Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet egy ideje étkezés közben nyelési nehézségem? fórum

Mitől lehet egy ideje étkezés közben nyelési nehézségem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. gizus58 (válaszként erre: 40. - Tomi9046)
2017. febr. 11. 14:47

Az endoszkóp nem nagy.Egy vékony szálból áll, símán letolják a torkodon ne aggódj már ennyire.

Azért büfögsz mert evés kozben sok levegőt nyelsz mint a kisbabák.

A joghurtba tehetsz kekszet, babapiskótát, plusz gyümölcsöt ami puha, banánt, sok variáció van.

Egy jó erős zöldség leves, sok zöldséggel puhára főzve, sok energiát ad. Tejbe gríz, az is símán lemegy!

2017. febr. 11. 13:40
Hát nehéz a szilárd étel alig tudok enni pár falatot, a gyümölcsök joghurttal mennek meg levesek, de a többi nem... 21-én lesz a tükrözés de mégis hogy fog lemenni a nagy endoszkóp a torkomon, ha nyelni is nehezen tudok szilárd dolgot? Majd próbálok csinálni ilyen zöldségturmixokat is hogy legyen energiám akkor már ha nem tudok normálisan étkezni. Mit tudtok még ajánlani? Szilárd ételnél mindig sokáig rágok és félve nyelek, aztán sokszor büfögök is.
39. gizus58 (válaszként erre: 37. - Tomi9046)
2017. febr. 11. 10:26
Nem lesz, nyugodj meg!Nem fogsz megfulladni, semmi gond nem lesz! Hajrá csináltasd meg a vizsgálatot ezzel is előbbre leszel!
38. levarosbukta (válaszként erre: 37. - Tomi9046)
2017. febr. 10. 21:51
Nyugi, semmi bajod nem lesz és nagyon örülök hogy rászántad magad a vizsgálatra. Engem is tükröztek kétszer is roppant kellemetlen vizsgálat de hamar meg van, feleslegesen nem kínozzák az embert egy perccel sem tovább a szükségesnél.
2017. febr. 10. 18:40
De így, hogy a lágyszájpad reflexem nem úgy működik így is lehet ilyen vizsgálatot végezni? Nem lesz ettől fulladás vagy ilyesmi?
36. gizus58 (válaszként erre: 34. - Tomi9046)
2017. febr. 10. 18:19
Ki fogod, majd számolj be mlyen volt:) drukkolunk neked :)
35. globus (válaszként erre: 31. - Tomi9046)
2017. febr. 10. 18:12
Magánban lehúznak tőled 50 ezret és ugyanolyan a vizsgálat...
2017. febr. 10. 18:08
na febr. 21-re lesz időpontom 10-re, legalább nem annyira távoli talán addig kibírom,. :)
33. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Tomi9046)
2017. febr. 10. 17:21
Jó az SZTK-s is, légy nyugodt.:))
32. gizus58 (válaszként erre: 30. - Tomi9046)
2017. febr. 10. 17:18
Ne hidd hogy rossz!Van itt fórum róla nem is egy ,én is túl vagyok már jó sok gyomortükrözésen.Nem kellemes, de kibírható dolog.Azt is nyelőcső helyi érzéstelenítéssel csinálják, befújnak Lidocaint előtte a torkodba.Mire feleszmélsz már túl is vagy rajta!Profi csapat csinálja minden elmondanak mit csinálj. Ezzel meglátják a gyomor belsejét, a gyomor nyelőcső közti részt, a refluxot, az esetleges felmaródást ha van és akár szövettanra is tudnak mikron méretű részt elküldfeni ha kell,de nem mindenkinek vesznek szövcettanra. Nem kell ezért magán úton elmenni szerintem ugyan olyan jó a tb.finanszírozott. A magánban sem csinálnak mást, csak fizetsz, és kicsit jobban körbeugrálnak.De a lényeg nem változik.A vizsgálat ugyan az!De ezt te tudod, hogy fizetsz e érte, vagy sem:)
2017. febr. 10. 16:13
Érdemes magánhoz menni, hogy előbb sorra kerüljek? Vagy jó az sztk-s?
2017. febr. 10. 16:12
Rosszul néztem, gastroscopiára küldött a házidoki, tehát gyomortükrözés, az még rosszabb lehet... :D
29. gizus58 (válaszként erre: 27. - Tomi9046)
2017. febr. 10. 15:55
Helyi érzéstelenítéssel végzik én úgy tudom a tükrözést,nem érzel semmit .Ne egy vastag csövet képzelj el, egy vékony szondával végzik! Azt kéne legyőzni hogy ha abba akarod hagyni az evést, folytatni!Nem lesz semmi baj hiszen az első pár falat is lemegy!A többi is le fog, csak türelemmel szép lassan ,több időt hagyni az evésre,nyugodtan!Már csak azért is el kell menni a tükrötésre, hogy a szűkületet kizárják!Te is megnyugszol mert addig nem hagy békén a gondololat!Ha az negatív, akkor a neurológus már felkészültebben tud hozzá állni a továbbiakhoz.
2017. febr. 10. 14:40
Érdemes magánhoz elmenni hogy előbb sorra kerüljek mint sztk-ban?
2017. febr. 10. 14:28
Igen mindig víz mellett eszem, csak tényleg a za baj pár falat után abbahagyom a szilárd kajákat, mert egyszerűen félek tőle, plusz nem is kellemes. Pedig kívánom őket... Lehet tényleg szükülés van a garatomban nemtudom. De hogy lehet akkor hogy a gégész nem küldött el tükrözésre, csak neurologiára? Ő fentről belenézett a torkomba ugye de azt nem látja onnan ha lentebb van gond nem? Plusz a tükrözést hogy bírja ki az ember? már akkor is nagyon rossz volt, mikor a pálcikákkal nézett bele a torkomba :D
26. globus (válaszként erre: 23. - Tomi9046)
2017. febr. 9. 18:19
Persze, hogy van értelme, tükrözésre menj el. Ennek leletét vidd a neurológiára, úgyis kérni fogják.
25. gizus58 (válaszként erre: 22. - Tomi9046)
2017. febr. 9. 18:17
Addig is, míg elmész a tükrözésre, és bejutsz a neurológiára,annyit tehetsz, hogy minden étkezéskor oda teszel egy kis pohár vizet az asztalra,és mielőtt lenyelnéd a falatot eg apró korty vizet vegyél a szádba,azzal nyeld le az ételt. Hidd el segíteni fog, tudom ,tapasztalom .Magától az evéstől ne félj, nem lesz gond, de a víz ott van biztonsági tartaléknak ha megakad a falat!A renyhe reflex miatt érzed hogy megakad nem megy le az étel, pedig lemegy csak nagyon lassan és feszítően.Na,ezen segít a víz,de csak egy apró korty.Próbáld ki! De a vizsgálatokra mindenképp menj el!!
24. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Tomi9046)
2017. febr. 9. 17:37
Igenis tessék elmenni a tükrözésre. Volt itt egy fórumozó aki félt elmenni és sajnos már nincs köztünk.
2017. febr. 8. 16:45
A házidokinál is voltam ma ő nyelőcsőtükrözésre utalt be, de nem tudom annak van e értelme így. Ha azt mondta a gégész, hogy ez szerinte idegi..
2017. febr. 8. 16:45
Belenézett gégészeten a doki, azt tapasztalta, hogy a nyelvem lágy részénél nem működik jól a reflex ezért nyelek nehezen... Azt mondta neurologiára tud küldeni, de oda csak áprilisban van időpont, szóval nem javult a helyzet... Egyre nehezebben nyelem le a szilárd kajákat. Szóval, ha bárkinek van ötlete kérem írja meg. Nyelvtornát néztem neten majd időnként azt csinálom ,hátha az segít valamit.
21. globus (válaszként erre: 19. - Tomi9046)
2017. febr. 8. 12:02
Tükrözés lelete mit mutat? :)
20. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Tomi9046)
2017. febr. 8. 11:38

[link]


Ma a hírkeresőbe tették, szerintem direkt miattad! :D

2017. febr. 7. 13:02
Megyek dokihoz nem tudom mit fog mondani, de ha gyógyszert ad az nem jó ,mivel nem tudom őket lenyelni... azokat főleg. :D Egyébként szilárd ételekből se annyit tudok enni amennyit szeretnék, de azért próbálkozom.
2017. febr. 5. 06:58
Reflux is okozhatja.
17. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Tomi9046)
2017. febr. 2. 10:07

Először ki kell zárni a betegséget, aztán jöhet a lélek!

Egy kis lazítás jót tesz!

Meditáció.

2017. febr. 1. 20:20

Ha ezoterikusan közelíted meg, akkor lehet, hogy van valami az életedben, amit "nehezen nyelsz le", ezt gondold át.:)

Amúgy minden panasszal orvoshoz kell menni, persze, már csak a megnyugvás miatt is, hogy nincs semmi baj :)

2017. febr. 1. 20:17
Szóval azt mondjátok ezzel érdemes gégészetre menni? vagy nem lehet pszichés dolog?
14. Loretta16 (válaszként erre: 13. - 2da769306a)
2017. febr. 1. 19:38
Bocs, de ez mennyire volt pozitív, és nyugtató tanács???
2017. febr. 1. 19:22
Túl nagy a falat..., el kell menni orvoshoz, remélni, hogy nem a papot írja fel...
2017. febr. 1. 19:20
Csak raparaztal a dologra. Gondolom. Probalj meg normalisan enni pl tv nezes kozben vagy olvasas kozben hogy a figyelmed masra iranyuljon. Majd meglatod hogy nincs semmi bajod.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook