Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagykorú lányaival nyaralni járó elvált apa fórum

Nagykorú lányaival nyaralni járó elvált apa (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 12. 10:41

Igen, már rájöttem, hogy gyerektelent kellett volna választanom.


De ő írt rám úgy, hogy az "akarsz-e gyereket" pontnál én azt ikszektem be, hogy "még nem tudom", és én csak később, már a kapcsolatban vettem észre, ő pedig azt választotta, hogy "nem akarok"...


Durva meglepetés volt, mikor még a második hónapban szólt, hogy itt lehet, hogy van vmi félreértés.

58. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:39

Hát ez netto baromság. Kulon elnek, akkor sz.rja le a gyerekeit...


A szuleim a mai napig adnak nekem is, a tesomnak is penzt, pedig van jovedelmunk es mindig mondjuk, hogy koltsek magukra.


Nem tudom elkepzelni, hogy barmelyik gyerekemnek azt mondjam h 18 vagy, igy jartal, matol nincs semmi....

57. unom (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:35

Ha ennyire fontos az élet rendje, miért nem olyan pasit választottál, akinek nincs gyereke?

A gyerekek iránti felelősség nem ér véget 18 éves korukban.

56. Greeneyed (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:33
Ők nem "rokonok", hanem a gyerekei, bakker.
55. Greeneyed (válaszként erre: 50. - Sziszi0528)
2023. júl. 12. 10:33

"És ez nem gyengeség vagy jellemtelenség, hanem pont az ellenkezőjéről tanúskodik, igazi férfi és apa, akinek fontosak a gyerekei és nem egy menekülő puhapöcs, aki látni sem akarja őket."

Pontosan.

FI, te tényleg annak örülnél, ha le se szarná őket? Milyen emberi kvalitásokról tanúskodna ez?

54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Sziszi0528)
2023. júl. 12. 10:32

Úgy érzem, hogy nekem sokkal többet kell alkalmazkodnom.


Szerintem nem önző, ha azt várom, hogy az élet rendje szerint ez az arány javuljon, hogy ne legyenek ennyire kivételezettek, pl. hogy nelőbb-utóbb ők is ugyanolyan vendégek legyenek a lakásban (a páromébab, ahol lakunk), mint az én rokonaim, pl keresztgyerekeim, akik szívesen jönnek hozzám, míg az övéi szerintem a kötelező láthatás miatt.


De gondoltam arra is, hogy ezt pl egy új, mindenki számára semleges lakás vásárlása már most megoldaná, ahol nincsenek előjogaik, azaz egy tisztább, egyenlőbb helyzet.


Az milyen már, hogy pl abban az ágyban kell aludnom, ahol a volt asszonnyal is...

53. Greeneyed (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:30

Butaságot beszélsz.

A párod a válás után is kiveszi a részét a szülői feladatokból, mert 1. ez egy apa dolga, 2. mert szereti a gyerekeit. EZ a normális.

Lehet, hogy a lányok idegesítőek, mert nagykamaszok, neked viszont nincs mentséged erre az éretlen hozzáállásra.

52. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:27

Előre is bocs, de azt gondolom, hogy irigy vagy és kapzsi és telhetetlen.

Mindig a gyerekei maradnak. Nem csak a "majdnem nagykorú-"ságig hanem ha 50 évesek lesznek a gyerekek ő

meg 88, akkor is. Hogy járuljanak hozzá? Dolgoznak? Mi is "visszük" a gyerekeinket és unokáinkat nyaralni, hosszúhétvégére és nem engedek semmit fizetni nekik. Mert megtehetem, mert örömet okoz, mert ők költsék másra amit a velünk töltött pár napra költenének. Igy is segitek rajtuk. Legyen ez nekünk, nekik közös élmény.

Örülj, hogy a párod ilyen apa, ilyen ember mert gondolom, te vagy az új barinő. Ha még sem ez a felállás, akkor is így gondolom. Kérdezted, leírtam.

2023. júl. 12. 10:27
Ja hogy nem is nagykorúak?? Én azt hittem, huszonévesek, és még úgy is butaságnak gondoltam, amit írtál. 🤦‍♀️ Egy 17 éves miben járuljon hozzá a nyaraláshoz? Vállaljon diákmunkát és fizesse a részét, miközben apukának bőven telik rá? Komolyan gyerekektől sajnálod a nyaralást az apjukkal?
2023. júl. 12. 10:25
De miért fáj neked ennyire ez a "nyaraltatás"? Az, hogy az évből pár napot együtt vannak, az év nagyrészében pedig veled van, még mindig te állsz "jobban" az együtt eltöltött napok számával ha azt nézzük. És az a kevés (mert hozzád képest biztos kevesebb) időt is sajnálod tőlük. Nem fogod tudni kisajátítani a párod, úgy tűnik neki igenis fontosak a gyerekei (legyenek is). És ez nem gyengeség vagy jellemtelenség, hanem pont az ellenkezőjéről tanúskodik, igazi férfi és apa, akinek fontosak a gyerekei és nem egy menekülő puhapöcs, aki látni sem akarja őket.
2023. júl. 12. 10:24
És az nem jöhet számításba, hogy a lányoknak is van kedve? Nem értem, miért baj apával nyaralni menni.
48. várigigi (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:21

Fogd fel, hogy a szülő-gyerek kötelék sokkal erősebb bármi másnál. Te lehet, hogy már a holdban sem leszel, mikor a gyerekei még mindig a gyerekei és számíthat rájuk. Ebben a történetben nem az apuka, nem a lányok csakis te vagy eltévedve.

(Egyébként meg ha igazán szereted elfogadod úgy ahogy van, gyerekestül, nyaralásosan, szerinted nem elég érett gondolkodással. Tudtad mit vállalsz, gondolom.)

Szerintem a te gondolkodásodban van a bibi.

47. unom (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:19
Miért ne tenné? Jó apa, ha neked ez nem felel meg, kereshetsz mást.
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:15

"Szerintem egy igazi férfi és apa nagyon figyel arra....


Ez akkor nem a Te ideálod, nem felel meg az elvárásaidnak, keress mást!

45. libikóka (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:15
Nagyon hibás az elgondolás,,és ha így megy tovább,,,mert előbb utóbb hangot adsz a dolognak,,nem lesz kit "ápolnod".
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 12. 10:14
Nem megyek velük, de az hogy akár majd még egyetemista korukban is nyaraltatja őket közvetve kihatással van/lesz a hozzáállás és gondolataiság, az egymásra fordítható idő, stb terén a mi kapcsolatunkra is
2023. júl. 12. 10:14
Bárcsak minden elvált apa így viszonyulna a gyerekeihez! Egy igazi szülő számára mindig a gyerekei lesznek az elsők. Amúgy tudtad mibe nyúlsz, ha nem akarod ezt a "terhet" viselni és mégsem vagy annyira jófej és laza csaj, hogy megbírkózz ezzel a feladattal, hogy elfogadd az előző házasságból született gyerekeket, akkor keress szingli párt magadnak...
42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:13
Az nem a te dolgod, nem neked kell nevelni őket, neveld a sajátod, olyanná, amilyenné szeretnéd, vagy amilyenné tudod.
41. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:12

De,ők így,apa és lányai majdnem egy család,ezen te tudnál segíteni,ha ezt egyszer s mindenkorra elfogadnád.

Vannak családok ahol az első, második, sőt, harmadik feleség is együtt megy a volt férjével nyaralni,persze az összes gyerek.

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Alnisa)
2023. júl. 12. 10:09
Akkor sajnálom hogy nem tanult a válásából, és hogy nem elég érett a gondolkodása
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:08

Mi a fracnak mész velük?

Ha nem mennél, a pasi is tudna dönteni kivel tölti szívesebben a szabadságát.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Ab443a467a)
2023. júl. 12. 10:08

Minden rendben lenne köztünk, de ez a fontossági sorrend tényleg nem az, amiről álmodtam.


Azt gondoltam, hogy egy elvált férfi - mivel nem vele élnek a gyerekei - nem engedi hogy ennyire ők határozzák meg az életét és felfogja (főleg ebben a korban), hogy az élete nem velük, hanem a párjával megy tovább, én fogom ápolni is, nem ők.

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 10:03

Gondolom te vagy a pasi társa.


Ameddig, amíg senkinek nincs terhére a közös nyaralás. Emelem kalapom az apa előtt!

36. Alnisa (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 09:52
Gyerekei mind előrébb lesznek mint TE! Főleg ha ilyen szuper a hozzáállásod!
35. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 09:51

Hülyeség amit írsz!

Miért ne mehetne velük nyaralni? 17 éves lányokról beszélünk (ˇmás majdnem nagykorú)!!!! Hová legyen önálló? Féltékenység igen ocsmány dolog! Főleg, ha a párod gyerekei ellen irányítod!!!!!

34. ab443a467a (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 09:47
Akkor nem a nyaralás, hanem minden is zavar velük kapcsolatban? Sajnálom, hogy nem működik a kapcsolatod.
33. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 09:47
Normális dolognak tartom, teljesen mindegy hány évesek a kiskorú lányai, akik örökre a lányai/gyerekei maradnak.
32. libikóka (válaszként erre: 31. - Várigigi)
2023. júl. 12. 09:38
Korrekt még lehetne.
31. várigigi (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 09:38
Valószínűleg a párod is értékelné ha jó kapcsolatot ápolnál a gyermekeivel. Ne akard őket nevelni, nem vagy az anyjuk. Mit jelent a kellően szigorú nevelés? Őket nem viszik nyaralni? Próbálj közeledni feléjük, csajos programot szervezni hármasban. Bár az eddig leírtak szerint olyan ellenszenv van benned, hogy erre nem sok esélyt látok.
30. globus (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 12. 09:33
Rendes apa számára mindig a gyerekei elsők. Az egy dolog, hogy nem jótt ki az anyjukkal...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook