aki ettől menekül :D
2009. dec. 29. 14:25
Igen. Ekkor már erősen kezd kialakulni az "akarom", ugyanígy a szabad és nem szabad fogalma is. Az más kérdés, hogy mennyire engedjük. Ekkor már ki lehet alakítani pl. a boltban az önálló vásárlást és fizetést, vagy a szemét kukába dobását pl., vagy éppen este kiválasztjuk a reggel felveendő ruhát, de nem minden kívánságműsor ugyebár. Azt nem szabad hagyni, hogy kénye-kedve szerint ugráltassa a felnőttet. Gyakran pont a látszólag nem észrevenni hozzáállás a legjobb megoldás. Ha nagyon belelovalja magát, amikor szinte fulladozik a sírástól, megitatni. Ha tovább csinálja, az arcába löttyinteni egy kis pohár vizet. És volt hiszti, nincs hiszti...
9. liaandi (válaszként erre: 1. - Dina2)
2009. dec. 29. 14:21
Az én 5 éves kislányomnál tavaly kezdödött !Azt hittem hogy féltékeny!Mert tesója született!De nálunk ugyan ez a helyzet volt!Rászoltam sírt!Nagyon sokszor megölelt és sírt!Azt hittem a szívem megszakad!Az oviból ki kellett vennem márciusban mert semmit nem tudtam csinálni nélküle!Nagyon sokat játszottunk ketten!Csak ő meg én!Sem kistesó sem apa!Csak mi!És egyszer csak elmúlott a hiszti a sírás!És már oviba is jár űjra szeptembertől!
2009. dec. 29. 14:20

én oviban vagyok sokat

(gyakorlati szinten)

és látom, hoy a kisfiuk másabbak mint a kislányok

2009. dec. 29. 14:19

Igen,ez a korral jár :) Óvó néni vagyok ,és szerintem hagyjad, ne vedd észre ha toporzékol. Valószínu figyelemfelkektésbol csinálja.

Ha észreveszed azt látja,hogy elér ezzel a viselkedéssel valamit,és sokáig fogja csinálni.

Ha viszont lenyugszik menj oda hozzá és dicsérd meg a pozítív viselkedését: "látod ezt szeretem mikor ilyen mosolygós vagy"...stb.

Hát remélem sikerult tanácsot adnom.

Attól is megváltozhat a viselkedés,ha kistesó jon,vagy kornyezetváltozás tortént vagy valamilyen más családi esemény...Puszi

6. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 3. - Dina2)
2009. dec. 29. 14:16

én a helyedbe hagynám

tudom nehéz, de.......

pont teggnap voltam ennek szemtanuja

a kilány és az apuka kijöttek a boltból a kislány durcizott meg toporzékolt, az apuka próbálta vígasztalni, de a kislány annál jobban csinálta a hisztit és egyszer csak a gyerek elindult, elment az apukát otthagyván, az apuka meg megfogta magát és a másik irányba ment

ezt meglátta a kislány, úgy futott az apja után, hogy csak na

megfogta az apja kezét és mentek el tovább

2009. dec. 29. 14:14

Szia!


Első körben megnézetném a dokival, nem-e fáj valamije, vagy bújkál benne valami. Ha nem, hát hagynám hisztizni...

Bár ő kislány nekem meg csak fiaim vannak, talán ő érzékenyebb és csak bántja valami, nem történt vele semmi olyan ami miatt rosszul érezheti magát?

2009. dec. 29. 14:13

igen

előfordulhat, nagyon könnyen

2009. dec. 29. 14:12
de mit kezdjek vele, amikor ilyen? úgy veszem észre, ha ráhagyom, olyan kis szánalomraméltó, magányos, ahogyan összekuporodva szipog (jobbik esetben, hacsak nem sikítva toporzékol). de ha próbálom fegyelmezni, csak fokozódik a "helyzet".
2009. dec. 29. 14:10
Szia!Korral jár,majd kinövi:)
2009. dec. 29. 14:09
egyébként egy nagyon jó kedélyű, mosolygós, kedves, de nagyon érzékeny csajszi. éppen ezért csodálkozom rá mostnában, kb. egy hete, van, hogy fél napot is átpityereg, ha rászólok, hisztiben tör ki, ha hozzábújok, szintén sírva fakad... valami oka lehet, vagy ez velejárója a fejlődésének?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook