Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Átlagosan hány éves korára éri el az ember a stabil egzisztenciát és a teljes függetlenséget? Mikorra válik szabaddá? fórum

Átlagosan hány éves korára éri el az ember a stabil egzisztenciát és a teljes függetlenséget? Mikorra válik szabaddá? (beszélgetős fórum)


1 2
53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Plavalaguna)
2023. aug. 2. 20:12
Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor a tojást is megtörik. Kívül erős héj van, ha betörik belül már csak sikamlós latyak.. Az ember is ilyen.
52. plavalaguna (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 20:05
igen meg. a szabadságot is tanulni kell. Vannak akiknek esélyük sincs sajnos.
2023. aug. 2. 19:42
Ismerős.
50. Channa* (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 19:32
Azért roppant érdekes, hogy egy rgy olyannal hasonlítod magad össze, aki autista, és aminek sok fokozata van.
2023. aug. 2. 19:31
Ezért írtam, hogy jól funkcionáló, mert aki súlyosan autista, esetleg nonverbális, az alapvető dolgok is nehézséget okoznak, az nyilván nem fog dolgozni. De most hogy jött ez a "26 éves srác"? Eddig nem rólad volt szó?
2023. aug. 2. 19:27
Az autizmus egy spektrum. Vannak nagyon jól funkcionáló autisták, akik rendkívül magas IQ-val rendelkeznek. Sok tudós is ilyen. A szociális analfabetizmusukat kompenzálja a magas intelligencia. De az említett 26 éves srác nem ilyen. Ha mondjuk az autizmust egy 5-ös skálán nézzük és az 5 a legsúlyosabb, akkor ő olyan 3-as szinten van.
2023. aug. 2. 19:22

Mondjuk azért figyelemzavarral meg jól vagy kicsit rosszabbul "funkcionáló" autistaként se lenne muszáj szobanövényként létezni... Tudom, mindenki máshogy küzd meg ezekkel, és nem könnyű helyzet, de akkor is.


Igaz, nekem van ismerősöm aki az autizmus és a figyelemzavar nélkül csinálja ezt, nincs kedve dolgozni, a mama eltartja 🤷‍♀️

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - C4da557d31)
2023. aug. 2. 19:22

Már iskolában sem voltak barátai, mindig egyedül játszott. Nem tudott beilleszkedni az osztályközsségbe. Már akkor lehetett látni, hogy komoly pofonokat fog kapni az élettől és súlyos problémái lesznek. Igaz nem diagnosztizálták autizmussal, de én laikusként is meg tudom állapítani, hogy az.

Figyelemzavaros, folyton rázza kezét-lábát, magában beszél, olykor dühkitörései vannak. Szociális készségei a béka segge alatt vannak. Konfliktusokat képtelen kezelni, adekvát helyzetekre nem odaillően reagál. Nem tud barátokat szerezni, ismerkedni, nem kommunikál semmit, de ha igen akkor rosszul, vagy nagyon rosszul. Súlyos hátrányai vannak az életben, alapkészségekkel nem rendelkezik.

Ha a szülei meghalnak valószínű hajléktalan lesz, az utcára kerül. Sehova sem veszik fel, mert rossz munkaerő. Nem tud komplexebb feladatokat elvégezni, önálló munkavégzésre majdhogynem képtelen.. Persze tud főzni, bevásárolni ilyesmi, de 5 percet jó, ha dolgozott egész életében... És mindent a szájába kell rágni.

45. c4da557d31 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 19:14

J0a, ennyire azért nem.

Valamit félre érthettem akkor.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - C4da557d31)
2023. aug. 2. 19:12
Én ismerek olyat, aki 26 éves létére egy 6 évs szintjén, létezik. Lusta, nem dolgozik, eszik, vécézik ennyi.. Mondjuk igaz, hogy nála szerintem egyéb dolgok is közrejátszanak... Figyelemzavaros és erősen autista gyanús..
43. c4da557d31 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 18:38

Igen, tudok ilyet.

Felnőtt mikor meghaltak a szülei... Tudta, hogy ez lesz.

42. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 15:36
Nem tudok. Én nem tartozom az átlagba.
41. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 15:03

Az, hogy 5 éves korodban féltél a büntetéstől, ezért nem ordítottál, toporzékoltál, nem rugdostad meg az asztalt, széket, nem borogattál fel mindent, ami a kezed ügyébe került... az egy dolog!


De már felnőttél, hát kezdd el most, helyrepofozni a saját életedet:

- keress egy szakembert, aki segít felépíteni benned egy egészséges énképet, egy értelmes, okos, határozott, szerethető ember képét, aki tisztában van saját értékeivel, akit nem lehet már hülyíteni, nem lehet már semmibe venni...

- kezdj el megtanulni ellentmondani másoknak, amennyiben olyasmit tesznek, mondanak, amik csak az ő érdekeiket szolgálják, és téged háttérbe szorítanak

- kezdj el kiállni saját érdekeidért, ha megbántanak, ha kigúnyolnak, ha aláznak... rúgj vissza, tanuld meg a szembefordulást másokkal, és hagyj fel a "megszégyenített elsomfordolása" stílussal.


Csak szisztematikusan, lépésről lépésre haladva tudsz ezen változtatni, ha akarsz! De ehhez szakemberre lesz szükséged, mert itt egy egész elfuserált életről van szó. De ez is csak rajtad áll!


Mint az is a te döntésed lesz, hogy tovább sopánkodsz-e sanyarú sorsodon, vagy valóban változást akarsz, és megteszed az első lépéseket!

40. Főnix3 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 14:51
Jobb lesz, ha egy helyen írod ki, hidd el egyben olvasva sokkal jobb mindenkinek. Vezess naplót! Ott tényleg ki tudod adni az összes fájdalmad és még mi is tudjuk, hogyan válaszoljunk, vagy csak beszélgessünk veled!
39. Kacsahercegno (válaszként erre: 37. - Főnix3)
2023. aug. 2. 14:50
Na igen, így tanácsot adni sem lehet, meg semmit, mert mire az elcsepegtetett infókból kiderül valami, addigra a FI már felhúzza magát meg puffog, hogy na bezzeg itt is milyenek az emberek, és az egész világ ellene van összeesküdve. A fórumindító hsz az ilyen általános beszélgetős témának indul, aztán nyilván mindenki összevissza leírja, amit gondol....
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Főnix3)
2023. aug. 2. 14:48

Okéoké, csak jól esett kiírni magamból.


Szép napot mindenkinek.

37. Főnix3 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 14:46
Mi lenne, ha nyitnál egy naplót, vagy egy tiszta fórumot, ahol egyben leírhatnád a gondjaidat,megszabadulnál a lelki terheid egy részéről.Mert az, hogy mindegyik vallomásod, fórumod lényege ez és elcsepegtetsz nekünk morzsákat, az nem fog téged megkönnyíteni,esetleg csak pár percre ad egy kis megkönnyebbülést!
36. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 14:44

Nem azt kérdezted, hogy ki nőtt fel olyan családban, hanem a véleményt kérdezted az ilyen helyzetekről!


Ha te pl. ilyen körülmények között nőttél (volna) fel, csak azt mondom: sohasem késő változtatni, ha változtatni akarsz.

Tégy lépéseket, hogyan tudsz leválni róluk, akár fizikai távolság meglépésével is, mint külön-költözés akár másik városba, vagy napi vitákkal, ellentmondásokkal értésükre adni hogy felnőttél, és majd te eldöntöd, mit hogyan szeretnél.


Ha nem általánosságban kérdezel, hanem konkrétumokat, akkor konkrét példákat, tanácsokat, lehetőségeket sorolunk, sorolnak, nem csak általánosságban írunk mi sem.

2023. aug. 2. 14:43
Egyik sem.
2023. aug. 2. 14:42
Bocs de te a pedofil vagy, vagy a 140 kilós aki nem akar dolgozni csak a szarszagban ül otthon?
2023. aug. 2. 14:41
Na de ez meg pláne nem múlik el magától... Ez egy nem normális szituáció, mentálisan beteg/pszichopata stb. szülők csinálnak ilyet, nem egy átlagos élethelyzet. Ha te vagy ebben (remélem, nem) és felismerted, akkor az már fél siker, hogy kitörj belőle.
2023. aug. 2. 14:41
Maga a társadalom is kitaszít magából. Leprásként kezelnek. Nem vesznek fel semmilyen munkahelyre, elküldenek mindenhonnan, emberszámba se vesznek. Mindenki lelépett ismerős, barát, akire számíthattam volna. Üldöztetve vagyok és sokan azt akarják, hogy ne is létezzek.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2023. aug. 2. 14:38
Akit születése óta egy 5 évesként kezeltek, szidtak, lekicsinylően beszéltek vele és folyamatosan bűntudatot keltettek benne, attól mégis milyen önállóságot várunk?? Ő azt tanulta meg, hogy a szülők az istenek, élet és halál urai. Megtörni egy jellemet sokféleképpen lehet. A gyors és lehengerlő megtörés a fizikai erőszak és annak módjai. A lightos verzió "csak" szavakkal megtörni a másikat, ez lassú, de szisztematikus lebontása az önbizalomnak.
2023. aug. 2. 14:37

jav: Rudolf Steinek = Rudolf Steiner


Egyébként válasszuk külön, hogy valakit valóban elnyomnak-e, akár érzelmileg, akár életvitelében, döntéseiben, stb.

Mert teljesen más dolog, hogy egy fiatal időnként megszorul anyagilag és a szülőkre támaszkodik "kölcsönért", amit vissza is fizet! Ez anyagi függetlenség!


És teljesen más dolog érzelmileg rátelepedni, és önálló döntési lehetőségeit elvenni, megszabni, csonkítani.

Ez az érzelmi zsarolás, a személy, személyiség teljes elnyomása nem függ össze az anyagi függősséggel, vagy függetlenséggel. Nem függhet össze.

2023. aug. 2. 14:35
Szerintem ez nem "történik" az emberrel, hogy függetlenné válik, hanem a legtöbben tudatos lépéseket tesznek. Munkát keresnek, gyűjtögetnek, elköltöznek otthonról. Ha valakinek erre nincsen igénye, az sosem fog leválni, hiszen nem teszi meg ezeket a lépéseket.
2023. aug. 2. 14:32
Mindenestre megszakítom ezt a körforgást, mivel nem lesznek utódaim szerencsére kihal a vérvonalom..
2023. aug. 2. 14:30
Elfelejtettem, hogy itt mindenkinek tökéletes szülei és családja voltak, én kérek elnézést.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 14:24

No ez az "önsajnálkozás", amikor valaki először kényelmi szempontokból fogadja el mások majom-szeretetét, később pedig már sajnálja és sajnáltatja saját magát. A legvégén magára húzza az áldozat szerepét, és ezzel próbálja takarni saját korábbi gyávaságát, lustaságát.

Amit itt írtál, már csak a tehetetlen ember bla-bla-szövege elfuserált élete miatt másokat okolni.

25. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 14:19

Nem, nem tudom elképzelni. Mert ha egy ilyen idős embert lehet bármire is kényszeríteni, akkor azt a lehetőséget ő maga adta meg a szülőknek.

Természetesen vannak ilyen szülők, akik "rosszul szeretik" a gyerekeket, de egy idő után a gyerek vagy elfogadja ezt a helyzetet, vagy akár végleges szakítás árán is, de kilép a hatósugarukból.

24. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 2. 14:15
Hogy valakit mennyire nyomnak el szülők, barátok... és mennyire tudja saját akaratát érvényesíteni a környezetében élőkkel szemben, elsősorban az "elnyomotton" múlik. Vagy engedi (akár kényelmi szempontból is) vagy nem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook