Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves gyerek láthatása, nagyszülői jogok fórum

3 éves gyerek láthatása, nagyszülői jogok (beszélgetős fórum)


2011. aug. 3. 14:18
Elsődleges szempont, hogy a gyerek az édesanyjánál maradjon, ha ott biztosított számára a megfelelő fejlődés, és nincs veszélyeztetve. A bírósági vagy gyámhivatali határozat pedig szépen szabályozná a láthatást, és nem lenne galiba.
2011. aug. 3. 09:43

A nagyszülők végülis jól viselkednek a gyerekkel.Sőt,túl sok.És ezt már más is megjegyezte,hogy nem normális ahogy ők viszonyulnak a gyerekhez.Mert úgy tekintenek rá mintha az övüké lenne.Többször megfenyegettek,hogy elveszik tőlem,mikor a 3at betölti.Én nem eltiltani szeretném,hanem egy normális számra csökkenteni a láthatást.Konkrétan ami most van: páros héten szombaton 10-18óráig,páratlan héten csütörtökön fél 4-fél 8ig. Szerintem ez lenne a normális egy ennyi idős gyereknél.A hétvégéket azért nem szeretném,mert persze az lesz majd nekem is szabad,szeretném a fiammal tölteni.DE egyszerűen nem fogják fel.És az nem a gyerek érdeke,hogy egyszer itt,egyszer ott,ráadásul novembertől az óvoda is.Épp ezt mondom,hogy az önzőségük miatt a gyerek szív,mert őt ráncigálják.

Azt hogy miért is írtam,hogy elvennék tőlem a gyereket.A gyerek nagymamája egy olyan nő,aki nem nyugszik abba bele ha nem ő a főnök és nem az történik amit ő akar.Ami szerintem egyrészt vicces,hogy az én gyerekemért ő akar harcolni,hogy nála legyen.Néha úgy kezelik már mint egy tárgyat,amit muszáj megszerezniük.

2011. aug. 1. 17:17

Előszór is: hogy bánnak a gyerekkel?

Ha bántják megértelek.

De szerintem, ha egy szülő, nagyszülő szereti a gyereket, mért ne találkozhatnának? A gyereknek annál jobb minél többen szeretik.

Anno a nagylányom apja, ütött ahol ért, az útjaink különváltak, ő elvitte a gyereket, 3 hónapig nem láttam. Gyermek elhelyezési pert indítottam. Hozhatott ő tanukat, hogy rossz anya vagyok, éheztetem a gyereket stb...mégse tudta bizonyítani. A kislányt nekem ítéltek.

A láthatást úgy határozta meg a bíróság hogy minden szombaton 9-17 óráig. De ez nem volt jó, mert nem tudtunk sehová elutazni, ezért én kértem, hogy két hetente péntek délutántól-vasárnap délutánig.

De, ha találkoztunk az utcán és a kislány ment volna az apjával, pár órára akkor is elengedtem.


Nekem az a véleményem, és ha gondoljátok kövezzetek meg....hogy ha a szülő szereti a gyereket, nem szabad korlátozni, a láthatást, azért mert a szülök szétváltak. Nem a másik szülőn állunk bosszút hanem, a gyereken.


Ha nem fizet gyerektartást, tessék kérni az államáltalit. Ha úgy érzed, hogy nem jó a gyereknek a nagyszülőknél, kérj bírósági láthatást.

Mi lenne ha megállapodnátok, hogy két hetente teljes hétvége, és a másik héten, egy nap, hogy oviba is ők viszik másnap?

Azt írod, hogy az apa nem mehet a közeledbe,...akkor ki menjen a gyerekért...ha nem a nagyszülők?

Ha rendszeresen van a láthatás, és a gyerek nem érzi, azt hogy ez neked nem tetszik, a vitáitokat úgy intézitek, hogy ne legyen tanúja....az ő kis lelke is megfog nyugodni, és nem fog megzakkanni.


Arról nem írsz, hogy viselkednek a nagyszülők a kicsivel?

2011. aug. 1. 16:21
Azt írod, hogy szóbeli megállapodás született. Akkor nincs gyámhivatali vagy bírósági határozat a láthatásról? Mert igazándiból az a mérvadó. Amíg az nincsen, az apának ugyanolyan jogai vannak, mint Neked. A nagyszülők kapcsolattartását is szabályozza a gyámhivatali határozat. A gyermekjóléti szolgálat bevonása miatt miért nem kapsz havi 10.000 ft-ot? Miért vennék el Tőled a gyerekeket?
2011. aug. 1. 16:19

Én azt gondolom, első körben a gyerek helyzetét kellene jogilag tisztázni. Azaza gyermekelhelyezési pert kell indítani. Ott megegyeztek a láthatásban és a gyermektartásban.

Tudomásom szerint van nagyszülői láthatás is, de ez nem egy kategória a szülőkével.

2011. aug. 1. 16:18
Miert vennek el toled a gyerekedet??Anno az ismerosom latni szerette volna a fia elso hazassagabol szarmazo unokajat..Hosszas huzavona utan -azt hiszem a gyamugyon intaeztek de nem vagyok benne biztos-havi egyszeri lathatast kapott..Vagyis egy napot..Nagyszulokent nem sokra szamithatnak..az mas hogy a volt ferjednek mennyi lathatasa van..de en ezt nem ertem ha teged bantalmazott es elvaltatok akkor mi az hogy gyermekelhelyezesi pert nem mersz kerni?hivatalosan kinel van a gyerek?
2011. aug. 1. 16:14

Sajnos a bírósági ítélet határozta meg a láthatást és ezek szerint nem tartottad be...

Neked kellett volna a bírósághoz fordulni, hogy a láthatás idejét szeretnéd csökkenteni ez és ez okból.

2011. aug. 1. 16:08

Sziasztok!

Anno szóban megegyeztünk a volt párommal,hogy hány alkalommal (elég sok sajnos) viheti el a gyermeket.Vagyis az anyja hányszor viheti el,mert ő a közelembe nem jöhet,mert rendszeresen bántott. Volt az anyjával egy nagy balhénk,és én úgy gondoltam hogy besokalltam abból,hogy majdnem annyit van a gyerek náluk mint nálam,megzakkant,lassan ovis és szeretném a mi kis életünket élni nem ezt a huzavonát játszani.Így megmondtam,hogy heti egy alkalommal négy órára a másik héten 8 órára vihetik el.Erre ők azt lépték,hogy a gyermekjóléti szolgálathoz fordultak és még azt a szaros 10 ezer ftot sem kapom meg havonta,ami amúgyis nevetséges összeg.Gyermekelhelyezési pert nem tudom hogy akarok-e indítani,mert félek hogy elveszik tőlem.Egyezkedni nincs értelme,mert ők heti 3 alkalommal akarják látni,én viszont ezt nem engedem.Mivel ott mindent a fiam apjának a szülei intéznek,érdekelne,hogy az én fiammal kapcsolatban milyen jogaik vannak?Ők mit csinálhatnak?Hiszen a láthatás az apukának szól de ők úgy gondolják hogy nekik,végülis ők is gondozzák mikor ott van.Kétségbe vagyok esve,ki vagyok idegileg.Aki tud hozzászólni,tanácsot adni kérem írjon!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook