Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi kérdésben tudna valaki tanácsot adni? fórum

Munkaügyi kérdésben tudna valaki tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)

5. syria (válaszként erre: 4. - Vardia)
2014. máj. 13. 12:24
Szívesen. Azért írjad le, mit tudtál meg, hátha segít másoknak is!
2014. máj. 12. 15:05

Ezért vagyok bajban, mert a hirdetésben nem szerepelt a regisztrált szócska viszont utánaolvastam és elvileg támogatást meg eu-s pénzeket csak olyan cégek kapnak, akik tartós álláskeresőket alkalmaznak ami egyenlő a regisztrált minimum 6 hónapja munkanélküli egyénekkel.

A héten bemegyek a munkaügyibe megkérdezem. Köszönöm!

3. syria (válaszként erre: 2. - Vardia)
2014. máj. 12. 14:57

Erre a kérdésre az a munkaügyi kirendeltség fog precíz választ adni, ahová tartozol.


Ha a feltétel 6 hónapos munkanélküliség lenne, akkor megfelelnél. De gyanítom, hogy 6 hónap REGISZTRÁLT munkanélküliség a feltétel.

Vannak olyan pályázati lehetőségek, ahol feltétel a hónap 6 egybefüggő regisztráltság, de van olyan is, ahol hosszabb időszakot vizsgálnak, s azon belül összeadódnak az idők.

2014. máj. 12. 14:29

Tavaly szeptemberben bejelentkeztem a munkaügyi központba, egészen januárig be is voltam jelentve. Januárban viszont külföldre költöztem ( úgy volt hogy egy évre) így értelemszerűen kijelentkeztem. A munka amit ott végeztem nem számít itthon sem munkaviszonynak. Viszont a tervezettnél hamarabb hazajöttem, így most megint megyek beregisztrálni.

Időközben találtam egy álláslehetőséget, viszont az a bibi, hogy pályázat keretein belül foglalkoztatnak, aminek a feltétele a 6 hónapos munkanélküliség.

Kérdésem, hogy van-e valami kiskapu vajon számomra, mert a regisztrációm ugye megszűnt 3 hónap után, de attól függetlenül több mint 6 hónapja hivatalosan munkanélküli vagyok. Gondolom ezt buktam, igaz?

2014. máj. 12. 14:24
Munkaügyis kérdés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook