Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mossunk környezettudatosan! Mosópor helyett mosószóda és ecet. Tapasztalatok? fórum

Mossunk környezettudatosan! Mosópor helyett mosószóda és ecet. Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
72. 17edc27aec (válaszként erre: 70. - B.B.Zs.)
2012. febr. 18. 12:54
Az ecet sav tartalmú, íhy maró hatása van. A gumit is simán megtámadja, sőt még a fémet is. Volt egy másik fórum aminek az volt a címe, hogy: Mosógép bűz. Kiderült, hogy a háziasszony áztatta a gép belsejét ecettel, és szét marta a szívattyút belsejét melynek következtében nem zárt le megfelően. Beáramlott a csatorna szag a mosógépbe. Szóval én nem ajánlom az ecetet senkinek, ha hosszú élettartalmat akar a mosógépének. A háztartási kisgépeke persze, hogy lehet ecettel tisztítani, mert ott csak a műanyag burkolatot kell áttisztítani. Egy mosógép belseje teljesen más.
71. Lilibeth59 (válaszként erre: 70. - B.B.Zs.)
2012. febr. 17. 16:40

Hát a reklám, hogy "az ecet pedig a salátába való"


Itt van még a citromsav, amiről, ha jó látom, még nem írt senki. Szinte ua., mint az ecet a vízkővel szembeni harcban, valamiben még jobb is, mégpedig abban, hogy nincs ecetszag a lakásban. Árban talán kicsit drágább, de a citromsav is párszáz Ft-os termék, fél kg 2-3 hónapig elég.

Én már inkább használom, ha kell, mint az ecetet, mert nálunk a férjem mindig húzta az orrát az ecetszagra. A citromsavas tisztítás, vízkőtelenítés után nincs semmi, abszolút "illat"-mentes.

Mosógépbe, mosogatógépbe, vízforralóba, kávéfőzőbe, szóval mindenhol lehet használni, ahol az ecetet.

70. B.B.Zs. (válaszként erre: 8. - 17edc27aec)
2012. febr. 16. 22:00
Ezt ki mondta neked? A legkíméletesebb vízkő elleni szer az ecet. A férjem szakmabeli és nem szereti a másik szereket, mert károsítja a berendezéseket/ főleg a gumi és műanyag részeket/. Azon kívül a háztartási kisgépeket is biztonságosan tisztíthatod vele, minden mérgezés veszélye nélkül.
69. Titánia83 (válaszként erre: 45. - Trinitas)
2012. febr. 12. 21:54

Jó minőségű, az tuti.


Köszi a tippet. :)

68. de4b589afa (válaszként erre: 59. - Lilibeth59)
2012. febr. 12. 20:49
Ha kiszabadul a zsákocskából a mosódió, vagy akár csak néhány darabkája is, az bizony büdösíti a gépet rendesen, mert benne marad az aljában. Mindig nagyon jól meg kell kötni a zsákocskát, ésn duplán még át is tekerem a nyakán, és úgy kötöm meg.
67. Lilibeth59 (válaszként erre: 65. - Dolores007)
2012. febr. 12. 18:45
Árulják TeszVeszen, Vaterán, de szerintem nálunk nem megfelelő a klíma. Nézz utána a neten, van leírás róla.
2012. febr. 12. 18:08

És még egy cikk:


A mosódió felhasználóktól időnként különféle problémákról hallok, hát lássuk a medvét:


- Sárgás, barnás elszíneződés a mosógépben. - Ezt leginkább a többszörösen túladagolt mosódió okozhatja. Ha minimum 3-4-szeres mennyiséget használ valaki, akkor szokott előfordulni. Egy-két normál adagolású mosás már meg is oldja a gondot. Estleg egy nátrium-perkarbonátos mosás gyorsít rajta.


- Nem fehérek a ruhák. - Mivel a mosódió csak tiszítít, és nincs benne a mosószerekben megszokott optikai fehérítő, így külön kell azt hozzáadni. Eddig a legjobbnak a nátrium-perkarobánt bizonyult. Mosószóda, szódabikarbóna, citromlé is rendelkezik valamennyi fehérítő hatással.


- Nem lesz tiszta a ruha. - A mosódió annyit tud kb. mint egy normál mosópor. Csodákra nem képes. Max a környezetvédelem területén. Ilyenkor mosószóda (kivéve fekete ruháknál) nátrium-perkarbonát hozzáadása oldja meg a kérdést.A probléma oka lehet az is, hogy nem indítottad el a mosógépet. :)

2012. febr. 12. 18:00
Honnan lehetne szerezni magot?
2012. febr. 12. 17:59
Sokan használják tusfürdőként is, mivel savas a k.hatása, nem árt a bőr természetes savköpenyének.
63. Dolores007 (válaszként erre: 62. - Dolores007)
2012. febr. 12. 17:59

Házi kedvencek fürdetése


A hajsampon kutyáknál, macskáknál is hatásos, nem szárítja ki a bőrüket. Az oldat elűzi a parazitákat a háziállatokból.


Tégy 4-6 darab mosódióhéjat edénybe, adj hozzá 250 ml vizet. Forrald fel, takaréklángon folytasd egy-két percig. Ha lehűlt, öntsd a folyadékot egy zárható flakonba.


Kb. a flakon negyedéig öntsd a mosódiós lét, majd addig rázd a flakont, míg összefüggő habot nem kapsz, és azzal moshatod is a házi kedvenced. A habképzést segítheted, ha egy kupakot teszel a flakonba.

2012. febr. 12. 17:57

5-15 percig mosódiós lébe áztatott gyümiről letakaríthatjuk annak a tucatnyi embernek az ujjlenyomatát, akik összetapogatták a zöldségesnél, és a vegyszermaradványok is lejönnek, míg sima vizes öblítésnél nem - azt csak a magunk megnyugtatására csináljuk. Utána vízzel leöblítjük.

Tetves növényt is permetezhetünk a lével, a mosódió fa eleve azért termeli a szaponint, hogy a kártevőket távol tartsa.

61. garkata82 (válaszként erre: 56. - Garkata82)
2012. febr. 12. 17:38

ahhhhh,tenyleeeg!:)))

Ezt szepen kozombositettem....

meg jo,h vki felvilagositott!

Megegyszer koszi Nektek;)

60. Lilibeth59 (válaszként erre: 56. - Garkata82)
2012. febr. 12. 16:34

Az ecet azt a célt szolgálja, hogy a mosószer maradványt is kiöblítse a ruhából, azonkívül élénkíti a színeket, fertőtlenít. Tehát mindenképp az öblítőrekeszben a helye.

A mosószóda a mosószer adagolóba tedd, de csak akkor, ha 50 fok alatt mosol, alacsonyabb hőmérsékletnél jó meleg vízben oldd fel, és a dobba, a ruhákra öntsed rá. A mosószóda tökéletesen csak jó meleg vízben oldódik, ha mondjuk 40 fokon mosol, a fel nem oldódott mosószóda fehér csíkokként látszanak a kimosott ruhán.

Milyen színű ruha mosásánál használod egyébként? Feketénél mindenképp a mosódiót ajánlom, színes ruhánál a mosódiót+mosószódát, ha nem nagyon piszkos a ruha. Ha pecsétes, foltos (pl. gyümölcsfolt), akkor még a folttisztító sót is ajánlom.

Fehér ruhánál használhatod a mosószódát, de a mosódió itt is használható, ajánlom fele-fele arányban mosószóda és szódabikarbóna használatát.

Itt mindenképp használj oxigénes fehérítő sót!


Öblítés: Az ecetet hígítsd kevés mosódió főzettel (kb. 8-10 mosódiót forralj 15-20 percig, nézz rá, ha elfőne a leve, akkor pótold, és csak lassan "ketyeregtesd". Ez több alkalomra elég, hideg helyen eltartható kb. egy/másfél hétig. Ha még marad, nyugodtan moss fel vele... Ebbe a mosódiós, ecetes lötyibe csepegtess illóolajat, ami 100 %-os tisztaságú legyen. Hosszabb-távon olcsóbb a mosóparfüm, én nagyon kedvelem, zöldalma illatot használok, és érezni a ruhákon az illatát, nem olyan, mint a bolti öblítőké, sokkal diszkrétebb, de már többen megkérdezték, hogy mit használok, hogy ilyen jó illatú a ruhám?


Így próbálj mosni, meglásd, belejössz!

59. Lilibeth59 (válaszként erre: 55. - Garkata82)
2012. febr. 12. 16:12

Az oké, de mitől volt büdi a géped? Mert a diótól nem, az biztos.

Mosás előtt átmostad a gépet ecettel vagy citromsavval?

58. Lilibeth59 (válaszként erre: 54. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 12. 16:10

Mosódiót főzetet tegyetek az ecet+illóolaj vagy mosóparfüm mellé az öblítőrekeszbe. A mosódió főzettől finom puhák lesznek a ruhák, még a régi durva törölközők is.

Nyugodtan lehet öblíteni a mosódióval, hiszen mosódiós mosás után akár nincs is szükség öblítésre. Nem mosószer, nincs mit kiöblíteni. le is lehet állítani a gépet, mielőtt öblítene, főleg nyáron, akkor, ha kint tudunk teregetni az udvaron, a centrifugálás sem szükséges.


Persze, szinte mindenki jó illatra vágyik, azért írtam a mosódió főzet használatát is az öblítőszerekhez, tényleg pihe-puha lesz a ruha ettől a hármastól.

57. Dolores007 (válaszként erre: 56. - Garkata82)
2012. febr. 12. 16:00
Ecetet keverni a mosószódával? De hát a mosószóda lúgos, az ecet savas. Majdnem mindta tiszta vízzel mosnál... :D
2012. febr. 12. 15:33

En megmondom oszinten,hogy ha nem lenne szaritogepem,akkor nm tudnek oblito nelkul mosni,mert irrital ha nem puha a textilia.De szerencsere ezt a gep megoldja.

Es az ecetet en nm oblitonek hasznaltam eddig,hanem a mosopor helyere ontottem+ mszoda es az oblito helyere csepegtettem a teafat,de bevallom soha nm ereztem az illatat mosi utan.

Valszeg azert mert lejjebb olvastam,h nm is jut el a ruhaig?!

55. garkata82 (válaszként erre: 47. - Lilibeth59)
2012. febr. 12. 15:28
mosozsakba tette,amit szerintem rosszul kotottem meg aztan meg szedegettem mindenhonnan....
54. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 48. - De4b589afa)
2012. febr. 12. 15:19
Kipróbálom akkor így..szeretem ha illatos a ruha..:D))
53. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 50. - Lilibeth59)
2012. febr. 12. 15:18
Szia!Én is gondoltam itt is összetalálkozunk.:D)))Puszi..
52. Lilibeth59 (válaszként erre: 15. - Salabakter)
2012. febr. 12. 15:17
Megírnád akár priviben is, hogy hol vetted ilyen olcsón a mosódiót? Köszi.
51. Lilibeth59 (válaszként erre: 4. - M0ncsa)
2012. febr. 12. 15:15

Egyre jobban terjed, pl. a mosószóda mindig is nagy népszerűségnek örvendett, még ha mosópor mellé használták is. Az ecetet is sokan használják, nem csak öblítésre, hanem takarításra, vízkőoldásra stb.

Én szeretem a mosódiót is, a fekete ruhát csak mosódióval mosom.

50. Lilibeth59 (válaszként erre: 29. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 12. 14:56

Szia!

Sejtettem, hogy látlak ebben a fórumban.

Én is kiszúrtam rögtön... pusssz

49. Lilibeth59 (válaszként erre: 26. - De4b589afa)
2012. febr. 12. 14:54
Köszönöm, hogy olvashattam a naplódat!
48. de4b589afa (válaszként erre: 46. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 12. 14:45

Ezt használom én is:-) Én teszek bele teafa olajat és pár csepp levendula illóoajat is, fertőtlenít és jobb illatú lesz. Plusz, én mosódiót is főzök néhány szemet (kb. 10 percig forralom), és azt is hozzáöntöm.

A recept szerinti víz kevésnek bizonyult nálam, ezért áll össze. Én még min. egy litert hozzáöntök kevergetéseknél akkor jó lesz.

47. Lilibeth59 (válaszként erre: 44. - Garkata82)
2012. febr. 12. 13:10

Valamit nem jól csináltál.

A mosódiós mosás után nem bűzlik a mosógép, pláne hetekig.

Hogy használtad?

2012. febr. 12. 10:11

Mosógél házilag


Ez a házilag is elkészíthető mosószer nagyon gazdaságos, mert fel lehet használni hozzá az apró szappan maradékokat.


Hozzávalók:


4,5 evőkanál szappanreszelék (ne tegyetek többet)

250 ml mosószóda

2,5 liter forró víz

Elkészítése:


Egy kicsi lábasban felteszem a reszelt szappant olvadni annyi forró vízzel ami ellepi (ez nem számottevő mennyiség, de a 2,5 literen kívül értendő), majd közepes lángon lassan kevergetve felolvasztom. Ez macera, mert elég nehezen akar majd olvadni, és ha türelmetlen vagy és begyorsítasz a keveréssel, akkor felhabzik...

Közben veszek egy nagyobb lábast vagy bármilyen erre alkalmas edényt, és beleteszem a 2,5 liter forró vizet.

Ha a szappan elolvadt, átöntöm a nagyobb edénybe a forró vízhez és nagyon jóóól elkeverem, majd mehet bele a mosószóda, amit szintén addig keverek amíg teljesen feloldódik.

Hagyom hűlni, és amikor már nem meleg, felkeverem (habverővel szoktam), és átöntöm egy olyan flakonba, amit könnyű megfogni, (tölcsér kelleni fog az átöntéshez), mert a mosószert minden mosás előtt alaposan fel kell rázni, ugyanis összeáll. De ez ne riasszon meg senkit, mert a felrázástól olyan szuper lesz az állaga amilyennek lennie kell.

Állítólag 125ml kell egy teli mosáshoz (ezt a recept gazdája írta). Nálunk a fehérekhez mondhatom,hogy bevált.

45. Trinitas (válaszként erre: 36. - Titánia83)
2012. febr. 12. 09:42

Jó minőségű illóolajnak nem szabad nyomot hagynia hisz a nevébe is benne van, hogy illó olaj.. ezeket elvileg a ruhára öntöd közvetlenül, nyom nélkül el kell párolognia.. hivatalosan.. persze sok olcsó illóolajat kevernek más olajakkal..


Egyébként nem oldódik vízben, előtte érdemes feloldani pl alkohollal. Lehet, ha feloldod akkor tartósabb az illata. :)

2012. febr. 12. 08:42

Koszonom mindenkinek!Nekem eleg volt csak olvasnom es maris okosabb lettem!:))

A mosodiorol meg annyit szeretnek irni,h en kb 2x hasznaltam,de egyszer sem vallt be,a gepem viszont hetekig buzlott utana...

43. Dolores007 (válaszként erre: 42. - Klaudia20)
2012. febr. 11. 22:44
Én nem csinálom, mivel ecettel öblítek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook