Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi központ képzéseinél, milyen felvételi elbeszélgetés vagy teszt van? fórum

Munkaügyi központ képzéseinél, milyen felvételi elbeszélgetés vagy teszt van? (beszélgetős fórum)

1 2
2018. febr. 23. 09:13
Sziaztok! Tudna valaki segíteni abban hogy most megyek a munkaügyin keresztül tanfolyamra, élelmiszer és vegyiáru eladonak ,hogy mik a felvételi teszt kérdések ?
35. Peni6 (válaszként erre: 34. - Lujzyzsu)
2017. jún. 19. 13:18
Szia! Ez engem is nagyon érdekelne!☺ Neked hova kell menned? Én Debrecenbe fogok holnap menni☺
2017. jún. 18. 10:09

Sziasztok!

Már régóta keresek választ a kérdésemre, ezért vok most itt.

Kedden megyek a munkaügyi által indított cukrász tanfolyam felvételi tesztjét megírni.

Láttam,hogy egy-két ember volt ilyen teszten.

Tudtok nekem segíteni abban,hogy milyen kérdésekre lehet számítani?

Köszi

2017. febr. 10. 10:23
Hali! Én 2 tesztíráson voltam amit a munkaügyi szervezett még jó pár éve... én matekból mindig nagyon gyenge voltam, logikám se sok... a feladatokat nehéznek találtam, csak számolásos feladatok voltak (igaz mind kétszer bolti eladóira mentem, nem mintha az akartam volna lenni, de a környéken még azzal a szakmával lehetne elhelyezkedni jobban, meg sose rossz, ha van). Én érettségivel és ügyintézői szakmával a kezemben mentem tesztet írni, akkor még 25 évemet nem töltöttem be. De most már hallani, hogy nem is azt nézik, hogy kinek, hogy sikerül, hanem kritériumok szerint sorolják a teszt író emberek tesztjét: 8 osztályos, 25. életévét még be nem töltő, roma származású, és utána jönnek a többiek!!!!! De az érdekelne, cukrász tanfolyam teszten volt már valaki???
2016. jún. 6. 22:07

Sziasztok.

Pár hete voltam "tesztíráson" vagyis arról volt szó. Érettségihez kötött tanfolyamra mentem. Beültünk egy terembe ahol közölték velük, hogy nem lesz teszt csak elbeszélgetés. Elmondtak még pár dolgot aztán ki kellett mennünk a folyosóra és egyesével mehettünk be. Mondanom sem kell, hogy ablak nélküli szűk folyosó, kb 60 ember és kint épp egy melegebb előnyári nap. Sokan felháborodtak, mert a választott nyelv nem angol lett, amit a csapat nagy része szeretett volna. Én örültem neki és azt hittem van esélyem, mert érettségin a választott tárgyam is a tanfolyamhoz kapcsolódott. Ott álltam a rengeteg cicababa (inkább nem is írom tovább, tudjátok) között és végre 1,5 óra várakozás után én jöttem. Megkérdezték a választott tantárgyam és a nyelv érettségi jegyét, merre felé lakom és hogy volt e már munkám aztán viszlát. Úgy éreztem, hogy a jegyeim miatt van esélyem, főleg mivel sokan angolul tanultak de úgy tűnik a cicababák voltak előnyben. Olyanok is voltak köztük, akik most érettségiztek és csak a tanfolyam miatt jöttek én pedig itt vagyok 1 éve munkanélküliként és nem kaptam esélyt :(

De azért, hogy segítsek a többi embernek aki esetleg a későbbiekben jelentkezik:

A barátom is volt és neki kellett tesztet írni.

Az ő tanfolyamához csak 8 osztály volt az elvárás. Volt szövegértés, helyesírás, összeadás-kivonás-szorzás-osztás (számológépet nem lehetett használni), le kellett írni a számokat betűvel és a szakmával kapcsolatos pár nem nehéz számolásos feladat.

31. Fandikaa (válaszként erre: 30. - Fandikaa)
2014. aug. 25. 15:15
Nem, nem, nem.... a vendéglátói tanfolyam érdekel, hanem a pénzügyi ügyintéző.
30. Fandikaa (válaszként erre: 29. - Vrox)
2014. aug. 25. 15:14

Szia!

Engem az érdekelne, hogy hogyan sikerült jelentkezned erre a tanfolyamra. Nekem mindig azt mondják, ha érdeklődöm, hogy betelt.

Segítsen aki tudja, hol lehet jelentkezni.

29. vrox
2014. ápr. 4. 17:02
Valaki tudna segíteni hogy milyen feladatok vannak a munkaügyi központ vendéglátói képzés tesztjében
2014. márc. 10. 14:42

pénzügyi számviteli ügyintézői képzés:

két oldal számítás.Nem mondom,hogy nehéz, de kb 16 feladatot kell tudni megoldani 20 perc alatt.

pl: -5x+(2*-9)x+16-24 = (-6*-14)x+32-(-18)x

ezt ellenőrzéssel együtt( ez csak hasraütött egyenlet, nem jön ki pontos eredmény)


nettó, bruttó érték számítás, pl: nettó 2M ft áfa 18% mennyi a bruttó? vagy áfa 27% értéke540 eft mennyi a nettó és mennyi a bruttó?


van pár logikai, dominós, mi kell a helyére?-típusú feladat,


számsor: 3,9,27 _, _, (pótold)

4, 6,9, 13, -, _, (pótold) stb.


alapvetően kevés a 20 perc, csak kevés gondolkodás fér bele.

2014. márc. 5. 19:12

Logisztikai ügyintéző képzésen( bár az oktató cég saját hatáskörben válogatja meg a kérdéseit, ez mégis általános sor:)

1) 20 perc alatt egy 10-12 kérdésből álló feladatlap, ami áll egyszerű Iq kérdésből( pl. a három ábra közül mi kerül a négyzetbe)

+ egyszerű logikai kérdésből ( futóverseny, meg van adva melyik személy ki után következik, fel kell állítani a sorrendet)

+ egyszerű számolás (pl: egy üveg 30ft-al drágább, mint egy dugó, viszont együtt 50ft-ba kerül. Hány forint a dugó?)

+ egy százalékszűmítás (nettó,bruttó érték kiszámítása)


2) egy BRÉK próbából(személyiség teszt) erre érdemes gyúrni.

3) + egy személyes elbeszélgetés, ahol felmérik,mennyire passzolsz az általad megjelölt képzéshez :)


tippek: [link]

[link]

[link]


a brék teszt: [link]

26. tothbeata77 (válaszként erre: 3. - Timike.baba)
2014. febr. 22. 17:00
És a kérdések miről szóltak mégis?
2013. márc. 20. 14:43
Jól megcsináltam az irásbelit,utána volt egy elbeszélgetés ami szerintem arra jó, hogy letudják pontozni, ha egy idősebb egyénnek túl jól sikerült az irásbelije. 45 felett nem adnak esélyt.
2012. szept. 10. 20:37
Sziasztok.Én is jelentkeztem munkaügyi központ által támogatott képzésre. Élelmiszer -és vegyi árú eladó +bolt pénztáros .Milyen teszt kérdésre számíthatok ?Miből készüljek ?
2012. márc. 22. 01:01

Szia,

Esetleg el tudnád küldeni, pontosan milyen kérdések voltak? Nagyon fontos volna, hogy sikerüljön bekerülni, de erre szinte semmi esély, mivel 152 jelentkezőből megyei szinten 16-ot, a kirendeltségről mindössze 5 jelentkezőt vesznek fel. Jó volna tudni, kb. mire kell a tesztnél készülni, nagyon megköszönném a segítséget!

22. nadri7
2011. márc. 15. 20:11

Egy kicsit eltüntem , a hosszú7vége alatt, kis túrázás a hegyekbe a haverokkal....


Szóval

H mi volt?

A teszt első fele a pénzügyekkel, vállalkozással kapcsolatos volt a másik fele pedig napi álltalános kérdések na meg egy kis számolás.....

Hogy mikor tudom meg? talán a héten, de nem nagyon bízok benne mert 150-en voltunk kb, és csak 20 jelentkezőt vesznek fel.

Viszont nem a felvételiztető tanárok döntenek hanem a m.központba ahova be vagy jelentkezve.....

21. 17bf95899f (válaszként erre: 20. - Nadri7)
2011. márc. 12. 15:09
Na és mi volt?mikor tudod meg hogy sikerült-e?
20. nadri7 (válaszként erre: 18. - Csiputa)
2011. márc. 11. 15:57

Meg volt a tűzkeresztség....

Aztem a következő felvételin már tudni fogom mire számítsak....

19. nadri7
2011. márc. 10. 19:53

lehetséges, h holnap reggel találkozunk a Tisza parton a koleszba.... :-))))


fekete poló fehér ingnyak, talán megismersz majd .....

18. Csiputa (válaszként erre: 17. - Nadri7)
2011. márc. 10. 09:07

Szolnok megye.

Lehet, hogy ugyanoda megyünk? :)

17. nadri7 (válaszként erre: 16. - Csiputa)
2011. márc. 10. 07:26
Megkérdezhetem h melyik megyébe?
16. Csiputa (válaszként erre: 4. - Nadri7)
2011. márc. 9. 17:34

Szia!


Én is pénteken megyek felvételizni a pénzügy számvitel képzésre.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a teszt.

15. 17bf95899f (válaszként erre: 14. - Nadri7)
2011. márc. 9. 08:31

igen de én szerencsére ellenpélda vagyok!!Soha nem protekció által lett melóm vagy ilyesmi.

Máshol van de ilyen helyen nincs.Etikátlannak tartom.

14. nadri7
2011. márc. 9. 06:54

ez tiszta szívás.

tudnék mit írni csak az nyomdafesték nem tűrné el.... munkalehetőség se nagyon van protekció nélkül de átképezni se tudod magad ha nincs ismeretséged ...ez egy kicsit gáz....

13. 17bf95899f (válaszként erre: 12. - Agnes89)
2011. márc. 9. 06:04

Sajnos ez igy szokott lenni.

Nekem is hasonló IQ teszt volt és rengetegen jelentkeztek.Kb. 150-en és 20 ember mehetett megyei szinten.amikor mentem a teszt irásra teljesen ledöbbentem,hogy mennyien vannak.Na azon meg mégjobban,hogy sikerült.Sokaknak sikerült,és a munkaügyiben döntötték el kimehetett a tanfolyamra.

2011. márc. 8. 21:14
Én gazdasági informatikus képzést végeztem. Feltétel: érettségi. Felvételi: IQ teszt jellegű, a legprimitívebb kérdésektől kezdve a kicsit gondolkodtatói. Mivel mi nagyon sokan jelentkeztünk, így nem volt elbeszélgetés. De sajna nálunk 90%protekciós volt, aki bejutott... :S
2011. márc. 8. 19:37
egy sima matematikai tesz utána pedig egy személyes elbeszélgetés rólad, mit vársz a tanfolyamtól munkalehetőség stb
10. nadri7
2011. márc. 8. 17:35

érettségi az van, nélküle nem is jelentkezhettem volna,

iq teszt sem gond

A monotonitás tűrő teszt az már igen......talán gondot okoz mivel sokáig dolgoztam multi cégnél és középvezető beosztásba az idegeimet szét cincálták.... :-(

2011. márc. 8. 17:26
60 kérdéses iq teszt
2011. márc. 8. 16:39

Én nemrég voltam egy ilyenen mégpedig vállalkozási ügyintéző tanfolyam előtt.

Volt IQ teszt, volt egy feladatsor amiben matek feladatok voltak, volt monotónia tűrő teszt.

2011. márc. 8. 16:37
ahhoz gondolom feltétel az érettségi,mert nekem a TB ügyintézőihez az volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook