Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől van az, hogy nincs normálisan székletem, csak kb. heti egyszer? Más is van ezzel igy? fórum

Mitől van az, hogy nincs normálisan székletem, csak kb. heti egyszer? Más is van ezzel igy? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
111. Márti5
2011. júl. 25. 22:41
Rendben van a pajzsmirígyed illetve a gerinced a lumbális szakaszon?
2011. júl. 24. 18:50
Ja , és vszínű lelassult az anyagcseréd :(
2011. júl. 24. 18:50
A rost segít, de csak akkor, ha sokat iszol ( ekkor megduzzad)
2011. júl. 24. 15:20
Először is sok folyadék,tényleg meg kell inni a másfél-2 litert,sosem hagyom egy hétig.2. nap után este már megiszom egy mályvateát,kerülöm azokat a kajákat,amik szorulást okoznak,kenyér,csokoládé,nálam a tej,tejtermékek a potenciális ellenségek.A búzakorpa és társai,csak sok-sok folyadékkal hatásosak,ha nem iszol eleget ellenkező hatás jön létre,ergo beléd sülnek.A házi praktikákat érdemes felváltva használni,mert hamar hozzászokik a szervezet.Hashajtót sohasem szedtem még,egyszer próbáltam a Guttalakszot,amit anno halálra reklámoztak,hát olyan görcsöt csinált,hogy azt hittem belehalok...
2011. júl. 24. 15:12
Sziasztok!Szorulásos voltam,aztán kikerültem egy olyan országba,ahol mindenhez szószt esznek.Utáltam,viszont akkor már legalább napi egyszer el tudtam menni.Azóta már itthon vagyok,viszont odafigyelek a megfelelő folyadékutánpótlásra,úgyhogy már csak ritkán jön elő.
2011. júl. 24. 15:06

Hát igen én is ilyen problémával küzdök.

Sok féle praktikával próbálkoztam már de csak néhány

napig használt. Búzakorpa zabpehely kefir lenmag.

Gyömölcs fogyasztás. Hashajtókról nem is beszélve

de avval örökké nem lehet élni. Voltam már kivizsgáláson is már bél renyheséget állapitottak

meg.Megkérlek benneteket hogy ajáljatok valamit

ami hosszútávon segit.Köszönöm

2011. febr. 17. 19:46
Ezzel rengeteg ember van így sajnos. az én meglátásom az volt, hogy az emberek nem tudják úgy elengedni magukat, feszélyezettek. Ez kibővült azzal a véleménnyel, hogy nem a rendszeres étkezés hanem a rendszer maga, nekem pl:. a reggeli kávé mindig megteszi hatását.
104. Márti5
2011. febr. 17. 19:02
Segít:rost, gyümölcs, zöldség,VÍZ,teák, élőflórás joghurt, mozgás. Nekem igazi megoldás az EMELT C VITAMIN BEVITEL!!! :)
103. gica66 (válaszként erre: 1. - Kiskira)
2011. jan. 16. 12:58
Hát ez nagy baj!Összetet dolog de lehet segiteni rajtad.Gondolom nem heti egyszer étkezel!Mert az a térmészetes ahányszor étkezel annyi széklet ürités.Ehez más nemkell csak ,anapi rostbevitel meglegyen akár mesterséges uton.Rosttabletta pl.A folyadék beviteled legyen megfelelö.Minden testsuj 10kilonként 2dl{100kg-os ember -2 liter folyadék/NAP}.A lefontossabb a redszeres étkezés!Hozzávetöleg ugyanabban az idöbe és napi 5 alkalommal.A székrekedésnek is van lelki oka,ami nemmás mindt az anyagi nahézsegek.Ha valaki huzamossab ideig küzd vele,állandosulhat a székrekedés.Mindadig mig elnemtudjuk lazán engedni a lelki okot.Remélem tudtam segiteni.
2011. jan. 16. 09:19
Ez azért van mert nem megfelelő az étrended.Gondolom kimaradnak a növényi eredetű rostok,amik megkönnyítik a székletet,s segítséget nyújtanak az egyszerűbb székletürítésben.Ezért nagyon fontos rengetet zöldséget és gyümölcsöt enni,amik nem csak az emésztést könnyítik meg,hanem kiváló lúgosító hatásuk is van.Nagyon jó könyv ez a PH csoda is,ami erről az életmódról szól.
2011. jan. 16. 09:12
Nekem is van ilyen jellegű problémám.rendszertelenül eszek van van hogy napi egyszer,14órákat dolgozom naponta és melohelyemen nem szoktam nagy wc-zni és bár érzem hogy kell otthon már nincs eröm elmenni.ha te viszont normálisan táplálkozol és idöd is engedné akkor fordulj inkább orvoshoz!nehogy baj legyen!
2009. dec. 29. 08:58

A szennatea működik, és akármilyen egészségtelen, de a kávé is. Nekem így indul a napom: kávé --> kaksi, aztán megyek a dolgomra.


Ha egy nap nem tudok legalább egyszer alkotni, akkor én már hasfájós és ideges vagyok, nekem egy hét felfoghatatlan. :( nagyon kellemetlen lehet.


A sok folyadék-gyümölcs-mozgás kombináció is megteszi a hatását. Ha egész nem a fenekemen ülnék, nem innék, és semmi rostot nem fogyasztanék, nem biztos, hogy képes lennék egy kiadós trónolásra.


Ha nem eszek eleget, akkor nem tudok produkálni, akkor jön az utifűmaghéj. Kitölti a beleket és elősegíti a termelést. :)) Nem olyan vészesen drága, szerintem egy próbát megér.

99. zumbi
2009. máj. 6. 12:20
sok rostos gyümölcsöt fogyassz
98. 2104cc91e8 (válaszként erre: 96. - Zsuzso100)
2009. ápr. 3. 17:13
Köszönöm szépen! A teát beáztatod 3 csészényi vízbe, vagy mindhárom napon beleáztatod kicsikét??
2009. ápr. 3. 15:44

A másik hasznos dolog a lenmag.

Este beáztatsz fél dl vízbe egy kiskanállal, éjszaka kicsit kocsonyásodik, reggel megeszed. Ez jól végigtisztítja a beleket!

96. zsuzso100 (válaszként erre: 95. - 2104cc91e8)
2009. ápr. 3. 15:43

Szerintem az is jó.

Én a szűzteát úgy ittam, hogy egy filtert három csészényi teához használtam, így pont jó volt, nem volt hasmenésem, ha kellett, órákig kibírtam.

95. 2104cc91e8 (válaszként erre: 94. - Fecomoni)
2009. ápr. 3. 15:31
A szűztea kapszula nem jó??
2009. ápr. 2. 15:15
sajna ez egy rossz beidegződés.Évekig szenvedtem vele.Sajnos nagyon sok betegség alakúl ki így pl:vastagbél daganat,Ha orvosod nem javasol semmit,szűzteát javaslom.Minden este igyál meg egyet.Ráadásúl méregtelenít,ami azt hiszem nem árt,a bőröd is szebb lessz.
2009. márc. 22. 20:27
Ezzel nagyon vigyázz, mert a pangó széklet vastagbéltágulatot is tud okozni. És az nem múlik el, hanem úgy marad..egy életen át nem lehet kellemes főleg hogy olyan egyszerüen megelőzhető hogy folyamatosan lazitod a székeled és ügyelsz a rendszeres ürítésre. Tudom, hogy Neked ez nem könnyű de azért próbálkozzál mert nem veszélytelen a több napig pangó kemény széklet.
92. 2104cc91e8 (válaszként erre: 90. - Csillubaba)
2009. márc. 19. 20:00
Én 44 azaz negyvennégy éve kávézom (még az ágyban)de semmit nem jelent! Amikor még kezdtem a kávézást (úgy 17 éves koromban) még volt ilyen hatása kb. fél évig, aztán megszokta a szervezetem :)
91. MelisUK (válaszként erre: 90. - Csillubaba)
2009. márc. 17. 11:04
A kávé egészségtelen, fölösleges és drága. Inkább egészséges dolgokkal kéne próbálkozni. Még jó, hogy anyumék úgy neveltek, hogy igaz ők itták a kávét, de mondták, hogy butaság, fölösleges, sajnos már nem tudnak leszokni róla. Ugyanígy van a cigivel is. Ezek mind drogok, csak épp engedélyezettek. A csoki is drog. Tanítják is biológiából.
2009. márc. 17. 10:48
Minden reggel igyál egy kis kávét utána nem lesz gond
2009. márc. 17. 10:36
Mostanában nap mint nap almázni kezdtem. Reggelihez a kenyérre almaszeleteket teszek, azzal eszem meg a szendvicset akár hidegen is, de jobbára melegen, grillezve. Ami nem megy rá a kenyérre, azt még a reggeli előtt megeszem magában, majd utána a reggelit. Napközben szintén megeszek még 1-2 almát. Így mostanában minden másnap van székletem, néha egymást követő napon is. Próbáljátok ki, hátha nektek is be fog válni. (Az első héten még nem volt eredménye és nem is kifejezetten az eredmény végett eszem az almát, hanem mert szeretem és sosem árt a gyümi, de pozitív hatása volt rám.)
88. 2104cc91e8 (válaszként erre: 87. - Vasolya)
2009. márc. 16. 18:06
Köszi! Csak azért kérdezem, mert Én is örökösen kell használjak valamit (különben 4-5 naponként van) és azt olvastam, hogy előbb-utóbb megszokja, hozzászokik a szervezet :( Valami természetes anyagot kéne használni ami nem rongálná az ember szervezetét!
87. vasolya (válaszként erre: 85. - 2104cc91e8)
2009. márc. 16. 16:54
Bocsi! Ide szól a válasz. Nem magamnak:))
86. vasolya (válaszként erre: 84. - Vasolya)
2009. márc. 16. 16:53
Már két éve ,hogy meg szokta-e a szervezetem?Nem tudom,de az biztos ,hogy hat.
85. 2104cc91e8 (válaszként erre: 84. - Vasolya)
2009. márc. 16. 16:43
Mióta csinálod??? (nem szokja meg a szervezeted?)
2009. márc. 16. 15:08
Nálam a szűztea kapszula vált be,mindennap megyek tőle a w..re.Napi két szem este,bár fogyni nem fogyok tőle.
83. supin
2009. febr. 27. 11:11
Ma jött egy hirlevél amiben a narancs fogyasztást ajánlották a székrekedésre. Házipatika.hu
82. SF
2009. febr. 26. 19:08

Helyesek vagytok, hogy ennyire segíteni akartok, de már tényleg mindent, de mindent kipróbáltam. Az orvos szerint nekem nem székrekedésem van, hanem ennyire lassú a bélrendszerem. Rendesen étkezek, sokat iszok, rengeteg rostot fogyasztok, mozgok is minden másnap fél-1 órát, ennél többet nem tehetek.

Ettől viszont az égvilágon semmi bajom nincs! Nem vagyok rosszul, nem fáj a hasam. Attól vagyok rosszul, ha mondjuk 2 naponta kell mennem! Ha meg minden nap... olyan gyenge vagyok tőle, mintha régóta hasmenésem lenne.

Remélem, azért a topik indítójának bejön valami.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook