Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívműtét, hálapénz, munkahely váltás fórum

Szívműtét, hálapénz, munkahely váltás (tudásbázis kérdés)


1 2
51. grtm (válaszként erre: 50. - Lávli)
2019. okt. 2. 08:24

Manapság nem hiszek stresszmentes munkahelyben. Nekem nem a stresszt nem a sok munka okozza, hanem a humán faktor. Ami egyébként szerintem kis munkahelyen jobban kijön, mert nincs meg az a távolság, mint nagy munkahelyen. A nagy munkahelyen meg az lehet gáz, hogy nem ismernek meg eléggé, ítélkeznek a képességeidről, félreismernek.

Szóval én munkahelyet stressz nélkül nem ismerek. Humán okok miatt. Van, akinek a sok munka a stressz.

50. Lávli (válaszként erre: 49. - Grtm)
2019. okt. 2. 06:41

Minden betegség minden kezelésének gyógyításának egyénre szabottnak kell(ene) lenni, tehát figyelembe venni az adott beteg stressztűrő képességét is. Ahogy írod, van, akinek jót tesz, ha menedzser marad, van, akinek viszont nem. Azzal semmiképpen sem árt magának valaki, ha figyel a szervezetére és kiküszöböli a rizikó faktorokat.

Minek fessük az ördögöt a falra, ha nem muszáj?

49. grtm (válaszként erre: 46. - Lávli)
2019. okt. 2. 06:19
Egyébként ilyen műtét után volt, aki simán menedzser maradt, volt, aki cégvezető. Általában az ilyen műtétek jól sikerültek és hosszabb távon, tehát hosszabb távon jobb az életminőség, mint volt.
48. grtm (válaszként erre: 46. - Lávli)
2019. okt. 2. 06:16
Így rendben van.
47. semleges (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 30. 15:56
Hát ez nagyon szomorú és elképesztő.
46. Lávli (válaszként erre: 44. - Grtm)
2019. szept. 30. 09:43

Hát azért ez nem így működik szerintem.

Nem mindegy, hány fő stresszel, egy multinál hajtanak mint az igáslovat, vagy egy kis létszámú családias cégnél vagy e, nem mindegy, milyen a kapcsolatod a főnökkel, még ha nem is vagytok sokan, stb.

Amikor azt írtam, hogy szívműtét után nem szabad stresszes helyen dolgozni, azt csak a munka jellegére értettem. Azaz határidős melók reggeltől estig, nehéz fizikai munka.

Az emberekkel való kapcsolatot te magad irányítod. Itt lép be a kislétszámú melóhely, kevesebb hülye egy helyen 😁

Meg a leszarom tabletta, és az őszinte, empatikus légkör.

Azért négy fal között maradni, hogy ne kelljen emberi kontaktusba kerülni, az beteges dolog.

45. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Grtm)
2019. szept. 30. 09:16

Rendesek a SE Cardiológián. Mivel műtöttek? Az számít hogy a műtét után hogy, és mennyi idő után mehetsz dolgozni. Illetve a szívedre hogy hat ha megint stresszes állapotba kerülsz. Biztosan nem tesz jót. Én is járok oda, és rendesek az orvosok. Én csak a nővéreknek adok, mert többet dolgoznak , és az orvosok a jobb módú betegektől nagyobb összegeket kapnak, mint a többet dolgozó nővérek.

*** Munkahelyeden a szíved gyógyulása számít és attól függ, hogy mit mersz fel-, elvállalni.

44. grtm (válaszként erre: 12. - Lávli)
2019. szept. 29. 19:47
Figyelj, akkor egyedül benn kell maradni a lakásba, mert ahol emberek vannak, ott van stressz is, legfeljebb a mértéke különböző.
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Semleges)
2019. szept. 29. 19:38

Köszönöm én is.

Tudod, az a baj amikor igazán nagy a baj, vagy az ember úgy gondolja nagy a baj, akkor bármit megtesz a gyerekéért, szüleiért, szeretteiért, ha magáért nem is. Mert akkor nem azon gondolkodik, hogy etikus, vagy sem...esetleg valaki miatta később kerül vizsgálatra, mert féltjük a sajátunkat.

Most a napokban történt. Egy beteget vidéki klinikán operáltak, mert , mint kiderült azt a fajta műtétet, ők tudják profin elvégezni. Nos a beteg fizetett hálapénzt.

Aztán mondta a betegnek az orvos, hogy ne fáradjon le vidékre a varratszedésre, majd kiszedi neki Budapesten 2 beteg között.

Csak azt felejtette el megmondani, hogy ez 35 ezer Ft-ba fog kerülni. Amikor meglátta a beteg elképedt arcát, az volt a reakciója, hogy ha leutazik az is belekerült volna ennyibe.


És tényleg be is zárom a beszélgetést, mert vannak igazi orvosok, volt is hozzájuk szerencsém. Minden tiszteletem az övéké, akik próbálnak EMBEREK maradni.

2019. szept. 29. 19:31

Velem olyan eset törtent meg hogy többször voltam nőgyógyinál...végül műtétet javasolt....mondtam kérem h ő műtsön de hálapenzre nincs most lehetőségem

...frappáns válasz érkezett az ön egészsége asszonyom műtét kell...megműtött ..akkor nem adtam..de utánna többször voltam nála magánban...amikor fizettem a rendelési díjat...

2019. szept. 29. 19:19
Én azt mondom, hogy elfogadni egy dolog (mondjuk visszautasíthatná) na de kérni?! Előre meghatározott tarifájuk van pl. a nőgyógyászoknak. 5-6 éve terhesgondozás havi 10 ezer szülés 100-120. A mostani "árakat" nem tudom.
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Grtm)
2019. szept. 29. 19:07
Ezen most hangosan felnevettem. A SOTE egyik igazgatója is hálapénzt fogad el. No comment! Ne hidd, hogy csak egy területén van így.
39. grtm
2019. szept. 29. 19:03
A Városmajori Klinika a SOTEé, a SOTE küzd a hálapénz ellen, de hogy gyakorlatban ez hogy néz ki, azt én nem tudom...
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 29. 19:02

Sajnos nekem is hasonló esetem volt. Ott voltam a kórházban édesapám mellett, amikor meghalt. Egyértelmű volt a hibájuk, nem volt monitorozva.

1/2 órán keresztül, mondtam, hogy nincs jól, magas a pulzusa stb. kértem már ingerülten, hogy intézkedjenek. Nem foglalkoztak vele. Aztán amikor végre rátették a monitórt, már sipolt, majd kiegyenesedett a görbe.

A látlapon nem ez volt természetesen. Mivel én nem küldtem a fotót a facéra, így nem készült fotó, ami a későbbiekben bizonyító erejű lehetett volna .

1 és fél évig harcoltam, aztán feladtam....még most is felzaklat, ahogy visszagondolok rá.

Talán annyi haszon lett belőle, hogy esetleg legközelebb jobban figyelnek más betegre.

37. semleges (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 29. 19:01

A jó kívánságot köszönöm, én is remélem.

Igazad van, az élet...csak tudod, akkor soha nem lesz vége és visszaélnek a "hatalmukkal" tisztelet a kevés kivételnek.

Én is kívánom neked, hogy soha többé ne tapasztalj ilyet:)

36. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 29. 18:50

Engem nem érdekel a hangfelvétel, én nem hoztam fel, de én tisztában vagyok ezen jogszabállyal.


Nem történik semmi, lehet.



A papám meghalt a kórház hibájából én elmentem volna a végsőkig, anyámnak nem volt ereje hozzá, ez baj.


Bar nem hoz vissza senkit, de így nagyon korlátlan hatalmat kapnak, amivel visszaélnek egyesek.

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Semleges)
2019. szept. 29. 18:42

Azt kívánom, sose kelljen megtapasztalnod!

Mert gondolhatsz, te bármit, ha az élet meg másként működik.

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Panna.33)
2019. szept. 29. 18:40

Persze, hogy ekfogadhatja, de vissza is perelhetnek.

"Kaphat-e sérelemdíjat a sértett?

Felmerül a kérdés, hogy mi történik, ha az a személy, akiről a perben felhasznált titkos hangfelvételt készítették beperli a felvétel készítőjét, illetve felhasználóját a személyiségi jogának megsértése miatt. A Polgári Törvénykönyv alapján a személyiségi jogok megsértése miatt járó sérelemdíj megítéléséhez a jogsértés tényén kívül további hátrány bizonyítása nem szükséges.


Ebben az esetben a felvételt készítő, felhasználó személy nyilvánvalóan felelősséggel tartozik a jogsértésért, és a bíróság az összes körülmény mérlegelésével dönt arról, hogy a jogsértés megvalósult-e, és ha igen, annak milyen súlya volt."


Amit nyersz a réven , veszíted a vámon.

33. semleges (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 29. 18:40

Egyszer sem, s persze sürgősségin pénzt kérni az alja, a legalja.

De akkor is úgy gondlom, ahogy.

32. Panna.33 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 29. 18:37
Hááát, szerintem akár el is fogadhatja. Ha egy büntetőügyben ki lehet kérni a térfigyelő, vagy a biztonsági kamerák felvételét, gyanítom, hogy egyéb felvételek is lehetnek bizonyítékok.
2019. szept. 29. 18:36
hászszor-hányszor
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Semleges)
2019. szept. 29. 18:35

Most őszintén mond már meg, hászszor mentél diktafonnal orvoshoz? Főleg, ha sürgőséggel kellett menned.

A másik, lehet egyet kinyírsz, de ott van a kollégája, aki lehet éppen annyira etikátlan, mint az előző, szerinted mennyire fogadnak készséggel?

Főleg, ha nem teheted meg, hogy válogass a kórházak között.

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - E9d12f9aa7)
2019. szept. 29. 18:32

"A személyiségi jogok védelme

A képmáshoz és hangfelvételhez való jog természetesen a személyiségi jogok körébe tartozik, így a törvény védelemben részesíti, és e jogokat mindenki köteles tiszteletben tartani.


A Polgári Törvénykönyv egyértelműen rendelkezik arról, hogy nem csupán a hangfelvétel felhasználásához, hanem már az elkészítéséhez is az érintett személy hozzájárulása szükséges. Azaz már pusztán egy titkos hangfelvétel elkészítésével is megvalósulhat a személyiségi jog megsértése."


Én már voltam betegjogi képviselőnél. Az intézmény alkalmazottja, elmondta, hogy teljesen igazam van, kikérte a papírokat amit nem adtak volna ki nekem, aztán nem történt a világon semmi.

Idő, türelem és sok-sok pénz egy jó ügyvéd, hogy kiharcold az igazad.

28. semleges (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 29. 18:30
El. Miért ne fogadná el a bíróság? És gondolom ha az orvos ennyire etikátlan és pénzéhes akkor a diktafonos felvétellel nem egyedül lenne a beteg, mert többen is készítettek talán, csak ha mindenki így gondolja mint te persze, hogy nem lesz belőle semmi és az orvos továbbra is folytatja.
27. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 29. 18:19

Hát pont ez az, amit mondasz!


Amúgy a betegjogi képviselőnek!

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Semleges)
2019. szept. 29. 18:17

Mond már meg miért az?

Szerinted szabad hangfelvételt készíteni? Elfogadja a bíróság netán? Nem. Egy mezei emberét nem.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2019. szept. 29. 18:16

Emberileg az volt, de mint orvos kitűnő volt a szakterületén.

Az a baj, hogy akinek nagyobb rálátása van a dolgokra, az tudja kb. a 80% elvárja a hálapénzt, sőt aki nem fogadja el, ki is közösítik.

De sok kiváló, a betegekért tenni akaró orvos is van, aki teszi a legjobb tudásával, hálapénz nélkül a dolgát.

24. semleges (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2019. szept. 29. 18:15
Az!
23. semleges (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 29. 18:14
Bocs, de ez hülyeség.
22. semleges (válaszként erre: 18. - Grtm)
2019. szept. 29. 18:12
Hallottam ilyenről, a bíróságon találkoztak, az orvos megúszta akkor, kapott egy írásbeli figyelmeztetést, nem hiszem, hogy azóta mond árat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook