Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mossunk környezettudatosan! Mosópor helyett mosószóda és ecet. Tapasztalatok? fórum

Mossunk környezettudatosan! Mosópor helyett mosószóda és ecet. Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. jún. 22. 13:18

en mosogelkent hasznalom a mososzodat, mert igy jobban adagolhato, konnyebb hasznalni, es illatositani.

a recept pofonegyszeru: egy mososzappant lereszelek, 1 liter vizben addig forralom, amig fel nrm oldodik, utana 250g mososzodat elkeverek benne. 5-6 liter vizzel felontom, elkeverem, par oran at allni hagyom. miutan osszeallt, addig higitom vizzel, amig megfelelo allagu nem lesz.

opcionalisan teheto bele illoolaj, en narancs-vaniliat szoktam bele tenni.

ugy kell adagolni, mint a normal mosogelt. nem kell megijedni, ha nem habzik, ugyanis nem szokasa. :)

gyonyoruen kimossa a ruhakat, nem fakit, a foltokat is kihozza, es az illatuk is jo.

kornyezetbarat, es azoknal, akiknel napi szinten megy a gep (mint nalam), az ar sem mindegy: kevesebb, mint egy ezresbol kb. 20-25 liter kijon.

101. Peggy73 (válaszként erre: 100. - M0ncsa)
2013. jan. 29. 05:01
:)
100. M0ncsa (válaszként erre: 99. - Peggy73)
2013. jan. 28. 21:33
Ezt nem tudtam, koszi.
99. Peggy73 (válaszként erre: 98. - M0ncsa)
2013. jan. 28. 21:25
Az ecetes öblítés azért is jó, mert az esetleg a ruhában maradt mosószódát eltávolítja.
98. M0ncsa (válaszként erre: 97. - Fontoska)
2013. jan. 28. 16:13

Szia!


Moshatsz. Annyira figyelj, hogy a mososzoda feherit, szoval a szines ruhaknal ne adagold tul. A fehereknel mindegy. Oblitot szerintem egyaltalan, soha nem "kell" hasznalni, nem is ertem, miert ragaszkodnak hozza egyesek. Ha gondolod, onthetsz egy kis ecetet az oblitos tartalyra, ruhanak nem art (allitolag puhabb is lesz tole a ruha, en meg nem tapasztaltam, hogy igy lenne), mosogepnek meg jot tesz :)

2013. jan. 26. 14:33

Sziasztok!


Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy önmagában moshatok-e mosószódával fehér - és színes ruhát? Ha igen, öblítőt kell használnom mellette?

2012. febr. 23. 10:32
Rendben, köszönöm
95. Dolores007 (válaszként erre: 94. - Anna0129)
2012. febr. 23. 09:19

Fehérítéshez legjobb az aktív oxigénes fehérítő, foltsó (100% nátrium-perkarbonát).

A mosódió mellé szórok a zacskóba 2-3 csapott evőkanállal. Én jobban szeretem, mint a mosószódát. A ruhákra is szórhatod, nem kell feloldani előtte.

2012. febr. 23. 09:08
És a függönyöket is lehet így mosni? Fehérebb lesz tőle?
2012. febr. 23. 09:08
Igen, én is ecettel tisztítom a mosógépet :)
92. gédi (válaszként erre: 91. - Lilibeth59)
2012. febr. 23. 09:00
Köszi a választ. Megpróbálom. Ecetet én is használok öblítéskor, de ezek szerint az a mennyiség kevés.
2012. febr. 23. 08:53

Tegyél 1-2 liter 10 %-os ecetet a dobba,egy hosszú programot futtass le magas fokon. Szépen leszedi a vízkövet, fényes lesz újra a dob. (és tiszta a mosógép)

Használhatsz vízben feloldott citromsavat is, az szagtalan, a hatása u.a. mint az eceté.

Írd be a keresődbe, hogy mosóparfüm, sok helyen lehet kapni, 100 ml-es kb. 2000,-Ft, de hónapokig elég.

90. gédi
2012. febr. 23. 08:45

Sziasztok!

Nagyon jó kis fórum. Én is használok mosószódát, igaz nem túl régen. Abban kérném a segítségeteket, hogy mit lehet tenni a mosógép dobjával, ugyanis amióta használom a szódát,nem szép fényes a dob, mint korábban, hanem szürkés, mattos. Esetleg tudjátok-e, hogy mivel tudom ismét fényessé varázsolni? A mosóparfümmel kapcsolatban kérdezném, hogy hol lehet kapni és milyen kiszerelésben?

89. Lilibeth59 (válaszként erre: 88. - Anna0129)
2012. febr. 23. 08:44

Ha mosószódát, mosószappant használsz, akkor minek a mosógél? Esetleg mosódió a mosószóda helyett, ha feketét mosol.

Az ecetet hígítva öblítő helyett lehet használni, esetleg jó minőségű illóolajat vagy mosóparfümöt ha teszel még hozzá pár cseppet, jó illatú lesz a ruha. De ez nem szükséges, ha megelégszel a ruhák friss tiszta illatával, én nagyon szeretem azt is, de persze van, hogy illatosítok...

88. Anna0129 (válaszként erre: 86. - Honeywald)
2012. febr. 23. 08:29
És minden fajta ruhához lehet használni? A mosógél mellé is tehetem? Vagy ha gélt használok akkor rakjam a dobba? És az ecettel mi a helyzet? Azt hogyan kell használni?
2012. febr. 23. 05:54
Jaj! reszelve mosószappant teszek mé bele egy kiskanálnyi is elég belőle..az is van bio :) imádom
2012. febr. 23. 05:53
én mosószódázom, mert 1kg belőle keményen 245ft, és az ecetből a legolcsób 10%osat veszem. szoktam még beletenni reszelve mosósódát, ebből is van bio. zseniálisan frissek a ruhák :)
85. 2f7db3f503 (válaszként erre: 62. - Dolores007)
2012. febr. 23. 04:28

:)


én a gyümit-zöldséget szódabikarbónás vízben áztatom

84. Dolores007 (válaszként erre: 83. - Anna0129)
2012. febr. 23. 00:19
Beírod a Google-ba, hogy Debrecen mosószóda, és kidob egy csomó találatot. Müller, ilyesmi.
2012. febr. 22. 20:25
Tudjátok esetleg Debrecenben hol tudok mosószódát beszerezni?
82. pgiz (válaszként erre: 74. - 17edc27aec)
2012. febr. 19. 20:17

Nem felejtjük el az ecetet. Évtizednyi használat után sem okozott semmi kárt a mosógépemben.Az előbb említett ecettel áztató háziasszonynak hogy is jöhetett be csatornabűz? Bűzzáró szifon?Talán az ecet a vízkövet leáztatta az alatta lappangó roncsról, és feltárult a szomorú valóság.

Az ételecet pedig nem marja meg a gumit.Próbáld ki egy dunsztosüvegben, amiben láthatod, esetleg tapinthatod az eredményt.

A háztartási gépeknél nem a műanyagot tisztítjuk ecettel, hanem a vízforraló cekászát, a kávéfőző egész kazánját.

A trisót a helyedben nem ajánlanám ilyen könnyedén, mert foszfát vegyszer, a természetes vizekbe kerülve erős algásodást okoz, ami miatt "meghal a víz".

Úgy látom, nem vagy képben a környezettudatos háztartás témában.

81. Dolores007 (válaszként erre: 74. - 17edc27aec)
2012. febr. 19. 19:14
Semmi meggyőző nincs abban, amit írsz. Valami linket vagy ilyesmit dobhatnál hozzá, mert így csak irkafirka.
80. Lilibeth59 (válaszként erre: 79. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 18. 18:59

Köszönöm, de tényleg, már attól tartottam, hogy Nektek nem jött be, pedig egyre többen dicsérik, azért is kérdeztem rá.

Írtam a másik fórumba is.

Pussz

79. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 78. - Lilibeth59)
2012. febr. 18. 18:46
Nagyon jó,nekem is és szomszédomnak is.Én nekem nagyon bejött,tényleg úgy van ahogy írtad,és úgy is használom ahogy ajánlottad.Mostanában amennyit itt tudok lenni néha:D(((De szuper tényleg..
78. Lilibeth59 (válaszként erre: 77. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 18. 18:37

Szia!


Mindenre van megoldás, és legnagyobb örömömre a mosógépem még jobban "műkszik" a kikísérletezett mosószeremmel. Csili-vili, mármint nem csak a ruha, a mosógép is. Persze, ehhez az is kell, hogy eleve tiszta legyen a mosógép....


Persze, a mosószóda itt is dominál, és nem győzőm mondogatni, hogy a fekete ruhákhoz a legjobb a mosódió használata.


Kipróbáltad már a tisztítót, hogy vált be? Csak várok-várok, hogy írjatok valami véleményt, de sehol senki...


Na, pusssz

77. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 75. - Lilibeth59)
2012. febr. 18. 18:26
Miért is gondoltam erre is találsz megoldást..:D)))
2012. febr. 18. 18:16

Szerintem sincs az ecettel semmi gond....és a ruháknak nincs ecet szaguk.

Öblítőt én sem használok,mert undorító volt az öblítőadagoló tőle.

2012. febr. 18. 15:37

Kicsit kezd eldurvulni ez a fórum.


Szerintem, jó az ecet, régebben én is használtam, nemrég olvastam, hogy a 10 %-ost ajánlják leginkább mosó- és mosogatógép vízkőtelenítésére.

Én 20 %-ost használtam, végül is a víz úgyis hígítja.

Már jó ideje citromsavat használok, olyan a hatása, mint az ecetnek, csak nincs ecetszaga.


Mióta mosódióval (is) mosok, mosószódával, oxigénes sóval, ecetbe vagy citromsavba pár csepp illóolaj vagy mosóparfüm az öblítőm, nincs gond a géppel, a mosódió, a mosószóda lágyítja a vizet, nincs vízkőlerakódás.

Ne használjatok öblítőt, mert attól van a nyálkás, penészes lerakódás a mosópor- öblítőadagolókban.

74. 17edc27aec (válaszként erre: 73. - Dolores007)
2012. febr. 18. 15:21

Felejtsük már el az ecetet vízkőtelenítésre, használj inkább trisót, sokkal jobb, és szagtalan.

Nem tudom melyik mosógépszerelő volt az a hüje aki ezt kitalálta. Bár ha visszaemlékszem a Gálvölgyi showban volt egy ilyen calgont lejárató reklám, calgon helyett ecet. Az a mosógépszerelő aki ecetet ajánlja vízkőtelenítésre, az valószínű azért teszi, hogy tedd tönkre a gépedet, aztán újra kihívhasd szerelni.

73. Dolores007 (válaszként erre: 72. - 17edc27aec)
2012. febr. 18. 14:18
Tegyük fel, hogy nem használsz semmit vízlágyítónak, nem pucolsz ecettel. A vízkő kinyírja a gumit szép lassan. Egyszer kapsz egy jó ötletet: ecet! Beleborítod a gépbe, és már dolgozni is kezd. Szépen feloldja a vízkövet a tönkrevágott gumi részekről, és már tátong is a szép kis lyukacska.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook