Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől függ szerintetek hogy egy férfiből milyen férj, majd édesapa válik? fórum

Mitől függ szerintetek hogy egy férfiből milyen férj, majd édesapa válik? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 21. 19:52

Sok dolgot leírtak már, ami teljesen igaz!

Attól is függ,hogy Ti, mit hoztok ki egymásból!?

Nálam nagyon bevált,hogy eleinte próbáltam racionálisan kezelni a kapcsolatunkat,amit természetesen teljes mértékben nem tud az ember megtenni. Szurikáta gondolataival maximálisan egyet értek, hasonló a dolog nálunk is, és MŰKÖDIK!!!!!!

Sok sikert,és jó döntést!!!

2012. jún. 21. 19:36
Az érzelmi intelligenciájától és a hozott mintától.
2012. jún. 21. 19:35

A szerencsétől.


Már azt értem ez alatt, hogy a külső körülmények összejátszásán is sok múlik. A családi hozott minta, a konfliktuskezelés módja mindenesetre valóban döntő.


A férjemmel való kapcsolatom mindig más volt, mint a többi szerelmem. A "többi" az rövid rózsaszín időszak+kiábrándulás. A férjembe - bár fiatalon ismertem meg - elsőre nem is igen szerettem bele. Mostmár (így 15 év után) viszont igen.


Egy kapcsolat későbbi kimenetele nagyon függ a tudatos építkezéstől. A szerelmet tudatos lépésekkel fenn kell tartani, tenni kell érte, hogy megmaradjon, mélyüljön, erősödjön. Ehhez a "lent"-ek is kellenek, segítenek, ha helyesen kezeljük.

22. rewt
2012. jún. 21. 17:32

Ez nagyon sok mindentől függ. Mivel különböző körülmények mellett különbözők az a feltételek is szinte kár kezdeni a felsorolást...


Azt gondolom - nagy mértékben azért attól is függ - ki, milyen ember lesz a felesége...

(Ezért kell végigjárnunk az együtt-járás (járok valakivel) iskoláját. Ott megkapjuk - ha jól figyelünk - a legodavágobb pontos válaszokat arra, amit akarunk tudni. Nincs az a fórum, amely ezzel vetekedhetne...

2011. márc. 28. 01:22
Szerintem rengeteg tényező áll ennek hátterében. Persze a neveltetés az egyik, de nem csak ez. Számomra a legfontosabb az lenne, hogy legyen képes felelősséget vállalni önmagáért és másokért. Hogy legyen felnőtt, és ne csak fizikálisan.
2011. márc. 27. 23:27
Én is csak az előzőeket tudom megerősíteni, hogy az egyik legfontosabb a gyerekkori élmények, valamint a türelem, a humor és a közös hullámhossz. Végül, de nem utolsó sorban, hogy önzetlen legyen. Önző férfiból szerintem nem lesz jó apuka, sajnos tapasztalat.
19. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - Ildikó29)
2011. márc. 26. 07:28
Attól hogy mit hoz otthonról! Ez az első dolog, majd hogy milyen rossz vagy jó beidegződései vannak, ha mondjuk 30 fölött érzi úgy (bár az átlag mostanában már a min. 35) hogy esetleg kellene család...
2011. márc. 26. 06:00
Szerintem attól függ, hogy gyermekkorában őt milyen család vette körül, milyen minta volt előtte. (Itt normál esetekre gondolok, nem a sérült családokra) Ez a legmeghatározóbb. Persze felnőttként, tudatosan tud ezen valamennyire változtatni, pl ha rossz minta volt előtte, akkor tudja hogy ő ugyanazokat a hibákat nem akarja majd elkövetni, de hosszútávon akkor is a gyermekkori alapok a meghatározóak. Az ember személyisége, annak alapvonásai 7-8 éves korra kialakulnak.
2011. márc. 25. 21:54

Minden embernek vannak jó és rossz tulajdonságai.

Mindenképp szükséges szerintem egymás "életfelfogását"egyeztetni,a tapasztalatokat leszűrni.(az "italozás"eleve kizáró tényező!)

Ha az elvárásaidnak megfelel,vagy ha hajlandó tartósan annak megfelelni úgy érdemes vele próbálkozni.Az apaság tanulható-ha van készség.

Végezetül: ha nem Őt keresed-fordulj másfelé, maradni butaság-eleve kudarcra van ítélve!

2011. márc. 25. 21:37
Ugy érzem, hogy nem őt keresem mert kevés az öszhang és az hogy nem irigy egy életre szóló kapcsolathoz pedig kevés
2011. márc. 25. 21:34

Szerintem a családról nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, lehet alkoholista szülőknek nagyszerű gyermeke, mert olyan géneket osztott neki a sors, hogy felfogta, márpedig ő külömb ember lesz. Sajnos az elenkezője is igaz nevelkedhet valaki a legjobb családban és elkallódik.

Te ha azt érzed nem az igazi, akkor szerintem hagyd, majd jön aki Neked is igazi lesz.

Ki milyen lesz nem lehet tudni, ha ezt valaki megtudná jósolni, nem lenne ennyi rossz házaság, kapcsolat.

2011. márc. 25. 21:34
Sajnos nem érvényes mert a szülein ismereter hiányában erre nem igazán alapozhatok és az pedig teljesen természetes hogy a saját szüleiről pozitívumokat állit Rokonai nincsennek ssajnos, igy a megkérdezésük se lehet támpont.
2011. márc. 25. 21:32
De biztos megvan rá az okod, hogy azt érzed hogy nem őt keresed, ahogy írtad...
12. Vikica76 (válaszként erre: 10. - Ildikó29)
2011. márc. 25. 21:30
Upsz, akkor ez nem érvényes :-(
2011. márc. 25. 21:29

3 hozzászólóval is teljes mértékben egyet értek, miszerint "nézd meg az Anyját"...

Vagy úgy egyben a családját és hogy "mit hoz" otthonról...

Alapjaiban olyan lesz, és gyereknevelés szempontjából is azt fogja követni.

Szinte biztos.

2011. márc. 25. 21:28
Sajnos a szüleiut már nem áll módomban megnézni mert20 éve nincsenek közöttünk akkor pedig még nem ismrertük egymást
9. Vikianya (válaszként erre: 1. - Ildikó29)
2011. márc. 25. 21:26
meg kell nézni, hogy milyen a kapcsolata a szüleivel
8. ddorina (válaszként erre: 7. - Móriczka)
2011. márc. 25. 21:24
Ez nagyon igaz!!!A "nézd meg az anyját,vedd el a lányát" férfiaknál is beválik!
2011. márc. 25. 21:23

Szerintem sok esetben attól függ hogy ő mit kapott ,mit látott, miben élt otthon :-)

A szülő és a családi minta az nagyon sokat tesz a latba .

ki mit hoz otthonról és persze nem anyagiakban hanem mentalitásban :-)

Az ember nemigen tudja megtagadni a gyökereit.

SZERINTEM!!

2011. márc. 25. 21:21

Szerintem jó férj lesz az, aki tisztel, tudsz vele beszélgetni (napi dolgokon kívül másról is), természetesen szeret és alkalmazkodóképes. Jó apa lesz abból, aki türelmes, jó lelkű, családcentrikus. Sajnos nem elég az, ha pl. látod, hogy milyen jól elvan mások kb 3-4 éves gyerekeivel. Az én férjem például ilyen és egyelőre mégsem tud "mit kezdeni" az 5 hónapos fiaival...Sajnos vannak olyan férfiak, akik számára akkor "éri meg" foglalkozni a gyerekkel, ha már jár és beszél. Pedig az érzelmi kötődés az sokkal korábban alakul ki.

Na és persze az is fontos, hogy a férfi milyen mintát látott otthon...

5. Dolores007 (válaszként erre: 1. - Ildikó29)
2011. márc. 25. 21:19

Sztem nézd meg a szüleit.

Meg függ attól is, hogy mennyire szereti/tiszteli a párját.

2011. márc. 25. 21:19
Az biztos! Sok mindentől függ
2011. márc. 25. 21:19
Tapasztalatokat szivesen olvasok mERT UGYAN ALAKUL EGYB KAPCSOLATOM DE NEM ÉRZEM SABILNAK NAGYON ÚGY NÉZ KI HOGYV UGYAN RÉG ISMEREM AZ ILLETŐT DE MÉGSE ŐT KERESEM.
2011. márc. 25. 21:17
Ha tudná az ember előre akkor könnyebb lenne az életünk!
2011. márc. 25. 21:14
Mitől függ szerintetek hogy egy férfiből milyen férjn, ajd édesapa válik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook