Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel tápláljam tejallergiás csecsemőmet? fórum

Mivel tápláljam tejallergiás csecsemőmet? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 7. 20:18
Mi speciális tápszert kaptunk, nem simát! Gasztroenterológus írhatja csak fel. Csak olyan bébiételt veszek, amire rá van írva, hogy nem tartalmaz tejet, tejszármazékot. Valóban nagyon meg kell nézni, mert egy sima őszibarackot nem tudok venni, mert arra nincs ráírva. Kekszet még nem adtam neki, majd bulátát fogok csak. Nagyon figyelni kell mindenre és nem szabad játszani vele. Nálunk véres volt a széklete már, akkor mondták, hogy tejérzékenység. De a fejéről a koszmót mai napig nem tudom rendesen leszedni.. Szerintem mindenképp gasztroenterológushoz kell ilyen babával járni, még a háziorvos sem felel meg hozzá! Ha meg még szoptatás van, akkor a mamának is teljesen tej-, tejszármazék mentes diéta!!!
2011. okt. 7. 20:07

Ha tejallergiás hogy kaphat sima ha tápszert?tejpépet?

nálunk 2 hónaposan derült ki.5 hónapig kizárólag anyatejet kapott,utána anyatej + pótlásnak sinlac pép.én amit ezen kívül adtam neki: humana tejmentes grízpép,almás grízpép,a kölln dobozos natúr zabpelyhe(olyan állagú lesz mint a sinlac,felolvadnak a pelyhek és sűrű lesz).Ezekbe gyümölcsöt tettem legtöbbször.

bébiételekkel vigyázz,a legegyszerűbb spenótot,csirkés akármit is tejszínezik,tejporozzák.a babakekszeket is jól nézd meg :)

tápszer a milumil pepti plus amit kaptunk,de azt csak sütéshez,főzéshez használjuk(szintén szörnyű az íze,sosem itta meg.

5. b2fdf37818 (válaszként erre: 1. - Timike.baba)
2011. okt. 7. 19:16
Szia timike.baba! Nem kaptatok speciális tápszert a tejallergiára? Az én kisfiamnak 5 hetesen diagnosztizálták, és mi a legspeciálisabb tápszert kapjuk, azt bírja csak a szervezete. Most 5,5 hónaposak vagyunk, már én a hozzátáplálást is megkezdtem neki. A Sinlac pépet kifejezetten allergiás gyerekeknek ajánlják, én most azt adom neki a tápszerrel keverve, hogy jobban telítse. Ha tudok másban, szívesen segítek! :)
4. Bcicus (válaszként erre: 3. - Timike.baba)
2011. aug. 11. 23:41
Nem nagy zabagép, de nem az izével van baja, csak ő nem enne annyit, mint amennyit belétömök.
3. timike.baba (válaszként erre: 2. - Bcicus)
2011. aug. 11. 22:20
De jó neked én is majd váltani fogok másmilyenre hátha!
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Timike.baba)
2011. aug. 11. 21:40
Mi most kezdtünk el tápit ha-sat. Beba-t és milumilt is kapott enyim eszi mind kettőt.
2011. aug. 11. 21:34
4,5 hónapos a fiam és tejallergiás.Estére kevesebb lett a tej és pótolnom kellene.Viszont a Hum@n@ HA-s tápszerét utálja és a tejpépét se hajlandó enni.Minden HA-s tápszer tejpép ennyire rossz?Ti mit adnátok ebbe a helyzetbe neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook