Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi 10-20g-ra lecsökkentett szénhidrát-bevitellel, látványos/gyors fogyás érhető el? fórum

Napi 10-20g-ra lecsökkentett szénhidrát-bevitellel, látványos/gyors fogyás érhető el? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
141. fe9e12ede0 (válaszként erre: 125. - 06bfdda89d)
2010. nov. 3. 19:55

Ebben igazad van, valóban a GLUT4 (4. típusú glukózszállító? - mi lenne ez közérthetőbben?) - inzulin függő. De vannak más összefüggések is. Cucibajban GLUT2 hiány is van. Glükóztranszport inzulin-független (GLUT2), de a glükózanyagcsere már inzulin-dependens. T3/T4 átalakulás sem megy végbe inzulin rezisztens májban.


Nem állítottam, hogy az inzulin rezisztencia elősegítené a fogyást, hanem nem azt, hogy nem gátolja.

Ezt találtam:

nem az inzulin hiányzik

nem tisztázott, heterogén kórok

exogén és endogén hiperglikémia jellemző

a betegek egy részében inzulinreceptor hiány, vagy inzulinrezisztencia

esetenként argininnel kiváltható inzulinszekréció, de glukózzal nem – GLUT 2 hiány

általában nincs glukagon gátlás – a tünetekhez hozzájárul a hiperglukagonémia is

a betegek egy része elhízik, más része nem

viszonylag jóindulatú, de komplikációk léphetnek fel: érelmeszesedés, infarktus, vakság, veseelégtelenség


GLUT4 nem müxik, nem vesz fel a zsírsejt glukózt. De leadni tud, és le is adja, ha energiára van szükség.


A másik dolog meg az, hogy piszokul gyakorlatias vagyok. Beleástam magam (egy picit) a biokémia bugyraiba, hogy legalább halvány rálátásom legyen ezekre a dolgokra. Szóval a gyakorlatiasság nálam nem a fogkrém visszanyomását jelenti a tubusba, hanem meg kell nézni hogy élnek azok a népek, akiket nem tizedel a cukorbetegség. Külön témát érdemelnének az esetek, akik tünetmentessé váltak. (magyarán meggyógyultak) Ők megintcsak azt bizonyítják, hogy a 2. cukorbaj visszafordítható.


De hogy témától ne kanyarodjak el, mert itt low-carb a fórumtéma, az az egy közös bennük, hogy távolról sem fogyasztanak ennyi CH-t. (főleg nem magas GI és GL értékűeket). Jóval magasabb a zsírbevitelük, így nem borítják fel az anyagcseréjüket a CH javára.

140. 06bfdda89d (válaszként erre: 138. - E974230abd)
2010. nov. 3. 19:54
137-es hsz?
139. 06bfdda89d (válaszként erre: 133. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 3. 19:53

Hát pár hét koplalás után mit tekint a szervezet túlélésnek...:) Az idegrendszer mindig előbbre kellene maradjon,nem?Ájultan nem lehet futni...:DDD


Most nem tudtam elolvasni a cikket,csak gyorsan írtam, érdekes kérdés a hosszantartó éhezés,még majd jövök!:)(most nagyon éhes vagyok...:D)

138. e974230abd (válaszként erre: 136. - 06bfdda89d)
2010. nov. 3. 19:50
Küldtél nekem néhány"NŐcis" cikket ,hogy megértsem??Édes:)És köszönöm a hülyék nevében..bár lehet most kicsit mellé lőttél,de köszi" elböngizem a fórumos csajokkal,hogy a szőke kis buksink alatt felfogjuk mérhetetlen tudásod morzsányi magjának töredékét...vagyis csak próbáljuk...köszke...:D"
137. 06bfdda89d (válaszként erre: 135. - E974230abd)
2010. nov. 3. 19:48
129.hsz-t végig kellene olvasni...
136. 06bfdda89d (válaszként erre: 132. - E974230abd)
2010. nov. 3. 19:46

Hoztam egy pár ismertebb női magazint:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Meg nézz körül helyben is:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Be sem tudom idézni mindet,meg nincs is rád időm.Üsd be a hoxa keresőjébe a pcos-t,aztán aki ott megszólal,az mind tudja,mit jelentenek ezek a szavak.A te tájékozatlanságodat ne vetítsd ki rengeteg másik hoxatagra,mit sértegeted őket?Talán,ha többet olvasgatnál...Aki nem ismeri ezeket a szavakat,arról én nem hiszem,hogy a fogyókúrás témák VALÓBAN érdeklik,úgyis mondhatnám:

Nevetséges a mondvacsinált balhé...:)))

135. e974230abd (válaszként erre: 134. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 3. 19:42

Hát pont ezért nem értem miért kell degradálóan kijelenteni,hogy ez szinte már köznyelv..mintegy feldobva,vagy levegőben hagyva azt a feelinget,hogyha te nem érted suttyó vagy..:)

Mert nem is ez az alapkérdés,és nem is ilye szinten kéne érteni ,és megértetni a dolgokat...erre a szintre szinte senki nem kiváncsi,és nem vevő,hiszen nem is fölfogható a normális emberek számára,de ettől még érdekli őket,ha közérthetőbbé teszik a számukra,hiszen ezért is tették föl a kérdést..Ez olyan mintha direkt módon be akarná alázni a "normáklis "érdeklődőket...

Írom ezt annak tudatában ,hogy tudom csúnyán le leszek oltva az ügyben:)

134. fe9e12ede0 (válaszként erre: 132. - E974230abd)
2010. nov. 3. 19:30

"inzulinrezisztencia ma már köznyelv"


Véleményem szerint picit elhamarkodott kijelentés. Bármerre próbálok utánanézni, kérdőjelek és fehér foltok vannak az akadémikus kutatók fejében is....


"The pancreas eventually fails to keep up with the body's need for insulin, and Type 2 diabetes can result. The role of GLUT4 in insulin resistance is an active area of diabetes research."


Szóval még a kutatók is csak kutatják....

133. fe9e12ede0 (válaszként erre: 130. - 06bfdda89d)
2010. nov. 3. 19:18

[link]


Szépen le van írva. Bár van pár kérdéses részlete, amit jelenlegi (gyér) biokémiai ismereteimmel nem tudok megmagyarázni. (elméleti kérdés tisztázni, a gyakorlat igazolja hogy működik). Glikogén feltöltő napokon sem esik ki a szervezet a ketózisból. Pedig energiahiány van a szervezetben, mégis az izomglikogént tölti előbb, az idegrendszert meg ketonokkal eteti. Evolúciós megközelítésben logikus, mert az izomglikogén fontosabb a túléléshez, mint az idegrendszerre pocsékolni a kevés bevitt glukózt. Tegyük fel, pár hét koplalás után menekülni kellett az ősembernek. Stressz hatására azonnal lehet glukózt előállítani az agynak, de az izomglikoén építés lassú folyamat, és bizony az ott van tartalékolva.

2010. nov. 3. 19:08

Hello Tamara :)Én is ezt a sötét paraszt nyelvet nehezményeztem...

Nem,a fórumozók nem 980%-a hanem 95 kb nem érti az egészet:))))

De a lényeg nem is ez,hanem hogy nem erről szól!!!!!!!!!!!

Ez az egész Spécinőci IQ fitogtatásává vált,amelyben leküzdeni partnerként Devill volt hivatott,bár nem ez volt a célja:)


És igen ,abban is tök igazad van ,hogy nem az elméleti szaknyelv csillogtatásává kellett volna váljon,hanem a gyakorlat összehasonlító elemzéséévé...De nem így lett,lévén itt a sok lúd disznórt győz nem jött be..:)

"inzulinrezisztencia ma már köznyelv

hiperinzulinémia-hát aki az előst érti, az tudja mi ez.

Más mi?A többit kiírtam. Nem? "

Hát ez a hsz. mindent visz szerintem:)

Aki nem érti ezt az öszetett latin szaknyelves körmondatot hülye vagy hülye???naná hogy full hülye::)Üdv fórumosok,mind hülyék vagytok:)/Bocsi cirka 3% aki fogta .../

Szóval Tamara kicsilány ez van,mi hülyék vagyunk ,és üdv a klubban:)


Egyébként nem csak ciklikus ketogén diétánál lehet tömeget növelni .illetve szálkásítani...csak annyi a kérdés ,.hogy a testzsít tömege mennyit bír el...ha fedett vagy akkor onnan azért lehet mit feldolgozni energiaként,amit aztán ,ha kellő fehérjebevitel meg van azért lehet tömeget növelni is....

131. 06bfdda89d (válaszként erre: 129. - 06bfdda89d)
2010. nov. 3. 18:32
jav:elsőt
130. 06bfdda89d (válaszként erre: 128. - 74740b7c7c)
2010. nov. 3. 18:31

Azt idéztem.És arra nem is reagáltam,csak a ketontestek és fogyás kérdésére alacsony inzulinszintnél.Kérdezd a tömegelésről littledevilt!


Ciklikus ketogen diéta?Anyám...már így is tök leadtam az elveimből e kérdésről,de ez meg mi???

129. 06bfdda89d (válaszként erre: 127. - 74740b7c7c)
2010. nov. 3. 18:28

Littledevil kérdezett,és neki válaszoltam.Szerintem érthető...:)

Melyik része érdekel?

inzulinrezisztencia ma már köznyelv

hiperinzulinémia-hát aki az előst érti,az tudja mi ez.

Más mi?A többit kiírtam.Nem?

Szóval?Veled is társaloghatok...;)Ígérem megpróbálom még egyszerűbben!:D

Szívesen beszélgetek a témáról,nem szeretnék nem köznyelvi emberke lenni,mert semmit nem fogok érni a munkámban...

128. 74740b7c7c (válaszként erre: 125. - 06bfdda89d)
2010. nov. 3. 18:04

Mesélj már, hogy "ketogén diéta" alatt, hogyan lehet tömegelni? Mit tömegelsz, izmot?????

Az érdekes lenne... Emelj már meg úgy egy 80-100kg súlyzót, hogy nincs semmi üzemanyag..

Max. ez a Ciklikus Ketogén diétánál tudod kivitelezni...

Nesze neked elmélet..!:D


Ne szaknyelven! Úgy, hogy én a sötét "paraszt" is értsem :D

2010. nov. 3. 18:00

Tök jó, hogy itt szaknyelven beszéltek, de szerintem a fórumozók 80%-a nem érti miről beszéltek...


Spéci Nő: lehet, hogy tökre vágod ezt a témát elméletben ,de az lenne a pláne, ha úgy magyaráznád, hogy egy tök laikus is értse ;) Ez lenne a nagy kunszt...

Ez kb. olyan mint mikor az egyetemről kikerül x v. y., de a gyakorlatban azt sem tudja, hogy melyik végén kell megfogni a "dolgot"...


Szerintem ez itt egy fórum, ahol ÉRTHETŐ választ várt a kérdező, nem erőfitoktatást...


EZ NEM A "KI AZ OKOSABB" CÍMŰ MŰSOR!!!!

126. 06bfdda89d (válaszként erre: 124. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 3. 16:05
Majd egyszer.Nagyon sok a tanulnivalóm.Azért írj,fel-felnézegetek.:)
125. 06bfdda89d (válaszként erre: 123. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 3. 16:04

"Hát kövezz meg, ha hülyeséget beszélek."


Ugyan már,ne csináld...;)


"Magas inzulin szint gátolja a lipolízist, de csak míg van hatása az inzulinnak (egészséges emberben). De most épp inzulin rezisztenciáról beszélünk, amit nem mernék összegyeztetni a kicsattanó egészséggel. Mikor ott van, de mégis olyan mint ha nem lenne ott (az inzulin). (hisz az éhgyomri cukorszint is azért emelkedett, mert a májat is elérte az inzulin rezisztetncia? Vagy rosszul gondolom? Ezért kell belőle egyre több. (mint drogosnak a kábszer) Van is egyre több, míg a béta sejtek bírják....

Ezért meg merem kockáztatni, inzulin rezisztencia esetén épp a fogyásnak kedvezők a feltételek.

Tudom, sok helyen olvasni, hogy ilyenkor nem lehet fogyni. A szervezet pedig akar."


Littledevil:sokat változtál,tanultál sokat...láttam a másik topikban is a glikolízis ismereteid,ott egyébként Pirosalmával való párbeszéd előtt írtam neked,reagálj rá,folytassuk,segítek!

Na.Ha IR van,akkor hiperinzulinémia is jelen van.Azaz a vérben sok az inzulin.Ekkor az inzulin a hatásait csak a GluT4 -cukor beszállító-n nem tudja a hatását normálisan kifejteni,de minden más hatása érvényesül.Így az is,amiről írtam az előző hsz-ben: a szabadzsírsavak elraktározása is gond nélkül megy.Tudom,hogy a glukozzal együtt alkot az FFA trigliceridet(vagyis glu->glicerin-1-P -tal),de:nem jut be cukor?Ez nem igaz.Nézzük meg a különböző eshetőségeket:

1)Hip.inz + tökéletes glukozhomeosztázis

Mi lesz ebből?Tökéletes hízási lehetőség.Ne felejtsd el,hogy alapvetően a feles kalóriától hízunk,tehát számítsuk csak ide azt a körülményt is nyugodtan,máskülönben okafogyott a téma

2)Hip.inz + csökkent GT:

Mi lesz ebből?Nem mondhatjuk azt,hogy nem jut be a cukor a sejtbe,hiszen azt már egy manifesztálódott exogen inzulin-dependens állapotot adna ki.Hízhatunk a feles kalóriától elég hatékonyan.

3)Hip.inz + T2DM 1,vagy 2-gyógyszeres:

Na ez a leggyönyörűbb párosítás.Cukor be,FFA be,IR kezelve,ebből így nem lesz fogyás.Ha gyönyörűen tartja a diétát,nagyon lassan valami,de most mondjam?Zöménél:semmi.Minél nagyobb a túlsúlya,annál inkább nem.

4)Hip.inz + T2DM 3-gyógyszer:

IR rendezve,inzulintermelés tovább serkentve,minden ugyanaz.

5)Inzulinhiány-os T2DM (szép kis progresszió,mi?) ->IDDM-állapot:

Tökéletes lehetőség a fogyásra...A mai legkorszerűbb inzulinokkal!-hangsúlyozom,mert azok segítik is a beépülést,gyártói titok,hogy hogyan,ne is kérdezd,nem tudom.De ezeket az inzulinokat indulásra senki nem kapja meg...Szóval ha azt mondom,hogy a helyzet úgy,ahogy van reménytelen,akkor,az ezért van.

Viszont.Mondod,hogy a lipolízist nem gátolja semmi...Biztos?Kalória-felesleg,mozgásszegény életmód...

Szóval az IR így nem igazán biztosíték a fogyásra,sőt...


Az éhgyomri cukorszint azért emelkedett,mert T2DM-ben fokozott cukorleadás figyelhető meg.A máj glukóz-felvételét nem befolyásolja az inzulin,mert a májsejtek glu-beszállítói(GluT),nem inzulinfüggőek.Az inzulin a májnál nem a glukóz bejutásához kell.


Amit idéztél,az arról szól,hogy normál mennyiségben ez az amylin nem okoz gondot.De ha több inzulin szekretálódik,akkor az amilynből is több szabadul fel,ami ezt a gondot okozza.Tényleg gonosz.:(

A dokik jól csinálják.A kezdő gyógyszerek közt az IR-javítók és ch-felszívódás gátlók szerepelnek.A közvetlen pre-IDDM előtt vezetik csak be az inzulinszekréció-fokozót.Annak ellenére kénytelenek ezt tenni,hogy egyre nyílvánvalóbb a korai inzulinkezelés bevezetésének jótékony hatása,mert az Eü.Min. ezt még nem látta be...így is a kezdő pocsék,őskövület inzulinért fizetni kell egy T2DM-esnek...Óriási baj + nem is gazdaságos,mert egy vesedialízises óriási ktg.De sajnos nálunk ez a fajta gazdasági szempont még nem él.És nem az orvosok hibája.Csak akkor az övéké,ha a szemükre akarjuk vetni,hogy túl kevés az éhségsztrájk...Amúgy hagyjuk csak őket békén...


"Szerintem a fogyás témája rég túl van misztifikálva. Kevesebb kalóriát viszel mint amit elhasználsz, fogyni fogsz. Ketogén diétán is lehet tömeget növelni. Ez is tény. Pedig akkor az inzulin szint a béka segge alatt van. "


Nincs ami gátolja a lipolízist.:)


Amúgy az adipocytákat még nem vágom.Majd reagálok egyszer ilyenekre is biztos...:D

2010. nov. 3. 02:21
Ha már megin a cicabenzinnél (és a talányoknál) tartunk, hátha érdekelni fog ez a tanulmány: [link]
123. fe9e12ede0 (válaszként erre: 119. - 06bfdda89d)
2010. nov. 3. 02:17

Hát kövezz meg, ha hülyeséget beszélek. Magas inzulin szint gátolja a lipolízist, de csak míg van hatása az inzulinnak (egészséges emberben). De most épp inzulin rezisztenciáról beszélünk, amit nem mernék összegyeztetni a kicsattanó egészséggel. Mikor ott van, de mégis olyan mint ha nem lenne ott (az inzulin). (hisz az éhgyomri cukorszint is azért emelkedett, mert a májat is elérte az inzulin rezisztetncia? Vagy rosszul gondolom? Ezért kell belőle egyre több. (mint drogosnak a kábszer) Van is egyre több, míg a béta sejtek bírják....

Ezért meg merem kockáztatni, inzulin rezisztencia esetén épp a fogyásnak kedvezők a feltételek.

Tudom, sok helyen olvasni, hogy ilyenkor nem lehet fogyni. A szervezet pedig akar. Egyszer mikor a marhahúsról és tejről írkáltunk, akkor hoztál ilyen infót:


"Csak egyszerűen a neve itt nem mondott semmit (IAPP rövidítése),teljesen általános szavak és amikor keresgéltem,akkor találtam ezt a cikket ott fent.Nagyon állat,hogy milyen gonosz dolog ez az elhízás.Ez az amylin is a béta sejtekben termelődik az inzulinnal együtt,ha jól vettem ki ezt a meredekséget,ugyanakkor,ha megugrik a szintje,akkor a bétasejteket pusztítja és helyükre meg az alfasejtek szaporodnak meg...Nagyon brutális."


Ekkor nem válaszoltam rá, nekem is időbe telt, míg megemésztettem. Növeled a fehérje bevitelt, mégtöbb glukagonra lesz szükség. Nem pedig inzulinra. A természet tudja, az orvoslás viszont nem így gondolja. Ők inkább belerúgnak még egyet a szegény hasnyálmirigybe, hogy termeljen még több inzulint. Pedig csak az inzulin érzékenységet kellene javítani.


Szerintem a fogyás témája rég túl van misztifikálva. Kevesebb kalóriát viszel mint amit elhasználsz, fogyni fogsz. Ketogén diétán is lehet tömeget növelni. Ez is tény. Pedig akkor az inzulin szint a béka segge alatt van.


Étrendemet nem tartom csodadiétának, hanem az embernek az evolúció által kialakított legoptimálisabb táplálkozásnak.


Még egy dolog. Nem fogyás miatt kezdtem el ezt az étrendet. Súlyommal már elégedett voltam, csak nem voltam belenyugodva, hogy ha rámtör az éhség, akkor türelmetlen és ideges, nyűgös meg ingerült vagyok...

És zavart ez a rossz inzulin érzékenység gyanú.

Tény és való, hogy mióta kiiktattam a rengeteg keményítőt, újból elkezdtem fogyni. Nem vitás, rengeteg keményítős CH helyett bátran lehet a tányért pakolni párolt brokkolival, sőt még hús is kell hozzá nagyobb darab, hogy összkalóriában ugyanott légy. Szinte furcsa volt, hogy jóllakásig ehettem. Gyümölcs evést sem kellett többé fruktóz tartalom alapján zabolálni. Bátran növeltem a bevitt kaja mennyiségét. Megállt a fogyás. 2 éve mikor ugyanilyen volt a testsúlyom, tipikus "rákosbeteg" beesett lett az ábrázatom. Most meg azok a zsírdepók csökkentek, amelyekben alfa-2 adrenoceptorok találhatóak. Ha akartam volna, akkor alfa-receptor blokkolókkal meg kardióval rég leolvaszthattam volna őket. (yohimbin+koffein), De elvből elítélem az ilyen megoldásokat, mint az étvágycsökkentő szereket és társaikat. Viszont mint mondtam, ugyanaz a testtömeg más partícionálásban van rajtam, testzsírszázalékom is kevesebb (kevesebb mozgás ellenére is), de a tömegem ugyanaz.

Talány akad bármennyi. Érdekelne, hogy milyen sorrendben következik be az inzulinrezisztencia egyes zsírdepókban. Nem lepne meg, ha az alfa recetoros depók is nagy inzulinfalók lennének. A visceralis zsírdepók meg 5 ször annyi inzulint nyelnek el mint a bőr alattiak. Ez is érdekes:

"The apple–pear dichotomy is similarly in keeping with insulin receptor competition. The intraabdominal (visceral) compartment

receives 25% of cardiac output at rest and 35% during digestion. Skin and subcutaneous tissue receive only 5% (Williams and Leggett,

1989) [link] Van mit tanulnunk még saját magunkról...

Érdekes, hogy itt a hoxán is legtöbben az alfa-receptoros depóik leolvasztásával szenvednek. Ezeket nem lehet lesportolni, mert a legkisebb stressz (kardio) hatására blokkolódik bennük a lipolízis. Viszont több órás koplalás után elkezdenek kiáramlani belőlük a szabad zsírsavak. 16 óra koplalás után már kezd növekedni az izmok aminosavaiból a glukoneogenezis, tehát ezen a ponton kezdjük felélni a húsunkat. Sok kis adag kajálás mellet valószínűleg ez csak szó szerint álomban (alvás közben - hehe) következik be.

122. 06bfdda89d (válaszként erre: 118. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 2. 23:59

Na,itt a válasz.Jól van,ez fogyás.Nem csak a tömeg számít,a haskörfogat is jó mérce.Gratulálok,remélem továbbmegy majd a dolog szépen.

Szokás persze.De vannak normál súlyban is IR-esek.Ma már nem is tudom,mi ne okozhatna azt...Talány ám nagyon!

121. 06bfdda89d (válaszként erre: 117. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 2. 23:56

Jaj.


:)

120. 06bfdda89d (válaszként erre: 119. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 23:55
Bocs.FFA=szabad zsírsav.(FreeFatAcid)
119. 06bfdda89d (válaszként erre: 116. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 2. 23:54

Csodabogár vagy te littledevil...És ha azt mondom neked,hogy a magas inzulinszint gátolja a lipolízist?Akkor mivel magyarázod a fogyást?

Tényleg.A csodadiétád mellett fogysz is?

Azt várnám,hogy ennyi ch bevitel mellett az inzulinszint is mérsékeltebb,tehát könnyebb fogyni.Ahhoz elég annyi mozgás is,amit jelenleg teszel.

Ugyanakkor az inzulin hat a lipoproteinlipázra,ami a VLDL-ből(meg más lipoproteinből,csak elsősorban belőle) FFA-t szabadít fel,az meg csak úgy átdiffundál a zsírsejtmembránon,ergo: lehet,hogy az FFA alacsony,viszont hízunk könnyen egy magas inzulinszintben,ami persze túlzott kalóriabevitellel van társítva,szóval...Mit szólsz ehhez?:)

118. fe9e12ede0 (válaszként erre: 114. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 22:24
Még egy pici adalék. Tömegem szinte ugyanannyi, mint 2 éve volt, mikor "reform" étrenden próbáltam élni. (akkor azért küzdöttem a nasizás ellen) Most nem. Tömegem jelenleg ugyanannyi, de azóta a nadrágszíjamból ki kellett vágnom 1 lyuknyit, és már érik a következő lyuk. Tudom, piciség, de ugye az inzulin rezisztenciát a derékbőséggel IS szokás összefüggésbe hozni.
117. fe9e12ede0 (válaszként erre: 103. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 22:14

Pedig nagyon egyszerű. Kirúgták a táplálkozási piramis alsó szintjét. A sok gabonát. Persze alapok nélkül összedőlt az egész FDA (oéti) piramis :)

A romokból összeraktak egy másikat, ami valahogy így néz ki: [link] Akárcsak a ma élő természeti népeké.

116. fe9e12ede0 (válaszként erre: 114. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 22:08

Egyszer lehet hogy összeszedem. Nem szoktam mindent lemérni, csak néha, hogy képben legyek. Tegnap történetesen lemértem. Reggelimbe 260 g répa +petrezselyem került,30g füstöltszalonna, 1 tojás, 20 g Lidl-es tartár (repceolajjal gyártják elfogadható az alfa-linolénsav/linolsav aránya), 3 g lenmagolaj, 5 g olívaolaj. (522 kcal, ebből 18g CH). Volt egy üzemikonyhás savanyúkáposzta (nem tudok róla adatokkal szolgálni), a tejes leves ment a moslékba.


Vacsira 60g dió/törökmogyoró keverten, +450 g alma

(525 kcal, 38g ch).

Mivel elvetem az étel szemétbe dobálását, az üzemi konyhás reggelit (tesco gazaságos virsli) elfogyasztották a háziállatok (kutya-macsek), a teljes kiőrlésű kenyér pedig a baromfiuvarban landolt csirkéim legnagyobb örömére.


Ami az inzulin érzékenység javulását illeti, előbb lefogytam 15-kg. Majd eltelt 2 év.

Ekkor tudatosítottam, hogy a -15 kg nem volt elég, máshol is baj van.

Mozgásból visszavettem, mert közben kiköltöztem falura, így többet szoktam buszozni, bringa marad csak jó idő esetére. (havi 850 km átlag helyett csak 100-200 tekerés, meg 100km futás jó esetben) Szóval ez az összefüggés kilőve. Inkább az az érdekes, hogy havi 850 km átlag bringa mellett is megvolt az inzulin rezisztenciám. Igen, ellenmondásos, de ez van.)

A táplálkozáson csavartam nagyobbat, csökkentettem a keményítős szénhidrátok fogyasztását. Rizs még akad, krumpli havonta 1-szer, de az is csak gulyáslevesben - elvétve. Kenyeret a szilveszteri kocsonyához ettem utoljára. Zabból néha szoktam kotyvasztani édességet, de havonta 1-2 alkalommal.

Répa, retek, brokkoli, petrezselyem, patizon, padlizsán, parika,uborka, káposzta, alma, körte, kókusz, edzés után banán stb. Karfiol... Olajos magvak, dió, mogyoró (nem amerikai mert hüvelyes) stb. Egy kis lenmag, rengeteg mák (kalcium forrás) No meg hús (lehetőleg semmi feldolgozott felvágott stb.), tojás, rengeteg hal. Zabot még panírnak használjuk, kedvező a GI-je. Vajból a zsírt még használom, hüvelyesek 1-2 alkalomal havonta, aztán ennyi.

Ez sokszorosa a címben szereplő 10-20 g CH-nak, de még így is fényévekkel elmarad attól, amit a cukorbetegnek szokás ajánlani. Nagyobb a rost mennyisége (zöldségek) töredéke a keményítő az ajánlottnak.

115. fe9e12ede0 (válaszként erre: 111. - E974230abd)
2010. nov. 2. 21:30

Értem amit mondasz. Testalkatilag sem vagyunk egyformák. Van aki spajzol mint a kishörcsög, már a cukrászda kirakatától is hízik. Ők az éhinségben a túlélők. (nők esetén lőbb elérik a kritikus testzsírt, amitől a szervezet meri bevállalni a terhességet, vagyis sikeresebb a szaporodásban) Ma a bőség zavarában ők húzzák a rövidebbet, mert ők betegednek meg előbb a túlzott kalória beviteltől.


Amit a tejről és a gluténről írsz (hogy nem bírja), az csak a jéghegy csúcsa. Ahol már látványosan jelentkeznek a tüneteik. Megpróbáltam alaposan körbejárni a témát, mert ugye mégiscsak van tétje, ha elhagysz egy olyan élelmiszert, amit alapélelmiszernek tartanak. Vannak kutatások, melyek szerint a lakosság 30%-a termel ellenanyagot a glutén ellen, tehát nem csak azokkal van baj, akiknek a bélbolyhaik tönkrementek, és hivatalosan cöliákiásak. Genetikailag a világ népességének körülbelül 20-30 százaléka, - akiknél a 6 kromoszómán megtalálható a HLA-DQ lókuszon a lisztérzékenységre valló genetikai hajlam. Ilyen esetben "betegnek" kellene tekinteni ennyi embert? Ha viszont búzát esznek, akkor legalább olyan szintű orosz rulettet játszanak, mint pld. a dohányosok.

Számtalan tanulmány foglalkozik azzal, is, hogy milyen más betegségeket okozhat a rejtett gluténérékenység. Például cukorbetegséget. [link]

Aztán ott van a WGA. Igaz, nagyon pici mennyiséget fogyasztunk belőle, de ez meg genetikától függetlenül számtalan betegséggel összefüggésbe hozható. Például leptin receptorokat becsapva rezisztenciát okozhat, kiiktatja a természetes étvágycsökkentő mechanizmust. Aztán pislogunk, hogy függünk a kenyértől mint ha ópium lenne. Pajzsmirigy működésébe is beleszólhat. Újak ezek a kutatások, [link] jó kiindulásnak.

Van számtalan tanulmány, mindenki olvashat a kedvére.

Hogy a kérdésre válaszoljak, én inkább evolúciós megközelítésből nézném a témát. Ennyi CH-t csak a neolitikus forradalom óta eszünk, ez pedig evolúciós mértékkel nézve szinte semmi.

Ezért hoztam fel a természeti népek táplálkozásával foglalkozó tanulmányokat, mert az ő energia bevitelük nem származik gabonákból, mégsincs semmiféle hiánybetegségük. 229 népcsoporton végzett kutatás. [link] Ők még úgy esznek, ahogy az embert kialakította az evolúció. Meglehetősen sok állati húst és zsírt, mégsincs semmi civilizációs bajuk. A kitavaiak egy része kertművelő társadalom, ott magasabb a növényi eredetű táplálék, alacsonyabb a zsír (20%), de az eszkimókig (szine csak zsír és hús) akad minden. Ami közös köztük, nincs cukorbeteg, szívbeteg, elhízott, de nem is tömik magukat annyi keményítővel mint mi.

114. 06bfdda89d (válaszként erre: 109. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 2. 20:31

Nem,ne szedd össze.Írj nekem 3 napi étrendedet,ne egymást követő napok legyenek,legyen benne hétvége/pihenőnap is.Még az egyetlen falatka és ital is legyen benne.Kíváncsi vagyok.Priviben.

Az inzulinérzékenység javítható,ügyes vagy.De írtad a fogyást,a sok mozgást.Őszinte leszek:én ennek számlájára írom a javulást.Ugyanis nem ismert módon maga a mozgás is elég a glukóz egy bizonyos mennyiségének izomsejtbe való bejutásához az inzulintól függetlenül.Ez hatékony energiafelhasználást ad kétségtelenül,mintha a szervezetünket azzal terhelnénk,hogy csak inzulinadással próbálja a vc-t rendezni.

Étkezés után sokmindentől lehet tohonya az ember,de jó,egyetértek veled,mert én is pont ilyen vagyok.Bizonyos cho-ig nem álmosodom el.Nekem volt se-inzulin és c-peptid tesztem.Az inzulinmaxom késve jelentkezett és nem is ment olyan magasra,mint ahogy az elvárt lett volna.Mégis elaludtam evések után.És mégis:a cho bizonyos határok közé való leosztása vetett véget az evés utáni alvásnak.És:mégsem vagyok cho ellenes,mert az össz napi fogyasztásom remekbeszabott:kb.180g

113. e974230abd (válaszként erre: 112. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 20:22
De a kérdés nem az volt hogy életmódszerűen lehet -e 20 gram ch-án élni,hanem ,hogy látványosan fogyaszt-e..Természetesen én sem gondolom,hogy a szervezet sérülése nélkül hosszasan lehet ezen a ch bevitelen élni,de ti már szerintem nem is ezen vitáztok...vagy rosszul látom?
112. 06bfdda89d (válaszként erre: 108. - E974230abd)
2010. nov. 2. 20:18

"És baromira nem értek egyet Spéci nőcivel"/Hogy mindenkire egy séma érvényes lévén ember.../ "

Ezt én nem mondtam.Az a baj,hogy azt gondolják emberek,hogy a táplálkozási ajánlás betűre szabott és nincs egyéni étrend tervezés.Ez nem igaz.Mindig kell egy standard,amiből kiindulunk az egyéni adottságok,tulajdonságok,sokminden figyelembevételével.

De mondjuk ha te ezalatt azt érted,hogy lehet egy életet leélni ezzel az étrenddel,akkor azzal biztos nem értek egyet.

Annyiban viszont igaz az,hogy mind emberek vagyunk,hogy a szükségeink és igényeink bizonyos anyagok iránt mindannyiunkban meg vannak.Ezekre való igényünket elsősorban a fizikai adatok szabják meg,összevetve a körülményeinkkel.A személyreszabottság ezt jelenti,nem azt,hogy ki mit érez,vagy gondol.Adott pl.az is,hogy az idegsejteknek mekkora a glukózigényük.Ebből következően az is,hogy a szervezet MEGSZERZI azt magának,mégha izomatrophiába is kerül.Ha elolvasod az első hsz-m itt,én is írtam,hogy átmenetileg csinálhatja,de a fehérjebevitelt a glukóz szintetizálásához be kell vinni,különben a saját fehérje látja kárát.Meg az életminőség...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook