Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ecet a mosógépbe a ruhák fehérítéséért, ki mit gondol róla? fórum

Ecet a mosógépbe a ruhák fehérítéséért, ki mit gondol róla? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
102. Mezei Virág (válaszként erre: 101. - Guruljka)
márc. 14. 17:19

:)

Nekem is van.

101. Guruljka (válaszként erre: 100. - Mezei Virág)
márc. 14. 17:17

Megkedveltem a mosószódát, de nem használom nyakra-főre.

Viszont tényleg remek zsíroldó, és könnyű le (ki)-öblíteni is.

100. Mezei Virág (válaszként erre: 97. - Guruljka)
márc. 14. 17:10
Szerintem ugyanolyan jó mindegyik! ;)
99. Mezei Virág (válaszként erre: 98. - Globus)
márc. 14. 17:10

Nálunk nagyon kemény a víz, lerakódik a mész meg miegymás valószínűleg.

Mi is csak ketten vagyunk itthon már régóta.

98. globus (válaszként erre: 96. - Mezei Virág)
márc. 14. 16:31
Na, most megnéztem az elöltöltősöm tartályát :D Nem penészes, inkább vékony sárgás vízkőlerakódás van a hátsó részén, de simán kitakarítható. Száraz a belseje, nálunk nincs ipari mennyiségű mosás, csak ketten vagyunk.
97. Guruljka (válaszként erre: 96. - Mezei Virág)
márc. 14. 16:24

Igen, igen! :D

Én erre pl. a forró vizet és a mosószódát vetem be, meg persze fogkefét. :D

Meg üvegmosó kefét.

96. Mezei Virág (válaszként erre: 95. - Guruljka)
márc. 14. 16:14
Az enyém elöltöltős. Nehéz hozzáférni a tartály belsejéhez. Ott jön be a csapvíz, néha még így is akad ott penész, vagy lerakódás. Nem tudom mi. Szét szoktam szedni időnként, és mint már megbeszéltük, jól megkefélem! 😂😂😂
95. Guruljka (válaszként erre: 90. - Mezei Virág)
márc. 14. 16:05

Felültöltős a mosógépem.

A gumitömítését talán a felfröccsenő víz éri, mert vizes lesz, de nem áll vízben a mosás alatt. Így is igyekszem lehetőleg szárazra törölni mosás után.

94. Mezei Virág (válaszként erre: 91. - Globus)
márc. 14. 16:04

Ez:

[link]

93. Guruljka (válaszként erre: 91. - Globus)
márc. 14. 16:03

A cikk elején megmagyarázzák. A kompakt azt jelenti, hogy nincs benne töltőanyag meg satöbbi, csak a mosás szempontjából fontos anyagok. Ennek a bevezetésekor, pár éve, volt az, hogy "összementek" a mosószeres dobozok és flakonok, kevesebb kellett a mosáshoz.

Én egyszer egy régi fajta mosóport próbáltam vízben feloldani. A por harmada tényleg nem oldódott fel!

A párnácska a pod. Nem szeretem.

92. Guruljka (válaszként erre: 84. - Mezei Virág)
márc. 14. 15:56

Kávéfőzőm nincs is.

Vízforralóm van, de nem vízkőtelenítem, ami száraz állapotában kiszórható belőle, azt kiszórom.

91. globus (válaszként erre: 88. - Guruljka)
márc. 14. 15:56
Fogalmam nincs, hogy mi az a kompakt, ha párnácskára gondolnak, szerintem ilyen Tandilből nincs. Mindig folyékonyat vásárolok.
90. Mezei Virág (válaszként erre: 86. - Globus)
márc. 14. 15:54

Igen...

[link]

89. globus (válaszként erre: 87. - Guruljka)
márc. 14. 15:52

Címben szereplő fehérítésre szerintem ecet nem alkalmas.

Legolcsóbb budget ecetet veszem, kb. 80 ft.

Spricnis flakonba téve szanitert tisztítani is tökéletes. Meg pl. a wc-ülőke alsó részét, amikor nincs kedvem leszerelni.

88. Guruljka (válaszként erre: 85. - Guruljka)
márc. 14. 15:51

Találtam másikat:

[link]

[link]

(nyílik a link is)

87. Guruljka (válaszként erre: 84. - Mezei Virág)
márc. 14. 15:47

Az olcsó öblítőknek sem mindegyike maszatol.

Pénzbe meg az ecet is kerül. Annak az árát nem tudom, de 2-300 Ft-os két literes öblítőnél nem szoktam drágábbat venni. Olyan fél kupaknyit használok egyszerre, az kb. 20-30 ml.

Környezetileg meg az ecet is vegyszer.

86. globus (válaszként erre: 84. - Mezei Virág)
márc. 14. 15:46

Így van, fiamnál még el is dugult az öblítő tartálya! Kiderült, hogy fincsi-fincsi illatos legyen a ruha, csurig öntötte mindig koncentrátummal.

Én itthon kb 1 ujjnyi öblítőt felöntök fél liter ecettel + fél liter vízzel, így még az illatot sem hiányoljuk. Egy flakon öblítő egész évre elég.

85. Guruljka (válaszként erre: 83. - Globus)
márc. 14. 15:42
Nem, sajnos, de ez egy archív cikk. Azért linkeltem, mert ami régebben igaz volt, az valószínű most is az.
84. Mezei Virág (válaszként erre: 80. - Guruljka)
márc. 14. 15:38

Ennyire részletesen nem nagyon érdekel ám! :)

Régen öblítőt használtam, és "taknyos" volt a tartály.

Most nem.

A kávéfőzőt is ecettel vízkőmentesítem. Eddig még jó. Nekem 20%-os van. +almaecet is.

Igen, van benne vízlágyító, de én kevés mosószert használok, öblítésnél pedig az ecet semlegesíti a mosószer maradványokat.

Azért szeretem, mert ez a legolcsóbb is, és sok mindenre használható. A megspórolt "vagyon" pedig majd én jól elköltöm!😂

A klórszagot annyira nem kedvelem.

83. globus (válaszként erre: 81. - Guruljka)
márc. 14. 15:35
Cikk alján lenne egy mosóporteszt. Nem tudom megnyitni, nálad látszik valami?
82. Guruljka (válaszként erre: 81. - Guruljka)
márc. 14. 15:29
Viszont legalább megadják benne a hígítási arányt.
márc. 14. 15:28

[link]

Ez egy elég értelmes link. Ebben is ajánlják az ecetet, de én ennek ellenére sem szeretem és nem fogom használni.

80. Guruljka (válaszként erre: 79. - Mezei Virág)
márc. 14. 15:25

Igen, ki mit kedvel.

Hogy jobb-e más szereknél akár vízkőtelenításre, akár öblítésre, azt nem lehet csak állítások alapján megállapítani. Ahhoz pontos összehasonlítás kellene: azonos család, azonos vízzel és vízvezetékkel, két azonos típusú mosógép, azonos mosnivalók. Az egyik gépben ecetezünk, a másikban nem, és kiderülne, melyik gép mennyire vízkövesedik, és milyen lesz a ruha.

Én évek óta csak folyékony mosószereket használok, hígítva és a gyár által ajánlottnál kisebb mennyiségben, és semmi gondom, a ruha is szép. Tudomásom szerint egyébként vízlágyítót már eleve tartalmaznak a mai mosószerek.

79. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Guruljka)
márc. 14. 15:06

:)

Kinek a pap, kinek a papné!

nekem mindig van itthon ecet. A konyhában jó fertőtlenítő, és öblítő helyett is tökéletes. Vízkőoldó.

Nem csodaszer, de sok dologra használható.

78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Guruljka)
márc. 13. 20:09
Miért olyan természetes, hogy a konyhában használnak ecetet? Nem is értem.
77. Guruljka (válaszként erre: 76. - Guruljka)
márc. 13. 20:06
Ja, és nem fáj a fejünk sem. Nem szokott.
76. Guruljka (válaszként erre: 75. - Lilibeth59)
márc. 13. 20:05
Nem használom,. Nincs itthon ecet.
75. Lilibeth59 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
márc. 13. 19:57
Az ecetet mikor a konyhában használod, nem tartod büdösnek? Miért lenne büdös? Egyébként is pikk-pakk eltűnik az ecet illata (nekem illat, mert szeretem), még a felmosó vízbe is teszek, az ablakot is ecetes vizes ruhával pucolom.Csempére, mosdókagylóra, szaniterekre, WC kagylóra,lefolyóba, szinte mindenhová használom. Mosógépbe, mosogatógépbe, szóval nálunk sok fogy. És nincs tolakodó ecetszag, hamar elillan, csak a tiszta illat marad, nem is fáj a fejünk (szó szerint értsd), mióta a szintetikus vegyszereket számüztem a háztartásból. Jut eszembe, ha nincs itthon almaecet, akkor sima 10 %-os sima étkezési cettel (természetesen vízzel hígítva) öblítem a hajam, ha nincs kedvem/időm gyógynövényes főzetet/forrázatot készíteni. A hajamnak száradás után ugyanúgy nincs ecet szaga, mint a ruháknak, a lakásnak sem.
74. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - Lanaa777)
márc. 13. 19:48
Az ecet nagyon jó színmegkötő, tehát a legjobb, ha új ruhát veszel, és még mielőtt kimosod, előtte ecetes vízben áztatod. Aztán mehet a mosásba, nagyon gyenge kímélő mosószerrel mosd, és igen, az öblítés itt is ecet legyen - kicsi vízzel hígítva -, ne használj öblítőt - én mondjuk sosem használom, még a mosóparfümöt sem -, nem kell félni, nem lesz a ruha ecetszagú, csak olyan nagyon kellemnes "tiszta" illatú. Semmi "Tavaszi szellő" stb. szintetikus illat, ami szerintem, mikor próbáltam, nekem bizony nagyon gyomorforgatóan büdösnek tünt, pedig mindig nyitott ablaknál mosok, és még télen is általában kint teregetek, nem a házban.
73. Mezei Virág (válaszként erre: 72. - Mezei Virág)
febr. 19. 09:00

Bedella jött, azt sem tudta mire válaszol hülyeséget, és gyorsan le is lépett. ;)

Gondolom más néven azért csak visszajött már...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook