Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Munkanélküli segély - munkahely váltás fórum

Munkanélküli segély - munkahely váltás (beszélgetős fórum)

2022. okt. 27. 19:40

Nem értem ezt a TB kiskönyvet!

Nekem mindig odaadják a kilépő papírokkal és nem az államkincstárnál van. Miért is lenne ott?

16. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 19:38

Addig nincs munkanélküli utalás, amíg nem kapsz végzést arról, hogy munkanélküliként regisztráltak.

Ha a végzést megkapod, akkor is még legalább 10-20 nap mire utalnak.


A fiam a pandémia elején volt munkanélkülin, a végzést kb. 30 nap múlva kapta meg úgy, hogy 2x bent volt személyesen, az utalást pedig akkor, amikor már lejárt a 45 nap, amire jogosult volt szerintük.


Ha fontos, hogy mielőbb kapj ellátást, akkor menj be hozzájuk akár többször is, amíg nincs végzés, mert abban lesz benne, hogy hány napig jár és mennyi.

15. mazor1 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 18:19
Szia! Amikor bementél a munkaügyi központba rögtön regisztráltak álláskeresőként, és attól a naptól fogod is kapni az ellátást.Ha jól tudom minden hó 5.-ig kell megkapnod. A kiskönyvet majd ha megkaptad az államkincstártól, beviszed. A tb-d pedig érvényes mindenképp, amiatt ne aggódj :).
14. Fisica
2022. okt. 27. 12:36

Okt. 6-án voltam a munkaügyibe bejelentkezni.

Ott azt mondták, az OEP könyvet a kormányhivatal fogja küldeni, és amikor letelik a 3 hónap azzal együtt kell visszamennem. Előbb nem kell bevinnem.

Nyilván ha találok munkát, akkor kellene majd.

Addig van biztosítás is és kapod majd a járadékot is.

2022. okt. 27. 12:00

Álláskeresési járadék a neve, amíg kapja van tb-je.

Utána szoc rászorultság alapján kérheti a járási hivatalnál az állam általi átvállalást.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. okt. 27. 11:36
Telefonon nem érdemes kommunikálni, tudod a szó elszáll, akkor már az email is biztosabb, azt tudja bizonyítani, hogy ő kérte.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 27. 11:34
illetve, amíg kapod a segélyt, ami talán 3 hónap, ha utána sem tudsz elhelyezkedni, akkor a Kormányhivatalnál kérhetsz méltányossági TB-t.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 11:32
1 hónapig biztosított maradsz.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 11:25
Szólj nekik telefonon, hogy holnap mégy érte személyesen, mert a jövő héten ünnep után már az új munkahelyre kell vinned. Addigra csinálják meg!
2022. okt. 27. 11:21

Köszönöm.

A kiskönyv témával már így nagyjából képben vagyok.

A munkanélküli segély utalása ami kérdéses..

Viszont így felmerül a kérdés , hogy hiába mentem én be másnap azonnal kilépés után, nem én tehetek róla hogy nincs a kiskönyvem a munkaügyi központban, mert nem én hátráltatom a beadását, rajtam kívülálló ok miatt nemtudom bevinni, szóval arra az időre, amíg nincs ott a kiskönyv arra az időre kapok e ellátásT?

Főleg a tb miatt érdekel, mivel mennék kivizsgálásra, amire már több hónapja megvan az időpontom, és nem szeretnék úgy járni hogy nem vagyok éppen biztosított és ez miatt utólag nekem kelljen kifizetni az ellátást..

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. okt. 27. 11:10
Hat éve 5 hetet vártam rá. Már írtam nekik, ha nem tudom miattuk felvenni az őj helyen a munkát, ügyvédhez fordulok, minden káromat velük fogom kifizettetni. Azonnal megkaptam.
6. Sütikee (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. okt. 27. 10:58
Azt utólag lehet pótolni! Én most váltok munkahelyet. A többi papírom beadtam, a kiskönyvet utólag viszem be, ha megkapom.
5. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 10:56
A kiskönyvet a kincstár küldi a munkáltatónak, ahonnan eljöttél, egy két hét múlva. Azt utólag lehet pótolni. Addig biztosan tudnak regisztrálni. A munkáltatóhoz küldik, ők vagy postázzák, vagy személyesen kell menned érte. Általában személyesen szokták átadni. Munkanélküli segélyről nem tudok semmit, ezt tőlük kérdezd meg.
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 10:56
Ezt én nem igazán értem, a kiskönyv visszaadása is a kilépő papírok részét képezik, tehát azt is meg kellett volna kapnod a többi papíroddal együtt a munkáltatótól.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 10:55

Kedves FI.!


Minél előbb szerezd vissza az OEP kiskönyved, mert egy másik álláslehetőségnél kellhet, addig nem tudnak felvenni.

Ha teheted a volt munkáltatódnak írj tértivevényes levelet, hogy legyen nyoma a kérésednek.

Nem vagyok járatos eben a témában, de azt gondolom, amíg minden papírod nincs a Munkaügyi Központban, addig nem kezdik az álláskeresési járulékot folyósítani.

Azt viszont tudom, hogy a munkanélküliek kapnak egy kiskönyvet, amibe beírják az ügyintézőjük telefonszámát, a leggyorsabban tőle tudhatod meg, mikortól kaphatsz ellátást, esetleg, ha nincs messze, menj be személyesen, nehogy hónapok teljenek el a hiányos beadás miatt.

2. 785c64a729 (válaszként erre: 2. - Enissa)
2022. okt. 27. 10:51

köszönöm


elnézést a forumnyitótól, remélem fog valaki segiteni. én most döbbentem rá hogy semmit nem tudok ezekről a dolgokról. még azon is meglepődtem hogy törvényes valakit igy foglalkoztatni, bank hogy áll igy szóba bárkivel?


drukkolok hogy találja magadnak valami klassz és megbizható helyet

2022. okt. 27. 10:34

Sziasztok!

Nem igazán vagyok jártas ebben a témában , ezért itt kérdeznék.

Közfoglalkoztatásban dolgoztam, 3évig, de olyan szerződésekkel, hogy 3havonta lett hosszabbítgatva...

Eljöttem a munkahelyemről közös megegyezéssel, másfél hete.

Minden kilépő papíromat megkaptam, kivéve az OEP kiskönyvet.

A munkaügyi központban regisztráltam 19.én, ott azt mondta a hölgy kb 2hét azt mire megkapom.

Ezt a munkáltató fogja odaadni , vagy kipostázzák?

A másik kérdésem, hogy azt is mondta hogy jár munkanélküli segély mert folyamatosan dolgoztam.

Ebből az első utalást mikor fogom megkapni? Hóközi utalásban, vagy csak hónap elején?

Illetve pár régebbi papírom nem volt nálam, azt mondta ezeket ráérek bevinni ha meglesz a kiskönyv.

Ez miatt számít az hogy mikortól kapom a segélyt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook