Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Morfium túladagolások a kórházban, véleményed? fórum

Morfium túladagolások a kórházban, véleményed? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
155. Molyka (válaszként erre: 42. - Adbefc7882)
2011. nov. 23. 21:54
Persze, nyilván való. Annak idején nem igazán tudtuk, hogy miért kezdték morfiumozni. Teljesen felborult minden amint elkezdték adni neki, mint aki leépült. Egyébként én nem vagyok azellen ha "el akarnak tenni láb alól valakit" főleg, ha már nincs az illető tudatában, illetve a család beleegyezik. De itt jön a kérdés, hogy kinek van joga egy emberélete felett döntést hozni.
2011. nov. 23. 21:30
Van olyan kórház, ahol egy hónapra kötik meg a munkaszerződéseket immár 5 éve...
153. globus (válaszként erre: 151. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 23. 21:28

Több ismerősöm sérelmezi, hogy nem tudja kivenni a teljes szabiját, mert tartalékolni kell a két ünnep közöttre. Mennyivel jobb lenne dolgozni akkor?

Minden relatív :)

152. urbanszkyviki (válaszként erre: 144. - Adbefc7882)
2011. nov. 23. 21:12
A rendes ápolónők melyikbe tartoznak? :O
151. urbanszkyviki (válaszként erre: 136. - Globus)
2011. nov. 23. 21:08

Igen, sok helyen vannak siralmas dolgok.....én azért emeltem ki pont a tanárokat, mert én meg ebbe látok bele...:S

Nyári szünet: igen, van a tanároknál, csak ilyenkor a "kedves emberek" azt felejtik el, hogy mostanság már más a divat - a mostani fiatal de már több évet dolgozottakat is csak határozott idejű munkaviszonnyal szerződtetik, ergo a nyárra abszolút semmi fizetésük nincs. Rosszab helyzetben minden évben újra be kell adni jelentkezésüket, mert "vándoroltatják" őket.....

És azért gondolom, vannak még a tanároknál is sz@rabb helyzetben dolgozók... :(

150. adbefc7882 (válaszként erre: 147. - Globus)
2011. nov. 23. 20:12

Nálad a pont, az tuti :)


Az ápolónőnek 2 dologhoz van joga:

Mosolyogva befogni a pofáját és mindenhez jó képet vágni :)

149. adbefc7882 (válaszként erre: 146. - 9aa55e9ef6)
2011. nov. 23. 20:11

Meg is mondja..

És tényleg ne haragudj, én nem általánosítok, mert akinek nem inge, ne vegye magára, annyit hadd várjak már el, hogyha én pattogok a doki keze alá, akkor nekem ne ilyen horribilis összegeket vágjon a pofámba, mikor 52 ezer forintos táppénzt kapok... És hát kollegák vagyunk, nem??? Ők nélkülünk semmire sem mennek, én se nélkülük...

Na, mindegy..

Ez megint nem általánosítás, de szégyellje magát az összes olyan beteg, aki már a kórházban tartózkodása elején próbálja "lekenyerezni" a dokikat, ápolónőket a jobb ellátás/s*ggnyalás reményében..

Ha nem lenne ez a társadalom ilyen aljas, akkor a szülés se kerülne 150-200 ezerbe terhesgondozással együtt...

Örülhetek, hogy pont most van a páromnak sok melója, így ki tudjuk fizetni a dokit...

Megsúgom, hogy 23.-a van és 104 túlóránál tart...


És mindez miért kell?? Mert a pénzes betegek elkényeztették az orvosokat és a csóró hétköznapi emberek szívják meg...

148. Kolli1987 (válaszként erre: 145. - 9aa55e9ef6)
2011. nov. 23. 20:11
Ápolónőként dolgozom más jellegű munkám volt mint neked. De arról ne felejtkezz el, a baj van akkor a biztonsági őr rak rendet. Itt is vannak olyanok akik nem foglalkoznak semmivel. De hidd el nekem, hogy igen is fárasztó. Párom boltban dolgozik és tudni azt, hogy ki mit tett a kosarába és ki mit tesz el az igen is fárasztó pláne ha a hét hét napjából 6 végig dolgozol. Mert nincs szabad nap hétvége és ünnepnap. Akkor ha ennyire úgy gondolod, hogy nem kell őket sajnálni akkor menj el biztonsági őrnek. Ajánlom próbáld ki. Párom nem 24 órázik és egy napja szabad, hanem folyamatosan 12órázik majdnem minden nap.
147. globus (válaszként erre: 144. - Adbefc7882)
2011. nov. 23. 20:06
A betegnek joga van, az ápolónőnek kötelessége :)
146. 9aa55e9ef6 (válaszként erre: 144. - Adbefc7882)
2011. nov. 23. 20:02
ez durva, hogy még meg is mondja, meg, hogy ennyit... miközben fizetik a munkáját a tb-énkből...
145. 9aa55e9ef6 (válaszként erre: 143. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 20:01

te álltál már sor mellett 10-12 órákat éjszaka 7-ből 6 nap, úgy hogy nem csak nézelődtél, de a kezed is járt és meg sem állhattál csak egy délelőtt egyszer 5 perc WC-re? én igen, diákként, és megemelem a kalapom ezen emberek előtt.

nem sajnálom a nézelődő, unott képű 10-ből 9-szer támaszkodó!!! biztonsági őröket

2011. nov. 23. 20:00

:)

Egészségügyi dolgozó vagyok, abban a kórházban dolgozom, ahol szülni fogok 1 hónapon belül, csak más osztályon és 100.000 ft-ba fog kerülni a tarifa, megmondta a dokim...

Miről is beszélünk???


Szerintem itt egyikünk sem mártírkodni akart, egyszerűen elmondtuk a véleményünket, mert 3 sztereotípia létezik az ápolónőknél.


1. Vagy k*rva egy ápolónő (gondoljunk a nővérkés szexfilmekre, stb...)


2. Vagy bunkó, mufurc és stb. (egyéb válogatott sértésekkel illetnek minket és sajnos az emberek általánostíják... Nem azt mondják, hogy Rozi nővér egy gonosz, rosszindulatú nővér, hanem: az x. osztályon sz*r nővérek vannak...)


3. a nővérek azért lesznek nővérek, hogy a dokikkal kettyinthessenek...


Tehát amennyire mi általánosítunk betegeket, úgy ők is általánosítanak minket...

143. Kolli1987 (válaszként erre: 140. - 9aa55e9ef6)
2011. nov. 23. 19:51
Te álltál már végig 12-14 órákat végig? Mert ha nem akkor próbáld ki, hogy csak egyszer egy 20 percre ülsz le. Azért ne becsüld le. Tudod az, hogy heti szinten 7 napból6 végig dolgozik azért az eléggé fárasztó. Ha még így nem dolgoztál próbáld ki. fél nyolctól este fél tízig. Ha kipróbáltad na akkor mondj erről véleményt. Mert én látom a páromon, hogy fáradt, és tudod legjobban szellemileg fárad le és az sokkal rosszabb mint a fizikai mert a fizikait kialszod és kész. Ez személyes tapasztalatból mondom.
142. globus (válaszként erre: 139. - 410b0a7789)
2011. nov. 23. 19:32
Rengetegen esnének pofára itt is, ha ki kellene mindent fizetni.
141. 9aa55e9ef6 (válaszként erre: 139. - 410b0a7789)
2011. nov. 23. 19:29

hát a tb-vel rád se bagóznak már...

a hálapénz egy dolog, de utólag kéne adni, nem előre elvárni, plusz irreális összegeket adnak - és el is várják a dokik... nagynénémet vesekővel műtötték a nyáron, kérdezte a szobatársakat mennyi: 50 -80 ezer volt (kisváros)

140. 9aa55e9ef6 (válaszként erre: 137. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 19:26

inkább uncsi, mint fárasztó

a fárasztó az, aki összeesik estére a betegek emelgetésétől, vagy a sor mellett, akármi... de álldigálni meg nézelődni egész napokat... pfff

139. 410b0a7789 (válaszként erre: 123. - Adbefc7882)
2011. nov. 23. 19:25
Nah ezen kiakadtam, valamelyik nap hallottam a rádióban (interneten) hogy életmentő készülékre gyűjtenek az egyik gyerekklinika részére. TUdom, hogy naivság, de könyörgön, életmentő készülék és szükség van rá...vegyék meg!!! És tudom hogy szomorú, de nincs rá pénz. Akkor mit várhatunk az alapvető dolgoktól: mint a kesztyű. És tudom hogy a rendszer rossz. Itt pl. mindenki magának fizeti a biztosítást. Nincs az h munkanélküli, rászoruló..stb. és akkor ingyen van neki. És ha nincs biztosítása, vagy nem megfelelő nem is látják el, vagy 100%ban kifizettetik az árát. Eleinte nagyon szídtam ezt a rendszert, de már látom a hasznát. Megvan minden ami kell a betegellátáshoz. Ne éljünk illúzióban, hogy az orvosi ellátás ingyenes, Magyarországon se az, fizet az ember TB-t, és még többet hálapénzt. Viszont itt tisztázottak a viszonyok. Ez egy szolgáltatás, fizetek és joggal várom a színvonalas ellátást.
138. globus (válaszként erre: 137. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 19:23
A biztonsági őr szakma régebben, amikor még csak kezdett "szükség lenni rá", elég jól fizetett. Több ismerősöm otthagyta a munkahelyét, hogy elmehessen őrnek. Később lett egy jogi szabályozás, kötelező lett a tanfolyam, vizsga, fegyverviselési engedély, eü. alkalmasság, ekkortájt csúszott le a megbecsülése. Emlékszem, egy taknyos kölyök az enyémhez mért duplányi fizetésre azt mondta, "túró" :)
137. Kolli1987 (válaszként erre: 135. - 213c8f2c68)
2011. nov. 23. 19:16

Ezt én egy szóval nem mondtam, hogy mindenki ilyen.

Ti elmondtátok az ápolókról a véleményeteket, én elmondtam, hogy a kedves betegek is kitudják használni azért eléggé a helyzetet. Annak ellenére kulturáltan bántam velük is, csak finoman kellett terelni őket. De tény sok kollégám főleg aki hosszabb ideig van a pályán nem éppen a megfelelő módon reagálja túl.Tudod az szerintem a legfárasztóbb, hogy 12-14órákat állnak és igen az, hogy nem "telik" az idő szerintem rohadt fárasztó. Meg amikor többen bemennek a boltba akkor figyelni.

136. globus (válaszként erre: 129. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 23. 18:57

Ezelőtt 10 évvel is sz.r volt... a sort tetszés szerint lehet folytatni.

Tanároknak jobb az érdekképviseletük. Ja, és a nyári szünet :D

135. 213c8f2c68 (válaszként erre: 133. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 18:49
Neked sem kellene általánosítani a betegeket, mert a többség nem csicskáztat...
134. 213c8f2c68 (válaszként erre: 133. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 18:46
Nem kötekedésből, de a biztonság őrök munkája mitől fárasztó? Az unalomtól? Én akár hová megyek, bolt, bank, mindig rájuk csodálkozok.
133. Kolli1987 (válaszként erre: 132. - 6cba8567a1)
2011. nov. 23. 18:30
Tudom ezt is. Családomban sok a pedagógus az ő életükbe "látok még bele" párom révén biztonsági őrök munkáját is látom, hogy nem fekete fehér.Nem is mártírkondi akartam. Csak elég nehezen viselem, hogy általánosítások vannak és mindenki ennyire lehúzza az ápolónőket. Tudod nagyon sokszor volt, hogy nem, hogy két óránként de tán az egész műszak alatt nem ültem le 10 percre mert mire mindent egyedül megcsináltam.
132. 6cba8567a1 (válaszként erre: 125. - Kolli1987)
2011. nov. 23. 18:14

Azért nem az ápolónőknek van csak "mártírsorsuk"... és ez is egyén, meg személyiségfüggő, hogy ki, mit tart annak és, hogy viseli. Ha ez sugárzik belőle, az ne menjen nővérnek!

Az én anyukám 58 évesen 3 műszakozik, 76 ezer nettóért, úgy, hogy 2 óránként 10 percre állhatnak meg. És örül, hogy van munkája.

Szóval hidd el, vannak nagyon nehéz sorsok máshol is dögivel, nem csak egészségügyben...

131. nima
2011. nov. 23. 18:07
Nagyon furcsa ez az egész,de a cikkben állítolag az is benne volt,hogy a beteg és a hozzátartozók akarata ellenére is beadták a morfium injekciókat. Az egyik nagyon jó ismerösöm családjával történt hasonló egy másik Budapesti intézményben . Az egyik szülöje vot rákos aki már gyógyuló félben volt, fájdalmai nem voltak és ezt a leletei is igazolták . Önmagát ellátó, jó általános állapotban volt, csak egy veseköves rohamot kapot amit a vizsgálatok igazoltak. Biztonság kedvéért bevitték abba az intézménybe ahol a kezeléseket kapták, de ott közölték, hogy ez már a vég. Ők nem járultak ,hozzá mert egészségügyis lévén tudta, hogy mivel jár ez a kezelés és a szülöje állapota nem indokolta.Az osztályvezetö orvos azt mondta minden ember aki rákos lesz az már csak stasztikai adat,mert a statisztika azt monja,hogy rövid idön belül mindenki belehal és ezt a beteg elött. Ismerösöm szülöje zokogott, hogy neki most meg kell halnia, öt meg minden szemétnek elmondták, hogy miért nem könyörög inkább azért, hogy a szülőét elaltassák mint egészségügyis.A hozzátartozok és a beteg akarata ellenére este bemorfiomozták. kb 3 nap múlva meghalt 55 évesen. Sokan elfelejti, hogy a rákból is fel lehet gyógyulni és ők jó uton haladtak. A család össze roppant lelkileg. Perelni akartak, de egy ügyvéd azt tanácsolta nekik, hogy keressenek fel más családokat is akikkel ilyen történt, azon az osztályon mert egyedül nincs esélyük pert nyerni. Sikerült is beszélni egy pár hozzátartozoval de azoknak is túl nagy volt még fájdalmuk és nem mertek akkor még tenni semmit. Ez 2003-ban történt.És ez is egy történet egy másik budapesti kórházról.
130. 9aa55e9ef6 (válaszként erre: 129. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 23. 18:06

Pontosan! ha tudja, hogy Most ez a helyzet: akkor eldöntheti, hogy így is csinálja-e odaadással, vagy nem. De, ha marad, nem töltheti ki flegmán a frusztrációját kiszolgáltatott embereken...

És szerintem a betegek többsége 100X meggondolja, hogy kár-e valami segítséget, és nem ugráltatja a nővéreket...

Egy barátnőm pedagógus, 49 évesen 96 ezer a nettója... hálapénz nincs. Örül, ha a magatartászavaros- otthon meg nem nevelt gyerekek - nem pofáznak vissza. Mert a gyereknek joga van, de ma már kötelezettsége nincsen...

2011. nov. 23. 18:00

Hát, ne haragudjatok, én sokmindennek igazat adok, ami az ápolók problémáival kapcsolatos, de az azért nem lehet ok, hogy azért viselkednek így a betegekkel, mert nemtudom 20-30 évvel ezelőtt nem erre vállalkoztak...:(

Csak egy másik köztudott dolog: a tanár sem arra vállalkozott anno, hog ha a gyereket netalán kiokítja valamiért, rögtön jön a kisebbségi anyuka/apuka/tesó/meg mindenki és jól helybenhagyja.....:(

Egyébként minden másban igazat adok, ez a magyar eü egy borzalom és minden tiszteletem a még hivatástudattal dolgozó egészségügyis dolgozóké!

128. 213c8f2c68 (válaszként erre: 122. - Globus)
2011. nov. 23. 17:57
Akkor váltson... minimálbérért dolgozhat tárgyakkal.. az emberekhez - pláne a betegekhez - empátia kell(ene)...az ilyen munkakörben nem lehet kifogás, hogy túlterhelt, fáradt stb.
127. 213c8f2c68 (válaszként erre: 121. - 410b0a7789)
2011. nov. 23. 17:54
Teljesen igaza van.
126. wiki76
2011. nov. 23. 17:27

Öt hat éves eseteket kaparnak elő.Még a végén exhumáltatnak pár beteget is hogy jól odapörkölhessenek az egészségügyi dolgozóknak.

Szerintem ez már megint a média hírhajszás akciója.Találtak egy hülyét aki hírnévre vágyott meg némi pénzre és kész a hír.Van min csámcsogni.Hogy közben egy szakma becsületét tiporják sárba az senkit nem érdekel.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook