Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi kérdésben tudna valaki segíteni? fórum

Munkaügyi kérdésben tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


7. Mano-Gabi (válaszként erre: 6. - Pqueen)
2011. jan. 5. 10:41

nem mert péntek, munkaügyi jogász csak tudja, mivl vasárnapra esik így előtte lévő utolsó munkanap kell meg kapjam, az péntek.

fel vettem a könyvelőirodával a kapcsolatot, akik mondták, hogy így van, vagyis péntek. ma postázzák a papírom, a bérem is el lesz számolva 9.-ig tök mindegy dolgoztam e vagy nem, nem az én hibám hogy nem mehettem.

2011. jan. 5. 10:17

Hát az az igazság hogy szerintem majd csak hétfőn kapod meg a papírokat, mivel 9-e vasárnap a határidő lehjártát követő első munkanap az amikor a kezedben kell, hogy legyenek a papírjaid

Sajnálom, de jopgszabály szerint ez így van.

5. wheat (válaszként erre: 4. - Mano-Gabi)
2011. jan. 5. 10:14

Szia


Elvileg a papírjaidat meg kéne kapnod pénteken. De ez ugye a munkaügyisen múlik. Ha nem kapod meg időben a papírjaidat, akkor a hatóságokhoz fordulhatsz.

A hetedet is el kell, hogy számolják, hiszen ledolgoztad. Nem teheti meg, hogy nem fizeti ki. Amennyiben mégis ezt tenné, akkor bíróságra mehetsz, hisz az neked jog szerint jár.

2011. jan. 5. 09:35

Karácsony után ki derült, hogy egy megpályázott állást el nyertem és felvettek.

Jelenleg is dolgozok, munkahelyről-m.helyre megyek át.

Ezt 2 ünnep között jeleztem a mostani munkáltatómnak, de napok múlva se tudtak konkrét választ adni nekem arra, hogy mikor léphetek ki. Nekem a legkellemetlenebb, mert az új cégemnek nekem kell magyarázkodnom a kilépésem időpontjának kérdésessége miatt.

A héten ki derült, hogy a szükséges leltárt el kell végezni és átadni az új kolléganőmnek a munkaköröm, utána mehetek. Tegnap kiderült, hogy mégse, mert határozott idejű-01.09.-ig állok alkalmazásban a cégnél, szerződésem van és addig munkában tartanak, hiába akarok ki lépni.

Az új kolléganő tegnap ki lépett a munkanélküliből, fel adta a papírjait, utána közlik, hogy lehet nem is kezdhet holnap, most már ma mert nekem maradnom kell 9-ig.

4 óra után sokadszor-i telefonálás után nagy nehezen el értem a munkaügyisünket, aki mondta, hogy az új kolléganő kezd holnap, vagyis ma, de én attól 9.-ig szerződésben állok velük.

Erre kérdezem tőle, hogy ez a hetem milyen jogcímen lesz e vagy inkább nem elszámolva nekem?

Kérdezem azt is, hogy mikor kapom meg a kilépési papírjaimat, mert törvény szerint 9.-én kell meg kapjam, de az vasárnap, így 7.-én kezemben kellenek hogy legyenek a papírjaim.


Tud valaki tanácsot adni, hogy pénteken meg kapom e a papírjaimat? És, hogy mi lesz a hetemmel, a 40 órám nem lesz el számolva? Meg teheti? Munkaü.f.felügyelőség szerint jogellenes a papír ki nem adás és a bér el nem számolása is.


Gyomoridegem van, alig tudok enni, nekem is kell a pénz, ki tudja a decemberi és az időarányos januári béremet is mikor utalják, elvileg azt is meg kell kapjam az utolsó napom, azaz 9.-én! Igaz??


Köszi, ha írok véleményt, segítséget, bármit!

2011. jan. 5. 09:28
?
2. mese
2011. jan. 5. 09:25
mi a kérdés?
2011. jan. 5. 09:23
Munkaügyi kérdésben lenne szükségem segítségre!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook