Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit szolnál ahoz, ha 3 éves szoba tiszta gyerekedre a nagyszülő csak azért ad éjelre pelenkát mert félti az ágyát? fórum

Mit szolnál ahoz, ha 3 éves szoba tiszta gyerekedre a nagyszülő csak azért ad éjelre pelenkát mert félti az ágyát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. márc. 31. 20:53
De ha nem a megszokott helyén alszik és bepisil, azt bizony eltávolítani a fekhelyről szinte lehetetlen. Én felkészülnék egy vízhatlan lepedővel.
70. mommy
2009. aug. 2. 13:50
Sziasztok! Egy nagymama korban lévő "öreglány" vagyok. Nagyjából végig olvastam a témával kapcsolatos hozzászólásokat.Szerintem ez a vita már régen nem a bepisilésről szól. 1; A fiú megnősült és már nem a Mama kisfia.Elvették tőle. Most meg el akar költözni. Hogy jön ő ahhoz! Ezért titokban a menyét okolja.Csak megpróbáltam fiús anyuka fejével gondolkodni, bár nekem lányom van,de volt anyósom!!!!!!!!!!!Pedig tudomásul kell venni,hogy a gyerek felnő és családot alapít! Az unoka kicsi lelke nem játékszer! Ha a fiatalok el akarnak költözni, menjenek! Nem kell már a kezüket fogni!A kisunokával pedig végképp nem "lesipuskázunk"!Bármennyire is tüszköl a nagymama önálló otthon kell!Ha együtt maradtok csak elmérgesedik a viszony.Az unokát eltiltani nem szabad a mamától, de lehetőleg ha nem muszáj ne aludjon ott! Nekem anno bevált.Sok türelmet és megértést kívánok!
69. sodrak
2008. dec. 6. 12:26
Megkérném, illtve vinnék hozzá festéshez használatos vékony takarófóliát. H ott alszik a gyermek, megkérném tegye rá az ágyra. hem zörög annyira, ha tesztek rá plédet, és cak utána a lepedőt. nálunk ez bevált, otthon mindkét ágyo-gyermekeké+mienk- is ez van.
2008. dec. 6. 10:56
Kicsit furcsának találom és biztos, hogy megharagudnék rá, főleg ha szobatiszta a gyerekem...
67. böbe83 (válaszként erre: 54. - 01c8755c79)
2008. dec. 4. 17:56
szerintem meg meg kell beszélni a nagyival, hogy mi a jó a gyereknek, semmiképp se a pelenka, ha már nem pelenkás, az egyfajta regresszió. visszafelé nem jó fejlődni.
66. Yulcsy
2008. dec. 4. 17:35
Remek nagyi.Akkor ne vidd el hozzá.
2008. dec. 4. 17:29

Szia!

Szerintem beszélj a nagyival, hogy mitől fél ennyire. Meséld el hogy a gyerek szobatiszta,nem pisil be.Ha ez nem hatásos, vigyél gumilepedőt.

64. 01c8755c79 (válaszként erre: 59. - Supin)
2008. dec. 3. 18:53
... nálunk pedig 3 nagymama van, és ha bármelyiknek ez lenne az óhaja, mosolyogva teljesítenénk... szeretem őket, és ennél nagyobb dolgot is elnéznék nekik! :o)
63. frutty
2008. dec. 3. 14:03

ne,vidd el a mamához!

vagy,vigyél,oda egy gumilepedőt!

2008. dec. 3. 13:58
Vegyen gumilepedőt!!!
2008. dec. 3. 13:44
Lehet, hogy a nagymami magából indul ki, mert eluralkodott rajta az inkontinencia. :)
60. supin
2008. dec. 3. 13:37
Van tisztítószer!!!
59. supin (válaszként erre: 56. - 01c8755c79)
2008. dec. 3. 13:37
Háromszoros nagyi vagyok. De soha nem tennék olyat,hogy pelust adjak rá ha nem kell!!
2008. dec. 3. 12:20
nem szólnák semmit,kitudja lehet pont ott pisil be.
2008. dec. 3. 11:45
Még egy 3 évesnél előfordulhat,hogy éjjel bepisil,nem biztos hogy félti az ágyat a nagyszűlő
56. 01c8755c79 (válaszként erre: 55. - Supin)
2008. dec. 3. 11:43

... badarság... SZERINTEM! ... jól meggondoltad? A saját szüleidről vagy a párod szüleiről beszélsz!

Soha nem voltam ilyen helyzetben, de minden szívfájdalom nélkül ráadtam volna a gyerkőcre a pelenkát... és közben mosolyogva megbeszéltem volna vele, hogy így imádjuk a mamát, ahogy van! :o))

55. supin
2008. dec. 3. 11:38
Nem mennék többet.
2008. dec. 3. 11:34

Vinnék egy gumilepedőt, hogy tegye fel a lepedő alá. :o) De ha ragaszkodik a pelenkához, akkor megbeszélném a (3 éves) gyerekemmel, hogy a nagyszülők már idősek, és bizony vannak megrögzött jó és persze nagyon rossz szokásaik... és ha valakinek csak ez az egy rossz szokása van, akkor sebaj, kapjuk fel azt a pelenkát... :o))

Egyáltalán nem tartom gáznak egyébként... :o)

2008. jún. 30. 12:01

A nagyik-dédik már csak ilyenek.Én ugy gondolom nekik ez egyfajta "berögzödés" Ők már nem tudnakesetleg másikat venni és a tisztitás is nehézkes. A MI DÉDINK 91 éves,Még mindig válalja az unokákat de nagyon vigyáz mindenre Ő is letakar mindent és néha még most is tesz nejlon lepedöt a 7 éves unoka alá. Nekünk kell alkalmaszkodi.

Jó tanács számolj 10.-ig.

2008. jún. 3. 15:08

Sziasztok!

Előre mondom én nem vagyok jóban az anyósommal, sőt.Abban egyet értek, hogy tényleg még szükség is lehet a nagyira. Mi anyósommal olyan szinten nem bírjuk egymást, hogy egy kis kanál víz elég lenne hogy egymást bele folytsuk, de ettől az unokáit még szeretheti, igaz a gyerek nevelésben sem értünk egyet de én meg mondtam neki én nevelem őket ő pedig csak szeresse. Amikor ritkán ott alszanak a gyerekek és épp valamelyik leszokóban volt a pelusról ő inkább vett gumi lepedőt és még ő mondta hogy ne szoktassuk vissza a pelusra.

2008. jún. 3. 06:08
Szerintem azért célszerű a dolgokat békésen megoldani, mert még szükség lehet a nagyira...
50. be52089f0e (válaszként erre: 49. - 9778ca1817)
2008. jún. 2. 21:59

Azért annak is van határa.

Attól, hogy ott alszik még nem hatalmazza fel, hogy mindent megtegyen. Főleg olyan dolgokat, amik akár rossz irányba is elsülhetnek.

2008. máj. 31. 23:02

Valamit valamiért.

Ha már rábíztad a gyereked, akkor engedd meg, hogy a legjobb belátása szerint cselekedjen.

2008. máj. 31. 23:00
vinnék a nagymamának pelust vegye fel o!
2008. máj. 31. 22:09

Teljesen kiakadnmék.

Biztosan nem aludna ott. De hol van az anyukája fektetéskor?

2008. máj. 31. 16:54
Ez most komoly? Én biztos nem vinném hozzá többet.
45. Donyta
2008. máj. 31. 15:12
Nem engedném ott aludni.
2008. máj. 31. 14:55

Ez szerintem nagyon csúnya egy nagyszülőtől.

Oké, hogy félti az ágyát, de azzal, hogy pelust ad a szobatiszta gyerkőcre sokkal többet árt. Manapság már tényleg vannak olyan lepedők, amik erre a célra tökéletesen megfelelnek.


Az biztos, hogy én ilyen körülmények között nem engedném,hogy a gyerekem ott aludjon.

2008. máj. 31. 10:55

Egy három éves gyermekkel ilyesmit nem szabad tenni. Véleményem szerint gátolhatja a személyiség fejlődését...

Léteznek manapság olyan lepedők az ágyra, amit ha lepisilne a gyerek, akkor nem ázik tőle át az ágy... Nem feltétlenül gumilepedőre kell gondolni. Ilyen huzatot a párnára is lehet venni.

42. gerna (válaszként erre: 40. - Enci2)
2008. máj. 31. 10:28
Itt lejjebb írta, hogy szobatiszta, de azért néha éjjel bepisil! én is tennék, vagy gumilepedőt alá, ki az, aki nem?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook