Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mostanában vették ki a gyermeked manduláját? fórum

Mostanában vették ki a gyermeked manduláját? (tudásbázis kérdés)


12. smumika (válaszként erre: 2. - 725428c678)
2009. jún. 6. 10:52
Szia!Na túlvagytok rajta?Mi is most voltunk csütörtökön csak mi Nyiregyházán orrmandula altatásban .jól van a kisfiam 6 éves és jol viselte mikor vége volt akkor fájlalta a fejét de kb fél ora mulva már nem volt semmi baja nekünk az volt a legnagyobb bajunk hogy éjféltől már nem ehetett ihatott mikor mütőtték és mikor már meg volt a mütét utána 2 ora hosszáig nem ihatot sőt enni nem engedték mert altatásban volt csináltatva mivel hányhat ha eszik ezt kicsit furcsálottam hogy egész nap nem ehet .:(Sajnos ő ezt türte a legnehezebben mert délben már enni akart és megtiltották nwki szegénykém sirt nagyon és mi délután 3 körül már nem birtuk nézni és adtunk neki egy fél banánt meg egy fél croassont mert olyan keservesen sirt bár nekünk volt 1.5 éve altatásban mütétünk és akkor 3 ora mulva evett ivott mintha mi se történt volna igy volt tapasztalatunk arra hogy nem valoszinű a hányás bár este mondta a doki hogy kostolgathat már mi már akkor 3x adtunk neki enni mert olyan éhes volt és folyamatosan sirt és nem is hányt .Nekünk ez volt a legrosszabb az egészben.
11. toncsimimi (válaszként erre: 2. - 725428c678)
2009. jún. 5. 22:28

Szia!

A 3 éves kislányomnak decemberben vették ki a debreceni klinikán az orr és garatmanduláját, így aránylag friss az élmény.

Számomra a legfurcsább az volt, hogy altatás előtt bekábították a gyerekeket. Szó szerint nem voltak maguknál, halucináltak, nevetgéltek a semmin... Ijesztő volt ilyen öntudatlan állapotban látnom a kislányomat.

A műtét után legalább két hétig nem szabadott megeröltetnie magát, tehát ugrálni, szaladgálni stb. Tilos volt fürödnie, kerülni kellett a szénsavas üditőket és a fűszeres ételeket.


Ne aggódj a gyerekek valóban nagyon jól viselték a műtétet, főleg azok, akiknek csak az orrmanduláit vették ki, ők másnap már mehettek is haza.

10. madarasfa (válaszként erre: 8. - 725428c678)
2009. jún. 5. 21:54
Mi is pont ma kaptuk meg az időpontunkat, július 1.-je. Hét éves a nagyfiam, a kicsi négy. A nagynak mindkét (orr, garat) manduláját kiveszik, a kicsinek "csak" az orrát...Én nem az altatástól félek - bár persze, attól is - hanem az utána lévő dolgoktól... felszakad-e a seb, stb... :o((( Neki visszatérő felsőlégúti gondjai vannak, majdnem egy hétig 40 fok körüli (pár napja megdöntötte a saját rekordját: 40,7-et mutatott a lázmérő...) láza, ami elégg megterheli a szevezetét, a vérkép is durva gyulladást mutat. Mi is úgy vagyunk vele, hogy a sulikezdésre már mandulák nélkül menjen...Drukkolok nektek!
2009. máj. 27. 21:36

Nekem nem rég vették ki a mandulám,mondjuk 17 éves voltam...hát....ezzel megvoltam egy darabig,de a picik elvileg hamarabb felépülnek,a hugom(3 évesen műtötték) másnap már labdával rohangászott a kórházban.

Ilyen korban hamarabb túl lesznek rajta,ne aggódjatok!:)

2009. máj. 26. 13:47

Köszi lányok, őszintén, én is csak az altatástól félek. A nagyobbik fiamnak is kivették és tényleg könnyen túl voltunk rajta, de akkor még helyi érzéstelenítésben csinálták. Engem már altattak és tudom, milyen furcsa és kicsit ijesztő érzés, mikor magadhoz kezdesz térni...hát még egy kisgyereknek.

Mi 3 éve húzzuk, több dolog miatt is..., csak most kerültünk abba a helyzetbe, hogy befekszünk a műtétre. Nálunk nem az a gond, hogy állandóan beteg a gyerek, hanem az orvosok azt mondják az óriási - veleszületett - idűlt gyulladásban lévő mandulái miatt - mivel felemésztik a gyerek összes energiáját - nem hízik egy jó iedej, csak nagyon kis mértékben. Mivel teljesen egészséges a gyerek, csa a manduláira fogható a testtömeg stagnálása....hát reménykedem! Jövőre itt az iskola, és a táskát is el kell majd bírnia.

Valaki tudja, milyen most a debreceni Kenézy füll-orr-gége állapota?

2009. máj. 26. 12:34

Az énlányom 6 éves volt amikor kivették az orrmanduláját és a garat mandulája nem volt begyulladva, hanem a sok fertőéstől meg volt duzzadva. Az orvos úgy döntött, hogy felezi, mert a mai orvostudomány álláspontja szerint okal van ott az a szerv. Azóta minden rendben van és megszűntek az állandó problémák.

A férjem volt bent vele, mert én a kistesóra vigyázztam otthon.

Az ébredésnél dobálta magát, mint aki nincs eszénél rossz volt, de utána még beszélni is tudott. Egy kicsit meg volt illetődve. Tényleg nincs miért aggódni. Ha tehetném ismét megtenném ezt a döntést.

2009. máj. 26. 11:36

Ez a téma kicsit engem is érdekel,mert a dokink szerint hamarosan ki kell venni a kisfiam orrmanduláját. Most kaptuk meg az időpontot a gégészetre és ott döntik el kell-e a műtét vagy még várjunk vele.Nagyon nem szeretnénk még kitenni ennek a műtétnek mert még csak 3 éves lesz.Sokan azzal is ijesztgetnek hogy lehet még rosszab lesz ha kiveszik neki mert visszanőhet.Igaz ez? Nekem is kivették az orrmandulámat de igaz én 11 éves voltam.Hú kicsit hosszan írtam :)

Akik most várakoznak a műtétre mielőbbi felgyogyulást kívánok nekik.

2009. máj. 26. 11:32
Jajj! Orrmanula, vagy torokmandula vagy mindkettő? még mi is előtte állunk, és érdeklődve fogom olvasni a soraitokat!
2009. máj. 26. 11:21
Ez engem is érdekel, épp most beszéltem az altatóorvossal, 10-én műtik a 2 éves kislányomat és rettegek. :(
2009. máj. 26. 11:08

Az altatás utáni 1-2 óra a nehéz, mert mindenki másként reagál rá.

utána valóban könnyű a felépülés. Mindent vigyél amit egy kórházba kell + játékot, könyvet, amivel lekötöd a gyerek figyelmét a megfigyelés alatt.

2009. máj. 26. 10:57

Csütörtökön kiveszik 6 éves kisfiam manduláit.

Kinek mi a tapasztalata, mire számítsak a műtét után?

Tényleg olyan hamar túl vannak rajta?

Mire kell vigyázni, mennyire és meddig kell pihenő állásba helyeznem a gyermekem?

Mit érdemes magunkkal vinni a kórházba?

Köszönöm a válaszokat előre is.

2009. máj. 26. 10:55
Mostanában vették ki a gyermeked manduláját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook