Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagykorú lányaival nyaralni járó elvált apa fórum

Nagykorú lányaival nyaralni járó elvált apa (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
239. Channa* (válaszként erre: 214. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 19:54

Szerinted egy 16 éves miből fizesse a nyaralást?


Neked nincs agyad!

Ha úgy van, akkor én simán fizetem a 30 feletti gyerekemnek is.

Mindent a gyerekem alá teszek. Kocsit, házat és mindent. Nem azért dolgoztunk, hogy egy ilyen HP beletegye a fenekét, hanem neki.


Azta!

Egy pillanatig nem csodálkozok azon, hogy a pasiknak nem kellenek az ilyen ribizlik.


Ne csodálkozzatok, hogy nem keltetek el még 45 évesen sem. Ilyen mentalitással, a kutyának sem kell ilyen nő...


Ja, téged szerencsére alig ismer, a gyereki viszont vele nőttek fel. Nagy előnyben vannak. Remélem te lemaradsz örökre.

238. Channa* (válaszként erre: 213. - Aszparagusz)
2023. júl. 14. 19:50

"Próbálsz valamilyen anyagi biztonságot kicsikarni."


Ezt úgy mondanám, hogy próbálsz valami anyagi biztonságot, másokon (gyerekeken!) átgázolva, nem megérdemelve megszerezni...

237. Channa* (válaszként erre: 207. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 19:47

A nyaralás nem jutalmazás!

Nem azért tarjuk el, gondoskodunk a gyerekünkről, mert meg érdemli, azaz nem juti falatokat dobálunk nekik, mert hozott egy ötöst. etetni, akkor is kell, ha nem túl okos.

236. Channa* (válaszként erre: 201. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 19:45

Miért? Irigyled tőlük!?

Látszik, hogy nincs gyereked! Ne is legyen! Nem tudnád, hogy mit kell csinálnod!


A gyerekek apja jól csinálja. Még nem önállók, a szülők kötelessége őket eltartani!


És tudja, hogy ez a kötelessége, és nem lesz olyan hülye, hogy haszonélvezőt csináljon belőled.

235. Atinanita (válaszként erre: 230. - Aszparagusz)
2023. júl. 14. 19:15

Szeretem ezt a hozzáállást 🙄


Valahogy mindig az apukák járnak jól. Lehet erre mondani, hogy anysors, de jellemzoen azert igazsagtalan.


A legtobb elvált helyen anyukára jut kb minden hetkoznap, foleg amíg a gyerekek kicsik, nem tomegkozlekedhetnek egyedul, vagy egy 5 evest nem hagysz mondjuk 5-22ig egyedul, mert epp elnéd te is vilagodat. Vagy fizetsz babysittert. Jo esetben apuka 2 hetente hetvegen elviszi a saját gyerekét, ahol az esetek 60%-ban semmi helyuk, mert az uj nő kb olyan mint a FI.

234. Sütikee (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 18:48

Na, eddig a kommentig olvastam el a fórumot, és itt ki is verted nálam a biztosítékot!

A lányok apjának MINDIG a gyerekei lesznek a legfontosabbak, ha ezt te nem tudod elfogadni, akkor keress egy gyermektelen férfit, vagy olyat, aki nem foglalkozik a gyerekeivel (sajnos bőven van ilyen is)! Én elváltam a lányom apjától, de neki a mai napig a lánya a legfontosabb! És ez így van rendjén! Hozzáteszem, hogy nem csak a lányom számíthat rá bármiben, hanem én is. Attól, mert nem tudtunk együtt élni, attól még a lányunknak a szülei vagyunk, magyarán a családja. Egyébként mind a kettőnknek van párja...

2023. júl. 14. 18:31

De gondolom egyébként is takarítotok, bevásároltok, főztök, szóval nem olyan mintha a királyi családot várnátok vendégségbe... Azt el tudom képzelni hogy mentálisan fárasztó hogy x időnként várni kell őket, de az hogy 2 helyett 4 joghurtot rakok a kosárba bevásárláskor...?


Amúgy megvan, szerintem kérj fizetést órabérben, sőt, percdíjban a palitól, amikor nem veled foglalkozik mert a kölkök után rámol, vagy róluk beszéltek. Vegyél egy ilyen taxiórát aztán az majd mindig mutatja a tarifát, kétszer is meggondolja majd, milyen témát hozzon fel!

232. aszparagusz (válaszként erre: 215. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 17:53

Fél év ismeretség után miért is kellene az egyik félnek fizetnie a nyaralást?

Ha ő hív meg, akkor természetes, de különben nem.

231. aszparagusz (válaszként erre: 228. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 17:51

Kérd meg a "párodat", hogy a gyerekeivel kapcsolatos teendőkből vegye ki a részét.

Takarítani, bevásárolni, főzni nem csak akkor kell, amikor ők ott vannak.

230. aszparagusz (válaszként erre: 223. - Atinanita)
2023. júl. 14. 17:49

Válás után apuka maga dönt, hogy mikor mit csinál.

Azzal ismerkedik és akkor, amikor csak szeretné.

A volt feleséggel a gyerekekkel kapcsolatos dolgokat kell egyeztetnie.

A volt feleség is rendezi a saját programjait.

229. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 227. - Birebora)
2023. júl. 14. 17:10

Én is azt írtam, de aztán eszembe villant anyai ágon egyik rokonom mesélte, hogy egyik unokatestvére Erdélyből akart még x éve kicsempészni egy nőt. A srácot elkapták bebörtönözték, a lány átfutott a határon.

A srác amikor szabadult mindent megtett a nőért, (addig, a srác anyja) A nő lusta pica volt nem dolgozott, mindent magának akart, amikor magára íratott mindent, ott hagyta 2 gyerekkel a férjét és az anyósát. Több pasit lehúzott, majd Összeállt, egy nagy cég vezetőjével, plasztikáztatta magát a pasi pénzén, műmell stb. Utálta a saját gyerekeit, hát még a pasi 2 gyerekét, addig élt ezzel a pasival, hogy 2 hét kellett volna a lakás megszerzéséhez törvényesen. A pasi meghalt, érdekes módon vízbe fulladt. Ez a nő pöffeszkedett a hatalmas lakásban, hideg zuhanyként érte, hogy hoppá a 2 hét hibádzott, megint vihette a motyóját, de jött új balek egy idősebb pasi személyében.

Senki nem értette mit esznek rajta a pasik egy ilyen lusta, még csak nem is iskolázott kimondottan csúnya nőn.

A lényeg vannak ilyen nők, hogy nekik ez jár és ki is harcolják valamivel, hogy el/kitartsák őket, gondolom valamit azért viszont nagyon jól tudnak.

2023. júl. 14. 17:00

Heti 2,5 nap

Egyik héten hétköznap, másikon hétvége. Plusz a szünetek fele!


De nem csak akkor adnak feladatot, amikor itt vannak. A fogadásukra, a környezet előkészítésre (takarítás, bevásárlás, főzés, utánuk való pakolás, stb) is egy rakás idő elmegy, arról nem beszélve, mikor az aktuális gondokról az ő jelenlétük nélkül is sokat beszélgetünk, gondolkodik/gondolkodunk a megoldásukon.

2023. júl. 14. 16:33
Troll vagy. Kamu az egész. Ennyire buta nem lehetsz.
226. unom (válaszként erre: 224. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 16:09
Még mindig nincs hozzá közöd. Ugye nem akarod előadni, hogy csak a lányoknak akarsz jót, önzetlenül, szeretetből?
2023. júl. 14. 16:06
Ha nem is az apjukkal élnek, mennyi időt vesz ez el az ő életéből? Amikor 2 hetente hétvégén nála vannak, olyan sokáig kell takarítani utánuk, vagy mi? :D Meg azért itt 16-18 évesekről beszélünk, ez amiket írsz ez sztem az átlag tinédzserekkel jár, semmi olyan ami annyira borzalmas lenne hogy más családban nem fordul elő, és emiatt ne tudnának később önállóan élni.
2023. júl. 14. 15:50
Házimunkák, mosogatás, maguk körül nagyobb rend tartása, étkezések magasabb önállósági fokon, és a tanulással se kelljen folyton szekálni őket.
223. Atinanita (válaszként erre: 219. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 15:39

Elkeserítelek, de ha a sajatod a gyerek, akkor ez az esetek nagy részében így van. Hogy örül az ember, ha egy-egy tartalmasabb programot tud a gyerekei nelkul szervezni a ferjevel. Csak idealis esetben kozosek a gyerekek, es az apa es anya is szereti őket.


Vajon a volt feleség az elmúlt években hány tartalmas programon vett részt? Amig apuka veled ismerkedett pl? Vagy ez normalis, mert o az anya, szivjon csak egyedul.

222. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 214. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 15:11

Azt írtad, te nem kaptál semmit, akkor, hogy is van ez, ne adjon a lányainak , hogy könnyebben vegyék az akadályokat, többre vigyék?


Te mire vitted 45 évesen gyerek nélkül? Mit tudsz felmutatni, amit megvalósítottál, amire azt mondhatod, hogy ezt te teremtetted meg magadnak? A 2 szatyor motyót? A 100 ezer Ft-os albérletet?

Ezt a példát kellene az apának követni? A lányai is ilyen karriert fussanak be? Naaaaa, ne már!

221. várigigi (válaszként erre: 219. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 14:58

"Minél önálóbbak annál kevesebb megoldandó gond van egy gyerek körül. És akkor jut idő a gyerekekkel való közös beszélgetésre is, (mert ennyi idősen már ilyet is lehet, felnőttesen) nemcsak a noszogatásukkal telik az idő."


😁😁😁

Látszik fingod nincs a gyerekekről. Beszélgetni minden korban lehet és kell is. Téves, hogy minél önállóbb annál kevesebb feladat, nem hiába mondják kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.

Szerintem fejezd be ezt az értelmetlen kapálózást, páran írták csak hogy megértenek, de egyetértés nem volt. Önző, számító , buta nő vagy. Ha lenne kis sütnivalód, nem ebbe a családba próbálnál beférkőzni és megváltoztatni őket, hanem keresnél egyedülállót, ahol nem kell alkalmazkodnod és osztozkodnod sem férfin sem pénzen.

2023. júl. 14. 14:57
Például mit kellene bőven maguknak intézniük, amit a párod csinál helyettük?
219. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 216. - Várigigi)
2023. júl. 14. 14:46

Mert én is szívok miattuk.

Például, ha az apa olyan dolgokat is megcsinál helyettük, amiket már bőven maguk kellene intézniük, akkor az apa lesz elcsúszva a munkájával, annak a pótlása meg átcsúszik estére/éjszakába, hétvégére, tehát kevesebb időt tudunk tartalmasan együtt tölteni. Mert senki sem arról álmodik, hogy csak egyenek meg aludjanak együtt a párjukkal. Az nem párkapcsolat.


Minél önálóbbak annál kevesebb megoldandó gond van egy gyerek körül. És akkor jut idő a gyerekekkel való közös beszélgetésre is, (mert ennyi idősen már ilyet is lehet, felnőttesen) nemcsak a noszogatásukkal telik az idő.

218. unom (válaszként erre: 214. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 14:45
Nem fogod fel, hogy semmi közöd a lányok neveléséhez? Ha nem tudod nézni, költözz vissza az albérletbe, és találkozgassatok kettesben.
217. unom (válaszként erre: 215. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 14:43

Fél év után neki kellett volna fizetnie mindent? Hol voltatok, hogy az útiköltség az csak?

Neked a pénz hiányzik, amit szerinted rád kellene költenie 😃

216. várigigi (válaszként erre: 214. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 14:38

De minek szólsz bele? Van a gyerekeknek apjuk és anyjuk, semmi közöd hozzá hogyan és mire nevelik őket. Majd a saját gyerekedet nevelheted így, feltéve ha az apa is egyet ért vele.

Mások épp amiatt, mert nekik nem volt fenékig tejföl a gyerekkoruk adnak meg mindent a gyereküknek. A nevelés módja, amíg törvénybe nem ütközik magánügy.

215. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 211. - Unom)
2023. júl. 14. 14:35

Hát ördögöd van!

Tud sóher lenni. Az első, fél év ismeretség utáni nyaralást majdnem felesben fizettük. Ő az útiköltséggel fizetett többet, pedig segítettem neki a lakásfelújításban is.

(Mondjuk az ideit már ő fizette)

214. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 213. - Aszparagusz)
2023. júl. 14. 14:29

Kívülről biztos csak ez látszik.


Lehet, hogy tudatt alatt az a különbség is mozgat engem, hogy nekem milyen sorsom volt, és nekik milyen, de hidd el azt is látom, hogy más, normális családban, ahol igyekeznek jó embert nevelni a gyerekekből és értékeket átadni, ott is sokkal következetesebb nevelés folyik, mert nem az a megoldás, hogy mindent a gyerek alá teszünk készen.

Pont ellenkezőleg! Arra kell megtanítani, hogy ő maga hogyan boldoguljon/érvényesüljön. Pedig a szóban forgó család anyagilag jobban el van eresztve, könnyen megtehetné, hogy pénzzel intéz mindent. És saját szememmel láttam, hogy működik a nevelésük.


Tehát én ebbe az irányba próbálom ösztökélni a páromat is rajta keresztül a gyerekeit is, hogy aztán nekik minél simább felnőtt életük legyen, ami által különben az apjuknak és tovább gyűrűzve nekem is az lesz.

213. aszparagusz (válaszként erre: 207. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 13:10

Semmi közöd, hogy az apa meddig és mit ad a gyerekeinek.

Amennyiben igaz az egész fórum, úgy egy számító nő vagy.

Most jutott el a tudatodig, hogy 45 éves korodra semmit nem értél el. Gyereked nincs, valószínűleg nem is lesz.

Próbálsz valamilyen anyagi biztonságot kicsikarni.

212. aszparagusz (válaszként erre: 208. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 13:09

A haszonélvezeti jog szinte erősebb, mint a tulajdonjog.

Életed végéig (illetve, ha határozott időre kötötték, akkor addig) használhatod az ingatlant a tulajdonosok helyett.

211. unom (válaszként erre: 207. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 12:59

Ha ketten mentek, azt ugye felesben fizettek? Ja, merem 😃

A lányai, 10 év múlva is segíteni fogja őket, mert ez a normális. Te akkor már valószínűleg nem leszel a képben.

Féltékeny vagy a lányokra, másfél év után örökségre hajtasz, ami szánalmas.

210. várigigi (válaszként erre: 209. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 12:59
Én a helyében azt kérdeztem volna, hogy mit akarsz még azt sem engedtem meg, hogy beköltözz. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook