Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel lehet enyhíteni a darázscsípés okozta fájdalmat? fórum

Mivel lehet enyhíteni a darázscsípés okozta fájdalmat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. márc. 27. 21:03
Nálam az ecet és a kalcium szandoztát vált be.
2007. márc. 25. 17:28
Nekem az ecetes borogatás vált be!
2007. márc. 25. 14:09

Én is a hagymát ajánlom!

Nekem egyszer a szemem alatt csípett meg - úgy néztem ki, mint akinek behúztak!

2007. márc. 25. 14:06
Én uti fűvel szoktam bedörzsölni!Nekem bevált!
2007. febr. 9. 13:01

Corall Calciummal belsöleg

Mirtill krémmel külsőleg

TUTI AZ EREDMÉNY!

28. Nívea
2007. jan. 6. 19:16
Mindenféleképpen be kell venni kalciumot, h be ne dagadjon, és jegelni lehet a fájdalmat
27. 4423e63349 (válaszként erre: 23. - Osaci)
2007. jan. 6. 10:05
Ugy,ugy,az Edesapam is azt javasolta es segitett!
26. kft
2007. jan. 5. 18:11
Bálint gazda tanácsolta,hogy petrezselyem levéllel vagy vöröshagymával kell bedörzsölni minél hamarabb.
2006. dec. 23. 02:53
Ecettel gyorsan bedörzsölni. Ha alergiára való hajlamod van akkor kálcium pezsgőtabletta sokat segít.
24. Kicas
2006. nov. 16. 00:02
A nagymamám szódabikarbónát tett rá, amikor megcsípett egy darázs.
23. osaci
2006. nov. 15. 22:42
frissen félbe vágott vereshagymával kell bekenni, de nem csak a csipést, ha nem körülötte is.
2006. nov. 15. 20:58
Engem ha megcsip egy darazs,azonnal vizet ontok a foldre,sart csinalok.A sart a csipesre teszem,igy nem fog feldagadni,es a fajdalmat is azonnal elmulasztja.Ezt meg gyerekkoromba tanultam,amikor videken voltam a rokonoknal,es ott megcsipett egy darazs.Egybol sart tettek a csipesre.Nekem bevalt es azota is ezt alkalmazom.
2006. nov. 3. 19:24
Körömvirág krémmel!!:)
2006. nov. 2. 12:17
A nyáron a darázscsípésre Vape derm herbal nevezetű átlátszó folyadékot kaptam, ami egy ceruza szerű műanyag flakonban van. Meg azonnal készített a gyógyszerész egy kalcium pezsgőt, amit még ott a gyószertárban megitatott velem.
19. panixy
2006. nov. 2. 12:10
Mi mindíg, paradicsomot teszünk a darázscsípésre. Nekem ez vált be a legjobban.
2006. okt. 29. 19:18
Bőrgyógyász ajánlotta, saját tapasztalati alapján, hogy a legjobb módszer, ha vöröshagyma-szeleteket teszel rá.Olyan esetnek volt szemtanúja, amikor több, mint 10 darázscsípést ezzel lohasztott le az orvos, ilyen mértékű darázscsípésekbe bele lehet halni.Mire a mentő kiért, már nem volt semmi baja az illetőnek.
2006. okt. 4. 12:47
ecet
16. norahhh (válaszként erre: 15. - 4726e582cf)
2006. aug. 11. 13:31

Hát nem vígasztaltál, meg de köszönöm az őszinteségedet és a segítségedet.

Azt hiszem, nem marad más mint az óvatosság.

15. 4726e582cf (válaszként erre: 5. - Norahhh)
2006. aug. 11. 10:43

Erről láttam egy filmet.


Azt mondták az okosok benne, hogy az allergia azért alakul ki, mert a darázs/méh csípésből a méreg nem ürül ki a szervezetből és valószínű már sokszor vagy legalább is a szervezetednek elégszer csíptek már meg, ezért kialakult az allergia, ami nem fog elmúlni. Úgyhogy vigyázz magadra nagyon!

14. DODICA
2006. aug. 11. 09:13
Kalcium bármely formában (legjobb az injekciót meginni), Fenistil, de nem csak kenőcsként, hanem belsőleg tabletta vagy cseppek! Homeopatiából az Apis kiegészítőként. A vöröshagyma leve jó rákenve.
13. Anda39
2006. aug. 10. 17:45
Mi rögtön adtunk Calcimuscot, aztán Fenistillel bekentük.
2006. júl. 27. 16:33
Köszi mindenkinek a válaszokat! Most már tudni fogjuk, hogy mit csináljunk. :)
11. Droma
2006. júl. 27. 15:12
Én jól le szoktam jegelni.Nem a legmegfelelőbb megoldás,de nekem használ,és szerencsére ritka alkalom hogy megcsipjen egy darázs.
2006. júl. 27. 12:40
Az ecetre és a hagymára esküszöm, eddig mindig bevállt.
2006. júl. 22. 08:04
MAga a házi doki mondta, hogy ilyenkor a legjobb a kálcium pezsgő tabletta. Ami ilyen csípésekre bevált saját praktika, az az eukaliptuszolaj, vagy a teafaolaj rácsepegtatése a csípésre. Az utóbbi vízzel feloldva nagyon hűt
2006. júl. 20. 16:30
A Lányomat tegnap csípett meg egy darázs,én azonnal svédcseppel kentem be.Hatásosnak bizonyúlt.
7. norahhh (válaszként erre: 6. - Aranyalma)
2006. júl. 20. 14:00

Sajnálom, ami anyukáddal történt.

Köszi, igyekszem vigyázni magamra.

Van egy nagyon rossz érzésem.

Tavaly, amikor megcsípett ama ominózus darázs, előtte néhány nappal permetezték a szúnyogokat helikopterrel!

Felmerült bennem a kérdés, hogy amelyik állat túléli, magában hordozza a mérget, és megcsíp, esetlegesen ilyen problémákat okoz?!

Tegnap is permeteztek, és a levegőben chamotox szagát éreztem! Feltételezem nem emberbarát vegyszert használnak!

6. Aranyalma (válaszként erre: 5. - Norahhh)
2006. júl. 20. 13:45

Nem valami szívderítő történet. Párom is allergiás a csípésükre. Én sem emlékszem, hogy régen ilyen lett volna.

Anyukámat múltkor egy bogár csípte +, de nem darázs vagy méhecske. Neki is szinte lebénult az egyik fele. Pont a rendelő mellett volt, így gyorsan bement. Kapott egy injekciót, jobban lett. De a mai napig nem tudja, hogy milyen bogár lehetett.

Vigyázz magadra!

2006. júl. 20. 13:38

A legjobb az ecet, mert a savas kémhatás semlegesíti a darázs mérgének lúgos kémhatását.

Így hamarabb elmúlik.

Én tavaly nagyon rosszul jártam.

Soha semmi bajom nem volt a darázscsípéstől.

Tavaly megcsípte egy a bal könyökömet, ami csuklótól vállig 5 perc alatt háromszorosára dagadt, forróság öntött el, szédültem, szóval nagyon rosszul lettem!

Az volt a szerencsém, hogy nem lett tőle gégeödémám. Bementem a kórházba, azonnal belémböktek egy injekciót és közölték, hogy éjszakára bent kell maradnom megfigyelésen.

Vérvételből kimutatták, hogy méh és darázscsípésre allergiás vagyok, valamint még ezen kívül 8 féle növényre.

Azóta magammal kell cipelnem egy gyorssegély szurit, amit magamnak kell beböknöm, ha megcsípne.

Ugyanis a következő halálos is lehet. De még ez sem életbiztosítás, több a káros mellékhatása mint a pozitív.

Így kell leélnem az életemet, nyaranta örök rettegésben. Régen nem volt ilyen!

Milyen világban élünk?!

2006. júl. 20. 13:36

A hagymával sajnos elkéstünk, de szólók nekik, hogy az ecetet próbálják ki.

Szegényt mindig +találják a darazsak.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook