Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » SOS! Munkaügyi kérdésben... fórum

SOS! Munkaügyi kérdésben... (beszélgetős fórum)

2015. márc. 30. 09:22

Kérném a segítséget!

A lányom 13 éve egy munkahelyen dolgozik,mint pénztáros. A cégnek /RS Bútorbolt/ több áruháza van. Iőnként minden áuházba átirányitották - vállalta.

Miután megszülett a lánya 6 órás munkában megegyeztek a munkaadóval. Most 8 év után kényszerhelyezet elé állították, vagy 8 órás munkát vállal - mondván a cégnek nem költséghatékony igy 6 órában - vagy mondjon fel.

Az lenne a kérdés, hogy tudna olyan helyzetet teremteni, hogy a munkahely mondjon fel neki,s fizessenek neki végkielégitést. Megjegyzem: a munkájával maximálisan meg vannak elégedve.

Köszönöm a választ.

2010. nov. 24. 21:36

Megoldódott a probléma:minden nekem járó pénzt meg fogok kapni.

Azoknak lesz igazuk,akik szerint "beijesztés" volt a dolog,hogy ha esetleg eltekintek a kifizetéstől,vagy nem nézek utána náluk marad az a pénz...

Mindenesetre okoztak pár kellemetlen napot nekem:(

Ja,és a felmondásom három napig intéztem,nap 200 km utazással...

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. nov. 19. 00:49
És még valami: minden munkaszerződésemen-a mostani munkahelyem által kiadotton is- egyértelműen olvasható,hogy a közalkalmazotti jogviszonyom kezdő éve az 1984-es év,amikor is elkezdtem dolgozni...Ebben a 25-már lasan 27 évben)3 munkahely van benne,tehát összesen ennyi helyen dolgoztam ezidő alatt.
2010. nov. 19. 00:48
Nekem annak idején adtak ingyen telefonon munkaügyi tanácsadást a munkaügyi minisztériumból, ha jól kerestem a neten, a telefonszám 795-3167. Próbáld meg szerintem.
9. Marvica (válaszként erre: 8. - 480b578442)
2010. nov. 19. 00:41

Nem a törzsgárda -jutalomra gondolok,hanem jópár éve van egy ilyen hűségpénznek nevezett jutalom,amivel magát a közalkalmazotti munkavégzést ismerik el,a törzsgárda-a nevében benne is van-az az egy helyen eltöltött éveket honorálja:) Én legalábbis így tudom...

Mindenesetre ma már okosabb leszek,ugyanis egy ügyvédtől kértem jogi tanácsot ebben a kérdésben.

Hiába olvastam el a jogszabályt,akkor sem lettem okosabb,mert nem tudom,mikor volt esetleg egy olyan változás,ami megjelent a közlönyben,és esetleg felülírja-módosítja az adott törvényt...

Egyébként ez a pénz 25 év után kéthavi,30 után három stb havi fizetésnek megfelelő összeg,ami azért nem kis pénz...

8. 480b578442 (válaszként erre: 1. - Marvica)
2010. nov. 18. 15:04

Mármint a törzsgárdára gondolsz?

Mert én ugy tudom ez akkor jár ha azt az időt annál a cégnél töltöd el nem pedig munkaviszony után.Előtte pedig a céged tájékoztat, hogy jogosult vagy rá. Évente 2-szer van kifizetés tavasszal és ősszel.Ha pld 2010 nov.20-án leszel 25 éves törzsgárda és 19-én leszámolsz már szerintem nem kapod meg.

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Marvica)
2010. nov. 17. 20:16
Az lehet, de ott dolgoztak még, nem? És nem épp felmondás alatt voltak, gondolom.
2010. nov. 17. 19:58

Köszönöm a válaszokat:)

Kék írisz! Én nem a törzsgárda tagsági pénzről beszélek,hanem a közalkalmazottaknak járó jubileumi pénzről,ami 25,30,40 közalkalmazottként eltöltött év után járna.

Törzsgárda-pénz tényleg csak az adott munkahelyen eltöltött évek után jár,de ezt a közalkalmazottként eltöltött évek után kellene adni,és több munkatársam már kapott is,és egyik sem ezen a helyen dolgozott folyamatosan előtte.Volt olyan kolleganő,aki még csak két éve jött ide dolgozni,és mégis megkapta a 30 éves jubileumi pénzét,mert már annyi ideje volt közalkalmazott.Szóval,nem értem én miért nem kapom meg...

2010. nov. 17. 19:47
A törzsgárda pénzek akkor járnak, ha valaki egy helyen tölt x időt, és amikor jár neki a juttatás még ott dolgozik. Én a 10 évest adtam ajándékba egy cégemnek, mert ott karácsonykor dijazták a törzstagokat, de én előbb eljöttem.
2010. nov. 17. 19:23

Munkaügyi jogásztól kérjél tanácsot biztosan tud neked segíteni és megmondja neked mi a helyzet és ismerteti a szabályokat kedves első hozzászóló.

Fordulj hozzá bizalommal. Üdv.Ágnes

3. bc7f8a5625 (válaszként erre: 1. - Marvica)
2010. nov. 17. 19:21
A leírtak alapján megtagadhatják a prémiumot, de valószínűbb amit kék írisz írt.
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Marvica)
2010. nov. 17. 19:16
Szerintem azért nem kapod meg, mert kilépsz.
2010. nov. 17. 19:13

Segítséget szeretnék kérni munkaügyi kérdésben.

Közalkalmazottként dolgozok,jelenleg a gyes lejárta után,a munkaviszonyom megszüntetését intézem,ugyanis már nem tudok erre a munkahelyre bejárni..A problémám abból adódik,hogy szerettem volna igényelni a 25 éves jubileumi pénzt,de a munkahelyem elutasított,arra hivatkozva,hogy a 25 évem alatt két munkahelyem volt,ahol közös megegyezéssel történt a munkaviszony megszüntetése.Tehát,hiába dolgoztam 25 évet közalkalmazottként,állítólag a közös megegyezéssel való munkahelyváltás után már nem vagyok erre a jutalompénzre jogosult,mert így csak az utolsó helyemen töltött 10 évet vehetik figyelembe,nem a 25-öt.

A közalkalmazotti jogállás törvényei között én nem találtam ilyen kitételt,hogy feltételként szabják a kifizetésnek a folyamatos munkaviszonyt,így nem tudom,nem arról van-e szó,hogy egyszerűen nem akarják ezt a pénzt kifizetni...Ugyanis több kolléganő hasonló feltételekkel már kapott ilyen jubileumi pénzt....

Minden segítséget köszönök,ha valakinek van a témában tapasztalata van,kérem írjon erre a fórumra.

Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook