Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használt már valaki automatába mosópor helyett, mosószódát?Ha igen, mi a tapasztalaitok? fórum

Használt már valaki automatába mosópor helyett, mosószódát?Ha igen, mi a tapasztalaitok? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. 298b15dfdd (válaszként erre: 40. - Mosoly9)
2012. szept. 6. 09:01
Nem kötöttél licencszerződést!:) Így titok marad:)
40. mosoly9 (válaszként erre: 11. - Lilibeth59)
2012. máj. 27. 10:53

Szia,


nagyon érdekelne a mosószerkeveréked.

Elárulod a receptet?

2012. márc. 2. 09:04

ÉÉs meg vagy elégedve az Ariellel?

Én Tomit használok és nem nagyon :(

Vagy ez mosógéptől is függ?

2012. febr. 23. 13:43

A mosószódát kb. 3 éve használom. Arielt dúsítom vele. Van egy műa. mosóporos kancsóm mibe kb. 1 kg mosópor fér bele plusz 1 zacskó mosószóda fele.

Jól összerázom, ezt használom, fehér, tarka ruhákhoz. Csodás fehér minden, és a színesek sem fakulnak. Természetesen a finom kelméket nem ezzel mosom. A foltok eltűnnek és 50 fokban mosok.

2012. febr. 23. 09:10
És a függönyöket is lehet így mosni?
36. syria (válaszként erre: 31. - 0fe386f42e)
2012. febr. 6. 19:50

Ez aztán a nem semmi! Követendő példa minden családi házban lakónak.

Kétségem nincs, hogy mennyi rengeteg munka, odafigyelés van vele (főleg a mostani mínuszokban), de mindenféleképpen megéri.

35. Darcy73 (válaszként erre: 14. - D1c22a4b75)
2012. febr. 5. 21:11

Se Ariel,se Persil nem mossa ki az olyan foltokat amit egy gyerek tud produkálni.

Mosószappan,áztatás,mosószappan+utána a normál mosás.Én is használok mosószódát,de a színeseknél csak óvatosan szabad,mert fakíthat!Plusz mosódió és slussz.

2012. febr. 5. 21:01
Én is a mosópor mellé használok mosószódát is a vízkö ellen.Az angolok állítólag nem is használnak mást,csak szódát.Ezzel mosnak,és jól van.
33. bnedora (válaszként erre: 31. - 0fe386f42e)
2012. febr. 5. 20:42
Ügyesek vagytok! Mi csak locsolásra használjuk az esővizet, több 200 l-es hordó van elhelyezve az udvaron. Van kútunk is, talán még azt is lehetne hasznosítani mosásra, WC-öblítésre.
32. 0fe386f42e (válaszként erre: 20. - Bnedora)
2012. febr. 5. 20:07
Vízvezeték-szerelő kötötte össze a rendszert, és igen, össze van kötve a mosógéppel, szivattyúval működik. Nagyon elégedettek vagyunk vele :-)
31. 0fe386f42e (válaszként erre: 18. - Syria)
2012. febr. 5. 20:06

1600 literes tartályaink vannak, kettő. Még van esővizünk, a wc-hez is ezt használjuk, a Férjem rengeteget melózik ám vele. Amikor esik, hordókba kerül a víz az ereszcsatornákból, azt megszűrjük, bekerül a tartályba. ülepítjük, és a nyári konyhai tartályba kerül, még egy szűrőn, és a mosógép előtt még egyen átmegy. Ahol a tartály van, ott enyhén fűtünk, nem fagy be télen sem a víz. Itt a hó is megolvad.

Ehhez be kellett ruházni, de meg fog térülni, és környezetbarát és takarékos megoldás is.

30. mmacus
2012. febr. 5. 19:55
Én nem mosópor helyett, hanem mellé teszem a mosószódát. Nekem bevált. A fehér ruhák fehérek maradnak, a foltok eltűnnek, a színes ruhák színei élénkek, nem fakulnak. Vízkövet azóta nem tapasztalok, pedig nálunk nagyon kemény a víz.
29. pic74
2012. febr. 5. 19:43
A foltokat először benedvesítem,majd kicsit megsikálom mosószappannal és nem öblítem ki,hanem úgy megy a mosógépbe,hogy rajta van a szappan. Ezen kívül két kanál(evő) mosószóda és mosódió. Így mosok már egy éve. Volt néha,hogy 2szeri kimosásra jött ki a folt,de ilyen módszerrel jött ki már fehér pólóból kék színű fagyi,meg spagettiszósz is. Elégedett vagyok vele,olcsó,környezetbarát,a mosódiót takarításra is használom és még mindig van a kilós zacskóból,amit kb. egy éve vettem....
28. f1fee9d062 (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2012. febr. 5. 19:37

Nekem az elsödleges szempont, hogy környezetbarát legyen, van gyerekem, lesznek unokáim, meg az embereket és a bolygómat is szeretem, ezért nagyon szétnéztem, mit tehetek, hogy a káposzta is és a kecske is tiszta legyen ;)


Mágneses golyó és mosólabda a gépbe és egy mosáshoz egy evőkanál mosószóda. Ennnnnyi, semmi más, már egy éve.


Nem allergizál, a ruhák tiszták a természetet óvom, és nagyon olcsó!

2012. febr. 5. 19:20
Nálunk 270 Ft egy kg mosószóda.Hozzá az olcsó (760Ft 1,5 literes) folyékony mosószer. A fiam autószerelős ruháit ragyogóra mossa. Az Ariel akármilyen felkapott és egyébként normál szennyezettségű ruháknál jó is, árban nem vetekszik a mosószódás keverékkel.Sokszor kell éttermi konyha konyharuháit is mosnom: hát az Ariellel nem mentem sokra.A mosószódás vízben pedig ázott 1-2 órát, aztán be a gépbe, patyolat tiszta lett.
2012. febr. 5. 19:03

Én kb. fél évig használtam mosószódát, mosószappan forgáccsal együtt. Nem mondom, hogy nem voltak tiszták a ruhák, de a foltok sajnos mindenben benne maradtak. Engem ez itthoni ruháknál, vagy a gyerek bölcsis játszóruhájánál nem különösebben zavar, de más elmenős ruháknál igen. Így leszoktam róluk, helyette féladag folyékony mosószerrel mosok, mert azt ugye tudjátok, hogy a mosószergyártók sokkal nagyobb adagokat írnak rá a termékeikre, mint amennyi szükséges? Csak hogy gyorsabban fogyjanak..:oS

Jah, öblíteni pedig ecettel szoktam, hisz a mosószer magában is olyan finom illatos, hogy nem is kell mellé más illatosító anyag..:o)

2012. febr. 5. 19:02
Nekem vegyész a szakmám, és régebben /vállalkozásban / gyártottunk is mosóport. Nos, a szóda önmagában nem is lehet jó! Kiszedheti a ruhából a koszt, és a szennyeződést, de az a vízben keringve vissza is rakódik a ruhára! Ezt a 23. hozzászólásban szépen le is írta zinnia2. a gyári mosóporokban ennek elkerülésére megfelelő adalékot adnak a mosóporhoz.Ha használni akarja valaki, akkor javaslom 30~40 %-ban keverje hozzá valamilyen - lehetőleg jobb minőségű - mosóporhoz. Mivel a nagyon olcsó mosóporokhoz már a gyárban hozzá is keverték :)
24. c5d1635e99 (válaszként erre: 21. - Pintyőke72)
2012. febr. 5. 18:52
Mosószódát én a CBA-ban vettem,2 kg 1000ft volt.
2012. febr. 5. 18:51

Én éppen most szoktatom le magam a mosószódáról.A fiam fehér pékruhája szürke lett tőle.A vizet sem lágyítja,kipróbáltam nem öntöttem ecetet a dobba,mert hát a mosószóda lágyítja a vizet...a vízkő szépen kezdett lerakódni a dobon.

A maradékot még a sötét ruhákra elhasználom,a fehéreknél viszont visszatérek a bio-onhoz.Régebben azzal mostam és a fehér ruhák tényleg fehérek is maradtak.

22. pintyőke72 (válaszként erre: 11. - Lilibeth59)
2012. febr. 5. 18:47
Elárulnád a kikísérletezett mosószereid összetételét? :)
21. pintyőke72 (válaszként erre: 9. - Misz)
2012. febr. 5. 18:43
Az Au....ban vettem mindkettőt.A szóda fél kg volt kb. 1000 Ft, szerintem drága, de lentebb írták,h 1-2 ek. kell belőle. Így nem is olyan drága, sőt.
20. bnedora (válaszként erre: 15. - 0fe386f42e)
2012. febr. 5. 18:37
Automata mosógéppel mosol? A tartály össze van kötve a géppel, vagy a hagyományos tárcsás mosógépet használod.
2012. febr. 5. 18:37
A mosószódát színes ruhákhoz is lehet használni? vagy csak fehérekhez?
18. syria (válaszként erre: 15. - 0fe386f42e)
2012. febr. 5. 18:31
Hú az nem semmi! Mégis hány köbméter havat (és hol?) olvasztasz fel, hogy legyen 40 liter vized?
17. 1kata
2012. febr. 5. 18:26
Mosodio melle hasznalom, csak jot tudok mondani, gyonyoru tisztak es foltmentesek a ruhak, raadasul sokat sporolok rajta.
2012. febr. 5. 18:16
Az én párom ruhája fõleg tavasztól õszig egy szutyoktenger az A... sem bírt vele ezért tértem át a keverékekre. Sokszor mosószer+szóda és Wanish szappan elegye+60 fokos víz.
2012. febr. 5. 18:13
Én lidl-s msószereket használok, gondolkodom a mosószódán, de amitől lágyak a ruhák, az az esővíz, mert azzal mosok. Nagy tartályokba gyűjtjük, most olvasztott hóval mosok.
14. d1c22a4b75 (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2012. febr. 5. 18:06
Én is arielt vagy persilt használok és nem kell mellé semmi más mert mindent kivisz. Inkább megveszem a drágábbat ami jó és a ruháknak is jó illatuk van tőle.
13. misz (válaszként erre: 12. - SZAKI_XY2)
2012. febr. 5. 18:01
Köszönöm szépen. :)
12. SZAKI_XY2 (válaszként erre: 9. - Misz)
2012. febr. 5. 17:51

A diót piacon/1600/, a szódát/800/ sima vegyi-árú boltba.

A mennyiség rá van írva a dobozra. 8 féldió van írva, el szoktam kisebbekre darabolni, bele egy régebbi vékony zokniba csomó....4 mosásra elegendő, de ha megcsinálom a következőt akkor se dobom ki még egy darabig a használtabbat.szódából 1-2 evőkanálnyit.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook