Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napló egy edző tollából fórum

Napló egy edző tollából (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2007. jan. 2. 14:44

Alpa zsírszegény étkezési tehéntúró


van, hogy hiánycikk, mert sokan kartonostól veszik :)


Lehet kapni a cba-ban is valami hasonlót, de az nekem nem esik útba (term. más márka)

Kezdetben 169 ft volt fél kg, és most hogy sok fogy a szemetek felemelték 259-re

898. 7130b15964 (válaszként erre: 893. - 575e11e2d1)
2007. jan. 2. 14:40
Már kezdem azt hinni, hogy neked a Plus tart egy külön boltot a konditermen belül:)) Küldd már át priviben, hogy pontosan melyik, mert éppen most voltam egy Plusban, de nekem rémlik, hogy akár hasonlót is láttam volna...
897. kisgé (válaszként erre: 894. - Andy88)
2007. jan. 2. 14:33
Jaj, ezt nem arra írtam, hogy azt mondtad volna, koplaljunk, csak példa volt a lemondásra, és ki is vagyok akadva rajta. Én ennyire nem tudok lemondani dolgokról egy számomra nem annyira fontos dologért (hogy csont sovány legyek, a testem nem olyan, és nem is lennék mellette vidám). Viszont ezt nem érzem gáznak, inkább megtanultam az egészséges étkezést, mozgást, inkább ebben hiszek.
896. andy88 (válaszként erre: 888. - Kisgé)
2007. jan. 2. 14:31
Am ha jól emlékszem, Gergő a cikkben nem sorolja a paradicsomot a nyerő zöldségek közé... Szal eddig én is tévhitben éltem =(( De örülök, h megvilágosodtam :D
895. andy88 (válaszként erre: 883. - 575e11e2d1)
2007. jan. 2. 14:30
Tofuhoz reci: most kajeszoltam ilyet, és naon fincsi volt :) 140 g tofut összeturmixoltam 10 g erdei-gyümis protein delite-tel és pici édesítővel. Nyilván nem egy nagy adag, de nekem elég volt egy kajának. Nem mellékes, h kielégíti az édesség utáni vágyamat :D
894. andy88 (válaszként erre: 890. - Kisgé)
2007. jan. 2. 14:27

Nemtom, mire írtad ezt...? Sztem egy szóval sem írtam, h napi 1 almát kell enni és kész. Én csak a minőségi kajálás mellett vok... és bizonyára elfogult is, mivel már régóta érdekel a rendes kajálás, súlyzózás meg a fitness. Nem pedig a fogyókúrák.

Én is 162 cm vok, és 45 kilósan már nem igazán érzem magam jól, ezért is voltam kiakadva. Mostmár kezdem magam elfogadni, és nem a mérleget figyelni, mivel látom az alakomon a változásokat, az izmosodást, és hát lehet, h tavaly 50 kilósan még télleg gáz voltam, de idén már nem... Persze jó lenne egy 15% körüli testzsírt elérni. Nekem ez tetszik, és sztem az én dolgom, h mit áldozok fel érte.


"Na, ez mennyire normális?????" mki döntse el maga. Sztem ez szélsőséges megoldás, mint ahogy az is, h sokan állandóan rántott húst meg sütit kajeszolnak - tehát számomra nem elfogadható, habár nekem is volt ilyen időszakom (mmint napi 1 almás). Ennek ellenére kétlem, h kiérdemeltem volna ezt a támadó hangnemet - nem írtam semmi rosszat, és vállalom a véleményemet. Ha ezért megköveztek, akkor inkább elmek.

2007. jan. 2. 14:20
plusban veszem a túrót
892. 7130b15964 (válaszként erre: 883. - 575e11e2d1)
2007. jan. 2. 14:09

Mivel a tofu vízből és szójababból készül, ezért persze, hogy van benne zsír. Egész pontosan 100 gr tofuban van 10gr fehérje, 5gr zsír és 0,5 gr szénhidrát (mármint, amit nálunk általában lehet kapni)


A szénhidrátok tanulmányozását vállalom, jelentekezek vele időben a tudományos disszertációm kivonatával:)


Mondjuk nekem nem feltétlenül kell az állandó változatosság, csak azt nem bírom, ha előre le van írva, hogy mit kell ennem az adott héten. Attól mindig mást ehetnékem támad:)


Ja, fontos kérdés: Gergő, hol veszel zsírmentes túrót? (Nem mintha eddig a túróevésben jeleskedtem volna, inkább csak az információéhség miatt;)

891. kisgé (válaszként erre: 889. - Mókica)
2007. jan. 2. 13:17
Ja, meg ehetsz zöldséget is, zöld zöldség jó. (kígyóubi, saláta, zöld paprika, brokkoli)
890. kisgé (válaszként erre: 880. - Andy88)
2007. jan. 2. 13:16

Az a helyzet, én nem fogok egyhangúan enni és nekem ehhez csak annyi kell, hogy időt fektessek a főzésbe és a tervezésbe. Az egyhangúságot 2 hétig sem birom, viszont, mikor először lefogytam, nagyon sokat megtanultam a kajákról és ezekből lehet összerakni csomó mindent. Csak zabkorpából tudok vagy 6 féle édességet és ugyan kell hozzá kicsi tej és csöpp olaj esetleg, de délelőtt, vagy edzés előtt megehetem. Nekem a zsírt kell visszafognom, ch-t szinte alig eszem, erre még figyelnem is kell és többet kell mozognom.


Mondjuk annyit tudok a lemondásról, hogy a legjobb barátnőm kb 48 kilsan érzi jól magát (164 cm magas, 36 éves, 2 gyerekes anyuka). Szerintem akkor már szinte sovány, nekem tetszik 52-54 kilósan is, de akkor rosszul van magától. A 48 kilós szintet úgy éri el, hogy nem eszik, szinte semmit. Napi 1-2 alma és kb 4 falat kaja. Na most 3 napig együtt voltunk, meg egy társasággal a hegyekben és du 4-től evett csak, magához képest sokat, mittudomén olyan négyszer keveset és sütiket. A 3. nap végére már hízott 2 kilót és a gatyája is szűk lett. Na, ez mennyire normális????? És nem eszik, csak vékony legyen. Volt ott egy másik csaj, irtó vékony volt, az a tipikus nyakig láb, akiről azt gondolnám, olyan alkat, nem, ő is nem eszik és azért vékony.

Hát tudod, nekem ennyit nem ér. Én szeretek enni és így is lemondok sok mindenről, de nem veszteség, mert amikről lemondtam, azoktól rosszul is érzem magamat. Inkább legyek 56-58 kg (162 cm vagyok) és egészséges, aktív, sportos, mint nyögvenyelősen 50 kiló.....

889. Mókica (válaszként erre: 887. - 575e11e2d1)
2007. jan. 2. 13:08

okés:)

És Edzés után pedig csak fehérje kajálás, igaz?

Köszike

888. kisgé (válaszként erre: 883. - 575e11e2d1)
2007. jan. 2. 13:06

CH:

zabkorpa, búzakorpa, szójaliszt, teljes kiőrlésű lisztek, fehér rizs is (nagyon gyorsan felszívódik, ebédre kiváló egy kevéske belőle), kuszkusz....


Zöldségekkel mi a helyzet?

Ami szerintem jó:

Kígyóubi, paradicsom, paprika, brokkoli, karfiol, cukkíni, padlizsán

2007. jan. 2. 13:01

csirke-rizs mondjuk edzés előtt 1-1,5 órával.

Vagy turmix és zabpehely előtte fél-1 órával

886. Mókica
2007. jan. 2. 12:58

Gergő nem találom azt a hozzászólást amit Andy irt ezzel kapcsolatban...

A lényeg amit szeretnék tudni, hogy nem minden alkalommal de lesz,hogy tovább kell dolgoznom, igy nem tudok elmenni edzeni mondjuk 6 előtt...akkor hogy egyek??

mert ugye ahogyte irtad, a szerint ebéd utáni idszakban torna-utána fehérje turmix--majd vacsi...


De nekem ebéd után még elfog telni 5-6 óra az edzésig, mit tegyek? Igyak tumixot, edzés előtt? Annak van értelme..majd edzés után kicsit később no ch-s hamit? Zöldésg-hús kombinációban?

Köszike

885. Mókica (válaszként erre: 880. - Andy88)
2007. jan. 2. 12:47

Teljesen eggyetértek én is veled:)


Lebeszéltetek a tejről:)


Hajrá csajok!

884. Mókica (válaszként erre: 879. - Kisgé)
2007. jan. 2. 12:40

Jobbulást baba!

És ne idegeskej most a torna miatt, gyógyulj meg rendesen...ha kimarad 1 hét, hidd el nem dől össze a világ! Vigyázz magadra!:)

2007. jan. 2. 12:28

aki viszont tényleg maximalista akar lenni, az a következőek közül válasszon:


fehérje amikor szénhidráttal eszi az ember:

protein por, csirkemell pulykamell, natúr tengeri halfilé, tojásfehérje, szójafehérje és kifújt.

Esetleg a zsírMENTES túró


protein zsír éstkezések során mehetnek a fenti fehérjeforrások egy kevés lenmagolajjal vagy olivaolajjal, kevés olajos maggal. Esetleg kevés sajttal. Vagy picit zsírosabb húsok, egy két tojássárgája a fehérje mellé. Ennyi...

Tofuban szerintem van zsír, így az ch mellé nem ideális.


szénhidrátok:

Na ezekhez nem értek annyira. Én barnarizst használok meg zabpelyhet. Ha találtok más alacsony GI-ű ch-t, akkor az jó lehet (ha zsírmentes)

Jó lehet még a teljeskiőrlésű tészta és kenyér, de jobb a brízs meg a zabpehely

882. mociscsaj (válaszként erre: 880. - Andy88)
2007. jan. 2. 12:23

koszi Andy, megertem amit irsz, de en egyaltalan nem birom a tej feherjet (egy picit sem) a szoja feherje pedig nem hiszem hogy megeri.

Itt lhet kapni tok finom szardiniat ami vizben van, azt fogom majd venni, csak most epp az nem volt itthon.

2007. jan. 2. 12:13

Ebben csak az a baj, hogy a tapasztalatom alapján egy átlagember képtelen egyhangúan enni.


A tej meg tényleg szar.

880. andy88 (válaszként erre: 874. - Mociscsaj)
2007. jan. 2. 11:18

[link] (... 2. Minden reggel edd ugyanazt reggelire)


Télleg nemtom, mért nem lehet meginni a turmixot vízzel...

Az igazság az, h aki ezen kereteken belül nem nagyon lehet igazán változatos étrendet alkotni... Nem vagyok benne biztos, h aki erre vágyik, anna ezt az utat kell járnia. (Ezt most télleg csak jószándékból írom.) Ugyanis itt igen nagy áldozatokat kell hozni az ízletesség és változatosság oltárán - melynek meg is lesz a gyümölcs! Hogyha eldöntöttétek már, h ezt csináljátok, sztem télleg próbáljátok meg a maximumot beleadni... Az ember azt gondolná (nyugi, én is így voltam ezzel még nemrég), hogy egy kis ez-az még belefér, nem fog tönkretenni semmit. Mindez megengedhető addig, míg az etalon étrendtől való eltérés mértéke 10% alatt marad... Szal figyeljetek sztem, nehogy csalódjatok aztán...


Az olajos szardíniát át lehet mosni szűrő segítségével egy kis vízzel. A turmixporok íze pedig régen valóban már-már az ihatatlanság határát súrolta - mégis sokan megitták, ha igazán elszántak voltak -, de ma már mindenféle ízben van, és egyáltalán nem rossz, sőt, nekem az edzés utáni turmixom a desszertem, a jutalmam, amit kiérdemeltem. Szal sztem tégy egy próbát...

És NEM tejjel kell inni a turmit!!!!! Ha utánaszámoltok, két deci 0,1%-os tej már 64 felesleges kcal-át jelent a szervezetnek... nem beszélve a zsírosabb fajtákról, illetve egyéb rossz hatásairól - szal ha az utóbbi miatt nem is, az előbbi miatt sztem próbáljátok meg kihagyni...


Legyetek maximalisták! :)) A kitartás legyen Veletek! ;))

879. kisgé (válaszként erre: 874. - Mociscsaj)
2007. jan. 2. 10:48

Ügyi lány!


Tegnap leírtsm csomó mindent az 5 muskétás naplóba, erre elszállt a gépem, 1 órát dolgoztam vele, kissé ideg voltam.

Még nem vagyok jól, sőt. Lehet, holnap otthon maradok és akkor írok csomó recit, csak otthonról lassú a gépem!

Hajrá, kajád jól néz ki. Basszus, én még nem tudok így edzeni, pedig már úgy mennék!!!!!!!!!!!

878. kisgé (válaszként erre: 872. - Andy88)
2007. jan. 2. 10:47
Nem olyan rossz vizzel, ha jó a fehérje porod. Én fele víz, fele tejjel szoktam, vagy vegyetek 0,1 %-os tejet!!!!!!!
2007. jan. 2. 07:57

Én a napot masszírozással kezdem. Edzeni valamikor délután fogok. Már csak a kajákat kell valahogy komolyan venni (mármint, hogy többször időt szakítsak rá).

Majd este beszámolok, hogy mit sikerült.

876. 7130b15964 (válaszként erre: 874. - Mociscsaj)
2007. jan. 2. 07:55
Hová ez a rohanás? Mi még itt csak most boot-olunk. Sőt, Móki javában durmol.:)
2007. jan. 2. 04:20
Kisge, remelem mar jobban vagy. Pusza
2007. jan. 2. 04:20

Sziasztok csajok, tul vagyok a mai edzesen es ket kajan. Mivel nekem sokat kell fogynom, ugy dontottem, hogy egyik nap aerob masik nap sulyzos edzest fogok tartani. Megprobalok 6x edzeni egy heten egy pihi nappal, igy kerek lesz talan a dolog.

Leirtam a naplomban hogy mit ettem, a mai szardinia olive olajos volt, leszurtem jol, de ezentul majd olyat veszek ami vizben van.

Azt hiszem nalam a hal es tojas lesz talan legjobb reggelire (talan omlett zoldseggel sulyzos napon) es hal piritossal az aerob napon?

En uuuuuuutalok minden fele shake-et es raadasul nem birom a tejet.

Talan megprobalok tofut is reggelire, van valahol egy tofu rantotta receptem, majd megkeresem.

Vacsira ugyancsak salatat szandekozom enni, de tobb zolddel es husival kuszkusz nelkul.

Szoljatok, ha teljesen rossz iranyba mozgok a dolgokkal legyszi.

Mindenkinek nagyon szep napot es HAJRA!

873. Mókica (válaszként erre: 872. - Andy88)
2007. jan. 2. 01:41

okés, akkor vizzel megy;)

Köszi

872. andy88
2007. jan. 2. 00:55

A vizes turmix nem fincsi?! Ugye most ugrattok?

Tejet ne igyatok, az nem jó!

871. 7130b15964 (válaszként erre: 870. - Mókica)
2007. jan. 1. 23:44
Jó, jó. Bár, ha belegondolunk egy turmixon nem múlhat 5 hét ereménye. Ha nem válaszolna, akkor küldd le fel vízzel, fele tejjel:))
870. Mókica
2007. jan. 1. 23:41
ismersz már:))) Én mindet tudni akarok....:DDD
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook