Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Morfium túladagolások a kórházban, véleményed? fórum

Morfium túladagolások a kórházban, véleményed? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
95. e705905164 (válaszként erre: 92. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 12:27

a nagy nyomás ellenére sem kellene úgy viselkedni:)


persze nem csak mindig ők a hibásak,de ezekben az esetekben amiket mi említünk ott igen:)

94. e705905164 (válaszként erre: 91. - 213c8f2c68)
2011. nov. 23. 12:26

mert nem képesek a helyzetébe képzelni magukat:( tisztelet a kivételnek.... !!!de tényleg van olyan amit most mondtál... persze mind két fél részéről van "rossz húzás" csak hát legyünk igazságosak az ápolók a betegekért vannak ott...ezzel nem azt mondom,hogy "csicskáztatni " kell őket!mert nem..


de viszont ha olyat szívességet kér a beteg és szépen akkor nem kell olyan flegmán és lekezelően válaszolni,főleg olyan magatehetetlen embereknek:(


sok a stressz tudjuk... de pl amit te is most mondtál példának az olyan undorítóan hangzik egy kínok között lévő betegre mondani ilyet...hááát..


ja meg olyan is volt,hogy egy ismerősöm feküdt a kórházban a májával volt valami és vele szemben feküdt egy másik beteg és ordított a fájdalomtól aztán behallatszott ahogy mondták az orvosok és a nővérek,hogy remélik hamar meghal már elegük van belőle...az nap éjjel meg is halt...:S

93. 2c854c3edd (válaszként erre: 91. - 213c8f2c68)
2011. nov. 23. 12:21
:(
92. Kolli1987 (válaszként erre: 90. - 213c8f2c68)
2011. nov. 23. 12:20
Ez pontosan így van. De váltig állítom, hogyha többen lennének az ápoló személyzet akkor jóval kevesebb probléma lenne nem lenne talán annyira nagy a nyomás az ápolókon. Mert ők azok akikbe az orvosok, hozzátartozók és még a betegek is "bele rúgnak". Persze nem mindenhol és nem mindenki.
91. 213c8f2c68 (válaszként erre: 88. - E705905164)
2011. nov. 23. 12:18
Igen, meg ott kuncognak a nővérszobában... "majd jól megérzi Laci bácsi, ha belé vágom az injekciót, aztán kussban marad".
90. 213c8f2c68 (válaszként erre: 87. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 12:16
Sajnos, a kedves és normális ápolókból jóval kevesebb van... és sokan nem hivatásszeretetből vannak ott, hanem csak azért, mert máshol még kevesebbet kapnának... :(
2011. nov. 23. 12:14
*r
88. e705905164 (válaszként erre: 87. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 12:13
viszont sok olyat láttam már,hogy egy menni nem tudó beteg szépen kért valamit és a válasz lekezelő és arogáns volt az ápoló részéről:)
87. Kolli1987 (válaszként erre: 84. - 213c8f2c68)
2011. nov. 23. 12:09
De tudod nem mindegy, hogy ugyan azért a pénzért mennyit kapsz. Vidéken ahol a családom él a gyárban jó ha 65körül kap. Azért a kórházban többet kap az ember. Igen kellene a szűrő meg kellene a szakma szeretetét is átadni. Meg több ember. Ez lenne szerinte a kulcs, ja meg az, hogy a betegek megbecsüljék az ápolókat és ne csak a cselédnek nézzék mert van ilyen is sajnos. :(
86. e705905164 (válaszként erre: 8. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 12:05
igen, a nénikém is úgy fulladt meg..:S
85. e705905164 (válaszként erre: 74. - 410b0a7789)
2011. nov. 23. 12:02
uhhhhh
84. 213c8f2c68 (válaszként erre: 81. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 12:01

Csak tudod, ha kiégett vagy egy gyárban, akkor max. elrontod, ami előtted van, ha hibázol, egy tárgyat... egy kórházban viszont emberekkel ez nem szabad(na) megtenni.

Igen, meg kellene fizetni jobban az ápolókat, de emberileg is sokkal nagyobb szűrő kellene...

83. e705905164 (válaszként erre: 66. - Pgiz)
2011. nov. 23. 12:00

..:S

na ebben van valami.... mert nem tudta kifejezni a rokonom sem már a fájdalmat csak csendben volt ,mint aki alszik a könnyei mégis hullottak,szóval érezte ő azt a kínt..meg a fájdalmat.. jézus belegondolni is rossz..

82. e705905164 (válaszként erre: 1. - 9aa55e9ef6)
2011. nov. 23. 11:58

hát egy rákos betegnek szörnyű kínjai vannak...közelről láttam és nekik a morfium is alig csillapítja a fájdalmaikat..szóval, biztos azért adagolták túl,mert az adott mennyiség nem hatott, nem? ..

és sajnos egy olyan betegnek már mindegy,(nem rossz értelemben mondom)csak ne érezze a kínt , a borzalmas szenvedést..:(

81. Kolli1987 (válaszként erre: 80. - 213c8f2c68)
2011. nov. 23. 11:54
Igen ki kellene lépnie ezeknek az embereknek. Na de hova? Mai világban inkább örüljön az ember, hogy van munkája. A szakmát kellene megszerettetni a fiatalokkal, hogy legyen utánpótlás és nem konkurenciaként tekinteni az emberre. Nagy munka lenne teljesen rendbe tenni az eüt. És nem csak az orvosi dolgokra összpontosítani, hanem az ápoló személyzetre is koncentrálni.
80. 213c8f2c68 (válaszként erre: 71. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 11:48

Ha kiég, akkor váltani kell, mert nem tudja ellátni a munkáját megfelelően... és ez kárára van a betegeknek.

10 éve bokaszalag műtét után feküdtem egy szobában, amikor behoztak egyik este egy 80 éves combnyaktöréses nénit, rettenetes állapotban, szegény egész éjjel jajgatott: "nővérke, nővérek!", aki egyszer -kétszer be is jött, aztán a 3. után közölte, hogy nincs több nővérke, és kikapcsolta a nővérhívót is, hogy a néni ne ugráltassa... 5-en voltunk a szobában, nem működött senkinél már a hívó... és, ha valami nagy baj lett volna? A nővérszoba meg a folyosó végén... a szobában meg olyan betegek, akik fekvőgipszben, szóval senki nem tudod leszállni az ágyról...

Kevés a pénz, meg a sok a munka, áldozatos, de sok az oda nem való, faragatlan nővér is. Nem csak itt tapasztaltam.

79. Kolli1987 (válaszként erre: 77. - 410b0a7789)
2011. nov. 23. 11:47

Igen de azért nem kell bántani a nővéreket. Tény meg etettette volna de lehet, hogy más is volt mellette te ezt nem tudhatod.


Földlakó borzalmas állapotok uralkodtak azon az osztályon. Képzelheted ez egy épületnyi osztály volt két szintes és az életmentő kellékek lent voltak a földszinten. Ha laborba akartam vinni a mintákat akkor sokszor egyedül kellett hagynom az osztályt ami persze nem lenne szabad. No koment.

De gondolom ezt nm is kell mondanom tudod te is, hogy mi uralkodik.

78. urbanszkyviki (válaszként erre: 76. - Zane73)
2011. nov. 23. 11:47

Akkor már a morfintól hallucinálnak mindenfélét, ha rászoknak, vagy az mindegy?

Sajnálom, hogy már egy orvosnak ettől is kell tartania, pedig csak segytene, ahogy tud......:(

77. 410b0a7789 (válaszként erre: 72. - Adbefc7882)
2011. nov. 23. 11:34
Tudom, hogy túl vannak terhelve a nővérek. Volt részem megtapasztalni. Tudom, hogy kétszer ennyien is kevesen lennének egy osztályra. De nem mindegy a hozzáállásuk. Ismertem olyan nővért aki már több évtizede volt a szakmába, egész napos rohangálás, cseszegetés..stb. után (plusz én tudtam h otthoni problémái is vannak) még mindig tudott egy mosolyt elejteni. Imádtam!
76. Zane73 (válaszként erre: 73. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 23. 11:34

Aki hónapokig kapja, az morfinista lesz.

Én nem erre akartam a hangsúlyt fektetni, hanem arra, hogy az sem jó, ha keveset kap a beteg, mert az orvos attól fél, hogy beperelik morfium túladagolásért.

75. adbefc7882 (válaszként erre: 71. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 11:28

Én tüdőosztályon dolgozom, 36 ágyas és hétköznap én voltam beosztva egy segédápolóval, aki az alapellátást meg tudta csinálni, minden más rám maradt...

És itt rengeteg a tüdődaganatos, asztmás, légmelles, tbc-s beteg...

Nyilván nem mindenkihez ér oda az ember időbe, elvégre 37 fele nem lehet szakadni...

És tegyük hozzá, hogy akkor is így voltunk beosztva, mikor gyógyszerelő nap volt... Ergo: lásd el a betegeket, gyógyszerelj ki minden betegnek 4 napra, menj el minden orvossal vizitelni, és persze ne felejtsd el a laborokat levenni, injekciókat, infúziókat beadni, de adminisztrálni is...

Nocomment...

2011. nov. 23. 11:26
Egy kis történet apuról, ezt mindig elmesélte. Még a 70es években, (még akkor gondolatban se voltam meg) öngyilkos akart lenni és a vonat elé ugrott. A vonat kilométereken keresztül vitte, mire meg tudott állni. Nagyon csúnyán összetört apukám. Pont műszakváltás volt, a doki nem remélte , hogy életben marad, nem akarta a következő műszakra hárítani a papírmunkát, így halottá nyilvánította. Apu életben maradt. Voltak nyomok rajta a múltból, de egészséges volt. MIkor felépült meg is mutatták neki a halottá nyilvánított írást. Erre tök büszke volt, hogy ő az első ember aki látta a halotti bizonyítványát. Tudom hogy nem tartozik ide, de mégis. Milyen jó, hogy rajta akkor nem alkalmazták az eutanáziát, pedig tényleg lemondtak róla.
73. urbanszkyviki (válaszként erre: 69. - Zane73)
2011. nov. 23. 11:24

Nem nagyon érthető számomra az összefüggés...azért lettek morfinisták, mert nem megfelelő adagot kaptak, vagy mert túl sokáig kapták?

Az én nagybátyám is pár hónapon keresztül kapta (talán 3 hónap), a tudata csak az utolsó napokban omlott össze. :(

72. adbefc7882 (válaszként erre: 65. - 410b0a7789)
2011. nov. 23. 11:23

Én azért nem gondolom, hogy ez lenne a passzív eutanázia.. :)


Eltértünk a tárgytól.

Félreértés ne essék, szívesen beszélgetek erről is, de már kihullik a hajam attól, hogy az eü-dolgozókat állandóan csesztetik,leszólják, szidják, stb.


Ezért nem is megyek olyan fórumban, hiszen érdekes módon itt a hoxán senkinek nem lehet semmit megmagyarázni, mindenki foggal-körömmel ragaszkodik az igazához...

Így az ilyen ápolókat megsemmisítő megjegyzéseket figyelmen kivül hagyom...


Talán 2 hétre azoknak az embereknek be kéne állni a nővérek helyére és elvégezni a munkájukat, akik rommá fikázzák őket..

71. Kolli1987 (válaszként erre: 65. - 410b0a7789)
2011. nov. 23. 11:22
Tudod ez az amikor az ember kiég és túl van terhelve. Én is dolgoztam már olyan osztályon ahol 30 emberre hétvégén egyedül voltam. Igen nem minden hová tudtam én sem időbe odaérni. Azért ez sem fekete fehér.
70. urbanszkyviki (válaszként erre: 65. - 410b0a7789)
2011. nov. 23. 11:21

Ilyen dolgokat a kajákkal már én is tapasztaltam sajna, szerencsére nem ennyire "szomorú" osztályon.

Első babánkat szültem meg, simán, egyágyas szobát kaptam szerencsére. A mellettem levő szobában egy ikres császáros anyuka feküdt, még nem kelhetett fel, vagy 2 órával utánunk születtek a kisfiúk. Csajnak behozta a nővérke az ebédet, letette neki vagy másfél méterreegy asztalra. Véletlenül épp kifelé sétáltam, köszöntünk egymásnak, láttam, hogy nem eszik. Visszafelé jó 10 perc múlva még mindig ugyanúgy a helyzet, kérdeztem szarul van-e, hogy nem akar enni? Mondta, hogy hiába nyomkodta a gombot a nővérkének, nem jön senki, aki odaadná neki legalább a tálcát a kajával, mert sehogy sem tudja elérni...:S Bementem csoszogva, segítettem neki, megköszönte szépen, azóta mindig köszönünk egymásnak a városban.

69. Zane73
2011. nov. 23. 11:20

Sziasztok!

Eutanázia párti vagyok/lennék, de sajnos hazánkban ez számos visszaéléshez vezetne..

Viszont saját tapasztalat a másik véglet:

Az orvos félve az ehhez hasonló következményektől nem emeli a morfium adagot a megfelelő ütemben..

Számos betegem vált morfinistává, és élt még hosszú hónapokig zavart tudattal, fájdalmas felfekvésekkel, emberi mivoltát hátrahagyva..

68. adbefc7882 (válaszként erre: 67. - Globus)
2011. nov. 23. 11:20

Mint az Argoban a nikotin tapasz :D


Igen, azt sokan elfelejtik, vagy nem veszik figyelembe, hogy a morfiummal azért keményen el kell számolni a hatóságok felé, nem úgy van, hogy csak fogom, azt belököm...

Szigorúan orvosi utasításra, egy zárható szekrényből veszi elő a doki, ő adja oda és a nővér akkor adja be, ha a lázlapra is rá van pecsételve, hogy be kell adni, és persze a beadás módját is feltüntetik...

67. globus (válaszként erre: 64. - Adbefc7882)
2011. nov. 23. 11:15
Nem akartalak :) Csak azért gondoltam, mert így azt gondolhatják, hogy tapaszból ragasztottak sokat a betegekre, márpedig ezért nem is kellene kórházba menni.
66. pgiz
2011. nov. 23. 11:12

Ha már összeesküvés-elmélet, akkor én azt gondolom, hogy kórházi költségeket akarnak csökkenteni.A gyógyszerek ebből tetemes nagyságot képviselnek.

Ha az orvosokat azzal fenyegetik, hogy minden morfiummal ellátott beteg elhunytakor a szőnyeg szélére kell állni, és magyarázni a bizonyítványt, hogy nem a morfin ölte meg, akkor addig, amíg a beteg ordítani tud a fájdalomtól, addig kap csillapítást. Amikor már nem tud ordítani, akkor már nem kap. Nehogy összefüggést keressenek a csillapítás és a halál között. Persze attól, hogy a fájdalmat nem tudja kifejezni, iszonyú szenvedés az élete vége. Meghal a pokol kínjai között.

A kórház pedig megspórolja a morfium költségeit.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook