Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyszülői jogok! fórum

Nagyszülői jogok! (beszélgetős fórum)


19. becseiagi (válaszként erre: 18. - Szankuviki)
2010. jan. 6. 19:20

Szerintem nagyon sokat nem lehet tenni, hisz ő az anyja. Max. a Gyámhivatalnál kellene érdeklődni lehetőség után, de nem hiszem hogy segítő készek lesznek. Sajnos tegnap jöttem rá énis, hogy azt csinálják meg, amit mondok nekik. A gyámhivatalnál azért írt tegnap jegyzőkönyvet a pasi, mert én mondtam neki, hogy jegyzőkönyvbe szeretném vetetni a mondanivalómat.


Elkellene mondani nekik ezeket a kicsapongásait, és tanuk kellenek bizonyítani a dolgokat, aki nem családtag, mert az elfogulatlanul tud nyilatkozni.

2010. jan. 5. 16:44

Sziasztok!

Röviden a történet: Sógornőm 16 évesen terhes lett és a most 3,5 éves kisfiút szeretné elvinni magával.

A kisfiút születésétől anyósomék nevelik, ő nem igazán foglalkozik vele.Minap azt mondta hogy az anyja nem az anyja, és ezt teljesen magától, hazafelé menet,de azért hiányzik neki, ahogy mi látjuk.

A nyáron gondolt egyet és lelépett az akkori pasijához.6 hét után sírva könyörgött hogy fogadják vissza, megtörtént.Aug-ban a gyámhivatallal történt beszélgetés után anyósom neveli hivatalosan a kisfiút.De már akkor is a sógornőm mellett ált a gyámhivataltól kijött nő, anyósomék voltak a rosszak...

Most az történt hogy 12-én lelépett egy hapsival, és eszébe se jutott beszélni vagy meglátogatni a fiát.Szilveszterkor hajnal 1-kor telefonált hogy szeretne boldog új évet kívánni neki.Mondtuk, hogy volt karácsony is...De a lényeg hogy most azt mondta hogy hazajön, és el akarja vinni a gyereket.Semmit nem tudunk hogy milyenek egyáltalán, vagy hogy hová vinné.Egy ismerős mondott pár szót róluk de az nem túl jó.

A kisfiú viszont inkább lenne jó helyen a nagyszüleinél...

Mit tegyünk?

2010. jan. 4. 12:24

Most várjuk a pszichológusi vizsgálat újabb időpontját, mert ma lett volna, de a nagy lányom beteg lett, így kértem tűzzenek ki újabb időpontot.


Most 31.-én elvitték a szüleim, és 2.-án este 6-ra hozták haza. Egy kis idő múlva feltűnt, hogy pirosak a szemei, és amikor megnéztem a homlokát, akkor vettem észre, hogy csupa láz. Mikor megmértem neki, akkor 38,5 fokos láza volt. Akkor mondta a lányom, hogy már elsején is mérte a nagyanyja a lázát, mert akkor is forró volt a homloka. De gyógyszert nem adtak neki, és orvoshoz sem vitték el.

16. becseiagi (válaszként erre: 11. - Bared)
2010. jan. 4. 12:12

Nos, most ott tartunk, hogy március óta van láthatási joguk, minden hónap elős páros hetén péntek este 6-tól vasárnap este 6-ig. A volt férjemnek meg 2 hetente, a páratlan héteken szombat reggel 9-től vasárnap du. 5-ig. A volt férjem nem foglalkozik szintén a gyerekkel, nem is jön érte. Miután a szüleim beadták a Gyámhivatalhoz a láthatási kérelmet, apám azzal kezdte, hogy anyámnak VOLTAK alkohol problémái. Ezzel is kivédve, hogy én ezzel fogom kezdeni a láthatásuk elutasítását.


A Gyermekjóléti Szolgálatot is ránk küldték, hogy verjük a gyereket, meg veszélyben van nálunk. A családsegítő most védelembe vételi tárgyalást kezdeményezett a Gyámhatóságnál. Felvonultattam 6 tanút: a férjemet, a volt szomszédjainkat egy fiatal párt, akikkel összejártunk, a volt védőnőnk és a mostani, mert elköltöztünk közben (vettünk végre egy saját lakást), és az osztályfőnökét a lányomnak.

15. bekibaba (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2010. jan. 4. 12:11

Sajnálom!:-(

Tudom mit élsz át,és nagyon rossz.Nem tudom mit lehetne tenni,én is nagyon nagyon tehetetlen vagyok.Mert nekem azt mondták a bíróságon,hogy ha a gyerek kint van egy hétvégén,az idő alatt nem fog éhen halni és majd itthon pótolják!Felháborító....

14. becseiagi (válaszként erre: 9. - Bige)
2010. jan. 4. 12:01
Igen, az én anyám az alkoholista.
13. becseiagi (válaszként erre: 10. - Bekibaba)
2010. jan. 4. 12:01
Igen sajnos ez így van, és ebből lett elegem. Most már tenni akarok valamit ez ügyben!
2010. jan. 4. 11:58

Gond rengeteg van sajnos, és ezért érdekelne minden ezzel kapcsolatban.


Sajnos a gyerekkel nem törődnek igazán, de szeretni tudom, hogy szeretik; közben meg felhasználják ellenünk, hogy bosszantsanak minket. Hazugságra, titkolózásra buzdítják, különböző dolgokat erőszakolnak rá. Sajnos a szüleimmel már régóta rossz a kapcsolatom, főleg anyám italozása és megnyilvánulásai miatt. Számomra a húzásaik miatt meghaltak a szüleim! Túl sok mindent kellett elviselnem tőlük, és belefáradtam abba, hogy bizonygassam nekik, hogy jobb ember vagyok, mint ők, vagy jobb szülő, mint ők! Egyszerűen le akarom zárni minnél gyorsabban egyszerűbben a dolgainkat!

11. bared (válaszként erre: 6. - Becseiagi)
2010. jan. 4. 11:55
akkor meg semmi gond..tanúk kellenek, hogy milyen életvitelt folytatnak,segítséget kérni védőnőtől, önkormányzattól, minden követ megmozgatni!!
2010. jan. 4. 11:55
Az én ex anyósom semmit nem tesz az unokákért.Csak mindenkinek mondja,hogy mennyire szereti őket.Aztán ha nála vannak,akkor is csak a számítógépet nyomja.Gyönyörű egy nagymama.Most az ünnepen még egy karácsonyfát sem állított fel,és ez hiányzott a gyerekeknek.Ajándékról ne is beszéljünk...Bár nem az a lényeg,csak hogy ők szeretetet sem kapnak.Szilveszterkor is kivitte az ex és csak káposztalevest ettek.Soha nem volt egy konyhatündér....És még neki lenne joga.Utálom ha kimennek a gyerekek,mert ha hazajönnek,mindig nagyon éhesek!Csak a papír miatt viszi őket ki,ha megtehetném nem is engedném őket oda,de nekem semmihez nincs jogom,persze az apukának van mindenre.Ő azt is megteheti,hogy nem utal tartásdíjat.
9. bige (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2010. jan. 4. 11:52
pontosabban olvass! nem ő az alkoholista, hanem a nagyszülő, aki az ő anyja, és ők - vagyis a nagyszülők - adták be az unokáért
2010. jan. 4. 11:44
én azt gondolom a nagyszülőnek joga van szeretnie az unokáját segítenie agyba főbe korlátlanul sajnos nincs joga számot kérni sajnos nincs joga kiokosítani a gyereknevelésről gyerekét sajnos nincs joga de kötelessége is csak belülről jövő...
7. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Becseiagi)
2010. jan. 4. 11:44
Ez esetben akár gyámok is lehetnek!Ha ezzel vádolnak!
2010. jan. 4. 11:40
Ez eddig izgi, írjatok bővebben ezekről! Ugyanis a 7 éves lányomra adták be a szüleim (nem törődöm apa és alkoholista anya) márciusban, azóta káosz van.
2010. jan. 4. 11:40
ha megírnád mi a konkrét gond, egyszerűbb lenen válaszolni...
2010. jan. 4. 11:39

Amennyiben a gyermek tekintetében a szülői kapcsolattartás mellett nem „zaklatásszerű” a többlet kapcsolattartás biztosítása, úgy törekedni kell a nagyszülővel való kapcsolat fenntartására.

A nagyszülő kapcsolattartási joga a kötelező szülői kapcsolattartással szemben csak lehetőségként merül fel.


Döntő hatóságok:


* Bíróság

* Gyámhatóság


Bármely fél kérelmére!

Kapcsolattartás formái:


* Folyamatos (rendszeres időközönként ismétlődik, alkalmanként 48 óra)

* Időszakos (rendkívüli, évente 1 hónap, kivételesen hosszabb is lehet)


A gyermeket nevelő szülő vagy más személy köteles a zavartalan kapcsolattartást biztosítani!


E kötelezettség megsértése a gyermekkel kapcsolatos jogviták eldöntésében döntő jelentőséggel bír.


A gyámhivatal indokolt esetben –ha az a gyermek érdekét nem veszélyezteti - előmozdítja a szabadságvesztésben, illetve előzetes letartóztatásban lévő szülőnek a gyermekével való kapcsolattartását.

2010. jan. 4. 11:38
Ha nem engeded látni az unokát,láthatási jogért folyamodhatnak,elég sok joguk van...a polgármesteribe jövedelemnek be kell irni összeget,hogy a nagyiék mennyit költenek rá havonta.Én néha ugy érzem,több joguk van mint nekünk szülőknek:(
2010. jan. 4. 11:37

amenniyben a nagyszülő normális életvitelt folytat, minden további nélkül kezdeményezheti a gyámügynél az unokák láthatási jogát ...

a törvény ugyanúgy jogot ad, mint az elvált társnak..

2010. jan. 4. 11:32
Engem ezzel kapcsolatban érdekelne minden, amit erről tudtok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook