Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Naturcup intimtölcsér tapasztalatok fórum

Naturcup intimtölcsér tapasztalatok (beszélgetős fórum)


22. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - BlackBetty)
2012. szept. 10. 19:31

Helyes, csak próbálkozz vele. Két mensi között nyugodtan gyakorolhatod a felrakást, kivételt, hogy jól menjen, mire élesben használod.

Ha a méhszájra teszed fel, az annyira rossz érzés, hogy pár percnél tovább biztos nem bírod fent hagyni, muszáj leszedni. Nagyon rossz, szinte "éget", annyira érzékeny...

21. BlackBetty (válaszként erre: 19. - Csipkerózsika)
2012. szept. 4. 19:57

Amikor a méhszájra megy akkor mindig kellemetlen vagy csak a felrakásnál, amikor kinyílik és rácuppanik?

Amúgy a 2. napon már könnyebben ment :) nem hagytam annyiban és megpróbáltam megint. Előtte leellenőriztem és nem volt annyira lent a méhszájam, így megpróbáltam és bejött, nagyon örültem neki. :D

Remélem idővel majd az első napokban is tudom használni.

20. Csipkerózsika (válaszként erre: 17. - D6fd5940b1)
2012. szept. 4. 18:57
Milyen résen? A tölcsér vákummal tapad a hüvelyfalra, nincs rés. És amit kiöntök belőle, annak sosincs szaga, ami a tamponról egyáltalán nem mondható el...
19. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - BlackBetty)
2012. szept. 4. 18:55

Ne légy szomorú, nem arról van szó, hogy nem válik be, egyszerűen csak meg kell tanulni használni. Ehhez kitartás kell.

Igen, ez jellemző, hogy beljebb megy, de az nem baj. És az nem rossz érzés. Ha konkrétan a méhszájadra sikerül feltenni, azt tutira észreveszed, mert az annyira kellemetlen, érzékeny, hogy nem lehet kibírni... Szóval, ha csak kicsit érzed, a hüvelyben, az nem baj. Megszokod, és a felrakás után valóban feljebb is helyezkedik, tehát még kevésbé érezhető. Gond akkor van, ha nem jól rakod fel és nincs vákum. Ezt le tudod ellenőrizni mikor feltetted, hogy nem tudod könnyen bedugni mellette az ujjad. Ha "laza", akkor nem jól raktad fel és szivárogni fog.

2012. szept. 2. 14:01
Szerintem nem add fel BlackBetty! Menni fog! Csak ki kell tapasztalni, ami nem is olyan egyszerű. Lehet, hogy a következő menstruációdnál már nem lesz olyan lent a méhszájad és könnyebben megy majd. Én hónapok óta használom és nem mondom, hogy nem fájdalmas az eltávolítása. Na nem fáj, hanem egy kicsit kellemetlen. Nekem a felhelyezéssel vannak gondjaim. Van, hogy nem nyílik ki rendesen, így váltogatni szoktam a hajtogatási módokat.
2012. szept. 1. 23:06

Utánanéztem..

izgi.. nem lehet rossz :)))

bár hogy a TSS-se l még nem hozták összefüggésbe.. ez lehet csak idő kérdése..

mert azért a bacikák ugyanúgy jelen vannak, és a tölcsérkében lévő vérrel előbb utóbb ugyanúgy találkozhatnak,mint egy tamponnál, nem?

ugyanis a baci pici.. helyet telál magának 1 félmilliméternyi résen is..és kezdődhet a "móka"

16. BlackBetty (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2012. szept. 1. 22:55

Köszönöm, hogy segíteni próbálsz! :)


Kicsit szomorú vagyok, hogy nem válik be, de nem adom fel!!

Ma is megpróbáltam párszor használni, de, ahogy te is írtad, majd akkor próbálkozom, ha elmúlt a mensi. Próbáltam, úgy is, hogy nagyon lentre teszem, a vége már-már kilógott, de pár perc múlva beljebb ment és amikor vettem ki, megint olyan tompa nyomó érzés volt. Ez mindig ilyen lesz? Vagy innen tudom, hogy a méhszájamon van? Mert, így hogy nem raktam olyan mélyre, hanem magától ment oda, nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán eléri-e... XD

Amúgy szerintem elérte, mert szivárgott is, pedig rendesen ki volt nyílva. De nem tudom, csak találgatok, még tapasztalan vagyok. :(

A nyele már nincs meg, mert nagyon zavart, elejétől fogva úgy veszem ki, hogy összecsípem.

Elég macerás ez az egész így elsőre és sok problémám van, ezért egy pár nap szünet után megint megpróbálkozom a használatával...


Még egyszer köszi, hogy megosztod velem tapasztalataid és tanácsaid! :)


Jah és bocsi a sok hülyeségért, de ezt a problémámat mással nem tudom megbeszélni...

15. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - BlackBetty)
2012. szept. 1. 22:12
Egyébként ahogy leírtad, ezen a módon tényleg lejjebb lehet húzni a méhszájat... Én azt tanácsolom, hogy ne kizárólag a nyelénél fogva húzd ki a tölcsért, hanem egyúttal egy vagy két ujjadat óvatosan told fel mellette és nyomd be az oldalát, vagy csípd össze egy kicsit, így megszűnik a vákum és nem kell cibálni. Ezzel megelőzhető a további probléma.
14. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - BlackBetty)
2012. szept. 1. 22:09

Mielőtt felteszed, megpróbálhatod egy kicsit feljebb tolni a méhszájat. Amúgy ez nálam is probléma volt az elején, pontosan el kell találni a magasságot, és mivel tamponhoz szokott az ember lánya, valahogy nehéz megszokni, hogy nem kell olyan magasra rakni...

Én a helyedben lehet, hogy nem kísérleteznék most, nehogy "baleset" érjen, hanem inkább a köztes időben gyakorolnék, hogy a következő havira már megtanuljam használni.

2012. aug. 31. 22:02

Hát sajnos úgy néz ki, hogy beigazolódott amitől tartottam. Úgy érkezett meg a tölcsér, hogy már aznap élesben használtam. Amikor beraktam éreztem, amikor kinyílt bennem, egy kicsit kellemetlen volt de utána nem éreztem semmit. Amikor kivettem nagyon nehezen szűnt meg a vákum, de simán sikerült kivenni. És ez után jött a probléma... :( Benyúltam az ujjammal és éreztem, hogy lent van nagyon a méhszájam, nem fog beférni a tölcsér. Kis idő múlva mégis megpróbáltam és sikerült is, de most nagyon kellemetlen volt, amikor kinyílt a tölcsér. Szóval ez is rácuppant méhszájamra :( De utána már nem kellemetlen, semmit nem érzek. Nem lesz bajom, ha így használom? Vagy így nem tanácsos?

Esetleg tudnátok valami tanácsot adni, hogyan próbáljam meg ne a méhszájamra tenni? Vagy így, hogy nagyon lent van amikor menstruálok, reménytelen???

12. Csipkerózsika (válaszként erre: 11. - BlackBetty)
2012. aug. 17. 12:12
Biztosan, de azért készülj fel a "tanulófolyamatra"... Az elején még nem olyan kellemes, mikor össze-vissza szerencsétlenkedik vele az ember. :D
2012. aug. 16. 20:15
Köszönöm a segítségetek, úgy döntöttem a napokban megrendelem :P Remélem nekem is be fog válni :)
10. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - BlackBetty)
2012. aug. 13. 22:24

Szerintem is mindenki számára használható. A méretet kell jól megválasztani, de azt elég könnyű a gyártó leírása alapján - meg cserelehetőség is van szerintem, ha mégis gond lenne vele.

Annyit tudok, hogy a műanyagból készülők keményebbek, kevésbé hajlékonyak és van, akinél ez irritációt okoz.

Azon kívül mindenképp jó, ha levágható a "nyele". Én az enyémről teljesen levágtam, mert nekem is úgymond elég rövid a hüvelyem és nemcsak hogy kilógott, de rettenetesen irritált is.

A tamponnál sokkal lejjebb kell rakni, amit először kicsit nehéz is megszokni, eleinte előfordul, hogy az ember "felcuppantja" a méhszáj köré, ami nagyon kényelmetlen, meg úgy szivároghat is, de ez csak gyakorlás kérdése. De lehet vele gyakorolni nem élesben is.

A műanyagnál ilyen lehet, hogy nincsen, de szilikonnál érdemes pirosat (esetleg rózsaszínt)választani, mert a hosszútávú használatnál elszíneződik a pereme - akármilyen tisztán tartja, rendszeresen sterilizálja is az ember - ez tapasztalat.

9. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - Maciori)
2012. aug. 13. 22:17

Igen, elég kevesen használják még, sokan egyáltalán nem hallottak róla. A barátnőim is - ha éppen szóba került a téma - úgy néztek rám, mint egy ufóra... Elmondtam a tapasztalataimat - ami csupa pozitívum - meg ők is utánaolvastak, aztán megbarátkoztak a gondolattal. Van aki ki is próbálta. Főleg olyannak ajánlottam, akinek van nőgyógyászati problémája is, mert én magamról tudom, hogy a tampon szárító hatása miatt néha enyhe gyulladásom volt, de mióta a tölcsért használom, még görcseim sincsenek. A havim rövidebb és kevesebb is lett.

Ja és igen, környezetbarát. Ez is egy szempont.

8. maciori (válaszként erre: 6. - BlackBetty)
2012. aug. 13. 19:08

Szerintem minden nő tudja használni. De ha megkérdezed a forgalmazót, biztos válaszol a kérdéseidre és általában visszacserélik, ha nem válik be. (Rengeteg márka van az interneten, van olyan is, amit ingyen szállítanak ki. Nézz körül alaposan!)

Ezt nem kell olyan magasra helyezni, mint a tampont. Nekem a kivétel így is nehezen ment, az ujjam mindig lecsúszott végéről. Amióta papírzsepit használok a megfogásához, minden egyszerűbb.

7. maciori (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2012. aug. 13. 19:00

Én azért választottam a Melunát, mert olcsó volt. Nem mertem rizikózni. De amint lesz pénzem, veszek tiszta orvosi szilikonost. Sok márka van a piacon :-). Már várom, mikor terítenek be minket a tökéletes kínai intimtölcsérek negyedáron!

Félreértettél Csipkerózsika! Nem a vérnek van szaga, hanem a kiürített tölcsérnek, ha forró vízzel mosom ki. A hideggel, akkor nem. De ez biztos annak köszönhető, hogy nem orvosi szilikon a Meluna.

Mikor először utána olvastam ennek az "eszköznek", meglepődtem, hogy már milyen régen feltalálták, és ahhoz képest milyen soká került bevezetésre. És ehhez képest abszolút nem ismerik a nők! A betét és tampon piacnak nem tenne jót, ha elterjedne a használata!

2012. aug. 13. 18:18

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én is mindenképpen orvosi szilikont szeretnék, ezen kívül azért döntöttem a Naturcup mellett, mert vannak rajta rovátkák (kíváncsi vagyok mennyi vért vesztek) és nem olyan drága, mint a Mooncup. Viszont még ennek ellenére is gondolkozom, hogy a Mooncupot választom, mert annak tudok levágni a szárából. A Naturcupot nem lehet rövidíteni, ami negatívum lehet nálam, mivel eléggé lent a méhszájam és félek, hogy hozzáér, ami kellemetlen lenne.

Egy szuper méretű tampon befér a hüvelyembe simán, de nem sok hely marad...

Szerintetek tudnék egyáltalán ilyen tölcsért használni?

Mivel még nem használtam, így nem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy mennyire kell felrakni és, hogy egyáltalán elfér-e bennem.

5. Csipkerózsika (válaszként erre: 4. - Maciori)
2012. aug. 13. 17:50

Nekem Fleurcup tölcsérem van, ami a Naturcuphoz hasonlóan orvosi szilikonból van. Én ezt egészségesebbnek gondolom, mint a műanyagot.

Én azt tapasztaltam, hogy csak akkor van szaga, ha durván sokáig nem veszem ki, mondjuk 11-12 óra elteltével (nyilván a gyengébb napokon kísérleteztem ezzel).

Nekem a felhelyezéssel voltak az elején gondjaim, hát bizony már elfelejtettem, hogy annak idején a tamponnal is mennyit bajlódott az ember, míg megtanultan rutinból felrakni, hát ezt ugyanúgy meg kell tanulni...

2012. aug. 13. 17:13

Nekem Melunám van, így a Naturcup-ról nem tudok véleményt mondani, viszont az intimtölcsér egy csodás találmány. Igaz, az első kivételnél majdnem "sokkot" kaptam, mert nem ment, de azóta megtanultam a kivételét.

A legerősebb napon félidőben ürítem, mert akkor mindig ereszt egy kicsit.

Szerintem minden nőnek használnia kéne. Észrevétlen.

Tisztításnál a tapasztalatom az, hogy hideg vízzel szabad kiöblíteni, mert különben "szaga" lesz (persze itt nem a fertőtlenítésről beszélek!)

Én csatlakozom Csipkerózsika véleményéhez: Nem adnám oda semmiért!!!

3. Csipkerózsika (válaszként erre: 2. - Jollymama)
2012. aug. 13. 16:11

No, én a helyedben nem mondanék nagyon véleményt olyasmiről, amit nem ismerek.

Az intim tölcsér épp ugyanolyan óriási ugrás a menstuációs "eszközök" között, mint a vatta után a tampon.

Amiket leírtál, azokból maximum annyi igaz, hogy idegenben macerásabb, de csak annyi, hogy egy fél literes üvegben viszel be magaddal vizet a Wc-be. Amúgy meg messze nagyobb a befogadóképessége a tamponhoz képest, nekem például a legelső nap kivételével nincs rá szükségem, hogy munkahelyen vagy máshol ürítsem, mert simán kitart 9 órán át. Nagyon kényelmes, nem csúszik sehova, nem lötyög semmi, és nagyon higiénikus. Mellesleg irtó gazdaságos is. Az első néhány hónapban jöttem rá, hogy mennyi tampont elhasználtam addig...

Az biztos, hogy én nem adnám oda semmiért.

2012. aug. 13. 15:37
Hááááát ,utánanéztem!! Nekem bizony elég bizarrnak tűnik. Belegondolok,hogy erős vérzésnél elkezdek ezzel szenvedni ,és még menj el a cspig és öblítsd ki,pl egy bevásálóközpontban vagy vendégségben. Ha nem mosod ki akkor meg fertőző lehet.Kivételnél szerintem lötyöghet,arról meg már nem is beszélve ,hogy a tamponnál is előfordul hogy néha kijjebb csúszik ,ezzel kész katasztrófa lenne. Én tuti nem használnám. Mikor először nekem megjött még vattát kaptam ,szidtam a világot hogy miért lettem nő,de aztán a tampon használata teljesen megváltoztatott,már nem érzem sorscsapásnak a menstruációt és teljes életet lehet vele élni. Minden ami nem eldobható az nagy odafigyalést igényel higiéniai szempontból,és nagy veszélyforrás lehet,ezt pedig csak otthon tudod biztosítani.Arról nem beszélve hogy ennél szükség van a gravitációra,mert ha este lefeszel nem engedi kifolyni csak visszafelé.
2012. aug. 13. 15:21

Érdekelne, olyanok véleménye, akik használják vagy használták a naturcup tölcsért.

Szeretnék venni egyet, de kicsit bizonytalan vagyok abban, hogy melyik márkát válasszam, mivel naturcupról nincs fórum sehol sem.

Számomra ez tűnik a legszimpatikusabbnak, ezért várom a tapasztalatokat, véleményeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook