Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? fórum

Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
508. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 504. - 5e4054bb06)
2009. aug. 11. 19:23

Így van. De ha indítasz egy vállalkozást, abba sokkal többet kell belefektetned és annak is megvan a maga kockázata. Én sose szerettem fix fizetésért dolgozni. És az a véleményem, hogy ha pl. a kereskedelemben dolgozókat is érdekeltté tennék a munkaadók, kevesebb lenne a pofákat vágva kiszolgáló eladó.


Senkit sem szeretnék megbántani, de a munkavállalók jó része épp csak annyit dolgozik, hogy éppen ne rúgják ki, a munkaadók jelentős része pedig épp csak annyit fizet, hogy ne hagyják ott a dolgozói. Ebből a mentalitásból pedig nagy bajok lesznek a következő néhány évben.

507. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 505. - 5e4054bb06)
2009. aug. 11. 19:19

olyan munkát nem végzek ingyen, amiből másnak haszna van :o)). egyébként nem olyan jól fizet ma már a média. egy-egy cikk árából kb. tele tudom tankolni a kocsit.

de idősek otthonának, egyéb non-profit szervezeteknek ingyen csinálok szerződéseket, de havat is szoktam lapátolni olykor.

506. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 498. - 37ff3fb0e3)
2009. aug. 11. 19:16

oh, ez kedves :o))


először is szobát bérelnék csak és nem lakást, ez kevesebbe kerül. a következő egy-két évben minden munkát elvállalnék, ami szembe jönne, újságkihordás, mosogatás egy étteremben, kutyasétáltatás, stb. amennyi pénzt lehet, félretennék, közben angolt és oroszt tanulnék. kapcsolatokat építenék, mert azok fontosak a továbblépéshez.


s közben igyekeznék rájönni, hogy mit szeretnék csinálni a következő 20-30 évben és tanulnék.

505. 5e4054bb06 (válaszként erre: 503. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 19:13
Saját szórakoztatásodra, de nyilván nem ingyen.
504. 5e4054bb06 (válaszként erre: 501. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 19:13
3-4 hónap fillér egy fillér nélkül az legalább fél bukás bukás lehet, hááát....ezt a rizikót azért szerintem a mai világban kevesen engedhetik meg maguknak. És az elszántáság az nem elég.
503. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 500. - 5e4054bb06)
2009. aug. 11. 19:12
Amiket csinálok, azok mind a céghez kötődő projektek. A többit már csak a saját szórakoztatásomra csinálom, az írást is, a jogi munkákat is.
502. 5e4054bb06 (válaszként erre: 501. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 19:11
Milyen terület ez?
501. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 494. - Msforrester)
2009. aug. 11. 19:09
Igen, úgy tűnik, ez bejött. A szerződésben az van, hogy hasonló tevékenységet folytató cégnek nem dolgozhatnak. Látni lehet a teljesítményen, hogy ki az, aki beleteszi magát a munkába és ki az, aki itt is ott is próbálkozik. Nincs nagy fluktuáció, mert több oldalról teszteljük a jelentkezőket, még a grafológiát is bevetem. És mivel az elején tisztázzuk, hogy nincs jutalék, mindenkinek elmondom, hogy akkor jöjjön, ha van 3-4 hónapra tartalékja, hogy akkor is megéljen, ha addig egy fillért sem keres.
500. 5e4054bb06 (válaszként erre: 497. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 19:08
Csak, hogy több buisnessben is utazol, a hozzászólásaidból meg a naplódból nekem így jött le. Vagy az egy lábon állás csak az alkalmazottaidnál követelmény? :o)
499. msforrester (válaszként erre: 493. - Kansas)
2009. aug. 11. 19:07

Én értelek, én sem vagyok hajlandó a beígért nagy lehetőségért a saját pénzemet cégbe fektetni, ha ezt akarnám, részvényt vennék.

Ezért mondtam, hogy a vegyes rendszer a tuti, fix, plusz jutalék.

Szerintem ez alá ne is menj, mert ha nem jön össze, elmegy a kedved az egésztől.


Inkább próbáld meg levonni a tanulságot, hogy miért nem vagy szimpatikus. Az állásinterjúkon, főleg a közvetítőknél nem az egyéniségedre kíváncsiak, szóval próbálj teljesen semleges hajviseletet, körmöt, sminket, stb. felvonultatni, és próbálj keveset beszélni, valamint nagyra nyílt szemekkel kérdezni.

Nem érdemes túl szépnek lenni, attól mindenki cicababának fog tartani, az egyetlen kivétel ezalól, ha tudod, hogy férfihez mész, mert akkor viszont kötelező az átlagosnál picit bájosabbnak lenni.

498. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 491. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 19:05
Ha te egy 20 éves lány lennél mondjuk, aki egy szál bőrönddel megérkezik Pestre egy albérletbe, és lenne egy havi pénzed, tehát gyorsan el kellene helyezkedned, mert a szülőkre sem támaszkodhatnál, akkor mihez kezdenél, pénz és kapcsolatok nélkül egy érettségivel? Te olyan talpraesett nőnek tűnsz ezért kérdezem.
497. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 496. - 5e4054bb06)
2009. aug. 11. 19:04
egészen konkrétan mire gondolsz?
496. 5e4054bb06 (válaszként erre: 491. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 18:59
Most sem egyféle dologgal foglalkozol, nem? :)
495. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 491. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 18:57

Te mindig csak egyféle dolgot csináltál?

A jutalékos rendszer jó, csak nem kezdőknek, meg családosoknak, meg olyanoknak, akinek nincs pár hónapnyi félretett pénzük, ha keveset tudnak értékesíteni, mert az alapvető fenntartási dolgok sem kevesek, ha csak egy bérlet, rezsi, minimumkajákat, telefont nézed, az is 100 ezer forint együttesen legalább.

494. msforrester (válaszként erre: 491. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 18:57

Az utolsó mondatoddal elmondtad, hogy te sem hiszed, hogy nem szegik meg a szerződést.

Egyébként a csak jutalék teljesen elüt a magyar mentalitástól, mi köztudottan nem vagyunk nagy kockázatvállalók.

Megy egyébként ez neked így? Úgy értem, van rendesen jó embered, és nem jönnek mennek, amióta így csinálod?

493. Kansas
2009. aug. 11. 18:28

Lehet valamit félreértettem nem tudom. nekem azért gond a jutalékrendszer, mert nem engedhetem meg magamnak hogy a pénzt öljem bele ami ráadásul nem is az enyém... ez nem azt jelenti hogy gyerek vagyok, vagy nem vagyok felnőtt. csak nem vágok bele olyasmibe ami szívja anyám pénzét mert ugye a bérlet csak 20.000 ft...remélem jól fogalmaztam:)

ez van.. nekem kell valami alap különben dolgoznék én mint a hülye teszem azt mint értékesítő, csak hogy jutok el odáig ha nincs miből közlekedni??:D


egyébként most elküldtem magam egy hirdetésre , kiváncsi vagyok felhívnak e mert nem volt feltétel a gyakorlat:D


eladói munkákat próbáltam már könyvesboltban, árufeltöltést is. ott sem voltam szimpi. bár leginkább a szakmámban akarnék elhelyezkedni ezért keresek inkább irodai munkát.

492. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 491. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 18:24
Mivel üzleteltek?
491. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 490. - Msforrester)
2009. aug. 11. 18:22

Erre is megtaláltam a megoldást :), a szerződésben is benne van, hogy nem dolgozhat más - hasonló területen. Tudom, kemény, de a saját bőrömön tanultam meg, hogy mindenkibe annyi energiát fektetek, amennyit ő saját magába. Nem sok emberre van szükségünk, hanem hatékonyra.


Nyilván megéri a munkaadódnak neked fixet adni, meggyőzted arról, hogy jó befektetés vagy.

Egyet értek a norvég barátoddal. Bár itthon az a menő manó, aki több lábon áll :o)).

490. msforrester (válaszként erre: 488. - 3e0ba54fb8)
2009. aug. 11. 18:05

Én azért ragaszkodom a bizonyos fixhez, mert kívülről nehéz leinformálni egy céget egy új területen, és nem tudom elképzelni, hogy valaki tud marketinges támogatásra, normális ügyfélszolgálatra pénzt költeni, ha nem tud nekem annyit adni,amennyi ahhoz kell, hogy tényleg a munkára tudjak koncentrálni.

Szerintem amúgy a csak jutalékkal azt lehet elérni, hogy a szerencsétlen üzletkötő felszed még vagy 3 hasonló céget, és kitömi magát névjegykártyákkal, beilleszti az útvonaltervébe,azután leöli a te kliensedet, mert ha ez nem, akkor az majd bejön alapon kiteríti az összeset.

A norvég barátom halálra röhögte magát ezen mindig, és sosem kötött üzletet olyannal, aki egynél több névjegykártyát vett elő.

489. msforrester (válaszként erre: 486. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 11. 17:58

Hát, a hitel, biztosítás stb. tanácsadóság az szintén vagy ilyen, vagy fizetnek, a cég politikájától függően.

Ezeket mind azért csinálják így, mert van aki elvállalja, és sokszor bejön.

Egyébként, ha te vagy a cégvezető, és tudod, hogy van olyan, aki fél évig megfinanszírozza az összes költséget, amit neked kéne állni, és ha hoz üzletet, akkor mindenkinek tuti, te nem próbálnád így?

Részemről én bizonyos fokig tisztelek minden olyan bizotsítóst, meg hitelközvetítőt, aki meg tud élni belőle, mert az biztos, hogy rohadt keményen dolgozik.

De én például nem vagyok erre jó, mert én nem varrnék rá hitelt akárkire, csak a jutalékért, mert szerintem az, hogy most sokan bajban vannak, azért a hitelközvetítők, meg a befektetési tanácsadók hibája is. Nehéz azt mondani, hogy ezek nem komoly cégek, de bizonyos szempontból nem azok.

488. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 486. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 11. 17:51

De komoly volt. Mi sem fizetünk senkinek, csak jutalékot, azt viszont nem keveset. Ez szelektálja az embereket. A saját bőrömön tanultam meg én is, korábban volt havi 100.000 ft jutalék az első három hónapban + kevés jutalék, azzal, hogy a negyedik hónaptól nincs fix, viszont magas a jutalék. Az emberek 80%-a a harmadik hónap közepe körül letiplizett. Azóta nincs fix fizetés.


A jutalékos rendszer a legigazságosabb a világon. Annyi a jövedelmed, amennyit dolgozol - már ha jól méred fel a képességeidet és a terméket, szolgáltatást, amit értékesítesz.

487. msforrester (válaszként erre: 482. - Kansas)
2009. aug. 11. 17:50

Hát ez egyértelműen vetkőzős szerintem is.

Ahhoz képest elég szarul fizet, szóval valószínűleg nem valami befutott hely.:-)

Egyébként a helyedben valamilyen nyelvtanulásra fordítanám az energiáimat, és nagyon pengének kéne lenni Excel, Word, meg PowerPoint terén.

Akkor sok bajod nem lehet.

Mellesleg sikoltozzatok, de én imádok telefonálni, és a call center szerintem tök jó.

486. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 485. - Msforrester)
2009. aug. 11. 17:47
Az ismerősnek aki független pénzügyi tanácsadó neki nem volt csak jutalék.Fix pénz nem.Ezért szívta meg, fél évig csak a pénzt ölte bele.Miért nem fizettek neki csak jutalékot?Nem volt komoly cég?
2009. aug. 11. 17:45

Kansas,a helyzet az, hogy nem leszel mindenkinek szimpatikus, viszont tutira csak akkor mondja meg neked a toborzó/tanácsadó, ha valamit nagyon eltoltál, mert különben leginkább teljesen közömbösek, tekintve, hogy napi 10-15 embernek mondják el ugyanazt, és már unnak mindenkit, aki betette a lábát.

A felnőttség azt is jelenti, hogy anyukád nem döntheti el, hogy hova menj dolgozni, bár én nem akarlak semmire sem rábeszélni, pláne, ha averzióid vannak a jutalékkal kapcsolatban.


A jutalékot arra találták ki, hogy motivált legyél, ugyanis, ha egy értékesítőnek annyit fizetnek, hogy már azzal elégedett, amit megkap,nem fogja a nyakába venni a várost, az országot, a megyét, vagy a telefont, mert elvan úgyis.

A kettes verzió az, hogy fizetnek annyit, hogy nagyon meg akard tartani az állásod, de ehhez azért általában kérnek már diplomát és tapasztalatot is. Az a cég, amelyik nem fizeti ki a minimálbért fixen, nem akar fizetni, ne is menj oda.

484. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 478. - Msforrester)
2009. aug. 11. 16:05

Hát nem könnyű a munka az biztos :((

Még tavasztól-nyárig csak-csak, mikor ültetés van meg "laza" gyomlálás,de télen azért húzós,amikor bármikor behívhatnak havat lapátolni pl.Meg a hideg mikor nem esik a hó de majd megfagysz,az utcát meg söpörni kell akkor is, mert akkor már szinte csak az van.

Nyáron is inkább a napon kint a nehéz, mikor mindenütt azt mondják hogy ne menj ki 11 és 15 óra közt mert bőrrák stb. én meg csak nevetek már.Mert mit tehetek?Semmit.Elemehetnék én is takarítani, de egylőre jó ez.Majd ha már ki lesz a hócipő akkor esetleg.

483. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 481. - Kansas)
2009. aug. 11. 15:58

És próbáltál már valami más fajta munkát is?

Pl.Eladó a Tesco-ba,árufeltöltő, vagy elmenni egy szolárium szalonba szintén dolgozónak,vagy lottózóba?Esetleg takarítónőnek?(addig míg nincs jobb)

482. Kansas
2009. aug. 11. 15:48

biztos csak félreértettem de nekem ez jött le...

egyébknt szerintetek nagyon gáz?:D

481. Kansas
2009. aug. 11. 15:47

ez egy hirdetés az expresszen:D


Internetes kis cég vagyunk, és XIV kerületi irodánkba, webes munkára fiatal kolleganőt keresek: weboldalak szerkesztése, frissítése, fórum és blogok (erotikus is!) frissítése, moderálása, írása, stb.

Rugalmas munkaidő, vidékieknek szállás ingyen! A kezdő fizetés nem sok, de adottságoktól, betanulástól függően rövid időn belül nőhet.

Fizetés 60.000 nettó/hó


vajon miféle adottságokra céloz? mennyire cicamica külsejü valaki?:D

erről eszembe jut az a profess.. reklám. egy szöszi műkörmös kiscsaj gépel 2 db ujjal...a szöveg meg:D egy ott dolgozó srácnak szól:D - hát hol vannak neked olyan adottságaid mint neki:D

480. Kansas
2009. aug. 11. 15:24

a legutóbbi interjú pl pár hete volt. akkkor call centerbe mentem és csak azért mert azt írták, hogy pályakezdő is mehet mert van betanítás.

a következő történt:

a hirdetésben

a honlapjukon lévő hirdetésben

és telefonon is azt mondták van fix fizetés. persze plusz jutalékkal

erre mikor megyek, a csajszi fél órán keresztül röhög a képembe hogy na vajon mért nem vesznek fel sehova. nem vagyok szimpatikus...nincs tapasztalatom... ezt a 2 dolgot mondta..

aztán pusztán kiváncsiságból megkérdeztem tényleg van e fix fizetés is

válasz nincs.

erre mondtam neki hogy ez így elég megtévesztő, mert mindenűtt az volt írva/mondva hogy van ..

és még ő háborodott fel hogy hogy merek beszólni neki, hogy bírálom a toborzási módszerüket...

mondtam neki hogy én csak egy tényt közöltem és hogy nem szeretem a hazugságot mert ez amit csináltak az volt...

aztán bevallotta hogy azért csinálják így mert ha becsődítik a népeket, így már könnyebb rávenni őket hogy próbálják meg a munkát...


na én ezért nem bízok már semmiféle jutalékos értékesítős zepteres gázban... mert hazudnak!

479. Kansas (válaszként erre: 475. - Msforrester)
2009. aug. 11. 15:18

hát az van hogy mivel anyummal élek, és ő nem engedné hogy jutalékos valamibe kezdjek... mert szerinte úgyis én lennék az akinek nem jön össze és végüis mégis ő fizetné a bejárásomat addig amíg nem jutok saját bevételhez... szal joga van beleszólni...

tanulásra eleve anyagi dolgok miatt nem volt lehetőségem sajna. annak idején szivesen mentem volna fősulira, de az érettségi előtt belénk lett dumálva hogy emelt szintű érettségi nélkül nem vesznek fel sehova.. így örültem hogy a középen átmentem.

nem adom fel a keresést , majd lesz valami... azért nekem is volt egy pár interjúm mikor felment a pumpám:D

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook