Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahely váltás?! fórum

Munkahely váltás?! (beszélgetős fórum)


1 2
2021. okt. 19. 08:59

Várd meg amíg kedvező ajánlatot adnak számodra, ne te lépj. ;)

Majd írj ha van fejlemeny!

57. Érdekes73 (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 18. 20:51
Keresgéljél is, hátha összejön hamar.
2021. okt. 18. 20:39

Fejlemények vannak:

A főnök beosztott jövő hétre, pedig mondtam neki, hogy hétfőn megyek vissza dokihoz, és akkor tudom megmondani, hogy mikor megyek vissza. Valamint már keresnek helyettem valakit, de ezt persze nem lett velem közölve, hanem a hátam mögött.

Mégegy indok, hogy miért nem kell ottmaradnom.

Eddig nem jártam sikerrel a munkakeresésben, de nem adom fel.

55. 9370250d08 (válaszként erre: 54. - Érdekes73)
2021. okt. 10. 21:54

Mondjuk szerintem ez a jó hozzáállás, bárhogy is lesz, nem igazán szerencsés a múltban barangolni.


Nekem volt olyan, hogy úgy alakult az életem, hogy nem a legideálisabb helyzetben váltottam, és így nehezebb volt kicsit, mint ahogy terveztem, de tudom, hogy én mindent megtettem, amit akkor tudtam és gondoltam, az élet meg ilyen.

1 saját döntés, változtatás, azért, hogy jobb legyen, már sztem önmagában nagyon sokat hozzátesz egyébként az emberhez.

54. Érdekes73 (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 10. 21:38
Még sosem bántam meg egy kilépést se csak azt hogy nem korábban tettem...
53. Napsugár8 (válaszként erre: 46. - New(l))
2021. okt. 10. 08:25

Én közel egy évig dolgoztam állandó gyomorgörccsel, amikor felfigyeltem arra, hogy csak hétfő reggeltől péntek délutánig van gyomorgörcsöm. Akkor tudatosult bennem, hogy ez a munkahelyi stressz és egyéb nyalánkságok miatt van.

Egy hét után felhívtam egy ismerőst, tud-e valahol a végzettségemnek megfelelő üres állást, és mázlim volt. Pár hét után már ott dolgoztam. Persze ez még a 80-as évek elején volt, ma már ritka az ilyen gyors váltás. De keresni kell, és biztos, hogy adódik valahol valami.

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Katus3)
2021. okt. 10. 08:14
Örülök, hogy happy end lett, és hogy most tényleg jó helyen vagy. Remélem hasonlóan szerencsés lesz majd nekem is a váltás
51. katus3
2021. okt. 9. 21:31
Egy percet se maradj. Tudom miről beszélek. Az egészségem ment rá egy rossz munkahelyre. 6 évet húztam le, a végén már nem aludtam, ordítottam a családdal mert folyamatosan ideges voltam. Csinálhattam én bármit, akkor is a másik volt a jó. Már csak azt bánom hogy nem előbb léptem. A munkaköröm ugyanaz, de mellette szeretnek, megbecsülnek, elismerik a munkámat.
50. 9370250d08 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 17:38

Még 1 ok, hogy menj!

Mondjuk én nem szeretem az ilyen méretű melóhelyeket, nem olyan pici, sem elég nagy...

49. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Globus)
2021. okt. 9. 13:55
Mindenhol vannak ilyen sunyi csókosak...
48. Csillagszem38 (válaszként erre: 46. - New(l))
2021. okt. 9. 13:27
Igen, én is ezt érzem h mennek, megint új kell 🤣🤣 de rajovok h sehol nem jobb!🙈😁
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - New(l))
2021. okt. 9. 12:56
💗
46. New(l) (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 12:53

Ezeken a fázisokon én is átmentem. Rengeteget tipródtam az utolsó években, hogy valós okom van-e váltani, és nem lenne-e mindenhol ugyanolyan car. Bevallom, nekem nem lett túl nagy happy end a váltás, nehéz időszak következett, de most sem tennék másképp. Egyszerűen amikor eljön az idő, akkor föl kell állni, ezt érzi az ember, csak az ego mindig óvatosságra int. Jól átgondolja az ember, talán túl sokszor is, majd elindul egy másik úton.

Én már eljutottam arra a szintre, hogy egyáltalán nem esik nehezemre váltani, 180 fokos fordulatot vettem. Lassan már az a gond, hogy folyton mennék máshova. 😅

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - New(l))
2021. okt. 9. 12:44

Neked is hálás vagyok, hogy megbizonyosítasz róla, hogy nem beképzelem a dolgokat.

Szívem mélyén dühös és csalódott vagyok, de a ti saját tapasztalaitok is megerősítenek abban, hogy váltanom kell!

44. New(l)
2021. okt. 9. 12:38

Fejedre nőttek, az évek során megszokták, hogy te vagy az a szekér, ami húz. Az, hogy betegséged alatt is vegzálnak, pontosan megmutatja, mennyi emberség van (nincs) irányodba. Tíz év után a rólad kialakított képen nagyon nehéz változtatni. Én keserves leckét kaptam, hogy megtanuljam, egyetlen munkahelybe sem fektetünk bele emberfeletti energiát. Senki nem fogja meghálálni, sem méltányolni, hogy mártírkodsz. Ezt veszik alapvetőnek, és ha nem hozod, még bactatnak is.

Kezdj el más állás után nézni. Magam is 10 év után váltottam, nehéz, mert belegyöpösödik az ember a helyzetbe, hirtelen előjön a bizonytalan miatti félelem, de túl kell ezen jutni.

Gyógyulást kívánok!

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Globus)
2021. okt. 9. 10:57
Köszönöm neked is a pozitív szavakat :)
42. globus (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 10:56

Innen nézve ez a szám soknak tűnik..🙂 Mi ketten voltunk akkor, most egyedül vagyok.

Én is azt mondom, rövid az élet, hogy olyasmivel töltsük, amit nem szeretünk. Pénz nem minden, ráadásul jobb közösségben is kapsz fizetést. Ha találsz másikat, nincs veszítenivalód.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Globus)
2021. okt. 9. 10:51
20an vagyunk
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - 9370250d08)
2021. okt. 9. 10:50
Nagyon köszönöm nektek a biztatást! Ezúttal nem fogok meghátrálni és félni a változástól!
39. globus (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 10:49
Fizetésemelésre soha nincs keret 🙂 Milyen formában működik a cég? Fel sem tételezem, hogy nagyobb üzem, inkább 1-2 alkalmazottas vállalkozás...
38. Csillagszem38 (válaszként erre: 37. - Csillagszem38)
2021. okt. 9. 10:48
*ido
37. Csillagszem38 (válaszként erre: 33. - 9370250d08)
2021. okt. 9. 10:47
Sztem ő már utalja az egészet, kiegett, kiegette tettek. 👏👏👏 Nem szabad bizakodni, bízni h majd jobb lesz. Ennyi után nem lesz. Váltani kell!
36. 9370250d08 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 10:44

Akkor viszont nincs más hátra, csak előre!


Ha szereted is a munkád, ennyi tapasztalattal tuti el tudsz majd máshol is helyezkedni.

Sok sikert és kitartást a váltáshoz!

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - 9370250d08)
2021. okt. 9. 10:43
Anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy bármilyen képzést megcsináljak, mivel teljes munkaidőben kell dolgoznom. Spórolni nem tudtam, mert az albérlet + fix kiadások mellett a családomat kell támogatnom.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - 9370250d08)
2021. okt. 9. 10:41

Szerettem a munkám.

Fizetésemelést kértem, leráztak azzal, hogy nincs rá keret...

Mindenképp keresek más munkát, mert már tényleg utálok ott dolgozni

33. 9370250d08 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 10:09

De kaptál, a fizetésedet.


Minden munkahelyen vannak jobb/rosszabb napok, alapvetően az emberek nagyobb része (sajnos) nem szereti a munkáját, és ennek megfelelően úgy is áll a dologhoz.


Ha teheted próbálj meg olyan irányba mozdulni, hogy legalább minimálisan érdekeljen, amit csinálsz/jó pénzt kapj érte. Mivel egyedül vagy és családod sincs, remélhetőleg felépülsz majd teljesen, így sztem az lenne a legjobb, ha keresnéd a lehetőséget, hogy tanulj, fejlődj, és úgy válts munkát.


A munkáltató szempontjából előny, hogy egyedül vagy, mert nem mész tp-re gyerek miatt, rugalmasabb vagy, stb. Ez viszont a te előnyöd is, mert akármikor mehetsz máshová. Mindenképpen próbálj meg hosszabb távon gondolkozni.


Az sem mindegy, hogy kisebb/nagyobb cégnél dolgozol, mennyire tudnak nélkülözni... ez jó jel is lehet, hogy hiányzol. Kérhetsz fizetésemelést is. Meg nézelődhetsz is mellette, hogy mik a lehetőségeid, mindkettő jó irány, és mindkettőt érdemes titokban tartanod.

32. Lanvin
2021. okt. 9. 09:49
Sok sikert a váltáshoz. :)
31. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 09:40
Változtass! Most otthon vagy kezdj el keresni másik munkát. A főnöködnek meg mond meg, hogy ne zaklasson, beteg vagy, majd mész ha meggyógyultál és az orvos enged.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Globus)
2021. okt. 9. 09:15
Nagyon gáz...
29. globus (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 9. 08:56
Az nem spontán volt, hanem tanulmányi szabadságra hivatkozott. Járt neki valóban, csak nem írta be előre a naptárba. Honnan szoptam volna ki, hogy mikor vizsgázik? Fél évig hagyott abban a tudatban, hogy az a hét enyém lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook