Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógép rekeszében az öblítő adagolóban áll a víz, hogy szedjem ki a vizet? fórum

Mosógép rekeszében az öblítő adagolóban áll a víz, hogy szedjem ki a vizet? (tudásbázis kérdés)


25. Channa* (válaszként erre: 19. - Kekeszold)
2023. márc. 5. 11:15
Igen, pont így!
24. timycat (válaszként erre: 18. - Kekeszold)
2023. márc. 5. 11:08

Valahogy varázsold ki. Nekem Electrolux van, de ezek kb egy kaptafa. Oldalt van 1-1 pöcök, meg a közepén kell az öblítős rekesznél nyomni. Ha nem vetted még sosem ki a fiókot akkor gondolom beleragadt már a szmötyitől. Folyó vízzel nem tudod valahogy átmosni? Vagy felnyomni valami mosógép tisztítóval és átküldeni rajta egy 90 fokos programot? Bár az öblítés akkor is hideg vizes lesz 😕


Az öblítős rekesz nálam is zárt, csak egy kb 1x1 centis rés van rajta ahol beönthetem az öblítőt.

Ha sikerül kivarázsolni a rekeszt akkor az felnyitható, szétszedhető, így majd ki tudod tisztítani.


Frosh öblítőt, mosószert használok, azzal nincs szmötyi sosem a rekeszekben.

2023. márc. 5. 11:02
Megtaláltam a használatiját közben. "Remove the dispenser by raising it and pulling it out" Kösz. 😅 Indesit IWSB 61051 C ECO EU a pontos neve.
22. kekeszold (válaszként erre: 21. - Kekeszold)
2023. márc. 5. 10:54
Most nézem, hogy neki valami kijelző is van rajta. Na olyan nekem nincs. 😅 de az adagoló kb ilyen.
21. kekeszold (válaszként erre: 20. - Globus)
2023. márc. 5. 10:51
Erre keress rá: "Az Indesit mosószer adagoló kivétele és tisztítása". Ilyen. Csak neki nincs rajta rács, gondolom leszedte amikor kivette.
20. globus (válaszként erre: 18. - Kekeszold)
2023. márc. 5. 10:47
Ha beírod googlebe, hogy Indesit mosószer adagoló tisztítása, mindjárt elöl hoz egy videót. Ilyen?
19. kekeszold (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. márc. 5. 10:45
Elültöltős. "Időnként nekem is marad benne víz és akkor a fiók húzogatással kifolyik belőle." Ezt pontosan hogyan gondolod? Rángassam a fiókot amíg vissza nem folyik a gépbe a víz? 😳
2023. márc. 5. 10:44
A szivacsos vagy rongyos módszerrel az a baj, hogy alig fér be a tartályba. Mert egy rács van rajta, ami nem jön le. Ez alatt kell beletuszkolnom a szivacsot/rongyot/akármit. Nincs semmilyen rész, amit le lehet nyomni. Ez egy ilyen típus. Miért van benne víz? Gondolom eltömődött valami. Még sose tapasztaltam ilyet. Ezt a gépet úgy örököltem, sajnos valószínűleg sose lett kivéve a rekesz. Ki kéne tisztítanom. Húzogatom de hiába. Amúgy mintha 3 db pöcök lenne rajta, nem is kettő.
17. 95106eb3dc (válaszként erre: 14. - Globus)
2023. márc. 4. 17:31
Ezen még a vékony üvegmosókefe sem segít. A levehető tartályon belül a járatok nem tisztíthatóak és van egy légréteg ami fekete, eltávolíthatatlan.
16. andi6020 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2023. márc. 4. 11:51

Az öblítővel csak a gond van.

Az a fekete szutyok, ami képződik, azt is az öblítő okozza,

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Globus)
2023. márc. 4. 11:29
Na, a barátnőm szenved ezzel...
14. globus (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. márc. 4. 11:08

Van a családban felültöltős is, azt nem lehet szétszedni. Levehető a tartály, de a levett darabnál nincs további lehetőség, holott pont annak szutykos láthatóan a belseje...

Esetleg egy nagyon vékony üvegmosó kefe segíthet, de elengedtem a témát.

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. márc. 4. 10:59

Nekem nem tudom, hogy mitől marad benne időnként víz, mert teljesen tiszta.

Én is azt gondoltam, hogy eldugult az öblítőtől, de nem, így inkább arra gondolok, hogy időnként megakad valami, ami nem engedi kinyílni azt a részt, ahol kifolyik az öblítő mosás közben és benne marad a víz.


A régebbi gépem nem indesit, na az attól dugul el időnként, mert lerakódik benne az öblítő, de azon látszik is, hogy letapadt a szmötyi. És ebben az öblítő szokott benne maradni.

12. globus (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. márc. 4. 09:33

Enyém is fiókos. Ujjal lenyomok egy műanyag lapocskát, máris kienged a karmocska, ami tartja.

Igen, egy idő után az öblítők el tudnak zsírosodni, lerakódni, dugót képezve, időnként ki kell tisztítani a lefolyóját.

2023. márc. 4. 07:36

Elöl töltős a géped vagy felül?


Ha elöl, akkor gondolom fiók van, nehezen de ki lehet szedni. Időnként nekem is marad benne víz és akkor a fiók húzogatással kifolyik belőle.


A felül töltősöket annyira nem ismerem. A barátnőm se tudja leszedni az öblítő tartót, időnként eldugul. Ilyenkor önt bele még ecetet, ázni hagyja, megpróbálja kitörölni.

2023. márc. 4. 04:25
Ha semmiképpen nem tudod kiszed a fiókot akkor a szivacs jó megoldás lehet.
9. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Kekeszold)
2023. márc. 3. 21:39

Az öblítő adagoló rekeszében nem állhat a víz, mert direkt lefolyása van a mosógépbe.

csak akkor nem folyik le, ha valahol valami dugót képez benne, és nem enged semmit sem lefolyni.

Nem kerülhetett bele valami ami elzárja a folyadék útját?

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2023. márc. 3. 21:34
Gondolom az öblítő "elszappanosodott" eltömítette a kifolyót, de a program nyomja bele a vizet, ami ott megáll.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kekeszold)
2023. márc. 3. 21:32

Tudom nem vigasztal, de én sem tudom kiszedni, a lányom pikk-pakk kikapja, meg is mutatta, de nekem nem sikerül.

Hátha egy szomszéd, ismerős, kolléga tudna segíteni.

2023. márc. 3. 20:39

Miért van abban víz?

(Mondjuk én vagy 10 éve nem használok öblítőt)

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Kekeszold)
2023. márc. 3. 20:38
Szerintem van ott egy rész, amit le kell nyomni, és akkor enged... Egyébként milyen vizet akarsz belőle kiszedni?
4. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Kekeszold)
2023. márc. 3. 19:35
Az enyém simán kivehető,el szoktam mosni.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Kekeszold)
2023. márc. 3. 18:53
Nem tudnál beletömni egy kis szivacsot és azzal szednéd ki a vizet?
2023. márc. 3. 18:43
Húzogasd a fiókot és akkor kiengedi.
2023. márc. 3. 18:22
Indesit a mosógép. Néztem már videókat hogy hogyan kell kiszedni a rekeszt, de nekem sajnos nem megy. A jobb oldali pöcök engedi, a bal oldali viszont tartja erősen a rekeszt. Így viszont hogy szedjem ki a vizet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook