Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi központ fórum

Munkaügyi központ (beszélgetős fórum)

1 2 3
2021. okt. 25. 15:54
Sziasztok! Van köztünk olyan aki hónap végén regisztrált álláskeresési járadékra? Holnap kell megállapításra mennem, lehetséges hogy novemberben megkapjam?
2021. jún. 16. 14:00
Sziasztok a munkaügyi központ szerintetek látja azt hogy én dolgozok valahol?
2011. febr. 1. 06:25
Sziasztok a férjem zalaegerszegre van bejelentve de kanizsán élünk.foglalkozik vele a munkaügyi központ igyis??elöre is köszi
2009. szept. 7. 19:23
Én márcsak azt nem tudom mit irjak a levélbe ...
2009. szept. 6. 18:30
Inkább korrupciós ügy,mint minden más!:S
2009. szept. 6. 18:28
ja, szóval ez egyfajta összeesküvés...mindig is gyanús volt...
67. Ágika30 (válaszként erre: 66. - 16d1dd6891)
2009. szept. 6. 18:26
Itt ez a cél, polgárpukkasztás :)
66. 16d1dd6891 (válaszként erre: 65. - Ágika30)
2009. szept. 6. 18:21
hűha, jobb ebbe nem belegondolni, mert könnyen begolyózik tőle az ember:)
2009. szept. 6. 17:37
De ha jobban belegondolok az ilyen tanfolyamokat az ő adójukból is finanszírozzák,és cserébe nem kell semmit adnod,úgyhogy ezek szerint jól működik ez a rendszer :)
2009. szept. 6. 17:31
ez pontosan így van.
63. Ágika30 (válaszként erre: 62. - 91d4989ab9)
2009. szept. 6. 17:29
De arra,hogy nyilvántartsák őket elég lenne a net, amihez fele annyi ember se kéne üzemeltetőnek! Magába a nyilvántartásnak se látom sok értelmét,mert hiába tudjuk a statisztikát,sokat nem tesznek ellene,akkor meg miért fizetni annyi embernek meg üzemeltetni a központokat! Ismerek olyat aki évek óta munkanélküli,(persze dolgozik csak feketén),de igazából egyetlen ügyintéző se foglalkozik vele,hogy hogy a fenébe tud valaki elleni 5évig munka nélkül. Szóval egyáltalán nincs értékük az ügyintézők tevékenységének!
62. 91d4989ab9 (válaszként erre: 60. - Ágika30)
2009. szept. 6. 14:13
hát azt a sok munkanélkülit csak nyilván kell tartani vkinek:)))))))
2009. szept. 6. 13:59

Sziasztok állandóan azt pappolják a tévében megy ez a műsor Munkaügyi Körkép az M2-esen csütörtökön, persze délután 2 órakor nem biztos, hogy mindenki tudja nézni. Amennyien szerintük elhelyezkednek még

mindig magas a munkanélküliek száma. Nem beszélve

meg van határozva kizárólag milyen képzéseket támogatnak hivatalosan, vagy feltudja használni az

illető, vagy nem. Annyira felvágnak az Európai Szociális Alappal, de igazán még nincs látszata

ennek. Bizonyára sokan tapasztaltátok, hogy legalább fél napot el kell tölteni a Munkaügyi

központban, hiába a számitógépes rendszer, olyan

lassan megy az ügyintézés, mint csiga az akácosban. Kész örület, nevezehetjük akár tébolynak, ami itt megy nálunk az kész katasztrófa. Teljesen igazat adok mindenkinek.

Üdv.Anyuci91.

60. Ágika30 (válaszként erre: 59. - 91d4989ab9)
2009. szept. 2. 10:39

Maximálisan egyetértek azzal amit írtál!

De kérdem én,akkor az állam miért költ feleslegesen évente több milliárdot ezeknek a hivataloknak a működéséhez???

Talán még a tanfolyamok azok,amiknek van értelme,hiszen 4hónap alatt szerezhetsz egy új szakmát,amiért mások 4év alatt küzdenek,de hiába van új papír,mert munka mellé már nem jár! Egy ilyen tanfolyam több százezer forint/fő!

Miért az egészségügyön kell spórolni meg a közbiztonságon meg az infrastruktúrán? Mikor tök felesleges hivatalokat üzemeltetnek több milliárd forintos költségvetéssel????

59. 91d4989ab9 (válaszként erre: 58. - 035bae3aff)
2009. szept. 2. 01:05

szia:) szóval egy valamit szeretnék itt elmondani, és nem csak neked, hanem a sorstársaknak is.


A munkaügyi központ nem azért van hogy nektek a munkanélkülieknek legyen munkátok, hanem azért hogy nekik, a dolgozoiknak legyen munkájuk.


Bocs minden munkaügyi kp ostól, nagyon empatikusak vagytok, legalábbis a többség, de munkát nem nagyon lehet ott találni, és lehangolo ott üdőgelni , várakozni ... ott lenni


Tehát aki munkát akar, az irjon egy jó önéletrajzott, irja össze egy telefonkönyvből az összes környékbeli céget intézményt,

irjon cégre szabott kisérőleveleket és el kell küldeni minden céghez, majd egy hétre rá fel kell hivni őket hogy küldtél egy önéletrajzot és megkapták e

ha azt mondják igen, akkor rá lehet finoman kérdezni hogy lenne e lehetőség egy személyes találkozóra is, (még akkor is ha épp most nincs felvétel)

ha azt mondják nem, akkor mond hogy küldesz egyet:)


a másik ut, amit ezzel párhuzamosan kell csinálni, minden ismerősöd rokonod, rég láttott, volt ex szomszéd, szóval mindenki nevét leirod magadnak átgondolod kivel hogy tudnál kapcsolatba lépni és megérdeklődni hogy nem e tud valahol felvételről, és meg tudná e kérdezni pár ismerősét hogy ők tudnak e.

összefuthatsz "véletlenül" is velük, vagy felhivod, vagy emailben, vagy iwien, bárhogy.


sokkal szórakoztatóbb ez mint feleslegesen várni mig kiközvetit a központ, mert ugysem tud..., nem igy muködik a munkaerőpiac, a kapcsolat sokszor fontosabb mint a képzettség, azt a cég ugyis megadja, de fontos hogy ismerjenek, megbizzanak benned és ha egy munkatársuk ajánl akkor nyert ügyed van a kiközvetitett emberekkel szemben.

2009. szept. 1. 17:48
Ennyi keverés és bunkóság után amit kaptam ma nem is mennék el! Azért vagyok k..g mert meg mertem kérdezni most hogy smint van??? meg azt mondja nekem a nő a mult héten beszélt velem telefonon hogy felvettek?? mikor és hol???? velem soha! és még azt meri mondani hogy letagadom
57. 035bae3aff (válaszként erre: 56. - Ágika30)
2009. szept. 1. 17:47
Már lényegtelen mert a nők szerint olyan bunk. voltam hogy eleve elintézték nekem a kizárást és nemcsak a tanfolyamról az egész központból.
56. Ágika30 (válaszként erre: 55. - 035bae3aff)
2009. szept. 1. 17:36
Visszamehetsz! De tényleg járj el a tanfolyamra, legalább addig lesz pénzed! Én is anno azért jelentkeztem,hogy legalább arra a kis időre kapjak valamennyi összeget! Amúgy meg ha kizárnak akkor sem veszítesz vele semmit,szóval legalább addig is lekötöd magad,amíg tanfolyamra jársz!
2009. szept. 1. 17:29
Most apámék itt ordibálnak, azt tudtam hogy anyám nem érti meg meg nem fog az oldalamon állni... egyből kérdezte mi a lényeg??? megyek-e??? akkor itthon fogok roha.ni? Apám meg folytatta hogy ha kizárnak a munkaügyiből többet nem mehetek vissza...
2009. szept. 1. 17:17
Én csak azt látom,hogy olyan tanfolyamokat inditanak amiböl már nem is kell a piacon.A hiány szakmára nagyon ritkán indul képzés.Igy aztán hiába végez valaki tanfolyamot,újra munkanélküli lesz.
53. ad96793c81 (válaszként erre: 51. - 16d1dd6891)
2009. szept. 1. 17:08
Pontosan. Ha van sok ismerősöd, nyert ügyed van. Nem számít, hogy mi a képzettséged, hogy talpraesett vagy-e, el tudod-e megfelelően látni az adott munkát, stb., csak a lényeg, hogy valakinek a valakije legyél.
52. rózsakő (válaszként erre: 20. - 035bae3aff)
2009. szept. 1. 17:08
Nem semmi ami történt veled,szinte szóhoz se jutok..Ezt meg lehet csinálni az emberekkel.
2009. szept. 1. 17:06
az a tragédia, h sztem az esetek 90%-ában tényleg csak ismeretséggel lehet bejutni valahova...
2009. szept. 1. 16:45

Igen, de kész rabszolgatartás. Nem tudok olyanról aki minimálbérnél többet kapott volna, és igen érdekesen viszonyulnak a munkadók néhny ismerősömhoz... Mindent akarnak, szinte semmi pénzért.

Van egy sztorim is erről. Egy barátnőm el akart helyezkedni egy kreatív dolgokat árusító boltban. Úgy hirdették meg, hogy eladót keresnek, gyakorlattal, olyat aki regisztrált munkanélküli. Ennyi volt a hirdetésben, semmi több. Barátnőm bement érdeklődni, erre kiderült, hogy olyan embert keresnek, akinek van reklámgrafikusi és marketinges végzettsége is... és természetesen kereskedelmi gyakorlata. Mivel a kreatív bolt melletti pólóműhelyben is neki kellett volna dolgozni párhuzamosan, plussz szombat délután ügynöki tevékenységet ellátni. Mindezt minimálbérért...

Barátnőm csak kereskedő, így elesett a munkától. Bennem megszólalt a szemét ksisördög, bementem jelentkezni. Azt állítottam, hogy minden képesítésem megvan, plussz regisztrált munkanélküli vagyok. Látni kellett volna a nő felragyogó arcát... Azután az anyagiak... Közöltem vele, hogy ne vicceljen, az előző helyemen ezért 280-at kaptam havonta... Majd, ha úgy gondolja, hogy hajlandó megfizetni a munkámat, tárgyalhatunk... Azóta csak a kreatívboltba sikerült rabszolgát találni, a másikba nem. Ennyi mindenhez értő emberke nem is fog ennyiért odamenni.

És ez egy jólmenő cég, de senki nem bírja egy-két hónapnál tovább.

Tudom, hogy nem volt szép amit tettem, de a kisördög...:)

2009. szept. 1. 16:45
Amúgy meg szerintem az államnak a munkaügyi központokon kellene spórolnia nem pedig az egészségügyön! Tök feleslegesek ezek a hivatalok! Amit ott 20-30ember összebohóckodik, azt bőven meg tudná csinálni 1-2fő. Vagy online ügyintézéssel. Végül is 3havonta kell menni pecsételésre,mert mást nem csinálnak veled!
48. Ágika30 (válaszként erre: 47. - 16d1dd6891)
2009. szept. 1. 16:39
igen, azt hiszem max fél évig adhatnak bértámogatást,utána meg nagy rá az esély,hogy repülsz! Külföldön amúgy úgy indulnak a tanfolyamok,hogy ha látják,hogy valaki már huzamosabb ideje munkanélküli, akkor automatikusan elküldik és ha sikerül a tanfolyam,akkor meg kap munkát. Nyilván olyan tanfolyamokat szerveznek,amiből hiány van. Itt adott esetbe egy emberre egy 4hónapos tanfolyamnál ráköltenek több százezer forintot és ha megcsinálod sikeresen,akkor se te kapod meg a munkát,hanem az ismerős!
2009. szept. 1. 16:33
az már más kérdés. de legalább addig is volt valami meló...
2009. szept. 1. 16:30
Igen, de azután amint kirúghatják az embert, ki is rúgják és másik munkanélkülit vesznek fel. Mifelénk ez a módi járja.
45. 16d1dd6891 (válaszként erre: 42. - Ad96793c81)
2009. szept. 1. 16:28

Kriszta

egyes-egyedül azért van "értelme" benne lenni a rendszerben, mert ha nem is csinálnak semmit, ha esetleg találsz magadnak melót, elég rendesen támogatják a munkaadódat. magyarul elméletileg nagyobb esélyed van elhelyezkednem támogatható munkanélküliként mint amúgy.

44. ad96793c81 (válaszként erre: 43. - Tamara2009)
2009. szept. 1. 16:28
Bizony, ott mindenki diplomás. Olyan munkát csinálnak, amit egy sima érettségivel el lehet végezni. Az én régi ügyintézőm még alapfokon sem tudott gépelni. Az a tipikus egyujjas, vakvezetőkutyás gépelés, amit művelt. Sikítani tudtam volna, mert én meg profi gépíró vagyok. De neki fősulija van, és soha nem kapnám meg az állását...:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook