Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napló egy edző tollából fórum

Napló egy edző tollából (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
929. anduca (válaszként erre: 928. - 575e11e2d1)
2007. jan. 22. 08:44
Oké. Köszike.
2007. jan. 22. 08:42

3 súlyzós edzés kell, de természetesen az 1 is jobb a semminél.


Az aerobot meg el lehet hagyni, ha nem cél a fogyás

927. anduca
2007. jan. 22. 08:08

Látom, már régen nem tett fel senki kérdést... :)

Szia Gergő!

Szükséges végezni aerobot, ha a fogyás nem elsődleges szempont, inkább izmosodni szeretnék?

Ha igen, hányszor hetente? A súlyzós edzésből elég 3x hetente? Egyelőre csak 1x hetente súlyzózom, az segít valamit vagy fölösleges?

Köszi a válaszokat.

926. Ancika
2007. jan. 20. 13:07
nem is, visszaolvastam az egészet :)
925. Mókica
2007. jan. 20. 13:05
én is emlékszem még;)
924. kisgé
2007. jan. 20. 09:08
Én emlékeztem még a topikra!:)
2007. jan. 20. 08:14
Ja tenyleg! Bocsi! :-)
2007. jan. 16. 13:29
Jól el is felejtettétek a régi kis topicomat...
2007. jan. 8. 10:16
Felhozom egy picit
920. mociscsaj (válaszként erre: 919. - 7130b15964)
2007. jan. 4. 07:21

LOL jo kerdes!

Rovid de velos! :-)))))

919. 7130b15964 (válaszként erre: 908. - Mókica)
2007. jan. 3. 15:31
Tulajdonképpen miért is állsz szóba vele?!!!!
2007. jan. 3. 15:27
megkaptam, küldtem privát üzenetet
917. Mókica (válaszként erre: 916. - 575e11e2d1)
2007. jan. 3. 13:10

Na hát elküldtem...kiváncsi vagyok a véleményedre:OO

Köszi:)

2007. jan. 3. 12:36

Elküldheted, de nem az edzésprogramtól fogsz a kényes helyekről fogyni...

Főleg nem egy alapozó, kezdő edzőterv segítségével.

Egyenlőre csináld amit megbeszéltünk, azt viszont kő keményen!

915. Mókica
2007. jan. 3. 12:29

Mociscsaj neked elküldtem a kért képeket..majd irj...


Gergő ,ha elküldöm neked is a képeket....:((...tudsz egy kicsit személyesebb edzés programot irni nekem?? Ha nem baj?? :)

Már ha elmerem:)))

914. kisgé (válaszként erre: 908. - Mókica)
2007. jan. 3. 09:49

Sztem küldd el a képed Gergőnek, ő edző, tudna segíteni.

Én még nem mertem lemérni magamat, ahhoz össze kell szednem magamat erősen!

913. kisgé (válaszként erre: 907. - Mókica)
2007. jan. 3. 09:47
Hamlettet ehetsz, keveset, főleg délelőtt. Kenyérke helyett reggelire, vagy esetleg még edzés előtt. Nézd meg kalória meg egyéb tartalmát és úgy építsd be az étrendbe, hogy beleférjen a napi engedettbe.
2007. jan. 3. 06:39
egyszerű...
911. 93a74b44ea (válaszként erre: 907. - Mókica)
2007. jan. 3. 06:38

Ez engem is érdekelne, ez elég gyszerű és könnyen elérhető.

De valamiért azt gyanítom, ez se jó. Vagy...?

910. mociscsaj (válaszként erre: 909. - Mókica)
2007. jan. 3. 05:57

Moki!

Irtam privit.

Nehogyma...!

Mi az hogy nem vagy bombazo?

Ne hagyd magad igy lelombozni!

Kuldjed a kepeket Gergonek, mar a kezdetek kezdeten mondta, hogy jo lenne ha mindenki kuldene.

xxx

909. Mókica
2007. jan. 3. 04:12
az tény, hogy régebben vékonyabb voltam, nem voltam ilyen izmos, de hát fizikai munkát végzek 4 éve...leszoktam a dohányzásról..és már nem vagyok 22 éves se....na mindegy:(((
908. Mókica
2007. jan. 3. 03:53

Lefotóztattam magam a párommal edzés után, úgy gondoltam elküldöm Gergőnek, hátha igy jobban tudna nekem segiteni egy edzésterv megirásában..látná hova mennyit és mit edzek...

De elkeseritett a párom..tudom, hogy nem vagyok egy szexbomba...de akkor is...

Azt mondja mindek erősitek mert már kezd túl erős,fiús alakom lenni...

:((( Elkenődtem:(


Pedig jó lett volna egy két tanács, hogy tudnám eltűntetni a kisebb hurkákat innen onnan:((

De igy már nem merem elküldeni:(

907. Mókica
2007. jan. 3. 01:17

Gergőő a Hamlettel mi a helyzet??? Szabad enni és ha igen mikor???

Köszi

906. mociscsaj (válaszként erre: 905. - 7130b15964)
2007. jan. 2. 23:39

Nagyon-nagyon koszonom! Mindkettot ismerem igy mar, csak nem tudtam a magyar nevvel azonositani, de most mar megjegyzem mind a kettot!

Tok jo, a test meretem csokkentem, az agyam meg tagitom! :-D

Koszi!

905. 7130b15964 (válaszként erre: 904. - Mociscsaj)
2007. jan. 2. 20:34

Hajdina, szerintem buckwheat vagy valami hasonló, nagyon jellegzetes. Még, ha nem is így hívják véletlenül felétek, ha bemész egy bioboltba keress valami olyan magot, aminek háromszögszerű oldalai vannak, a csúcsai mintha gömbölyítve lennének. Eredetileg Ázsia közepéről származik, rendszertanilag a keserűfű-félék közé sorolják. Itt is olvashatsz róla, receptek is vannak a végén. [link]


Na, itt meg jól látszik a képen, hogy milyen:

[link]


A köles meg millet angolul. Azt biztosan ismered, a papagájok, pintyek, kanárik közkedvelt csemegéje:))

Itt vannak képek, meg teljes tápanyagelemzés róla:

[link]

904. mociscsaj (válaszként erre: 903. - 7130b15964)
2007. jan. 2. 20:11

Tereza, mi a hajdina es a koles angolul? Nem tudod veletlenul?

Ezeket a gabonakat nem ismerem, de angolul tutira tudni fogom.

Bocs :-)

2007. jan. 2. 18:23

Összegyűjtöttem egy-két dolgot a gabonákról (egy picit hosszú:)


Az alábbi gabonák/magvak 100 grammja 350-370 kcal körül van. Közepes-alacsony glikémiás indexüket megőrzik, ha nem főzzük őket túl. Mivel nem csak azért eszünk, hogy kalóriát vigyünk be, érdemes átnézni, hogy a különböző élelmiszerek miket tartalmaznak, milyen hatással lehetnek szervezetünkre.


Hajdina

Glikémiás indexe 55-59%, magas élelmirost-tartalma következtében szénhidrátjai lassabban szívódnak fel. Kalcium-, foszfor- káliumtartalma jelentős. Nagy mennyiségben tartalmaz rutint (P-vitamin) amely vízben oldódó antioxidáns vegyület. A rutin erősíti a kötőszöveteket, védi a szívet és az érrendszert; segíti a sejtfal regenerálódását; csökkenti a hajszálvérzések kialakulását is. Védelmet nyújt a rákkeltő anyagok ellen is, csökkenti a bélhámsejtek kóros szaporulatát. Kiemelkedően magas élelmirost-tartalma miatt, a bélperisztaltika növelésén és a tranzitidő lerövidítésén keresztül, jól alkalmazható a székrekedés kezelésében és egyes daganatos megbetegedések (pl. vastag- és végbéldaganat) megelőzésében.


A hántolt hajdinaszemeket egyes helyeken főzés előtt megpörkölik, ami a belőle készült ételeknek kellemes dió ízt és illatot kölcsönöz. A főzési idő lerövidítésére elkészítés előtt néhány órára be is áztathatjuk, majd kását, köretet, levesbetétet készíthetünk belőle, de felhasználhatjuk tészták, gabona fasírtok, sütemények, palacsinták és egyéb finomságok készítéséhez is. Évszázados megfigyelés, hogy a hajdina a leginkább melegítő hatású gabona, így fogyasztását a népgyógyászatban különösen a hűvösebb hónapokban javasolták.


Köles

A búzánál alacsonyabb zsír, magasabb fehérje tartalom. Fantasztikus tulajdonsága, hogy megszûnteti az édességek iránti olthatatlan vágyakozást.


Árpa

B1-, B2-, B5-, B6-, E-vitamint; fehérjét, növényi olajat, keményítőt, szerves sót, rostot tartalmaz. Csak hántoltan használható. Fogyasztása csökkenti a vér koleszterinszintjét, segít bizonyos bőrbetegségek gyógyulásában, a fogak épségének megőrzésében.


Rizs

B-vitaminokat, kalciumot, vasat, fehérjét, keményítőt, rostot, szerves sót tartalmaz. A barna rizs hántolásával kapjuk a fényes, fehér rizst. Bőrbetegségek gyógyítására, hajhullás, korpásodás kezelésére a rizskorpa fogyasztása ajánlatos, bélgyulladások esetén a rizsnyák; gyomorproblémák esetén a barna rizs ajánlott. A rizstejet tejérzékenységben szenvedő emberek fogyaszthatják.

(A basmati glikémiás indexe alacsonyabb jóval, mint a jázminé.)


Rozs

B1-vitamint, kalciumot, niacint, fehérjét, keményítőt, rostot, szerves sót, szacharint, nitrogént, kazeint és foszfátot tartalmaz. Magas élelmi-rost tartalma miatt rendszeres fogyasztása javítja bélműködésünket, enyhíti a székrekedést, az aranyérben szenvedők panaszait és csökkenti a vér koleszterinszintjét.


Zab

B1-, B5-, B6- és E-vitamint; olajat; fehérjét; keményítőt, rostot; kalciumot, foszfort, szerves sót, vasat tartalmaz. Segíti az emésztést, megelőzi a székrekedést. Savlekötő hatása van, rendszeres fogyasztása segít a vérszegénység megszüntetésében.


Gabonafasírozott alapanyag: rizs, köles, árpa, hajdina, tönköly)

Hozzávalók: 1 csésze főtt gabona, finomra vágott párolt hagyma, 1 kisebb, finomra vágott párolt répa, 1 csipet tengeri só, egy kevés teljes kiőrlésű liszt vagy zabpehely, tetszés szerint különböző fűszerek és fűszernövények. A hozzávalókat alaposan összekeverjük, kerek pogácsákat készítünk, és olívaolajban vagy szezámolajban kisütjük. Akkor lesz ropogósan finom, ha forró olajban hirtelen sütjük, így a gabonaszemcsék összezáródnak, és a fasírozott nem szív a szükségesnél több olajat fel.

902. andy88 (válaszként erre: 897. - Kisgé)
2007. jan. 2. 16:26
Oksa :)) Mindenkinek más a célja, és más az útja. Én megértem, h nem akarsz csontsovány lenni, mert én sem :D Am eddig úgy jött le, h nagyjából jól csinálod, főleg, h fejlődtél is meg minden, szal hajrá tovább! ;))
901. kisgé (válaszként erre: 899. - 575e11e2d1)
2007. jan. 2. 16:10

Jaj,nekem az nem jött be, de majd ráfanyalodom. :)))

Nálunk gazdagréten is jó a Plus, mert tele van jó kis light sajtokkal, meg olcsó csirkemell sonkával, tuti.

900. 7130b15964 (válaszként erre: 899. - 575e11e2d1)
2007. jan. 2. 15:24

Nem csodálom, hogy felemelték az árát (a kereslethez képes irreálisan alacsony volt, a probiotikusból 250 gram kerül kb. 270 forintba).


Azért majd beazonosítom, hogy melyik is az pontosan.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook